Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 11:40   #1041
Quote:
Styx kaže: Pogledaj post
Cure...u petom-šestom tjednu trudnoće imala sam gusti pomalo krvavi iscjedak, brzo ginekologu, vidio hematom i plod kak i treba biti. Dao mi Duphaston ili kako već i to je to. Par dana kasnije ja prokrvarim, baš prava krv s ugrušcima, krvarenje je trajalo sat-dva pa potpuno prestalo. I kak me nije ništa bolilo, a bila sam uvjerena da je spontani, neću ja na hitnu jer mi ionako ne mogu pomoći, čekam ja zakazani pregled kod ginića, tjedan dana od tog događaja.
I opet nakon par dana, na ulici, sva sreća u mraku, iz mene počne ići krv kao da je netko izvadio čep, iz mene je izašlo tkiva veličine dlana, horor, i krvarenje prestalo kao da se ništa nije desilo. Hlače krvave do koljena
I danas napokon pregled, ja giniću sve ispričam, njemu žao, al što se može, ide on mene pregledati kad ono - nije spontani, beba se izborila s tim ogromnim hematomom koji je izašao i sve je ok
Još sam u šoku, morala sam podijeliti ovo s vama

Napominjem da je hematom izletio nakon što sam opet počela piti čaj od moje drage vrkute


Iako se svako krvarenje u trudnoći smatra prijetećim pobačajem, ima jako puno žena koje su prošle bez većih posljedica
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:29   #1042
Obično spominju malo krvi na papiru, smeđkasti iscjedak i slično, al ovo je bilo doslovno curilo, curilo
Tak ti pričaju o plodnoj vodi i kak će ti puknuti vodenjak, a ja s prvim djetetom u rodilište došla isto krvava do koljena
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 00:26   #1043
Quote:
Styx kaže: Pogledaj post
Obično spominju malo krvi na papiru, smeđkasti iscjedak i slično, al ovo je bilo doslovno curilo, curilo
Tak ti pričaju o plodnoj vodi i kak će ti puknuti vodenjak, a ja s prvim djetetom u rodilište došla isto krvava do koljena
Kakva sreca!!! Dok sam citala, bila sam uvjerena da ce dalje pisati ono najgore... Draga, cestitke tebi i tvojoj jakoj bebi! Drzite se i dalje do dana kad se budete mazile zajedno za nekih 7,8 mjeseci ako nisam fulala :-) Drago mi je da ima i sretnih zavrsetaka :-)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 21:16   #1044
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Kakva sreca!!! Dok sam citala, bila sam uvjerena da ce dalje pisati ono najgore... Draga, cestitke tebi i tvojoj jakoj bebi! Drzite se i dalje do dana kad se budete mazile zajedno za nekih 7,8 mjeseci ako nisam fulala :-) Drago mi je da ima i sretnih zavrsetaka :-)

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Hvala ti
I sretan Bozic tebi, tvojima i svima koji čitaju
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 12:44   #1045
Evo da se i ja prijavim, :-)
Ja sam trudna 15+5 tjedana i imam povremena krvarenja. Pretezno su smedja i nisu jaka, ali svejedno zivciraju. Bila nekoliko puta kod doktora zbog toga, no ne vidi se tocno uzrok. Prvi put je posteljica bila jos relativno nisko, dva tjedna poslije se vec pomakla, iako je relativno nisko jos, no ima sanse da se podigne. Od 11. Tjedna sam uzimala aspirin, preventivno zbog prethodne trudnoce (curka je rodjena u 36.tjednu u sad je u terrible two fazi), sad sam prestala pa cemo vidjeti hoce li i krvarenja prestati.
Uglavnom, pijem magnezij, mirujem i nadam se da uskoro odlazak na wc vise nece biti nocna mora, :-)
Pozdrav svima i drzite se!
just Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:12   #1046
Pitanje od novakinje :D

