Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2015., 01:11   #2501
Amber sacekajte jos...kad bude imala oko 2 godine i bude zima vidjet cete kakva je dlaka zaista..Samo redovno cesljajte, odrzavajte itd

Moji se nisu jos poceli pravo linjati

Pozzz od nas

Elvir93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 10:18   #2502
Quote:
Elvir93 kaže: Pogledaj post
Amber sacekajte jos...kad bude imala oko 2 godine i bude zima vidjet cete kakva je dlaka zaista..Samo redovno cesljajte, odrzavajte itd

Moji se nisu jos poceli pravo linjati

Pozzz od nas
Divni su

Nakon svih godina proučavanja samojeda i od kad imamo Yukija sam skužila da skoro svi oni imaju istu dlaku. Pričam i o izložbenim primjercima, najboljim u pasmini. Samo, eto, oni se feniraju skoro svakih 1-2 mjeseca pa im je dlaka nešto drugačija zbog svih tretmana.
Što se onih drugačijih tiče, sa dužom dlakom, to su uglavnom bili psi koji su zapušteni, a skužila sam to i po Yukijevoj prijateljici. Ona ima normalnu dlaku ali pošto vlasnici ne stižu iščešljavati je redovito, nakon mj dana joj dlaka izgleda baš gusta i duga.
Izgleda da imamo dvije opcije, redovito ih fenirati ili ih zapustiti. Ja nekako preferiram sredinu.
Pusa od Yukice



P.S. Ovo je fotkano mobitelom, ali lijepo se vidi dlaka. Obzirom da je hrana u igri, dobro sam ga uspjela i uslikati.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 23:39   #2503
Ova prva slika je

Aaa to jeste da pomaze feniranje i razni preparati koji se koriste za dlaku, ali eto opet zavisi i od genetike dosta...i od toga je li pas olinjan ili nije

Kako god samo redovno treba cesljati pa kakvi god bili, lakse i nama i njima, jer ako se zapetlja nama teze iscetkati a i njih cupa
Elvir93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:17   #2504
Pozdrav finoj, bijeloj i paperjastoj gospodi od mangupa koji voli blato i pepeo.

Click image for larger version

Name:	10533847_10152797444112310_4432768587765185293_n.jpg
Views:	91
Size:	9.6 KB
ID:	14819
Sekhmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:44   #2505
Quote:
Sekhmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav finoj, bijeloj i paperjastoj gospodi od mangupa koji voli blato i pepeo.

Prilog 14819
Nekako mi se čini da će svi zagrebački paperjasti četveronošci ovih dana biti blatnjavi.
Barem moj se najviše voli maziti kad je najprljaviji. :klap:
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 00:49   #2506
Moji bas i ne vole blato pogotovo Tedisha



Evo ga nece u boks da udje, kao ocisti ovo pa cu uci...a cesto nece ni da izadje iz boksa kad je blato...
Elvir93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 09:17   #2507
Heheh pa kako cu psa odviknuti od blata? Kod nas vrijedi ono staro, dobro pravilo - prljav pas je sretan pas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:26   #2508
Evo nas od trosatnog posjeta veterinaru drugi dan za redom.
Izmučeni infuzijama, antibioticima, lijekovima...
Ali, ide na bolje

U utorak idemo na kupanac u Flocco pa javimo rezultate (ako uspiju s nama :P) .

Malo smo bili lajavi pa smo dobili savjete za stroži odgoj i davilicu...
Kupila sam ju još prije, stavila jednom i odustala jer mi je bilo prežao...
Ne znam kako ćemo to srediti. I mene, moram priznati, zna itekako izbaciti iz takta lajanjem. Svakako ćemo biti stroži od sad.

Kako ste vi to sredili? Ili vaši ipak nisu tolike pričalice?

Probali smo sa školicom, sa nagradama (poslastice/igračke) sve to nakratko pali... ali onda slijedi nastavak.

