Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2007., 12:13   #201
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Draga moja Zeljka pa ovo je strasno! Veseli me jedino da su ti vrijednosti O.K. A doktoru daj jezikove juhe kada odes na pregled,sram ga bilo!
Evo upravo me suprug zvao kaže zvao je mog ginekologa i popričao s njim,što se tiče njega nema nikakvih problema,to je sve kao za moje dobro tako to,ali ja nisam napravila ništa kontra njegove volje što se tiče pretraga samo sam malo ubrzala proces da odem kući jer su mi nalazi bili u redu,da nisu naravno da ne bi išla kontra njegove volje jer znam da je za dobro mog djeteta.......ali eto koštalo me živaca i stresa koji nisu dobri ni za mene a nikako za ovo moje malo djetešce...valjda će dalje sve biti ok da na miru i u radosti provedem ovaj ostatak trudnoće i ove nadolazeće blagdane..........
Željka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 18:47   #202
Quote:
Željka kaže: Pogledaj post
Evo upravo me suprug zvao kaže zvao je mog ginekologa i popričao s njim,što se tiče njega nema nikakvih problema,to je sve kao za moje dobro tako to,ali ja nisam napravila ništa kontra njegove volje što se tiče pretraga samo sam malo ubrzala proces da odem kući jer su mi nalazi bili u redu,da nisu naravno da ne bi išla kontra njegove volje jer znam da je za dobro mog djeteta.......ali eto koštalo me živaca i stresa koji nisu dobri ni za mene a nikako za ovo moje malo djetešce...valjda će dalje sve biti ok da na miru i u radosti provedem ovaj ostatak trudnoće i ove nadolazeće blagdane..........
draga zeljka drago mi je da je sve ok! ne brini za te budale i uzivaj sa svojom bebicom
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:37   #203
eh da..došao je i taj dan, dobila i ja uputnicu za ogtt,ali samo predostrožnosti radi... moj gin smatra da svaka trudnica mora napravit tu pretragu do 26.tjedna trudnoće.

dakle cure moje koje imate već iskustva, zanima me sljedeće:

1.moram li ujutro na taj ogtt doći na tašte i kako izgleda sama procedura?
čula sam da nakon što se popije ona "fina" tekućina, čeka se 2 sata, pa se opet vadi krv... i za to vrijeme ništa se ne smije pojesti?

jel kome bilo zlo od te slatke tekućine...

thank youuu
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:44   #204
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
eh da..došao je i taj dan, dobila i ja uputnicu za ogtt,ali samo predostrožnosti radi... moj gin smatra da svaka trudnica mora napravit tu pretragu do 26.tjedna trudnoće.

dakle cure moje koje imate već iskustva, zanima me sljedeće:

1.moram li ujutro na taj ogtt doći na tašte i kako izgleda sama procedura?
čula sam da nakon što se popije ona "fina" tekućina, čeka se 2 sata, pa se opet vadi krv... i za to vrijeme ništa se ne smije pojesti?

jel kome bilo zlo od te slatke tekućine...

thank youuu
Meni su rekli da prethodni dan od 18 h na dalje ne jedem,bila sam narucena u 8h u jutro! Da u tim pauzama prilikom mjerenja ne smijes nista jesti i bilo bi pozeljno cekati u cekaonici,a ne ici setati,bar je kod mene bilo tako. Meni tekucina nije bila toliko strasna ali mislim da je to individualno!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 11:49   #205
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Meni su rekli da prethodni dan od 18 h na dalje ne jedem,bila sam narucena u 8h u jutro! Da u tim pauzama prilikom mjerenja ne smijes nista jesti i bilo bi pozeljno cekati u cekaonici,a ne ici setati,bar je kod mene bilo tako. Meni tekucina nije bila toliko strasna ali mislim da je to individualno!
od 18 sati ništa jesti pa sve do jutra???

meni će biti slabo....

nazvat ću ja laboratorij pa ih sve ispitati...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:34   #206
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
eh da..došao je i taj dan, dobila i ja uputnicu za ogtt,ali samo predostrožnosti radi... moj gin smatra da svaka trudnica mora napravit tu pretragu do 26.tjedna trudnoće.

dakle cure moje koje imate već iskustva, zanima me sljedeće:

1.moram li ujutro na taj ogtt doći na tašte i kako izgleda sama procedura?
čula sam da nakon što se popije ona "fina" tekućina, čeka se 2 sata, pa se opet vadi krv... i za to vrijeme ništa se ne smije pojesti?

jel kome bilo zlo od te slatke tekućine...

thank youuu
nesmiješ nista jesti između vađenja.... ni piti... to sigurno!!!!
ja jedam dan prije kako mi se jede (nekad malo varam pa gladujem dan prije da dođu bolji rezultati ali ne pomaže).....

meni ti bude dosta loše, tako da između vađenja moram popiti par gutljajiča obične vode... i noge mi budu jako jako teške, kao da su od susjeda.... ako slučajno povratiš moraš im reći....
a popiti onaj cukrić.... nije uopče problm, samo to učini na eks....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:36   #207
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
nesmiješ nista jesti između vađenja.... ni piti... to sigurno!!!!
ja jedam dan prije kako mi se jede (nekad malo varam pa gladujem dan prije da dođu bolji rezultati ali ne pomaže).....

