Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 14:53   #21
ja sam imala spontani u 13.tj.brlja. ne bih te htjela plasit, jer to sta je meni bilo tako ne mora znacit apsolutno da ce i tebi, al i ja sam razmisljala ko i ti...ok, sad ulazim u 13. tj. i eto ti ga na odjednom...s ovim sam samo htjela reci da pripazis. Ako ti je gin reko da mozes ici, otidji, on najbolje zna, ako se sta i desi, pa i tamo postoje u blizini i bolnice i doktori. Nemoj biti previse na suncu, cisto jer inace sunce nije zdravo, pogotovo od 11-15 h. Nikad nisam cula da je nijednoj trudnici more naskodilo, ono je krcato minerala, koji hrane, dezinficiraju, u moru plivas pa ti je to lagana tjelovjezba, mislim da ti samo moze dobro doci, opusti se i odi, al i pripazi...nemoj dizati tesko, radit kucanske poslove i tako to jos neko vrijeme nego se samo izlezavaj i pomalo plivaj i bit ce ti sigurno sve ok
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:17   #22
Cukerino, jedno pitanje, negdje sam naisla da si napisala da si ti krvarila 7 dana prije spontanog. Jesi imala kakve bolove dolje pri tom i kad se spontani dogodio, kak je to izgledalo, extra jako krvarenje, neki bolovi slicni trudovima(mada ne znam kako trudovi bole ) ili? Nadam se da necu to iskusit i probat cu se opustit, al ja sam od onih sto pusu i na hladno. Sorry sto gnjavim, vec sam i sebi dosadna. Pusa

Zadnje uređivanje putnica : 05.11.2007. at 14:12.
Brlja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 20:13   #23
krvarenje nakon ultrazvuka

curke,

jel vam se ikada dogodilo da nakon vaginalnog ultrazvuka (trudna sam 5+3) vidite blago krvavi trag na donjem vešu?

to mi se znalo dešavati inače nakon pape ili noramlnog pregleda, ali na ovom je bio samo ultrazvuk, bez onog ostalog železinja

help!
tockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 20:18   #24
Quote:
tockica kaže: Pogledaj post
curke,

jel vam se ikada dogodilo da nakon vaginalnog ultrazvuka (trudna sam 5+3) vidite blago krvavi trag na donjem vešu?

to mi se znalo dešavati inače nakon pape ili noramlnog pregleda, ali na ovom je bio samo ultrazvuk, bez onog ostalog železinja

help!
Meni se nije desilo, ali me je ginić upozorio da se to može desit. Kod svake manipulacije u rodnici (uključivši seks) može doći do blagog oštećenja sluznice grlića maternice i blagog krvarenja. Samo mirno, prati dešavanja. Vjerujem da to nije ništa strašno.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 20:25   #25
Meni se to dogodilo za vrijeme uzv-a i to ne samo trag nego saam baš prokrvarila da me doktorica odmah morala vratiti na pregled.. poslala me odmah u bolnicu po još jedno mišljenje i s uputnicom za ostanak..
nasreću se do pregleda u bolnici već smirilo i ispostavilo se da mi u rodnici neka kapilara puca na sami dodir, dobila dabroston za svaki slučaj i mirovanje dva tjedna, ali mi se dogodilo još na jednom pregledu (ne uzv) da sam opet krvarila pola sata kasnije.. i naravno od tada nema seksa ni pod razno..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 20:31   #26
ja sam imala iscjedke...nisam nikad krvarila nakon uzv, jedino mi je napomenula ( a to mi se desilo) da bih mogla prokrvarit nakon uzimanja briseva...bilo je samo mala flekica svjeze krvi unutar 24 sata, odmah prestalo, cini mi se da uzv nije tako invazivan kao uzimanje briseva, al evo,kako su ti napisale cure gore, ne brini....pusa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 22:24   #27
ja nisam imala.....ako ne prestaneš krvarit odi ginu....može se krvarit od grubljih pregleda al to se događa na kraju trudnoće kad gledaju otvorenost, plodnu vodu i sl....sad od pregleda ne bi smjela...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 22:28   #28
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja nisam imala.....ako ne prestaneš krvarit odi ginu....može se krvarit od grubljih pregleda al to se događa na kraju trudnoće kad gledaju otvorenost, plodnu vodu i sl....sad od pregleda ne bi smjela...
ja sam imala jako nježne preglede i dogodilo mi se s nekih 12 tjedana.. jednostavno kapilara koja se malo bunila.. ali mi nisu npr. krvarile desne..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 23:35   #29
Quote:
tockica kaže: Pogledaj post
curke,

jel vam se ikada dogodilo da nakon vaginalnog ultrazvuka (trudna sam 5+3) vidite blago krvavi trag na donjem vešu?

to mi se znalo dešavati inače nakon pape ili noramlnog pregleda, ali na ovom je bio samo ultrazvuk, bez onog ostalog železinja

help!
NIŠTA SE NE BRINI !!!!