Zanimljivo da doma besprijekorno sluša... di je ostaviš tu čeka, nije lajava, čeka ujutro dok se ne probudim.
Dakle, vani i doma = dva različita psa.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 18:17   #2509
Doma nema distrakcija pa nema sta da joj odvlaci paznju i slusa besprijekorno. Isto kao sto bi doma mogla "obicnu" poslasticu pojesti ako je nagradis, a vani ce je samo ispljunuti jer je vani okruzena morem mirisa. Nema je smisla kaznjavati jer cete samo postici kontra efekt. Za pocetak svaki dan koristite druge poslastice, za setnje vani mi koristimo pileca prsa, sir, susene jetrice, kolacice od jetrica koje pecem... Uglavnom, najfinije moguce. Na taj nacin osiguram da mi dodje na svaki poziv a ako je vec necim drugim okupiran, ne zovem ga bzvz nego cekam da se vrati u normalu.
Davilica nije rjesenje, ako vuce u setnji moja topla preporuka je easy walk orma. Mi smo se preporodili od kad je Yuki ima, stalno kombiniramo nju i obicnu ormu tako da je sad skoro jednako dobar i poslusan i ne vuce ni sa jednom. Davilicu smo prije znali koristiti, kao i poludavilicu ali ga one nisu sprjecavale da vuce, samo se vise gusio. Sad uzivamo u setnjama.

Nego, sta joj je bilo kad je isla kod veta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 19:10   #2510
Quote:
Amber12 kaže: Pogledaj post
Malo smo bili lajavi pa smo dobili savjete za stroži odgoj i davilicu...
Ako ti je to vet savjetovao, nemoj ga slušati ili promijeni veta. Naime, to što se pas boji veterinara je normalno, na žalost većina ne zna kak spada sa psima. A što oštrije ti prema psu, to veći otpor. Davilica to neće riješiti. Njome rješavaš uzrok, ne posljedicu.

Ja potvrđujem za orma, Bella predivno hoda na lajni, nula navlačenja, vani sluša skoro 100%. Ali, s njom smo puno radili i puno se trudili. Ne ide to samo od sebe.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 00:19   #2511
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Heheh pa kako cu psa odviknuti od blata? Kod nas vrijedi ono staro, dobro pravilo - prljav pas je sretan pas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hahah to jeste, ali ne znam Tedisha je takav oduvijek nikad i nije volio blato, uvijek je birao da ne staje u blato i u vodu, Bina je na pocetku ludovala i prljala se ali sad manje, valjda vidjela od njega :P

@ Amber nemojte dozvoljavati da laje puno, ako mu dozvolite nastavit ce tako i nece biti dobro ...
Ako cete koristiti davilicu morate znati pravilno koristiti, ali evo bolje easy walk, svi preporucuju, i ja sam mislio da narucim da probam .
Pa pokusajte i Vi...
Elvir93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 15:28   #2512
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da će svi zagrebački paperjasti četveronošci ovih dana biti blatnjavi.
Barem moj se najviše voli maziti kad je najprljaviji. :klap:

mene ne smeta
mislim, pes je... logično je da će se uvaljati u nešto... Kako imamo veliko dvorište i vrt iza kuće moji su većinom vani.. Samojed pogotovo, nema šanse dobit ga da spava u kući.. najsretniji je nasred trave ili betona onak na leđima sa sve 4 raširene u zrak I kad odemo na vrt pa mi on "pomaže" dok ja pripremam plastenik za sadnju.. a on kopa Komedija živa... Dovoljno je pogledati ga i reći "Kako As kopa?!" Odma buseni lete na sve strane.. Pa onda padne i kiša pa se cijeli uvalja... Al čim se posuši samo se istrese i sve padne na pod..

A lajanje, vidim da neki imaju problema s time.. mi doduše nismo imali tih problema. Od malena je naučio da u kući nema lajanja tako da je većinom tiho. Jedino kad se svadimo.. Ja njemu jednu, a on meni pet vrati.. Ja ga špotam a on opet uzvraća da njegova bude zadnja.. Al kad pokažem prstima znak da "tišinu" i kažem "tišina!" onda prestane... većinom...
Sekhmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 16:43   #2513
Quote:
Sekhmet kaže: Pogledaj post
mene ne smeta : D
mislim, pes je... logično je da će se uvaljati u nešto... Kako imamo veliko dvorište i vrt iza kuće moji su većinom vani.. Samojed pogotovo, nema šanse dobit ga da spava u kući.. najsretniji je nasred trave ili betona onak na leđima sa sve 4 raširene u zrak I kad odemo na vrt pa mi on "pomaže" dok ja pripremam plastenik za sadnju.. a on kopa Komedija živa... Dovoljno je pogledati ga i reći "Kako As kopa?!" Odma buseni lete na sve strane.. Pa onda padne i kiša pa se cijeli uvalja... Al čim se posuši samo se istrese i sve padne na pod.. : top:
Koja od ovih je najdraža poza?