Ispričavam se ako ću prekršiti pravila foruma, ali ne znam ih jer ne dolazim tu često.
Dakle 4 tjedna i 5 dana sam trudna i osjećam trenutno laganu bol na predjelu trbuha gdje dođe rub gaćica.
danas sam se nešto uzrujavala i sad se bojim da beba ne ode.
bila sam na pregledu i rečeno mi je da je stijenka zadebljala, da imam cistu žutog tijela na lijevom jajniku i da sad može beba otići, a može i ostati.
imala sam trag krvi na gaćicama jučer i zato sam se jako prepala i išla na hitnu. nemam svog ginekologa za trudnoću još.
doktorica u vinogradskoj me gledala ružno i prezrivo i rekla mi ovo što sam spomenula gore.
pregledavajući forum sam vidjela da se spominju neki lijekovi u slučaju laganog krvarenja u trudnoći koji mogu to krvarenje smiriti. danas sam bolje, nema nikakve krvi na gaćicama ali sad osjećam laganu bol nakon što sam nešto ozbiljnije se uzrujala.
šta vi mislite? vi koji imate više iskustva nego ja.
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:18   #1047
Pozdrav draga nova mama
Moj savjet bi bio da nađeš svog ginekologa, što prije...jer će on moć utvrditi stanje UZV pregledom. Propisati ti neku terapiju, ako je to potrebno! Nemoj se nervirati i stresirati bezveze, nije vrijedno!
A ja sam imala bolove i probadanja cijelo prvo tromjesecje, maternica se siri pa bude neugodnih probadanja, ali nije zabrinjavajuce!
Samo lagano i bez stresa. I odmah sutra na Dom zdravlja! Pozzz :*
kolla1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:56   #1048
Quote:
kolla1986 kaže: Pogledaj post
Pozdrav draga nova mama
Moj savjet bi bio da nađeš svog ginekologa, što prije...jer će on moć utvrditi stanje UZV pregledom. Propisati ti neku terapiju, ako je to potrebno! Nemoj se nervirati i stresirati bezveze, nije vrijedno!
A ja sam imala bolove i probadanja cijelo prvo tromjesecje, maternica se siri pa bude neugodnih probadanja, ali nije zabrinjavajuce!
Samo lagano i bez stresa. I odmah sutra na Dom zdravlja! Pozzz :*
Rekla mi je doktorica u Vinogradskoj da odem krajem tjedna na UZV jer se na uzv u subotu (na koji sam otišla zbog te krvi i jer sam se jako prepala) da se ništa osim zadebljale stijenke maternice ne vidi.
Sutra sam planirala izvadit betahcg.
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 22:58   #1049
Pa, ja ne bih žurila s ultrazvukom.

S 4-5 tjedana trudnoće, ovisno o datumu ovulacije, se jako malo toga vidi.
Ultrazvuk ima smisla iza 6 tjedana; mnogi ginekolozi pak najviše početi pratiti ultrazvučno od oko 7 tjedana jer tad bi ne samo trebao biti vidljiv plod, nego i srčana akcija. Dotada je beta HCG bolji pokazatelj napredovanja trudnoće.

I btw, ako vadiš betaHCG, onda bi trebalo planirati vaditi više puta, jer jedan nalaz ne govori puno, ono što je važnije je raste li pravilno .

Slabo krvarenje u ranom prvom trimestru je uglavnom bezazleno. Lagana bol je isto normalna.

Jedini lijekovi koje ti mogu dati su progesteroni/gestageni; oni imaju funkciju, ali većina trudnoća koja se izgubi rano je zbog kromosomske greške ploda, ne slabog rada žutog tijela/nedostatnog progesterona...

Uglavnom, koliko god ti doktorica "ružno" zvučala, u biti ti je sve točno rekla, u tako ranoj trudnoći uglavnom nemaš što no biti strpljiva tjedan-dva, a onda

Ali u svakom slučaju si trebaš naći ginekologa koji će te pratiti, što prije što moguće.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself

Zadnje uređivanje puffko : 18.01.2015. at 23:07.
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 23:50   #1050
Ja sam na samom početku trudnoće; nakon što sam napravila test i prije ginekologa malo krvarila - to je bilo tzv. implementacijsko krvarenje koje je trajalo 1 dan. I na tom početku me strašno probadalo i boljelo.....još jače nego za vrijeme menstruacije.

