Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2014., 15:51   #1001
hvala svima još jednom na savjetima i svojim iskustvima. Sutra ću na pregled i baš me zanima što je moja gin reći na ne davanje terapije od strane liječnika sa hitne. još kad se sjetim njihovih glupavih pogleda, kao u stilu "šta je meni, to je tek mala trudnoćica".... ne moram vam ni govoriti koliko mi tlak skače! ali mantram, mantram da će sve bitu u redu! da ne govorim da od silnog ležanja razmišljam kako imam već 30 godina, pa ako sad ne bude u redu, tko zna šta će biti sljedeći put.... iako znam da je sve to individualno i ne mora ništa značiti, tako... prođe čovjeku svašta kroz glavu...

ali iskon i internet me spašavaju tako da šaljem pozdrave sa kauča
jelena999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 19:09   #1002
Jelena...želim ti svu sreću sutra i obavezno javi kako je prošlo! I da...koliko god bilo teško,sad sam se i sama uvjerila da treba imati samo pozitivne misli,tako bi i ti trebala. Lijepo se noćas naspavaj i sutra nasmijana na pregled,a ne u suzama ko ja...to nikako ne pomaže Pa šta bude bit će...ja sam se samo tješila da nisam ja kriva za ništa i da radim sve šta mogu da spasim svoj mali graškić (kako bi rekla moja mala nećakinja) I eto...sada više nije graškić...ima već skoro 2 cm (čuj mene-već). No nije ni bitno...stvarno ti želim svu sreću i da sve prođe dobro jer znam koliko ti je teško trenutno.
Tihana2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:36   #1003
Talking

Evo da se javim sa novostima. Bila na pregledu, napokon. Za sada je sve ok, uz mjehurić se razvila i vrećica (žumanjasta ako sam dobro shvatila) i za sada se sve dobro razvija:klap:. Otkucaja još nema, naručena sam 25.11 pa se nadam da bi se tada (ako sve bude ok) moglo više vidjeti. Dala mi je tablete i rekla da mirujem i čuvam svoj mjehurić (simpatična i mlada je ginekologica, a što voli tepat...). I naravno dobila sam hrpu uputnica za sve i svašta ...tako da eto, to je to za sada otvorila sam bolovanje, išla u firmu reći šefici koja se razveselila i rekla da ne vidi razloga zašto mi ugovor ne bi bio produžen, pa iskreno se nadam i molim Boga da će na kraju sve sjesti na svoje mjesto
jelena999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 15:36   #1004
Drago mi je zbog tebe...sada odmaraj i uživaj. I da...čestitam ti na trudnoći
Tihana2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 22:26   #1005
Pozdrav! Sva sam u strahu pa pomagajte...
Bila sam danas na prvom pregledu, trudna sam 6+2 i veli dr. da se vidi krvarenje u maternici. Dao mi je utragestane i rekao da moram obavezno mirovati.
inače, već 10 dana liječim kandidu uz pomoć lactogyna oralnih i vaginalnih kapsula i veli dr. da je to krvarenje možda i od kandide...
Ugl. dođem doma, idem na wc, kad ono krv i to dosta...
Ima netko slična iskustva? Umirem od straha..
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 14:20   #1006
@maLo, probaj se opustiti i miruj. Mozda je krv curnula poslije pregleda ako je ti prije nisi vidjela. Ponekad jednostavno curne poslije 'cackanja'.
Ako ne staje i dobijes bolove - odi na hitnu.
Kako lijecis kandidu lactogynom? Lactogyn je u slobodnoj prodaji i nije u pravom smislu lijek... Ne znam je li ti dr trebao nesto prepisati i zasto nije...
Kandidu osobno nisam imala, ali znam da echericiju neki prebole u trudnoci i bude sve ok. Ja sam preboljela ureaplazmu i rodila zdravu curicu.
Misli pozitivno. Sretno :-)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:53   #1007
I ja sam mislila da je od pregleda, a evo, krvarenje jos ne staje. Nemam nikakvih bolova, a nakon pisanja se pojavi crvenkasto smedkasta sluz sa malim grudicama velicine manjih krusnih mrvica.
Dr. mi je rekao da ne smije u prvom tromjesecju dati bas nista drugo osim probiotika i mlijecne kiseline pa mi je rekao da kupim Lactogyn i Vagisan i da jednu vecer stavljam jednu, a drugo vecer drugu tabletu i da mi jednostavno ne smije dati antibiotike ili antimikotike.
Imam tko sličnih iskustava?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:57   #1008
Meni je moja gin u prvom tromj.dala canesten 3 s aplikatorom.
Ja isto mislim da lactogyn neće pomoći, to je probiotik, ne liječi ih
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 10:32   #1009
Znam! Ali moj je protiv :na zna:
Mozda zbog krvarenja koja imam i utrogestana koje moram uzimati, ne znam
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 13:36   #1010
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Znam! Ali moj je protiv :na zna:
Mozda zbog krvarenja koja imam i utrogestana koje moram uzimati, ne znam
Ja sam krvarila prva 3 mjeseca non stop tu i tamo s pauzama od po par dana i da nikada nitko nije skužio zašto - nikakvih hematoma, mioma i sličnih stvari.
Ništa puno i pretjerano, samo uvijek nešto smećkasto nakon mokrenja i obavezno spotting na gaćama.
Jednom ili dva puta s laganim primjesama svježe krvi u sluzi, ali u pravilu smećkasto.
Prvi puta prokrvarila s 6 tjedana i kada sam to vidjela, bila sam sigurna da ništa od bebe s obzirom da mi je slično bilo kada sam imala spontani.
Na pregledu sve pet kao i na idućem i onom idućem i tako..mirovala sam do 11. tjedna, ali ne strogo i uzimala utrogestane vaginalno. Moj dr je rekao da se nema tu šta posebno raditi osim toga i da je sve u rukama sudbine.
Eto, nadam se da će te to malo smiriti
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 15:28   #1011
Nemoj me zezati, krvarila si 3 mjeseca ?!? Pa kak je to moguce? Ja to ne kuzim! Pa to je kontra svih pravila prirode!
Jesi rodila zdravu bebu?
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:15   #1012
Idem sad ujutro na vaganje i vaga mi pokaze 2,4 kg manje nego prije trudnoce?!? Danas mi je 6+6 i trebala sam vec biti u plusu s kilazom barem kilu, kilu i pol
Moguce zbog krvarenja? Jedem normalno, cak i nesto vise.
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:27   #1013
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Idem sad ujutro na vaganje i vaga mi pokaze 2,4 kg manje nego prije trudnoce?!? Danas mi je 6+6 i trebala sam vec biti u plusu s kilazom barem kilu, kilu i pol
Moguce zbog krvarenja? Jedem normalno, cak i nesto vise.
Ma nije od krvarenja, da si toliko krvi izgubila nebi bila među nama.
Do sada i nisi trebala dobiti ništa na kilaži. Sara škola ginekologa tvrdi da čak do 20. tjedna ne treba ništa doboti.
Uobičajeno je u ovoj fazi trudnoće gubiti na težini što zbog mučnina i povračanja što zbog drugačijeg rada metabolizma što se vjerojatno tebi dogodilo.
Želim vam sve najbolje :grli;
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:43   #1014
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
Meni je moja gin u prvom tromj.dala canesten 3 s aplikatorom.
Ja isto mislim da lactogyn neće pomoći, to je probiotik, ne liječi ih
Da, upravo probiotici lijece, uspostavljaju na PRIRODAN nacin narusenu ravnotezu u mikroflori rodnice. Antimikotici unistavaju SVE, i ono dobro i lose i pomazu samo privremeno, a kandidijaza se gotovo uvijek vraca.

