Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2008., 00:11   #81
Kao prvo sve vas pozdravljam jer sam novi na forumu, pa pisem sad umjesto cure koja trenutno nije uz mene a ona je takodjer trudna.
Stvar je ovakva, ona je sad vec skoro il vec je u 3mj trudnoce,a prije 2-3 tjedna smo se krenuli sexat pa je ona pocela krvariti za vrijeme toga,
otisli smo kod ginekologa i on joj je dao te neke tabletice sto si mora stavljat i kaze da nesmijemo vise imat spolne odnose, i sad je vec proslo koji tjedan
kak to vise nestavlja i sad joj je sve uredu, bila na ultrazvuku i sa bebom je sve uredu tj. sve normalno. Sad nas zanima dali mi mozemo dalje normalno imat
spolne odnose il ne, jer zaboravila je pitat doktora, jer meni se cini da doktor bas i nema pojma jer joj je prva dva puta reko da ima miom velicine sake a u biti
ga uopce nema nit ga je imala. Sad nas to zanima jel smijemo jer malo nas strah da nebi opet pocela krvarit, da nebi nest bilo sa bebom itd?
Hvala
baby boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 00:19   #82
heii...moj savjet je da pricekate dok joj doktor ne odobri...ja ne bi riskirala...mislim da vam je bebica sad najvaznija...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 00:26   #83
a znam, samo sam htio vidjeti vase misljenje sta bi trebali i kak bi trebali dalje, vidim da vi imate vise iskustva a mi smo novi u tome :P a doktor mi se i cini da nema pojma ko sto sam i reko pa bolje ovak nekog pitat ko je to vec prosao
baby boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 21:36   #84
Quote:
Brlja kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Naime u 12.sam tjednu trudnoce, i prije par dana iznenada sam imala jako krvarenje dolje, nicim izazvano. Radila sam naime nekakve lagane vjezbice, i krv je pocela ljevat. Otisla sam u bolnicu, za sat, dva krvarenje je stalo, zadrzali me u bolnici, slijedeca dva dana krvarenje je bilo skoro pa nikakvo, oni kazu da je to bila stara krv. E sad nikom nije jasno sta je to bilo, krv je potpuno stala, pri krvarenju nisam imala nikakve grceve ni bolove. Beban je skroz ok, dijagnoza jest prijeteci pobacaj al ja si mislim da je mogla puknut nekakva zilica dolje i da je to bilo to. Jel imao netko slicna iskustva?
Pozdrav svim curama!
identicna stvar se dogodila i meni, u 9. tjednu i uzasno sam se prepala. u bolnici su mi dali dabroston 3x2, a moj mi je ginekolog dao utrogestan (to je cisti progesteron, za razliku od dabrostona koji je sinteticki) 3x2. sad fora mi je bila sto se kao uzima vaginalno, al ja sam rekla da me strah da ponovo ne prokrvarim pa mi je rekao da moze i oralno. jel to ok?
sad sam 11. i molim boga da izdrzim jos 2 tjedna bez krvarenja dok ne prodju ta prva tri mjeseca. cijeli tjedan mi vec curka ta stara krv, prvo mi je bila panika, sad sam se vec navikla. jedino sto me muci je sto imam fakin miome, a najveci mi je vec duplo narastao i sad je 12 cm, prava kvrgica dolje desno. progesteron bi trebao zaustaviti njegov rast i nekako ga olabaviti pa da se prilagodi rastu maternice, inace ode sve u p.m.
nadam se da ce sve bit ok.
jedini mi je bed sto mi nisu dali od pocetka trudnoce taj progesteron, jer on osim sto cuva trudnocu i uravnotezuje djelovanje estrogena, od kojega rastu miomi.
u medjuvremenu, moram lezat i molit boga.

