Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 18:15   #761
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
pa jel čitaš?

Koristim MSDE koji je BESPLATAN

MSDE = Microsoft SQL Server Desktop Engine (MSDE, also Microsoft Data Engine or Microsoft Desktop Engine)

A napisao za one koji nemaju novaca a NE ŽELE KORISTIT BESPLATNA RJEŠENJA (a ima i takvih vjeruj mi - jer po njima besplatno=NEVALJA) mogu koristit i Access bazu
A jel ti čitaš što si sad napisao? Ako ne žele koristiti SQL (pa čak ni besplatan) onda neka koriste onaj šrot od Accessa, koji još i plaćaju (ako ga koriste legalno).
Ma super. Samo nek navale
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:41   #762
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
A jel ti čitaš što si sad napisao? Ako ne žele koristiti SQL (pa čak ni besplatan) onda neka koriste onaj šrot od Accessa, koji još i plaćaju (ako ga koriste legalno).
Ma super. Samo nek navale
pa o tome ti i govorim... da program nije ograničen samo na SQL (ako se uopće može primjeniti izraz ograničen u tom kontekstu) nego da za one koji ne žele SQL može radit i sa Access bazama bez potrebe za instaliranjem dodatnog software-a...

Jer moj programer po defaultu preporučuje i instalira MSDE... pa onda ako korisnik neće MSDE, onda mu ni MySQL ni firebird neće značit niš u životu... on samo zna da besplatno ne valja i da treba masno platit da bi dobro radio...

A gle, znaš i sam kakvih sve ljudi ima na svijetu...

Evo recimo moj poslovni partner je radije platio 4500kn za MS Office nego da koristi Open Office koji je besplatan

I kad sam ga pitao zašto nije uzeo Office SBE koji košta upola manje a vidim da od Office-a koristi samo Word i Excel, dobio sam odgovor da je to uzeo zbog Powerpointa jer inače nemre gledat pola mailova koji mu stižu od prijatelja

A kad sam mu rekao da to sve ima i Open Office i da je k tome besplatan, dobio sam posprdan odgovor: kol'ko para tolko muzike... e pa sviraj mileno
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:41   #763
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Evo recimo moj poslovni partner je radije platio 4500kn za MS Office nego da koristi Open Office koji je besplatan
Možda je ipak opravdano da se kupi i koristi MS Office: izgleda i ove godine se samo MS Office, odnosno Excel može koristiti za popunjavanje obrazaca GFI i TSI-POD!

Ne mogu vjerovat da nakon toliko godina ne mogu u Fini napravit obrazac koji radi i ako se popuni sa MS Office-om i Open Office-om!!! A provjereno je da je razlog u samo jednoj liniji, odnosno jednoj jedinoj funkciji koja ne postoji u OO ali ima svoju alternativu!

Zbog jednog malog ispravka koji zahtjeva par minuta rada, deseci tisuća subjekata u Hrvatskoj moraju potrošiti par tisuća kuna da kupe MS Office.

Evo možda ovo pročita i netko tko ima utjecaja na ovaj mali veliki problem...
BampY is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:09   #764
Quote:
BampY kaže: Pogledaj post
...
Istina, prošlih godina recimo nije DOH obrazac bio ispravan kad se popunjavao u OO...

Ali postojala je neka fora kak se to radi da proradi, ali sad se više ne sjećam, bilo je to davno kad sam prčkao po tome da bi proradilo...

Ali dobro fala bogu da postoji SBE koji košta oko 2000kn, a zadovoljava 95% "hrvatskih" knjigovodstvenih potreba

a kaj se tiče apela, sumnjam da će se išta promijenit... ima toliko idiotarijavezanih za sami GFI POD koje bi mogle biti ljepše i bolje riješene, ali očito to nikog nije briga...

A mi mali "smrtnici" nek budemo zadovoljni da smo uopće dobili mogučnost da nam tako velika firma pruži zadovoljstvo da elektronički popunjavamo obrasce i predajemo na cedeju

meni sam nije jasno zašto se svake godinemora skidat novi TSI-POD kad se može napravit tako da bude isti za sve godine, a ne da svake godine moram nanovo podatke unosit za 50 firmi koje vodim...

