Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 11:02   #481
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Gdje kvalitetno nešto pojesti (može i tipa gablec: čobanac, grah sa kobasicama, fileki ... ) na potezu: Vlaška-Đorđićeva?
Jedino kaj mi pada na pamet, sad kad više nema Palme, je Old Friends Pub u Palmotićevoj 19.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 11:05   #482
Malo niže Purger u Petrinjskoj
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 20:49   #483
Purger bas ne ide u kategoriju neceg jeftinog, imo. Bila sam nekoliko puta, cini mi se prilicno skupo.
Iako, moze biti da ima neke povojne gablece...
Na stranici imaju jelovnik, ali ne i cijene.
Juhe su im jako dobre, a vidjela sam da ljudi dosta jedu "na zlicu", neke domace stvari tipa fileki, gulas, paprikas i sl.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 13:26   #484
Nisam nikad bio u Purgeru, koje su cijene? Navodno se dobro jede ali to navodno i dosta košta.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:15   #485
Nisam bila nego nekoliko puta, ali nisam ja placala, tek sam zavirila u cijene, pa mi se ucinilo skupo. Juhe su jako fine, a vjerujem i neki dnevni gableci, a ako su obilni kao i juha, onda mozda i nije skupo. Teleci pohanac mislim da je oko 90kn, cevapi 50+ kuna.
Na webu nemaju cijene, ali jelovnik stoji (bar je prije) vani na ulazu, pa se moze pogledati.
Konobari ljubazni i ugodjaj sasvim ok, (bar za tih par dolazaka) cini mi se da imaju svoje neke redovne goste (kao uostalom vecina restorana) koji cijene domacu kuhinju i ugodjaj koji pruzaju konobari/gazda.
Zanimali su me cavapi koji su skupi, a nikada nisam procitala nigdje nikakvu rijec hvale..ali obicno smo tamo isli u vrijeme (prerano) kad mi i nije bas do jela, pa nisam uspjela isprobati. Obzirom da u Zg ima cevapa za 30-40kn vrrrlo dobrih, sumnjam da tamo mogu biti bas nesto..nisam nikada ni vidjella da netko jede rostilj.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 07:02   #486
Nisam dugo bila u Purgeru, al koliko se sjećam, cijene su malo jače. Tamo se jede kuhana prava klopa i uvijek mi je sve bilo fino.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:00   #487
Jucer sam prolazila, pa bacila pogled na cijene. Ova domaca jela (paprikas/gulas i sl.) su oko 60kn.
Ramstek 104kn, biftek 109kn, lungić 99kn -sto i nije nesto extremno, ali recimo
gljive na zaru 42kn, pljeskavica na zaru 72kn, punjena pljeska s prilogom 82kn, raznjici 63kn, teleci raznjici 90kn i cevapi 58kn - to mi se cini pre skupo. Imo Purger svakako ne spada u temu o jeftinom rucku. Dobar, to da.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 13:30   #488
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Nisam dugo bila u Purgeru, al koliko se sjećam, cijene su malo jače. Tamo se jede kuhana prava klopa i uvijek mi je sve bilo fino.
Točno tako. Cijene jesu malo jače, ali hrana mi je bila ukusna, svježa i obilna.
Fileki su im vrhunski, a njihova porcija je količinski za dvije osobe.
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 13:36   #489
Quote:
stadleter kaže: Pogledaj post
Točno tako. Cijene jesu malo jače, ali hrana mi je bila ukusna, svježa i obilna.
Fileki su im vrhunski, a njihova porcija je količinski za dvije osobe.
Je, istina, klopa je jako dobra, fileki su mrak

Cijene su visoke, ali klijentela su suci, odvjetnici, političari, ekipa....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:01   #490
I upravo zato

Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Purger svakako ne spada u temu o jeftinom rucku.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:11   #491
Sutra odite u Sesvete na pijac - bute našli odličnu kotlovinu!
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 10:34   #492
Purger je oooodlican, bio i ostao.

Za one koji nisu tam bili, a cijene im se cine visoke:...kad u Purgeru narucite npr. juhicu, fileke ili sl, ne dobijete pun tanjur i ne dobijete punu porculansku "zdjelicu". Iz Purgera svatko, bas svatko izadje sit.
Dobijete ogromnu posudu (i seflju, dakle kao kod kuce) u kojoj ima najmanje 3-4 normalna tanjura (to je Purgerova 1 porcija).
U Purgeru je u pravilu desert na racun kuce, tj. uvijek pocaste goste s necim sto nije u karti, a sto rade frisko da friskije nemoze biti ( knedle sa sljivama, marelicama, neki domaci kolac....), to pisem jednostavno iz razloga jer zelim da se zna.
Ali, ja tamo jednostavno moram uvijek naruciti savrsene palacinke u vajnsatou (vajnsato takodjer u ogromnoj zdjeli iz koje se vadi sefljom)

Vlasnici Purgera (fifty-fifty) su pravi ugostitelji starog krova, bivsa sefica kuhinje renomiranih ZG restorana i bivsi sef sale u nekadasnjim vrhunskim restoranima + specijalizacija vani).