meni ti bude dosta loše, tako da između vađenja moram popiti par gutljajiča obične vode... i noge mi budu jako jako teške, kao da su od susjeda.... ako slučajno povratiš moraš im reći....
a popiti onaj cukrić.... nije uopče problm, samo to učini na eks....
ok hvala ti... bum preživjela

i povela muža sa sobom, da mi ne dođe zlo slučajno sad mi je jasno zašto trudnice kad dođem vadit krv u labos vani u čekaoni sjede s ispruženim nogama na drugom stolcu... vjerojatno im je loše nakon ogtt-a
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:43   #208
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
ok hvala ti... bum preživjela

i povela muža sa sobom, da mi ne dođe zlo slučajno sad mi je jasno zašto trudnice kad dođem vadit krv u labos vani u čekaoni sjede s ispruženim nogama na drugom stolcu... vjerojatno im je loše nakon ogtt-a
e to smo ti mi.... djevojke navučene na oGTT (ja bila 5 pita) i mm ide uvijek samnom... da me makar na zrak izvuče....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:44   #209
Quote:
mijaja kaže: Pogledaj post
e to smo ti mi.... djevojke navučene na oGTT (ja bila 5 pita) i mm ide uvijek samnom... da me makar na zrak izvuče....
e da, dobila sam jednu uputnicu za ogtt, kks (krv.slika) i urin,... to sve mogu u jednom danu napravit,isto kad i ogtt???
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:58   #210
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
e da, dobila sam jednu uputnicu za ogtt, kks (krv.slika) i urin,... to sve mogu u jednom danu napravit,isto kad i ogtt???
u principu, da.... ne vidim razloga zašto ne?!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 00:50   #211
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
e da, dobila sam jednu uputnicu za ogtt, kks (krv.slika) i urin,... to sve mogu u jednom danu napravit,isto kad i ogtt???
Of course Tako sam i ja... prvo piš-piš, onda izvade krv iz vene za KKS; na kraju popiješ otopinu i čekaš mjerenja GUK. Sve sam obavila u jednom danu i na istom mjestu.
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:42   #212
cure jel koja od vas možda ide na vađenja krvi u laboratorij u Sesvete?

tamo imaju vađenja krvi i ogtt uz naručivanje, e sad nemam pojma moraju li se i trudnice naručiti a zovem ih cijelo jutro i nitko živ se ne javlja,,, ako koja ima korisnu info bila bih vam zahvalna.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 00:19   #213
Evo mali update od mene... Napravila sam konačno GUK-profil i hvala Bogu, sve je super Za mjesec dana kontrola Mrzim glupo pikanje!
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 10:16   #214
Quote:
m@l@ pl@v@ kaže: Pogledaj post
Evo mali update od mene... Napravila sam konačno GUK-profil i hvala Bogu, sve je super Za mjesec dana kontrola Mrzim glupo pikanje!
super da je sve dobro......
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:41   #215
ja idem tek 3.01. ... tak su me naručili....

taman poslije blagdana kad će mi krvna slika baaaš biti supeeer....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 01:22   #216
Dijabetes u trudnoći

Dali se moze vidjeti dijabetes na onim kontrolama urina svaka 4 tjedna kada piskimo u casicu? I koji su simptomi?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 08:00   #217
Unhappy

mislim da kontroliraju i secer u u urinu.
osim toga ne bi bilo zgorega da napravis testiranje secera na taste -mislim da apoteke nude tu uslugu..
da bi zaista iskljucila diabetes, trebala bi ici na specijalni test gdje ti mjere secer na taste. potom see pije jaka otopina glukoze, te se secer mjeri dva puta - sat vremena nakon te pijace i dva sata nakon..time gledaju koliko se brzo razgradjuju ti mono ugljikohidrati, tj. da li inzulin obavlja svoju funkciju.

simptomi secera:
vlazna koza
cesca potreba za mokrenjem (iako u trudnoci ne mozemo reci da je zbog secera..haha)
grcevi u misicima
smanjenje koncentracije i elana
cesce infekcije (gljivicna oboljenja ili infekti mokracnih puteva)
gubitak tezine
smanjenje apetita (ali i napadi gladi)
itd..

ali odi ti fino doktoru ako nisi sigurna..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:33   #218
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Dali se moze vidjeti dijabetes na onim kontrolama urina svaka 4 tjedna kada piskimo u casicu? I koji su simptomi?
mislim da ja mjesecnom pregledu urina ne gledaju secer, standarno je gledat proteine u urinu (koliko ja znam, a mozda i grjesim).
ako i imas secera u urinu to ne znaci da automatski imas trudnicki dijabetes. tek OGTT terstom (ispijanje glukoze nataste) se moze ustanovit jel imas intoleranciju na glukozu.

evo ti ovde nesto vise o tome: OGTT
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 12:06   #219
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Dali se moze vidjeti dijabetes na onim kontrolama urina svaka 4 tjedna kada piskimo u casicu? I koji su simptomi?
može se vidjeti.... meni sestra kod ginekologa svaki put provjerava ima li glukoze u mokraći, a ako ima, onda idem na ogtt....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 12:13   #220
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
mislim da ja mjesecnom pregledu urina ne gledaju secer, standarno je gledat proteine u urinu (koliko ja znam, a mozda i grjesim).
ako i imas secera u urinu to ne znaci da automatski imas trudnicki dijabetes. tek OGTT terstom (ispijanje glukoze nataste) se moze ustanovit jel imas intoleranciju na glukozu.

evo ti ovde nesto vise o tome: OGTT
Potpisujem,moze se viditi prisutnost secera ali to ne mora znaciti da se radi o trudnickom seceru!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.