Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 16:58   #201
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
Atica,žao mi je zbog bebe... nažalost,puno nas ima koje smo morale to proživjeti...
ne daj bože nikome više.... ali imat ćemo mi bebu!!!!
znači i ti isto,a jbg!ne znam šta je ovo,stalno nekome,dođe mi da vrištim koliko sam ljuta!!! kad se tebi to desilo,jel radiš na bebi?
Atica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:05   #202
Još jedno pitanje-da li su nekome uz krvarenje bili i oni mali komadići kao u menstruaciji????
tužna ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:10   #203
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ta rečenica je i bila zato, jer se ne smiješ plašiti tog pritiska, već ga shvatiti kao normalnog i mozak na pašu, strah i uzrujavanje ne pomažu
Ma sve ja to znam... Problem je u tome što mi je tako bilo i prošli put i onda nekako taj pritisak u maternici vežem uz to da je zbog toga i došlo do spontanog.. Mogu ja prihvatiti pritisak ali kako znati koja je jačina normalna?
Ma znam da ne smijem toliko razmišljati...
ivy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:25   #204
nema univerzalne jačine, nemamo mi niti sve isti osjet boli, a alarm nek ti je svježa krv i grčevi, te bol koja duže vrijeme ne prestaje- recimo ak boli cijeli dan konstantno isto mjesto, a probadanja, pritisak, rastezanje je normalno od prvog dana trudnoće, mene boli zdjelica od kad sam napravila test- naravno ne konstantno, ali uvijek nešto probode, zapeče,...
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 18:36   #205
Jedno pitanje...
Kako razlikovat mengu od krvarenja?
Mnoge cure to ne razlikuju...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 19:15   #206
Quote:
Atica kaže: Pogledaj post
znači i ti isto,a jbg!ne znam šta je ovo,stalno nekome,dođe mi da vrištim koliko sam ljuta!!! kad se tebi to desilo,jel radiš na bebi?
meni je danas točno mjesec dana od spontanog... budeš ljuta,budeš tužna,ali ne možeš vječito...jednostavno,gledaš naprijed i ne osvrčeš se na te ružne dane.
čekam mengu da dođe,poslije toga idem na sve briseve i pretrage i onda u nove borbe! to i tebi savjetujem.
glavu gore!!!!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 19:19   #207
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
meni je danas točno mjesec dana od spontanog... budeš ljuta,budeš tužna,ali ne možeš vječito...jednostavno,gledaš naprijed i ne osvrčeš se na te ružne dane.
čekam mengu da dođe,poslije toga idem na sve briseve i pretrage i onda u nove borbe! to i tebi savjetujem.
glavu gore!!!!
tako je,ma vidjet ćeš za koji mjesec ćemo bit na trudnice-zbor!
Atica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 19:31   #208
Tatsha pa u principu koliko pratim zadnjih par dana (ipak je tek 3 dana prošlo od testa ) ne traje cijeli dan... Ali skužila sam da mi je koma na kraju radnog dana i još onda putovanje doma to me ubije.... Ma živo me zanima sutra nalazi bete i što će mi doc reći...
ivy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 20:14   #209
Da li se osjete kakvi bolovi kad se hematom raspada?? Da li uz krvarenje izlaze i mali komadići kao kod menstruacije??? Molim vas odgovorite mi
tužna ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 20:15   #210
ne znam odgovor na to pitanje,tužna!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 20:17   #211
Ima li itko tko mi može odgovoriti na ta pitanja??
tužna ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 20:23   #212
Quote:
tužna ja kaže: Pogledaj post
Ima li itko tko mi može odgovoriti na ta pitanja??
ne znam stvarno što da ti odgovorim, nisi niti rekla da imaš hematom???
nema šanse da bi se hematom stvorio/ raspao u par dana ako si mirovala.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 20:29   #213
tužna, da li imaš jake bolove?
lezi i miruj,ako te bude bolilo idi na hitnu... a sad se smiri i bježi od kompa u krevet! ozbiljno ti kažem,strogo miruj!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 17:15   #214
Curke, evo samo da javim.. Beta 781 UI/L (prošli put svega 79) i kod doktora na ultrazvuku točkica 1,8 mm... Budući da je još rano (tek mi kasni 3-4 dana) mislio je da se ništa još ne vidi ali točkica je tu... Dabroston i dalje i kontrola za tjedan dana..
Ali iz iskustva ne dozvoljavam si još da se veselim..