Ili da recimo naprave import novih polja u ljusku TSI-POD(GFI-POD pa da se podaci prošlih godina automatski popunjavaju... a da se unose samo novi podaci za tekuće razdoblje...

ma napravio bi ja to puno puno bolje, ali šta kad ne priznaju ništa osim onog što oni naprave...

jedino što još nisam probao je da predam svoj GFI-POD kojeg bi recimo napravio u Excelu ali u papirnom obliku... nisam siguran da li bi ga prihvatili ili ne bi...

pa neka upisuju ručno, sunce im lijeno
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:07   #765
Da li netko koristi CPP, Pogledi d.o.o.

Imam računovodstveni ured, i razmišljam o promjeni kako je novi Synesis spor (a čujem da je to zbog grafike i da se neće više ubrzavati, što mi je neprihvatljivo) a koji koristim za manje tvrtke, dok 4wand koristim za neke klijente koji imaju više maloprodaja i veleprodaja pri čemu ja nisam platio licence već je meni plaćena licenca za pristup pa ne mogu program koristiti i za sve ostale klijente. Kod nekih klijenata radim na još nekim njihovim programima, pa ne mogu reći da nemam baš uvid u "ponudu" ali kod svakoga imam zamjerki pa sam u fazi za traženjem nečeg idealnog iako znam da je to nemoguće i da ću morati pribjeći kompromisima.
Nedavno sam imao prezentaciju ovog online programa, CPP od tvrtke Pogledi d.o.o., i sviđa mi se (pregledan, brz što me iznenadilo za online aplikaciju) ima neke iznenađujuće super stvari , a opet neke nema, još nema ni robno ali ove godine će to biti rješeno. Kako se radi o mladoj i poletnoj ekipi čini mi se kao dobra tj. obećavajuća "platforma" za dalje a i za dosta mojih klijenata kojima bi čari online podrške njihovom poslovanju bila korak naprijed.
Pa ako netko ima iskustva, pogotovo iz perspektive računovodsvenog servisa.
PRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:41   #766
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
I kad sam ga pitao zašto nije uzeo Office SBE koji košta upola manje a vidim da od Office-a koristi samo Word i Excel, dobio sam odgovor da je to uzeo zbog Powerpointa jer inače nemre gledat pola mailova koji mu stižu od prijatelja
dobar ti je taj, mogao si je skinut besplatni ppviewer

Inače, za ozbiljne korisnike PP je puno bolji od Impressa, ali za 90% korisnika je i slabašni goog presentation sasvim dovoljan.

Bampy, neće, nemoj se nadati to od naših debeloguzičara.
A kao usklađujemo se sa EU koja je odavno donijela smjernice za korištenje aplikacija otvorenog koda.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 21:48   #767
Quote:
PRO kaže: Pogledaj post
Pa ako netko ima iskustva, pogotovo iz perspektive računovodsvenog servisa.
Ja sam malo gledao i čini mi se vrlo perspektivan. Ali trenutno pati od istih problema kao i ostale online aplikacije - nekomfornost, puno slabiji alati (upiti, interni ispisi i slično), sporost (iako je i mene tu cpp iznenadio, očito nije napravljen u supersporoj javi) i slično. A i dosta je nedorađen, kako si i sam primijetio.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 05:07   #768
Posl3k: ... Uz to vrlo nestabilan, skoro svaki dan se nešto kompaktira, indeksira, restarta, inicijalizira (u prijevodu - gubi se vrijeme i živci vlasnika i korisnika programa).
Položaj na tržištu je izborio agresivnim spuštanjem cijene (ali naravno i kvalitete). Slična taktika kao kod uvozne kineske škart robe
.