Jučer sam bila na pregledu, trudna točno 2 mjeseca, gin je rekao da možda budem imala malo krvarenje zbog ultrazvuka ali da se ne zabrinjavam jer to krvarenje nije iz maternice!!
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2007., 23:58   #30
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ja sam imala jako nježne preglede i dogodilo mi se s nekih 12 tjedana.. jednostavno kapilara koja se malo bunila.. ali mi nisu npr. krvarile desne..
da može bit i ovo....al ti aparati su obli i nemaju rubova pa zato ne bi smjeli oštetit ništa....na to sam mislila...a dok može i rukom zapet za nešto unutra pa da prokrvariš...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 00:54   #31
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
da može bit i ovo....al ti aparati su obli i nemaju rubova pa zato ne bi smjeli oštetit ništa....na to sam mislila...a dok može i rukom zapet za nešto unutra pa da prokrvariš...
ma meni se dogodilo da sam prokrvarila od tog oblog uzv-a koji nema gdje zapeti i onda u roku sat vremena imala dva pregleda od dva različita doktora i to uz spekulum kod oba pa nije bilo krvarenja iako su oba vidjela tu ranicu.. ali taj prvi dodir bilo prsta ili uzv-a mi je bio dovoljan.. poslije možeš sa mnom radit što hoćeš.. kao da se na tom mjestu ispod površine nakupljalo malo krvi koja je morala otići
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:22   #32
drage moje

ma, ja sam sva u jednom grču od cijele te trudnoće jer je prva ružno završila vjewrojatno su mi zato jučer mjerili tlak prije pregleda koji je bio i onda još nakon da vide jel sam se smirila...

totalno sam skrenula kad sam došla doma i vidjela to nekaj roza

daj mi recite, koliko je trajalo to krvarenje? meni je još nešto malo danas... onak... ne jako, ali se nazire da nije prozirno tj. da je nekog krvarenja bilo...


i hvala vam svima, na svemu! jako,jako,puno,puno fala
tockica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:44   #33
Bokić svima!

Točkica, ja nisam imala takvih nezgoda sa UZV-om, ali mislim da bi ti bilo najbolje da im se vratiš i pogledaju te u spekulima i tako ćeš biti mirna tim više ako si već imala problema i, ako treba, da dobiješ možda neke lijekove. Uzroci mogu biti razni- sve kak su cure napisale ili može se raditi i o polipu.

Ako ti je to što danas vidiš smeđkasto do skoro crne boje to je vrlo vjerojatno starija krv i to će proći, no i dalje je to samo nagađanje.
Zovi ginekologa, nemoj se ustručavati.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 10:57   #34
Točkica znam kako ti je pogotovo zbog prvog ružnog iskustva al vjeruj da će sada sve biti ok!! ako ti se krvarenje nastavi odmah otiđi na hitnu al ako je tako blijedo i malo vjerojatno je od pregleda i nemaš razloga za brigu.... sve će bit ok
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:09   #35
Unhappy Počela sam krvariti

Pozdrav svima... čitam vas redovito i možda je ova tema već bila ali ja sam trenutno jako zbunjena i nemam ju živaca tražiti

Naime trudna sam 8 tjedana i do sada je sve prolazilo bez ikakvih problema... bez nekih bolova, iscjedaka itd. Danas ujutro sam na toaletnom papiru primjetila svježu krv (ne puno ali ipak je krv). Trbuh me i dalje ne boli ali sam turbo prestrašena Bojim se spontanog.

Molim savjet onih koje su prošle sličnu situaciju. Čitala sam nešto o tome... ali žene obično spominju neku sukrvicu

Možda bi bilo najpametnije zvati doktora i to ću napraviti kroz nekih pola sata a do tada molim neku utjehu

Hvala.
palachinkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:17   #36
Draga hrpa cura tu je imala takve krvave iscjetke! I evo većina dogurala već do polovice!

Samo se nemoj preveć živcirati nego odi kod ginića da vidi o čemu se radi!

Možda ćeš samo dobiti neku tableticu da se sve smiri..a možda će bit potrebno i mirovanje.. ali ništa neće bit teško za tvoje malo sunčeko!

Samo se ne nervirat preveć jer ti to može štetit! Držim fige ručnonožne da sve bude ok! Javi nam!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:18   #37
Quote:
palachinkica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... čitam vas redovito i možda je ova tema već bila ali ja sam trenutno jako zbunjena i nemam ju živaca tražiti

Naime trudna sam 8 tjedana i do sada je sve prolazilo bez ikakvih problema... bez nekih bolova, iscjedaka itd. Danas ujutro sam na toaletnom papiru primjetila svježu krv (ne puno ali ipak je krv). Trbuh me i dalje ne boli ali sam turbo prestrašena Bojim se spontanog.

Molim savjet onih koje su prošle sličnu situaciju. Čitala sam nešto o tome... ali žene obično spominju neku sukrvicu

Možda bi bilo najpametnije zvati doktora i to ću napraviti kroz nekih pola sata a do tada molim neku utjehu

Hvala.
mozda je sve ok pa dobijes samo dabrostone i mirovanje.. ali cim vidis svjezu krv odi odmah kod doktora za svaki slucaj.. drzim ti fige da je sve ok
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:22   #38
evo i ja sam prokrvarila u 7 tj al na srecu samo taj dan, dobila dabrostone i mirovanje i od tada je sve u redu, dosli smo skoro do pola!svakako odi doktoru, al vidjet ces da ce bit sve u redu, znaju cure krvarit ko menzis i imat bolove pa se trudnoca odrzi, pusa i sretno!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 10:34   #39
zovi doka dok nije kasno..
šaljem ti vibrice da sve bude ok..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

da te utješim.. krvarenja nisu tako neuobičajena u ranoj trudnoći..
al zovi gina iz ovih stopa..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 11:14   #40
evo zvala sam doktora... i naravno... rekao mi je da je to normalno i da se krvarenje obično hoće pojaviti u vrijeme kad bi trebala doći menstruacija.

Savjet je da pratim stanje do srijede ( ) i da mirujem... a ako se stanje do srijede ne smiri da mu se javim dolaskom.

Hvala vam svima koje su mi odgovorile
palachinkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.