e da, i ako netko ima neki savjet, kako si olaksati toliko lezanje, u kojem je polozaju najbolje lezati, sta ste jos uzimale da smanjite rizik od krvarenja, sta ste jele i slicno

i nije mi jasna ta zabrana kupanja. ja si moram oprati kosu svaka tri dana jer inace podivljam. kako to rjesavate???
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 21:50   #85
molim samo da mi netko kaze jel ok utrogestan uzimati oralno?
i vidim da su neke dobile normabel, meni je moj doktor rekao da ne treba drogirati bebu
kako ga uzimate?
i taj magnezij, u kojem obliku i koliko?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 21:59   #86
pridružujem se krvarećima, u 2.mjesecu ove godine imala sam spontani u 6 i po tjednu, lagano prokrvarila, otišla dr, i slijedeći dan izljev i sve gotovo, bez obzira na mirovanje i utrogestan, po preporuci pauza od 2-3 ciklusa-meni prošla tri i ponovno akcija, iznanađujuće, al odmah sam zatrudnila, prije dva dana, jaki grčevi i krvarenje puno jače od menstrualnog, mogla sam cca 10ak big tampona napuniti tijekom popodneva (već sam se pomirila da je to to)- naveče se potpuno prestalo, jučer isto niti kapi, danas bila kod dr, ne vidi uzrok krvarenju, trudnoća 6+1, srce kuca, po izgledu uredna trudnoća, dala mi utriće, bolovanje i danas i u pon vađenje hcg-a

e da i mučnina za popizdit, moš mislit jutarnja, moje jutro još trajeeee

ps. meni pod mirovanje nije spominjano ne kupanje, samo ne čišćenje kuće, niti šetnje i odlasci u shoping, ručak si smijem kuhati, popizdila bi da niti toliko ne smijem jer uz ove mučnine, stvano mi je problem naći pravu klopu
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:16   #87
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
molim samo da mi netko kaze jel ok utrogestan uzimati oralno?
i vidim da su neke dobile normabel, meni je moj doktor rekao da ne treba drogirati bebu
kako ga uzimate?
i taj magnezij, u kojem obliku i koliko?

ok je i oralno, al ja sam imala nuspojave, tipa mučnine i glavobolje, pa bolje vaginalno
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:01   #88
Bok cure,
ja sam koristila utrogestan negdi do 15tj, isto 3X2. Može se uzimati i oralno i vaginalno-međutim meni su preporučili dok god krvarim da ga uzimam oralno (u krvarenje ubrajam i smeđi iscjedak). Nuspojave su mi bile užasne-mučnine po cili dan, pospanost i općenito slabost-užas!

Što se mirovanja tiče, savjetujem da to shvatite ozbiljno. Ja sam krvarila od 6og do 16og tjedna-i to od smeđeg iscjetka preko par kapljica krvi do doslovno izljeva. Mjesec dana sam i u bolnici provela. Najbolje je ležati na livom boku. Tuširanje i pranje kose svesti na minimum i po mogućnosti se ne tuširati s vrućom vodom jer se mogu izazvati kontrakcije.

Žao mi je svih koji to moraju proživljavati jer mi je to bilo najgorih 10 tjedana u životu. Dane sam kratla čitanjem, TVom i naravno Forumom. Ja sam imala strogo mirovanje tako da nisam smila nikakvu aktivnost osim krevet-wc.
Držim svima fige da sve prođe o.k.

Ako vas još bilo što zanima slobodno pitajte

Inače sad sam 33 tjedna puna i još se moram pazit i još mi je sex zabranjen tako da vam želim više sreće nego sebi
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 13:53   #89
Pitanje jos jedno, ona je sad trudna 3mj i negdje 2 tjedna, dali mi smijemo u 7. mjesecu ici na more ili sad kad je trudna nesmijemo posto je bilo to malo problema sto je malo krvarila?
baby boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 15:00   #90
Quote:
baby boy kaže: Pogledaj post
Pitanje jos jedno, ona je sad trudna 3mj i negdje 2 tjedna, dali mi smijemo u 7. mjesecu ici na more ili sad kad je trudna nesmijemo posto je bilo to malo problema sto je malo krvarila?
Ja mislim da je najvažnija sad beba, a ne kupanje i odlazak na godišnji. A obzirom na krvarenje ona bi trebala mirovati do kraja trudnoće, a ne cupkati po plaži i pržiti se... A do 7. mj. budete još vidjeli. ...

I inače, za sve trudnice koje imaju krvarenje: i držite mi se!!!

