Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 12:51   #61
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Razvaljena sam totalno, prvih par dana mi je bilo ok ai sad više i ne funkcioniram normalno, ne mogu se baš skoncentrirati
meni je normabel zakon!
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 18:42   #62
Pozdrav cure a Kayah posebno tebi!
Moja situacija je isto kao i tvoja,zavrsila sam bila na hitnoj jer mi se iscjedak u pocetku pretvorio u svijetlu krv.Vidjeli su isto ugrusak i kao sto Thai kaze,rekli su da je opasnost da povuce sa sobom i plod.
Ovdje(Njem.) doktori ne daju nikakve tablete,osim magnezija za opustanje maternice.Predlozili su mirovanje ili u bolnici ili kuci,ali bas mirovanje,bez ikakvih izlazaka i setnji.Uzas mi je bio lezati,pogotovo sto sam osoba koja nema mira.
Sreca u nesreci je bila sto su bozicni i novogodisnji praznici bili,pa mi je muz sve radio po kuci.Mislila sam da cu izluditi i sto ti kazes,samo sam osluskivala jel me sto ziga,bolucka i trcala na wc gledati ima li sto.Doktor mi je rekao da ako ce doci do pobacaja,krv mora doslovno liti iz nas,a ne kad se popiskimo,pa pogledamo razredjenu krv,mi panicarimo.
Sad,hvala Bogu,sve je prestalo.Juce smo bili na kontrolici i sve je ok.Samo se pokusaj sto manje nervirati,kako nam je Bog odredio,tako ce biti.
Sad smijem setati,iako pazim da ne bude predugo.Kucne poslove radim polagano,a brisanje i veliko ciscenje preuzeo je muz.Samo se nemoj sekirati,ko zna zasto je dobro da odmorimo od posla i spremimo se fizicki i psihicki za nase bebe.Toliko smo im duzne.Zato uzivaj u svakom danu sa svojom bebom,pruzi joj samo najbolje i za koju godinu,vidjeces kako ce ti to znati vratiti.Poljubac tebi i svim buducim mamama i one koje to vec jesu
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 11:32   #63
Quote:
Zaljubljena i sretna kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure a Kayah posebno tebi!
Moja situacija je isto kao i tvoja,zavrsila sam bila na hitnoj jer mi se iscjedak u pocetku pretvorio u svijetlu krv.Vidjeli su isto ugrusak i kao sto Thai kaze,rekli su da je opasnost da povuce sa sobom i plod.
Ovdje(Njem.) doktori ne daju nikakve tablete,osim magnezija za opustanje maternice.Predlozili su mirovanje ili u bolnici ili kuci,ali bas mirovanje,bez ikakvih izlazaka i setnji.Uzas mi je bio lezati,pogotovo sto sam osoba koja nema mira.
Sreca u nesreci je bila sto su bozicni i novogodisnji praznici bili,pa mi je muz sve radio po kuci.Mislila sam da cu izluditi i sto ti kazes,samo sam osluskivala jel me sto ziga,bolucka i trcala na wc gledati ima li sto.Doktor mi je rekao da ako ce doci do pobacaja,krv mora doslovno liti iz nas,a ne kad se popiskimo,pa pogledamo razredjenu krv,mi panicarimo.
Sad,hvala Bogu,sve je prestalo.Juce smo bili na kontrolici i sve je ok.Samo se pokusaj sto manje nervirati,kako nam je Bog odredio,tako ce biti.
Sad smijem setati,iako pazim da ne bude predugo.Kucne poslove radim polagano,a brisanje i veliko ciscenje preuzeo je muz.Samo se nemoj sekirati,ko zna zasto je dobro da odmorimo od posla i spremimo se fizicki i psihicki za nase bebe.Toliko smo im duzne.Zato uzivaj u svakom danu sa svojom bebom,pruzi joj samo najbolje i za koju godinu,vidjeces kako ce ti to znati vratiti.Poljubac tebi i svim buducim mamama i one koje to vec jesu
Drago mi je da je sada sve ok!! I divim ti se kako si izdržala, pogotovo ako si takve naravi...danas sam bila kod privatne gin. i rekla mi je da ne trebam ležati ali da se ne smijem penjati po stepenicama, raditi ikakve teške poslove, imati odose , ali da slobodo odem u kratku šetnju ili na kavu s frendicama.