E pa sad, napali ste udvoje Synesis i to neargumentirano i stvarno BEZ veze!!! Kao da ste vi dva nestabilni... NIJE istina da je nestabilan, od verzije 3 su stvari dosta bolje. NITI kompaktira, NITI se restarta. Kakva su to paušalne ocjene??? Čemu služi govoriti o nečemu o čemu očito nemate pojma??
Točno je da je sada još usporeniji, ali to za malog korisnika nije važno. Točno je da ima dosta bespotrebnih stvari, ali to je fotogalerija i web stranice, a ne promjenljivi parametri - osim ako onaj tko to napiše nema pojma o programu i što je time postignuto!! To se tove fleksibilnost.
Koristim ga još iz doba DOS-a i znam mu baš sve mane, za te pare pruža puno više nego ijedan demo koji sam pogledao!! Ali, opet se bacate u visoke vode, skupe baze i slično, opet se zaboravlja da 80% članova foruma NISU veliki, nego mali korisnici! I da im je Access odlična baza, i bez velikih back-upova i gnjavaže!
A Pupilla ima ogromnu prednost pred svim nadobudnim Cro programerima, koji razvijaju svoj program ab uovo, umjesto da se udruže, kupe strani source i da svatko odradi dio posla, ali maksimalno dobro! U doba recesije, Synesis će se prodavati još više, to je sigurno, uz sve mane koje ima - od očajne podrške do ultraspore obrade inventure. Ali za normalni rad male firme je ODLIČAN!!

Napomena: Pisac NIJE zaposlenik spomenute firme i u trajnom je sukobu sa vlasnikom jer ima problema koje bi mogli i morali bolje riješiti, ali neće... Ipak, pisac nastoji biti realan. I poziva te kojima "pada, resetira se" itd da pitaju zašto, pa da vidimo problem!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 05:17   #769
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
A kao usklađujemo se sa EU koja je odavno donijela smjernice za korištenje aplikacija otvorenog koda.
Da, bilo bi lijepo kad bi... ali NEĆE!! Što radi na Linuxu?? B2G?? e-porezna? Fina? Sinesis ili nešto slično? Moj profi program za obavljanje specifične naplate? NE RADI ništa!!! I što onda znači pola-pola. OO na Win XP?? Ili ono: 3-4 GB RAMa, pa može 2 OS-a?? Pa skakući tamo-amo?
Načekat ćemo se mi očito dok se Linux malo više raširi, dok najprije država prepozna prednosti besplatnog SW-a. Do tada nema puno koristi od ovoga: što bi bilo, kad bi bilo! Kupi, pa se rugaj....
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 11:59   #770
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
[I]

E pa sad, napali ste udvoje Synesis i to neargumentirano i stvarno BEZ veze!!! Kao da ste vi dva nestabilni... ...
Neznam što si se našao uvrijeđen našim postovima... ne, ne pišem bezveze jer sam radio na dosta knjigovodstvenih programa s našeg tržišta i Synesis je uvjerljivo u društvu onih s dna ljestvice...

No u jednom si jako u pravu... kao DEMO program je i više nego dobar... možda i najbolji... ali ne i kao program za koji se uzimaju novci...

I naravno, ako koristiš godinama nešto, da ćeš se naučit na sve mane tog software-a i najbitnije - kako ih izbjeći...

Ali nije poanta u tome da izbjegavaš i zaobilaziš mane i da gubiš dragocjeno vrijeme na smišljanje kako nešto zaobić... vrijeme se da puno pametnije utrošit... pa ako ništa drugo, za otić na kavicu s društvom... a ne da za radnju za koju mi inače treba 10 minuta potrošim 30 minuta...

Kao primjer iz druge "grane" bi naveo internet bankarstvo...

Znači odnos Synesis-a prema nekom dobrom knjigovodstvenom programu je identičan odnosu ZABA internet bankarstva naspram recimo RBA direkt...

ZABA - radi, ali tek dok se dobro namučiš da instaliraš kako treba ali si prije toga trebao dobit i karticu i čitač i CD i besplatni broj na kojem posijediš dok dobiješ vezu... pa dođe WinXP SP2 i onda odjednom čitač više ne radi i ti nemožeš plaćat svoje račune niti vidjet stanje... pa hoćeš pogledat izvode od početka godine, ali nemožeš odmah jer ZABA prikazuje samo zadnjih par mjeseci itd itd itd...

Da li ZABA radi? radi... da li radi dobro? radi... da li je user friendly? NITI MALO...