Samo mirno i pozitivno, jer će te cijelu trudnoću nešto boluckati .....prvi put sam išla ginekologu tek sa 7 tjedana, a i to je bilo prerano jer se još ništa ne vidi.....iako je srčeko već tada kucalo.
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 08:49   #1051
ne uzrujavaj se niti za bolove niti za to lagano krvarenje.
eto ja krvarila sve skupa 3 puta, bila i hospitalizirana
a šta se tiče bolova, eto i 4 mjeseca od poroda i dan danas se čudim kako sam te konstantne bolove izdržala. bolilo me doslovno 24 sata na dan, jačine cca kao što zub boli. nekih dana sam mislila da ću si svu kosu počupati
samo hodaj redovito na kontrole, i za sad se malo primiri, više odmaraj i ne uzrujavaj se
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 09:25   #1052
sad opet vidim nekakve tragove prozirno crvene na papiru kad sam išla piškiti. na ulošku koji imam za svaki slučaj vidim malenu malenu točkicu crvenu. isto prozirnu. ništa više.
moram priznati da me sve ovo plaši.
znam da nema svrhe ići radit uzv još.
danas ću pokušati otići izvaditi taj betahcg.
bojim se pomaknuti, iskreno.
Elyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 18:05   #1053
Ovako, neznam kako poceti. Trudna sam 9 tj i 5 d , bila sam kod privatnog ginića u ponedjeljak. Beba je ok, srce kuca miče se. Rekla sam mu da imam povremeno smeđi iscjedak i sukrvice rekao mi je da to normalno u trudnoći. zapravo primjetila sam da ga imam svaki put kad se naprezem. A danas sam se penjala na 4 kat na poslu i evo obilan smeđi isjedak. Neznam dali da zovem dr ilii da samo nastavim mirovati?
PČELAPAVO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 08:19   #1054
svaki smeđi iscjedak je stara krv
ne boj se, ja sam krvarila 3 puta pa je sve bilo ok, ali ipak obavijesti doktora i manje se napreži
probaj ga pitati za duphastone
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 20:06   #1055
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
svaki smeđi iscjedak je stara krv
ne boj se, ja sam krvarila 3 puta pa je sve bilo ok, ali ipak obavijesti doktora i manje se napreži
probaj ga pitati za duphastone
Hvala! Jucer sam maksimalno odmarala i danas sve ok. Pazim da se nenaprezem ni na poslu ni doma. Doktor me sad salje na pretrage za koagulaciju krvi, misli da imam problema s zgrušnjavanjem krvi i da mi je to možda genetski jer mi je ovo 7. trudnoća
PČELAPAVO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:06   #1056
tek sad te šalje na pretrage?????
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 16:06   #1057
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
tek sad te šalje na pretrage?????
Da tek sada.
Nakon što mi je u petoj trudnoći beba umrla u 37 tjednu odlučila sam promjeniti ginekologa. Ljetos sam imala još jedan sponatani 4 mjeseca nakon ovog a moja gin.je bila na godišnjem pa sam išla privatnom. I sad sam odlučila ovu trudnoću voditi kod privatnika. Ova moja stara je bila jako ljuta što mi mora dati uputnicu za transfuziologiju. No i nje ću se uskoro upotpunosti osloboditi, privatnik mi je predložio neku svoju kolegicu koja radi u jednom Domu zdravlja pa ću ovu trudnoću kod nje po uputnice i koje kakve papire a sve ostalo ću s njim riješiti. Dok. je skroz uredu realan i optimističan rekao mi je da mi nemože garantirati da ću donijeti bebu do kraja ali da ćemo odraditi sve što treba kako bi ovaj put bilo sve ok.
PČELAPAVO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 16:37   #1058
o majko moja
glupo će zvučati pitanje, a iznjela si koju trudnoću do kraja? imaš djece?

poznanici je tako isto u poodmakloj trudnoćama svaki put umrlo dijete, na kraju su joj otkrili da ima nešto s krvi, nešto s zgrušnjavanjem. onda si je u sljedećoj trudnoći svaki dan davala neke injekcije i sve je bilo ok.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:24   #1059
[QUOTE=vlovrec;53495336]o majko moja
glupo će zvučati pitanje, a iznjela si koju trudnoću do kraja? imaš djece?

dvoje iz treće i četvrte trudnoće, s time da je razmak između njih dvoje 5,5 godina - dječak se rodio točno na termin a cura u 39tj - moja dva sunca i sreća veća od neba!
PČELAPAVO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 02:10   #1060
Smile Abcd

U 8 sam sedmici trudnoce, danas sam imala blago krvarenje svega nekoliko kapi i posle toga nista,zabolilo me u dnu stomaka na trenutak,mozda 10 sec.i posle toga sve normalno,prije dva dana sam bila na pregledu i rekli su da je sve ok...dali se trebala sada zabrinut za trudnocu...pozdrah i hvala
Cojle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.