I ja sam tak u prvoj trudnoći jako i dosta dugo krvarila, ali hvala Bogu - to je sad dečko 13 g. zdrav i prav... Budite strpljive i mirujte
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:43   #91
Hm, što ne volim ovu temu, ali, nažalost, moram je podignuti

Eto ovako:
prošle mi se srijede po treći puta javio smećkasti iscjedak ( u zadnjih mjesec i pol dana ). Prva dva puta je gin rekao da ne vidi nikakav konkretan razlog tome i samo rekao nek mirujem. Oba puta je iscjedak trajao svega 2-3 dana, pa se zbog toga nisam pretjerano uznemiravala.
Međutim, ovaj put iscjedak nikako da prođe. Gin kaže da OPET ne vidi konkretan razlog tom iscjetku, ali da sam ovaj put za prst otvorena. Naravno, rekao je strogo mirovanje i to je to. Dao mi geonistin i u utorak moram na kontrolu. Kako ne može sve teći kako treba, jutros se ustanem, odem piškiti, obrišem se s papirom ( oprostite na opisu ) kad ono, sluzi koliko ti srce želi, u svim bojama ( mislim, ja sam vidjela sve boje: tamno žuto, smećkasto, prozirno... ). Naravno, uhvatila me užasna panika jer ovako obilnog iscjetka nikad nisam imala. Normalno, kamo da odem u subotu ujutro???? Dolazi u obzir samo bolnica ( a najbliža je u Puli ili Rijeci - 2 sata vožnje ). Ne budi ljena, zovem privatnog gina u Pulu koji mi je radio 3D UZV zbog spine bifide i kaže čovjek: krenite, vidimo se oko 13. Nije bilo druge nego sjest u auto i brzo za Pulu.
E sada; pregledava on mene, a od iscjetka ni "I"!!! Koliko me čačkao, osim smrvljene vaginalete, ništa iz pi... nije izašlo. I što je najgore/najbolje, kaže on: pa vi uopće niste otvoreni. Zatvoreni ste ko čep. I pokaže nam na UZV cerviks i sve što ide uz to.
Tko je tu lud, a tko pametan??? Kaže on da je to sasvim uredna trudnoća; maternica ok, posteljica isto tako, beba super... Nikakvo posebno mirovanje; dapače, kaže on obavezno šetnja ujutro i navečer, odlazak na more, plivanje 15-20 min i miran san!
Dođem ja doma, malo mirnija, ali svejedno u čudu; odem na wc i eto ti opet tog fu...iscjetka! Pa bem mu miša: što je to sa mnom???
Idući ću tjedan otići do još jednog gina po 3. mišljenje, ali meni je sve manje jasno što se to zbiva.
Inče, ušla sam u 30.tjedan.
Oprostite na tako dugom postu, ali morala sam negdje to napisati jer mi svi govore da previše paničarim i imam osjećaj da me nitko ne shvaća ozbiljno.
Ako slučajno netko ima slično iskustvo, nek se javi. Hvala!
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:57   #92
Quote:
ENA29 kaže: Pogledaj post
Hm, što ne volim ovu temu, ali, nažalost, moram je podignuti