I rekla mi je da je to tako do 12 tjedna dok se pold ne smjesti kako treba - znači li to da su te mjere opreza manje ili da i dalje treba ful paziti? pitam jer ti si sada u 12 tj pa pretpostavljam da znaš. Iako me jako čudi da se preporuke i terapije liječnika toliko razlikuju od zemlje do zemlje...
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:35   #64
Draga kayah!!!
Nemoj se bojati!!!
Ja sam ti isto imala hematom koji se pojavio u šestom tjednu (ko i tebi) i bio prisutan do 10.-og tjedna..i jednostavno - nestao! Sada sam u 12.-tom tjednu, doktor je rekao da moram mirovati do 16.-tog tjedna.
Iako ti nije rekao strogo mirovanje, ja bi na tvojem mjestu zaista mirovala jer je to jedini način da hematom ode, svakim naprezanjem postoji mogućnost širenja..
Ako piješ Ultrogestan ili Dabroston, samo nastavi, to ti je "čuvar bebe" , a to volimo, jelda?
Znam da ti je gadno i da se bojiš, ali što budeš ti više opuštenija, lakše bude sve prošlo..i meni su to sve pisali u početku, ali ja sam isto bila panična, no sada sam se već opustila
Samo se drži i čuvaj bebicu - i ja bi ti stvarno preporučila da ležiš, jer tako zaista ne možeš naškoditi bebici!!! Sretno!
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:43   #65
Kayah,pozdrav tebi i ostalim curama!
Na kontroli nekidan mi je doktor rekao da mogu sad sve po malo,ali najvise da pokusam da se opustim i bez stresa.Jedino sam zaboravila pitati da li sad smijemo imati odnose,nekako me malo strah.A odmah u pocetku sam prestala raditi,ipak mi je beba najvaznija!Iako imam nekad kratku fazu sto sam kod kuce i cini mi se beskorisna.Ali srecom,prodje me brzo.A sad i ja odem prosetati i na sokic(posto kavu ne mogu vise piti).Ne znam kako je vama,s kavom,nekidan sam gledala na tv novo istrazivanje,koje je pokazalo da vise od 2 soljice kave mogu izazvati pobacaj.
I poslove po kuci,sad uglavnom sve radim,samo malo pripazim,peglam na sjedeci i sl.A podove brise moje zlato
Jedino mi je rekao da pokusam izbjegavati preginjanje,saginjanje i slicno.
Bice i kod tebe sve ok
Samo se opusti,uzivaj u sebi i bebici
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 21:44   #66
Drage moje zene!

molim vas pomoc!
prvi put sam trudna. prvo vas molim objasnjenje brojeva koji oznacavaju gestacijsku dob koja je kod mene 1.4. bila 5+1/7, jer sam se ja pogubila u racunanju - da li od prvog dana zadnje menstruacije ili od ovulacije (za koju nisam sigurna kad je bila), i onda kad je dr izbacila ovu brojcanu oznaku ja ostala sa velikim upitnikom iznad glave!!!
bila sam jednom na vaginalnom uzv-u i dijagnoza je bila - gestacijska vrecica (vidi se lijepo "prazno" malo polje 5mm ali prazno) , za sad bez evidentnog embrionalnog odjeka. jel to uobicajeno za taj tjedan trudnoce? imate li iskustva? na netu puno oprecnih objasnjenja...
danas primjetila tamni iscjedak slican zadnjim danima menstrualnog krvarenja, ali malo..jel to cudno?
citam ovdje da svi dr vise-manje preporucuju cuvanje, mirovanje, a ja pitala da li smijem na aerobic i ona rekla da mogu, da se ponasam normalno kao i prije nego sam saznala da sam trudna ?!! da ako ce gestacijska vrecica ostati prazna, plod ako se ne razvije, da za to nece biti krivo moje vjezbanje!!!
ja sam sad sva totalno zbunjena!!!