Imali tko kakvih iskustava sa trudnoćom nakon spontanog (pogotovo ovako brzo kao ja, već slijedeći mjesec)? Jer strah me da se to ne ponovi...
ivy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 17:45   #215
Quote:
ivy007 kaže: Pogledaj post
Curke, evo samo da javim.. Beta 781 UI/L (prošli put svega 79) i kod doktora na ultrazvuku točkica 1,8 mm... Budući da je još rano (tek mi kasni 3-4 dana) mislio je da se ništa još ne vidi ali točkica je tu... Dabroston i dalje i kontrola za tjedan dana..
Ali iz iskustva ne dozvoljavam si još da se veselim..

Imali tko kakvih iskustava sa trudnoćom nakon spontanog (pogotovo ovako brzo kao ja, već slijedeći mjesec)? Jer strah me da se to ne ponovi...


sve nas je strah ponavljanja i nikako si to ne možeš izbiti iz glave najvjerojatnije cijelu trudnoću, ali što manje misli i budi pozitivna
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 18:03   #216
Ma znam da trebam što manje misliti mada nekad je to stvarno teško ali morat će se potruditi...

Imaš li kakvih savjeta čega se moram posebno paziti?
ivy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 18:23   #217
Thumbs up

Drag moja tužna!Evo sam se tek danas prijavila na forum samo da ti mogu predočit koliko pesimizam/optimizam može utjecat na trudnoću.U prvom mjesecu trudnoće prokrvarila sam kao prvi dan menz.,pošla na hitni ginekološki prijem gdje su mi dali utrogestan tablete i upute za strogo mirovanje.tada sam imala tek 20 godina al sam to vrlo ozbiljno shvatila kao upozorenje od mogućeg abortusa.U 4.mj. počelo me užasno bolit u donjem dijelu trbuha pa sam eto opet završila u bolnici gdje mi je rečeno da su to trudovi i da sam već otvorena.Sedam dana su mi preparom venozno smirivali trudove i sedmi dan uputili me na serklaž.Sve to prošlo ok.Nedugo zatim opet bolovi koji su opet izazvali trudove ali ovog puta je glavni razlog bio u bubrežnim kolikama.I taman kad sam sve to prošla,dan prije nego sam ušla u deveti mjesec-opet trudovi koji su na kraju rezultirali prijevremenim porodom.Sad je hvala Bogu dečko super.Poanta svega je da imaš povjerenja u svog ginekologa i da se nikad ne predaješ,ne razmišljaš o negativnim stvarima,jer i stanje psihe ti uvelike može utjecat na razvoj trudnoće.
Miruj i uživaj u blaženom stanju
kjv is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 19:02   #218
Quote:
ivy007 kaže: Pogledaj post
Ma znam da trebam što manje misliti mada nekad je to stvarno teško ali morat će se potruditi...

Imaš li kakvih savjeta čega se moram posebno paziti?
ma ništa, izbjegavaj saginjanje, preginjanje, dizanje, nemoj raditi kućne poslove te vrste, dizati/nositi ne više od 5 kg, i paziti se stresa, misliti pozitivno, kako, ja ti ne znam, ali evo ja sam pozitivna od početka, a zbog mojeg hematoma, od početka krvarim i sad kad se raspao, opet nije još sve iscurilo, pa zaje, već 3-4 tjedna, ali kad osjetim malca (kao sad) da me šuta znam da je sve u redu
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 13:42   #219
Tatsha moram reći kako već dva dana nemam sukrvice malo mi je lakše i puno sam pozitivnija i znam da će sve biti ok. Mada još koji tjedan želim biti malo opreznija. Morat ću pripaziti na to dizanje jer imam malog nećaka od dvije godine i obožavam ga nositi i mazit se s njim.

Kako mi je to slatko čuti da te mali (dečko je?) šuta.. Jedva čekam da i ja to osjetim...
ivy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 14:04   #220
Quote:
ivy007 kaže: Pogledaj post
Tatsha moram reći kako već dva dana nemam sukrvice malo mi je lakše i puno sam pozitivnija i znam da će sve biti ok. Mada još koji tjedan želim biti malo opreznija. Morat ću pripaziti na to dizanje jer imam malog nećaka od dvije godine i obožavam ga nositi i mazit se s njim.

Kako mi je to slatko čuti da te mali (dečko je?) šuta.. Jedva čekam da i ja to osjetim...
ne znam što je , pa malo pišem u muškom (ovaj bebać), a malo u ženskom rodu (ova beba)
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.