Eto ovako:
prošle mi se srijede po treći puta javio smećkasti iscjedak ( u zadnjih mjesec i pol dana ). Prva dva puta je gin rekao da ne vidi nikakav konkretan razlog tome i samo rekao nek mirujem. Oba puta je iscjedak trajao svega 2-3 dana, pa se zbog toga nisam pretjerano uznemiravala.
Međutim, ovaj put iscjedak nikako da prođe. Gin kaže da OPET ne vidi konkretan razlog tom iscjetku, ali da sam ovaj put za prst otvorena. Naravno, rekao je strogo mirovanje i to je to. Dao mi geonistin i u utorak moram na kontrolu. Kako ne može sve teći kako treba, jutros se ustanem, odem piškiti, obrišem se s papirom ( oprostite na opisu ) kad ono, sluzi koliko ti srce želi, u svim bojama ( mislim, ja sam vidjela sve boje: tamno žuto, smećkasto, prozirno... ). Naravno, uhvatila me užasna panika jer ovako obilnog iscjetka nikad nisam imala. Normalno, kamo da odem u subotu ujutro???? Dolazi u obzir samo bolnica ( a najbliža je u Puli ili Rijeci - 2 sata vožnje ). Ne budi ljena, zovem privatnog gina u Pulu koji mi je radio 3D UZV zbog spine bifide i kaže čovjek: krenite, vidimo se oko 13. Nije bilo druge nego sjest u auto i brzo za Pulu.
E sada; pregledava on mene, a od iscjetka ni "I"!!! Koliko me čačkao, osim smrvljene vaginalete, ništa iz pi... nije izašlo. I što je najgore/najbolje, kaže on: pa vi uopće niste otvoreni. Zatvoreni ste ko čep. I pokaže nam na UZV cerviks i sve što ide uz to.
Tko je tu lud, a tko pametan??? Kaže on da je to sasvim uredna trudnoća; maternica ok, posteljica isto tako, beba super... Nikakvo posebno mirovanje; dapače, kaže on obavezno šetnja ujutro i navečer, odlazak na more, plivanje 15-20 min i miran san!
Dođem ja doma, malo mirnija, ali svejedno u čudu; odem na wc i eto ti opet tog fu...iscjetka! Pa bem mu miša: što je to sa mnom???
Idući ću tjedan otići do još jednog gina po 3. mišljenje, ali meni je sve manje jasno što se to zbiva.
Inče, ušla sam u 30.tjedan.
Oprostite na tako dugom postu, ali morala sam negdje to napisati jer mi svi govore da previše paničarim i imam osjećaj da me nitko ne shvaća ozbiljno.
Ako slučajno netko ima slično iskustvo, nek se javi. Hvala!
Promjeni ginekologa.......ako si u mogućnosti vodi trudnoću privatno a socijalni ginić nek ti služi za uputnice recepte i slično...kad platiš svi te shvaćaju i možeš postavit milijun pitanja jer ima vremena za tebe....bit ćeš mirnija,...ako je radi tvog mira otidji po treće mišljenje,ako se ti tako osjećaš učini to....Ja sam isto ali nakon komplikacija prešla u privatnog iako sam bila zadovoljna ginićkom..dođem u privatnog pregleda me , sve mi objasni svaki put,ja postavim milijun pitanja , napravi mi uzv sve mi opet objasni, sjednemo još malo za stol i popričamo....uvik se zadržim 20 min do pola sata....prezadovoljna sam...
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:03   #93
Quote:
Taja.st kaže: Pogledaj post
Promjeni ginekologa.......ako si u mogućnosti vodi trudnoću privatno a socijalni ginić nek ti služi za uputnice recepte i slično...kad platiš svi te shvaćaju i možeš postavit milijun pitanja jer ima vremena za tebe....bit ćeš mirnija,...ako je radi tvog mira otidji po treće mišljenje,ako se ti tako osjećaš učini to....Ja sam isto ali nakon komplikacija prešla u privatnog iako sam bila zadovoljna ginićkom..dođem u privatnog pregleda me , sve mi objasni svaki put,ja postavim milijun pitanja , napravi mi uzv sve mi opet objasni, sjednemo još malo za stol i popričamo....uvik se zadržim 20 min do pola sata....prezadovoljna sam...
Ma i soc gin nije loš, ali brate, vidi se da ima krdo pacijentica i da mi se ne stigne posvetiti koliko treba. Kod njega budem u vrh glave, 10 min u odinaciji. Ali znaš kako je, kada je sve u redu, ne obraćaš pažnju.
Ovaj me gin danas pregledavao 45 min min ( i to dvaput me čačkao rukama da vidi situaciju - ajme što sam razrađena )... Ma, ne znam što da mislim više. Evo, mali me toliko lupka da me doslovno cijeli stomak boli pa si ja umišljam da sigurno nešto nije u redu ( ko da me noktima reže po trbuhu ). Niš, vidjet ću što će dalje biti, ali najviše me plaši što je vikend, a ja nemam kamo ići ako se što dogodi ( naravno, osim Rijeke ili Pule ). Bemti moju selendaru!!!!
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:12   #94
Quote:
ENA29 kaže: Pogledaj post
Ma i soc gin nije loš, ali brate, vidi se da ima krdo pacijentica i da mi se ne stigne posvetiti koliko treba. Kod njega budem u vrh glave, 10 min u odinaciji. Ali znaš kako je, kada je sve u redu, ne obraćaš pažnju.