ppd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 18:25   #67
Draga, gestacijska dob se racuna od zadnje menstruacije - kako nisi sigurna kad ti je bila zadnja menstruacija, doktorica ti je vjerovatno ultrazvukom i velicinom gestacijske vrece odredila da si trudna 5 tjedana i 1 dan. To sto se jos ne vidi embrionalni odjek ne znaci nista jer je ionako prerano - tek krajem 5-og tjedna ili jos sigurnije tamo u 6 tjednu se ultrazvukom moze utvrditi embrionalni odjek. Zato ne panicari, opusti se i uzivaj u svojoj trudnoci. Stoa se iscjetka tice, moze i ne mora znaciti nista - ja bi da sam na tvom mjestu ipak nazvala doktoricu ako se nastavi i rekla joj, iako dok god nije svjeza krv nema rzloga za paniku. Imas dosta o tome na ovom forumu. Ako trudnoca nije rizicna doktori ti nece zabranit sportske aktivnosti ako si ih prakticirala i prije trudnoce, ali ja ti savjetujem da smanjis intezitet - ipak si trudna i najbitniji tjedni su pred tobom, a tijelo sad treba i vise odmora. Eto nadam se da sam te barem malo smirila
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 21:02   #68
Mznatizeljna puno hvala na objasnjenjima! malo sam mirnija, danas jos imam taj tamni (smeckast) iscjedak, iako je manje nego jucer. necu vise vjezbati, vaznija mi je trudnoca, bez obzira sto dr kaze.
ja sam control freak i sad sam izgubljena u moru novih informacija o kojima ne znam puno i stoga panicarim!!!!!
puse i nadam se najboljem!!
ppd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 23:20   #69
evo i moje iskustvo na ovu temu. Taj vraziji iscjedak me gnjavi već skoro tri tjedna. Prvo je bio tamno smeđi i doc mi je dao dobrostone i vaginalete al ni riječi o mirovanju sto mi je bilo jako čudno zbog svih sličnih iskustava a kako sam shvatila uvijek ide mirovanje uz to. Prošli tjedan je iscjedak postao crven i uz njega neka roza prozirna tekućina. Već me počela panika lovit. Doduše to je trajalo dan il dva pa se nastavilo sa smeđom bojom. Zadnja dva dana je skroz proziran iscjedak rijetko zućkast a danas sam bila doca i rekao mi je da je to sve normalno zbog hormona. Da nastavim koristiti vaginalete i tablete. Objasnio mi je da bi bilo opasno kada bi se iscjedak širio više unutra prema plodu. A oni valjda vide na pregledu koliko je on duboko prisutan pa od tuda i različite preporuke o mirovanju. Nije pominjao nikakav hematom. Pitala sam ga za pilates , rekao je slobodno , samo ne trbusnjake i ne rusiti vlastite rekorde tj ne se pre jako naprezati. Srčeko nam radi ko singerica a na slici nam se vec vide rucice i nozice.