Quote:
Sekhmet kaže: Pogledaj post
Od malena je naučio da u kući nema lajanja tako da je većinom tiho. Jedino kad se svadimo.. Ja njemu jednu, a on meni pet vrati.. Ja ga špotam a on opet uzvraća da njegova bude zadnja.. Al kad pokažem prstima znak da "tišinu" i kažem "tišina!" onda prestane... većinom...
Većinom je ključna riječ.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 16:51   #2514
Quote:
Sekhmet kaže: Pogledaj post
A lajanje, vidim da neki imaju problema s time.. mi doduše nismo imali tih problema. Od malena je naučio da u kući nema lajanja tako da je većinom tiho. Jedino kad se svadimo.. Ja njemu jednu, a on meni pet vrati.. Ja ga špotam a on opet uzvraća da njegova bude zadnja.. Al kad pokažem prstima znak da "tišinu" i kažem "tišina!" onda prestane... većinom...
Mi isto nemamo problema s time. I nama to ne smeta. Pas je pas, šta će ak ne lajat. Nek mijauče, ha? Uglavnom, Bella zna da u stanu nema lajanja. Zna zalajati kad dođemo doma, ali rijetko. Ali, zato kad dođe u kuću kod svekrve i svekra, laje do besvijesti. Jer smije. I vidi se da kuži razliku.

Kao i sve, i lajanje treba "trenirati". Nije jednostavno, ali se može. Treba biti dosljedan, ali i realan. Kaj ak pas zajale dva put u stanu, ko da će neko umrijet zbog toga. Susjedi se svađaju, vrište, trče po stepenicama, djeca se igraju... taman posla da pas ne bi smio zalajat... ne lajat, zalajat.

BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:23   #2515
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Koja od ovih je najdraža poza?




Većinom je ključna riječ.


ova srednja, "hladim jaja - poza"

slažem za "ključnu riječ"... kad se oće svadit itekak uzvraća.. osim kad sam jako ljuta.. onda me "ispsuje" i sakrije se iza nekog
Sekhmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 01:28   #2516
Angelsss presladak je Yuki na sve 3, a ova u sredini je svima dobro poznata poza za spavanje hahaha, bas su smijesni tako
Elvir93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 09:31   #2517
Quote:
Elvir93 kaže: Pogledaj post
Angelsss presladak je Yuki na sve 3, a ova u sredini je svima dobro poznata poza za spavanje hahaha, bas su smijesni tako
Najslađi su, pogotovo u ovoj pozi.


Quote:
Sekhmet kaže: Pogledaj post
ova srednja, "hladim jaja - poza"

slažem za "ključnu riječ"... kad se oće svadit itekak uzvraća.. osim kad sam jako ljuta.. onda me "ispsuje" i sakrije se iza nekog
Mi je zovemo "T-rex", a ista poza s jednom šapom gore je "superman".
Yuki i ja se često "raspravljamo" dok Žmu stoji sa strane i valja se od smijeha čekajući da vidi tko će prvi popustiti. Kod nas ne vrijedi ona "pametniji popušta" nego obratno.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 20:54   #2518
Evo nas s kupanja i javljamo da smo jako zadovoljni.
Teta nas je pohvalila da ju dobro češljamo, doduše, izuzev repa.

E, i Am se zaljubila u njihovog belgijanca.
Nakon tretmana je počela jurnjava po salonu. Bili su preslatki i jedva smo ih rastavili.

Definitivno se vraćamo tamo. Čak je dobila pohvale da je za prvi put bila super. Do sad smo ju kupali mi ili u onoj samoposlužnoj kupaonici za pse uz malu pomoć nervozne tete koja tamo radi pa smo odustali. Zato je ovo super!

Hvala ti Angelsss na preporuci!