Ovaj me gin danas pregledavao 45 min min ( i to dvaput me čačkao rukama da vidi situaciju - ajme što sam razrađena )... Ma, ne znam što da mislim više. Evo, mali me toliko lupka da me doslovno cijeli stomak boli pa si ja umišljam da sigurno nešto nije u redu ( ko da me noktima reže po trbuhu ). Niš, vidjet ću što će dalje biti, ali najviše me plaši što je vikend, a ja nemam kamo ići ako se što dogodi ( naravno, osim Rijeke ili Pule ). Bemti moju selendaru!!!!
Slušaj dogurala si do 30.tjedna...još malo al neka bebe još unutra...to što skače NEKA SKAČE....nemoj se uopće mislit...ja sam od 27.tjedna u privatnika ..ginekologa koji radi u bolnici pa se nadam da će mi i to pomoć...samo molim boga da izdržim još dva tjedna kad će mi skidat šavove,imam serklažu..e onda mogu odma rodit....išla sam prvo svako 3 tjedna sad sam na svako 2 i idem u ponedjeljak i platim 400 kuna i mirno spavam....ajde još sutra pa u ponedjeljak telefon u ruke i pitaj koga da ti preporuči kojeg privatnika...ako te je tako dobro isprčko nemoj se prepast ako bude iscjedak i malo sukrvice ...to ti zna biti od pregleda...cerviks nije više tako čvrst pa je na sve osjetljiv...ne boj se,....još samo malooooo....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:22   #95
Quote:
Taja.st kaže: Pogledaj post
Slušaj dogurala si do 30.tjedna...još malo al neka bebe još unutra...to što skače NEKA SKAČE....nemoj se uopće mislit...ja sam od 27.tjedna u privatnika ..ginekologa koji radi u bolnici pa se nadam da će mi i to pomoć...samo molim boga da izdržim još dva tjedna kad će mi skidat šavove,imam serklažu..e onda mogu odma rodit....išla sam prvo svako 3 tjedna sad sam na svako 2 i idem u ponedjeljak i platim 400 kuna i mirno spavam....ajde još sutra pa u ponedjeljak telefon u ruke i pitaj koga da ti preporuči kojeg privatnika...ako te je tako dobro isprčko nemoj se prepast ako bude iscjedak i malo sukrvice ...to ti zna biti od pregleda...cerviks nije više tako čvrst pa je na sve osjetljiv...ne boj se,....još samo malooooo....
Bemti, stvarno mi je još malo ostalo Tek sada sam skužila koliko sam dogurala A ja još uvijek ne vjerujem da sam trudna
I sama sam na početku trudnoću vodila kod privatnika u bolnici u Sloveniji. Međutim, kako je sve bilo u redu, a moraš trudničku otvoriti kod nas, nastavila sam s pregledima kod mog soc ginića. Ali sve si mislim da u pon budem nazvala Izolu i naručila se kod njega. Ne može škoditi...
Dobro kažeš, prošlo je već toliko, strpit ćemo se još malo, a onda udri malog po guzi za sve što mi je priredio Šala mala!
Joj, tak i meni seka bila šivana jer se rano otvorila i na kraju maloga prenjela 15 dana...Držim fige da sve bude u redu kod tebe i da budeš barem malo šetajuća trudnica
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:29   #96
Quote:
ENA29 kaže: Pogledaj post
...Ne može škoditi...
Dobro kažeš, prošlo je već toliko, strpit ćemo se još malo, a onda udri malog po guzi za sve što mi je priredio Šala mala!
Joj, tak i meni seka bila šivana jer se rano otvorila i na kraju maloga prenjela 15 dana...Držim fige da sve bude u redu kod tebe i da budeš barem malo šetajuća trudnica
Normalno da ne može škoditi....ja sam rekla da ću svoju malu plesnit po guzi kad je vidim jer sam cilu trudnoću u nekom šoku i strahu...te e.coli, te teška anemija pa od željeza mi bila probava ajme majko....pa onda se otvorila u 25.tjednu....pa bila u bolnici....reko i meni doktor da mogu i prebacit...jooojjj...ne znam bi li to poželila hahahah.......al ja sumnjam da ću prebacit jer mi je velika beba i jako jako nisko...kaže dr. čini mi se da glavicu samo šav drži hahah....samo se opusti i odi u Izolu...uzmi si usput koju Skušu s povrćem ....onu konzerviranu IZOLE BRAND hahaahahah.....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 20:33   #97
Quote:
Taja.st kaže: Pogledaj post
Normalno da ne može škoditi....ja sam rekla da ću svoju malu plesnit po guzi kad je vidim jer sam cilu trudnoću u nekom šoku i strahu...te e.coli, te teška anemija pa od željeza mi bila probava ajme majko....pa onda se otvorila u 25.tjednu....pa bila u bolnici....reko i meni doktor da mogu i prebacit...jooojjj...ne znam bi li to poželila hahahah.......al ja sumnjam da ću prebacit jer mi je velika beba i jako jako nisko...kaže dr. čini mi se da glavicu samo šav drži hahah....samo se opusti i odi u Izolu...uzmi si usput koju Skušu s povrćem ....onu konzerviranu IZOLE BRAND hahaahahah.....