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 13:33   #70
ja jos uvijek imam isti glupi smedji iscjedak (4 dan). stalno je isti, smeckast, kao stara zgrusana krv u vrlo sitnim komadicima u sluzi...stalno idem gledati jel prestao, pojačao se, ne daj boze da li je svijeza krv..... sutra zovem dr i trazit cu da me pregleda! jer ja vec umirem od straha!!!!! napuhnuta sam, muce me plinovi (a ne jedem nista sto bi ih izazvalo), malo mi je jutros bilo zlo. sve u svemu malo sam shity lately
ppd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:48   #71
Quote:
ppd kaže: Pogledaj post
ja jos uvijek imam isti glupi smedji iscjedak (4 dan). stalno je isti, smeckast, kao stara zgrusana krv u vrlo sitnim komadicima u sluzi...stalno idem gledati jel prestao, pojačao se, ne daj boze da li je svijeza krv..... sutra zovem dr i trazit cu da me pregleda! jer ja vec umirem od straha!!!!! napuhnuta sam, muce me plinovi (a ne jedem nista sto bi ih izazvalo), malo mi je jutros bilo zlo. sve u svemu malo sam shity lately
Iskreno, mišljenja se stvarno razlikuju od doktora do doktora...ja sam imala gotovo indentičnu situaciju (opisana je par posotova iznad tvojega) i zbog jednog krvarenja koje je bilo stvarno oskudno zadržali su me u bolnici tjedan dana a po povratku kući sam trebala mirovati. tebi su rekli da možeš vježbati. ne znam kaj da ti kažem, ako još krvariš obavezno idi doktoru... nama je srčeko prokucalo pred kraj 6 tj, jer su mi ciklusi dosta dugački pa je to u biti bio 5.tj a ne 6. Možda ti sad ovo zvuči zbunjujuće ali teško je točno izračunati točan dan oplodnje pa se kao početak trudnoće uzima prvi dan zadnje menstruacije.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 19:48   #72
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Molila bih ako mi netko može pomoći, vidim da vas ima sa sličnim iskustvima. Uglavnom, danas sam 6+4 i prošlu sam nedjelju (13.01.) prokrvarila tj. to je više bio smeđi gusti iscjedak. Otišla sam u bolnicu gdje su me odmah pregledali i zadržali do jučer. Na tom prvom uzv srčeko još nije kucalo, dali su mi utrogestan 3x2 i normabel 3x2mg. U petak, 18.01. sam ponovono bila na uzv i srce je počelo kucati i rekli su mi da je sve više maje ok. Jučer, prije nego su me pustili kući, bila sam na pregledu koji je bio prestrašno neugodan i bolan, te kad sam došla doma opet sam primjetila krv, ovaj put roskasto crvene boje. Vratila sam se na hitnu, primio me jedan divan doktor i objasnio mi kako je ta krv najvjerovatnije od pregleda ali da na uzv vidi i jedan "minimalni hematom". Naručena sam na ponovni pregled za 2 tjedna. Do tada trebam strogo mirovati i dalje uzimati dosadašnju terapiju. Mene muči to što cijelo vrijeme u trbuhu osjećam lagani pritisak, kao pred mengu, i lagane bolove u križima. Da li netko od vas sa sličnim iskustvima ima takvih problema? Ne znam kako vi ostale, ali je sam u takvom strahu (unatoč normabelima) i nikako se ne mogu opustiti, stalno provjeravam da li krvarim, svaku sitnicu i promjeu koju osjetim doživljavam kao neki loši znak...poludit ću ako ovako nastavim, znam da to nije dobro za mene a kamoli za bebu. S obzirom da moram mirovati biti ću po cijele dane sama doma i razmišljati o mogućim ishodima (tako je barem bilo dok sam bila u bolnici a imala sam nekog kraj sebe cijeli dan), o privatnom poslu koji sad moram zatvoriti... Kako se vi nosite s time? Da li je to mirovanje indicirano samo u prvim mjesecima (prva tri) ili kroz cijelu trudnoću?
Kayah nasla tvoj post
i ja stalno osjecam lagani pritisak u lijevom donjem dijelu trbuha
danas mirujem cijeli dan, malo na kaucu, pa na krevetu i tako ukrug...
stalno se osjecam umorno i pospano..
zovem dr sutra ujutro odmah!!!! jesu sve trudnice tako paranoicne na pocetku???
ppd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:44   #73
Evo moje iskustvo, ako vas ne daj Bože snađe.

Ja sam u 20.tjednu i nakon mokrenja sam ugledala smeđkasti iscjedak, a potom i krv. Nazvala sam ginekologa koji me isprepadao i rekao da hitno idem u bolnicu. Uglavnom s bebom je sve ok i krv nije bila iz vagine nego mokraćovoda, a uzrok je moja stalna pratilja E.coli.. Što se tiče bolova imam ih od početka trudnoće u donjem dijelu trbuha i znaju biti ubitačni.
Želim vam reći da postoji i ta mogućnost da krv uzrokuju neke bakterije,... et pozdrav svima!!
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:51   #74
Quote:
ppd kaže: Pogledaj post
jesu sve trudnice tako paranoicne na pocetku???