Što se lajanja tiče, ne znam da li ste se referirali na moje pisanje, no ja nemam nikakva problema s lajanjem u stanu. Upravo suprotno, u stanu se zna da se ne laje. Zalaje koji put ako se igramo, ali to nije problem. Čak i ako ostaje sama doma ne laje.

Problem nastaje vani kad se previše uzbudi ili odnedavno (od sterilizacije) kod veterinara. Fizičke aktivnosti i socijalizacije joj ne nedostaje. Ima nas na: nasipu, Jarunu, Bundeku, Sljemenu, u gostima, prespavamo kod dečka ili kod rodbine, družimo se s psima, znamo se ponašati u tramvaju, busu, autu... Dakle, puno radimo s njom, ali je sklona uzbuditi se kada sretnemo poznatu osobu, psećeg frenda ili pak mačku. Tada uđe u to preuzbuđeno stanje i sve "naredbe" padaju u vodu. Čitaj: ne čuje i ne vidi ništa. Smatram da je to malo i do dobi... 13 mjeseci, ali vidjet ćemo... svakodnevno radimo i lagala bih kad bih rekla da nema pomaka na bolje.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 09:34   #2519
Quote:
Amber12 kaže: Pogledaj post
Evo nas s kupanja i javljamo da smo jako zadovoljni.
Teta nas je pohvalila da ju dobro češljamo, doduše, izuzev repa.

E, i Am se zaljubila u njihovog belgijanca.
Nakon tretmana je počela jurnjava po salonu. Bili su preslatki i jedva smo ih rastavili.

Definitivno se vraćamo tamo. Čak je dobila pohvale da je za prvi put bila super. : top: Do sad smo ju kupali mi ili u onoj samoposlužnoj kupaonici za pse uz malu pomoć nervozne tete koja tamo radi pa smo odustali. Zato je ovo super!

Hvala ti Angelsss na preporuci!

Što se lajanja tiče, ne znam da li ste se referirali na moje pisanje, no ja nemam nikakva problema s lajanjem u stanu. Upravo suprotno, u stanu se zna da se ne laje. Zalaje koji put ako se igramo, ali to nije problem. Čak i ako ostaje sama doma ne laje. : top:

Problem nastaje vani kad se previše uzbudi ili odnedavno (od sterilizacije) kod veterinara. Fizičke aktivnosti i socijalizacije joj ne nedostaje. Ima nas na: nasipu, Jarunu, Bundeku, Sljemenu, u gostima, prespavamo kod dečka ili kod rodbine, družimo se s psima, znamo se ponašati u tramvaju, busu, autu... Dakle, puno radimo s njom, ali je sklona uzbuditi se kada sretnemo poznatu osobu, psećeg frenda ili pak mačku. Tada uđe u to preuzbuđeno stanje i sve "naredbe" padaju u vodu. Čitaj: ne čuje i ne vidi ništa. Smatram da je to malo i do dobi... 13 mjeseci, ali vidjet ćemo... svakodnevno radimo i lagala bih kad bih rekla da nema pomaka na bolje. : )
Nes je poznati zavodnik i baš mi je drago da ju je šarmirao . Inače, on je Yukijev bff.
Preporuka je zaista bila od srca jer sam u više navrata vidjela kako tamo zaista znaju srediti samojeda, a ne ofucati ga i češljati furminatorom što mnogi drugi rade. Ja sam par puta oplakala nakon nekih salona a Yuki se istraumatizirao, tako da smo oboje jako sretni što smo otkrili Flocco.

Što se lajanja vani tiče, već sam ti dala neke smjernice i pokušaj ih se pridržavati ali nemoj smetnuti s uma koliko je ona još mlada i treba vremena da i njoj to sjedne.
Ako ćete biti zainteresirane, javite se za neko druženje u pp, pa ti mogu i pokazati kako ćeš je najlakše fokusirati.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 14:52   #2520
Da, da... Nes! Divan je!
Može, javim se sad koji dan na pp radi dogovora. Bilo bi mi drago da se upoznamo, a i da se Amelie i Yuki upoznaju.

Radimo prema tim savjetima i zaista ima napretka. U zadnje dvije šetnje niti jednom nije zalajala. :klap:

Jasno, ona je još jako mlada pa treba strpljenja.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.