Ovo zaista nije reklama, to je moje osobno misljenje.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 14:14   #493
I gazda i kuharica su zadnje radili u Vinodolu i trebali su preuzet Vinodol kod privatizacije, ali nisu, pa su onda uzeli Purger.
Purger je jedan od najboljih restorana u Zg sa konstantnom kvalitetom 20 i vise godina.
Gazda Turek ide svaki dan osim vikenda u 5 ujutro od doma a vraca se oko 7 navecer.
Mislim da to sve govori.
Da su jeftini nisu, ne znam tko je jeftin u strogom centru Zagreba
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 20:51   #494
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
I gazda i kuharica su zadnje radili u Vinodolu i trebali su preuzet Vinodol kod privatizacije, ali nisu, pa su onda uzeli Purger.
Purger je jedan od najboljih restorana u Zg sa konstantnom kvalitetom 20 i vise godina.
Gazda Turek ide svaki dan osim vikenda u 5 ujutro od doma a vraca se oko 7 navecer.
Mislim da to sve govori.
Da su jeftini nisu, ne znam tko je jeftin u strogom centru Zagreba
Potpisujem.
Za razliku od drugih, ak' vec i nisu mozda jeftini, u Purgeru se jede fino, frisko i obilno.

I svidja mi se sto su u Purgeru vidite da konobari znaju svoj posao, osim toga nikada, bas nikada tamo necete dozivjeti da konobar kopa nos, da je neljubazan , da puši na uglu šanka, ili da priča s nekom svojom "privatnom" ekipom dok gosti čekaju.
Turekova je to škola
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 08:43   #495
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Purger je oooodlican, bio i ostao.

Za one koji nisu tam bili, a cijene im se cine visoke:...kad u Purgeru narucite npr. juhicu, fileke ili sl, ne dobijete pun tanjur i ne dobijete punu porculansku "zdjelicu". Iz Purgera svatko, bas svatko izadje sit.
Dobijete ogromnu posudu (i seflju, dakle kao kod kuce) u kojoj ima najmanje 3-4 normalna tanjura (to je Purgerova 1 porcija).
U Purgeru je u pravilu desert na racun kuce, tj. uvijek pocaste goste s necim sto nije u karti, a sto rade frisko da friskije nemoze biti ( knedle sa sljivama, marelicama, neki domaci kolac....), to pisem jednostavno iz razloga jer zelim da se zna.
Ali, ja tamo jednostavno moram uvijek naruciti savrsene palacinke u vajnsatou (vajnsato takodjer u ogromnoj zdjeli iz koje se vadi sefljom)

Vlasnici Purgera (fifty-fifty) su pravi ugostitelji starog krova, bivsa sefica kuhinje renomiranih ZG restorana i bivsi sef sale u nekadasnjim vrhunskim restoranima + specijalizacija vani).

Ovo zaista nije reklama, to je moje osobno misljenje.
Definitivno imaju super klopu i takve porcije, nisam dugo bila pa bi ovaj vajn sato mogao biti poticaj Naime tesko je naci dobar gusti kremasti vajn sato pa molim napisi kakav je tocno Purgerov. Ne zanimaju me u 3 sekunde umucene rijetke splacine kakve se posvuda sluze, vec pravi gusti dobro napravljen sato.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 18:52   #496
U skladu sa naslovom teme, uistinu povoljan, a dobar ručak u metropoli
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:20   #497
Sutra (srijeda, 6.5.) imam presjedanje iz busa u bus u Zagrebu. Tamo stižem u 15:00 a idem dalje u 16:00 pa bih molio preporuku za nekakav povoljan ručak/marendu u širem krugu bus kolodvora, ako postoji. Unaprijed hvala.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:26   #498
ima restorana, ali za sat vremena otići negdje, naručiti, dobiti, pojesti i vratiti se natrag - jako teško
sve je najmanje 10 minuta hoda, jako blizu autobusnog kolodvora je jedino kineski restoran u Strojarskoj a on baš i nije jeftin
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:47   #499
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Sutra (srijeda, 6.5.) imam presjedanje iz busa u bus u Zagrebu. Tamo stižem u 15:00 a idem dalje u 16:00 pa bih molio preporuku za nekakav povoljan ručak/marendu u širem krugu bus kolodvora, ako postoji. Unaprijed hvala.
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
ima restorana, ali za sat vremena otići negdje, naručiti, dobiti, pojesti i vratiti se natrag - jako teško
sve je najmanje 10 minuta hoda, jako blizu autobusnog kolodvora je jedino kineski restoran u Strojarskoj a on baš i nije jeftin
Jedino telefonom unaprijed nazvati Mostove, naručiti ćevape za van, doći do tamo, uzeti i vratiti se na kolodvor.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:51   #500
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Sutra (srijeda, 6.5.) imam presjedanje iz busa u bus u Zagrebu. Tamo stižem u 15:00 a idem dalje u 16:00 pa bih molio preporuku za nekakav povoljan ručak/marendu u širem krugu bus kolodvora, ako postoji. Unaprijed hvala.
Imaš na uglu Branimirove tržnice MrvicaGrill.
Ciplcugom 5min hoda od kolodvora.

Solidni brzinski ćevapi u lepinji.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.