Ja sam paranoična još i dan danas i tako će vjerovatno biti dok ne rodim i dok me ne krenu brinuti druge brige
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 09:31   #75
ja jucer bila kod dr. pregledala me i na uzv je sve ok. gestacijska vrecica, zumanjcana vrecica, plod, i vrlo mali otkucaji ali ipak jesu!!
nema hematoma, ili cega drugog sto bi zabrinjavalo...
rekla dr da to ne treba nista znaciti (moze biti samo ciscenje maternice) ali da moze biti i pocetak pobacaja . cvrsto se nadam ovom prvom, buduci da mi je mama rekla da je tako bilo i njoj!
i da, dr naredila strogo mirovanje (ipak!!!!) i 3x2 utrogestan, i kontrolu za tjedan dana.
malcice sam mirnija....
ppd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:21   #76
Quote:
ppd kaže: Pogledaj post
ja jucer bila kod dr. pregledala me i na uzv je sve ok. gestacijska vrecica, zumanjcana vrecica, plod, i vrlo mali otkucaji ali ipak jesu!!
nema hematoma, ili cega drugog sto bi zabrinjavalo...
rekla dr da to ne treba nista znaciti (moze biti samo ciscenje maternice) ali da moze biti i pocetak pobacaja . cvrsto se nadam ovom prvom, buduci da mi je mama rekla da je tako bilo i njoj!
i da, dr naredila strogo mirovanje (ipak!!!!) i 3x2 utrogestan, i kontrolu za tjedan dana.
malcice sam mirnija....
drago mi je da je sve ok, a ovo mirovaje stvarno shvati ozbiljno...znam da se čini kao cijela vječnost ali isplati se...držim fige za dalje!
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:30   #77
hvala kayah na podrsci! mirovat cu, ova bebica mi je najvaznija
ppd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 10:25   #78
Krvarenje, jos uvijek trudna

Cao svima!

Imala sam krvarenje prije par dana, bez bola u stomaku i cak sam osjetila neki mali ugrusak da je izasao.
Vaginalni ultrazvuk je pokazao da su dvojke i da je jedna opna (ili kako se vec zove) normalne velicine dok je druga malo manja. Rekli su mi da misle da se nesto mozda desilo sa jednim, ali srce kuca u obadva i sve izgleda ok, osim te velicine opni.
Takodje su rekli, posto sam tek 8. nedelja da je moguce da se nesto opet desi s ovim jednim ali ne mora znaciti.
Da dodam jos da je doktor rekao da su jednojajcani, sto vjerovatno komplikuje ovo sve.

Zanima me da li je neko od vas imao slicno iskustvo i znate li nesto vise o ovome?

Hvala!
__________________
Lola
Lola_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 11:17   #79
bok. mislim da sam na pravom mjestu za razgovor o krvarenju u trudnoći. ovo sve mi je novo pa mi treba malo da se uhodam. po mojoj slobodnoj procjeni i testu trebala bih biti trudna između 3 i 4 tjedna. dva puta sam radila clearblue i svaki puta su se crtice za plusić samo nazirale, baš bi morala dobro pogledati da ih vidim. ostale simptome imam. jučer sam prokrvarila i neopisivo me bolio donji dio trbuha, danas sa napravila test (gore navedeni drugi put)i vidjela supertanku crticu. sestra od ginića mi je rekla da dodjem tek idući tjedan.
sophieanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 11:39   #80
Quote:
sophieanna kaže: Pogledaj post
bok. mislim da sam na pravom mjestu za razgovor o krvarenju u trudnoći. ovo sve mi je novo pa mi treba malo da se uhodam. po mojoj slobodnoj procjeni i testu trebala bih biti trudna između 3 i 4 tjedna. dva puta sam radila clearblue i svaki puta su se crtice za plusić samo nazirale, baš bi morala dobro pogledati da ih vidim. ostale simptome imam. jučer sam prokrvarila i neopisivo me bolio donji dio trbuha, danas sa napravila test (gore navedeni drugi put)i vidjela supertanku crticu. sestra od ginića mi je rekla da dodjem tek idući tjedan.
odi ti draga moja sutra giniću... moj ti je savjet
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.