Ma samo nek oni izađu zdravi, vidjet će oni svog Boga tak i tak!!!
__________________
ENA29
ENA29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 11:13   #98
krvarenje u trudnoći

Drage moje...meni je lakše ovo ležanje prebroditi uz vas koje imate slične probleme.Moji su problemi počeli nakon prvog pregleda u 6tj+6d.Vidjeli su se otkucaji i vitalan plod 8.1mm i gestacijska vrećica 14mm.Ginicka mi je rekla da mi je premala ta vrećica u odnosu na plod...omjer da mora biti 3 prema 1 u korist vreće i da to upucuje da trudnoca nije dobra.....Naravno mojim suzama nije bilo kraja.Dva dana poslije krece smedji oskudni iscjedak,bez bolova.Dr. me telefonski stavlja na Dabrostone 3x1 i mirovanje.Nakon dva dana tog smedjeg iscjetka, jedno jutro obrisem se s papirom i svježa krv....Odmah na hitnu.;Plod je u redu,krvarim iz maternice,nesto dalje od ploda,nema hematoma.Prijeteci spontani...i dalje mirovanje te da dodjem ako pocnu ici komadi van.Vise nisam krvarila ali mi je izaslo u jednom trenutku gusta smedja tvar.Sutradan je izasao i komad nečega,kao jetrica.Mislila sam da je to sada to cak sam ga i nosila u salveti da pokazem dr.Sve je bilo u redu...to neki stari ugrušak a beba u tih 6 dana narasla 6mm.Kad sam je pitala za premalu gestcijsku vrećicu smo je odmahnula rukom da su to gluposti.Po njoj je to uredna trudnoca i da mirujem iz opreza,da je mogući razlog krvarenja stvaranje posteljice.Kakvi šokovi u 7 dana!!!!Jucer sam i samoinicijativno vadila betahcg...11400.Možda odem i nakon 48h da vidim ako se poduplava.A ovo mirovanje i ležanija u krevetu me ubija jer vani sija sunce i toliko sam se veselila suncu i moru.
vita 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 11:21   #99
ma samo pozitiva, nemoj ići nakon 48 sati, pričekaj 96, jer kad se popne iznad 6000 onda se vrijeme poduplavanja produžuje-to ti pišem iz iskuštva jer je meni beta nakon 48 sati samo bila povećana, a ne poduplana, pa sam se uplašila, a tek nakon 96 sati poduplana

c/p

Vrijednost

HCG-a (mIU/ml)
očekivano vrijeme «dupliranja» u satima

< 1200
48-72

1200-6000
72-96

>6000
>96
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:06   #100
Da li biste mi mogle reći dimenzije svojih gestacijskih vrećica u 6. i 7. tjednu trudnoće jer mi se na prvom pregledu dr nije činila previše optimistična sa mojih 14mm u 6tj.+6dana (beba je tada imala 8mm).Rekla je da to upućuje na neke kromosomske anomalije ploda.Negdje na forumu sam čak pronašla da pak prevelika gestacijska vrećica može značiti Downov sindrom...Strah me da to nije povezano s mojim krvarenjem.
vita 24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.