MaLo, vjerujem da tvoj doktor radi kako je najbolje za tebe. Terapija ce mozda trajati dulje, ali ce sigurno biti ucinkovitija i najvaznije, zdravija i prirodnija za tebe.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 12:58   #1015
Krvarenje u trudnoći

Elinga, ne mislim da sam izgubila toliko krvi, ne, ne! Nego se pitam zasto sam izgubila na kilazi, jer nemam mucnina niti ne povracam...zbilja mi je dolje nesto zbrckano...
U prvoj T sam do ovog tjedna vec dobila 1,5 kg

Tempion zbilja imam najboljeg dr. i imam puno povjerenje u njega i znam da radi ono sto je najbolje za mene i bebu
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu

Zadnje uređivanje MaLo : 18.11.2014. at 13:03.
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:45   #1016
Svaka T je drgacija.... Pa maozes i krvariti i gubiti kg a da opet sve bude ok ;-)
A za lactogyn, naravno da je u T bolje, zapravo najbolje svaki problem rijesiti prirodnim pute. Mislila sam samo da to mozda nece biti dovoljno ali ako je gin tako preporucio sigurno on zna sto radi.
Prije nego sam rodila bila sam kratko u sobi s curom koja je bila na mirovanju zbog krvarenja. Krvarila je non stop a vec je bila negdje na polovici i vec su dva puta mislili da je gotovo a ipak nije... Drzim fige da sve bude dobro.

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:32   #1017
Ovo me malo utjesilo, hvala
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 20:19   #1018
Nazalost, moja beba otisla danas
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 22:59   #1019
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 13:11   #1020
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
A joj... :'(

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.