A na drugu stranu, RBA direkt nema ni čitača, ničega... dobiješ token, spojiš se na net, uđeš na svoj račun, platiš sve što treba, gledaš izvode u zadnjih 15 mjeseci ili više (nikad nisam trebao više od 15 mjeseci unatrag), sve radi brzo itd itd itd...

Drugim riječima, i ZABA i RBA rade normalno, samo što za ZABU treba unjet napora i vremena i novaca da bi proradila i nije user friendly, a RBA nema nikakvih dodatnih troškova, radi bolje i totalno je user friendly...

Tako i Synesis... jel radi? radi definitivno... da li je user friendly? ni govora... da li se gubi vrijeme na nepotrebne stvari? defintivno...

i tak...

I BTW, nije ni Synesis tako jeftin kako se čini... evo recimo mog klijenta je cijeli paket koštao 15.000kn... ali to tek nakon što su okljaštrili program od stvari "koje njemu ne trebaju"...

A kad se uzimala ponuda, ukupna cijena Synesisa je bila za samo 15% jeftinija recimo od programa kojeg ja imam.... s tim da se kod ovog software-a kojeg ja koristim dobije sve bez zadrške i bez ograničenja + obuka i besplatna podrška prvih godinu dana...

A kod Synesis-a se dobije instalacija programa i živčani operater svaki put kad nazoveš da ti se pojasni kako nešto napravit jer si zapeo zbog nelogičnosti programa...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 05:00   #771
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Prvo, nisam uvrijeđen, nemam razloga, ali ovakve objede su demagogija!! Zašto varaš da košta paket 15.000 kn?!? Tko to treba 10 modula? Pa nisu ljudi iz ove branše blesavi da ne znaju zbrojiti! To nikako ne trpim. Hvali ti svoje, ali ne pričaj u vezi onoga o čemu nemaš dovoljno znanja. Ja o tvome programu neću, osim ako sam ga probao, a onda ću reći ŠTO i ZAŠTO ne valja. A Syn uza sve ono zbog čega je gadan, bezobrazan i jadan, opet ostaje odličan izbor male firme! jer NEMA bolji za toliko love!! I tu je priči kraj.

Puno riječi nizašto i u vezi RBA??? Na RBA sam od kad imaju internet bank, DAJU čitač, a sada sam dobio i USB za B2G i još i miša na poklon. Ali, TEK sada RBA mi daje B2G?!? A Zaba je tamo jako davno. A Porezna NE mijenja tekstove i nigdje ne spominje RBA?? Cirkus! Možemo i o tome, ali RBA opet ostaje moj izbor, kao i Synesis, jer sam se nagledao bofla, smeća i jada, malo koji je U OVOJ kategoriji cijena ravan Synesisu.
Ako mi napišeš koji je to, probat ću ga odmah, jer i Synesis jest jad i nevolja prema programima OVE kategorije (mala firma) koji se koriste vani, a nekoliko sam ih vidio i probao. I da nisam ljenčina, preveo bih te programe, (nebi mi bili prvi!) našao mahera da ih doradi, kako je to Pupilla učinila i obogatio se...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 05:04   #772
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Nego, jesi li vidio što od ovih naših SW da radi u Linuxu? Ako je open, idemo se igrati!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 09:02   #773
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Nego, jesi li vidio što od ovih naših SW da radi u Linuxu? Ako je open, idemo se igrati!
Gle, to očito nemaš ni vremena ni volje se igrati, jer sam ti već preporučio da pogledaš jedan sw, ali očito nisi. Jer da jesi nebi tvrdio da nema u tom cjenovnom razredu nešto bolje i stabilnije od pupille.
Što se tiče linuxa, ima aplikacija koje rade, ali u sporoj javi. A isto tako sve ove koj su web rade i na linuux jer ff radi na linuxu.
Za manje firme (ali malo veće, 5+ pc) je bitno da baza radi na linuxu, jer je obično backup centraliziran, pa ne treba posebno brinuti o tome. Ja sam u zadnje vrijeme uspio nagovoriti dosta manjih firmi (a i nešto većih) da pređu na linux (mislim na serversko rješenje). Polako se ljudima otvaraju oči (a i novčanici su sve prazniji, pa ima sve manje mjesta za snobizam u stilu - samo MS je fencišmensi).
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 09:05   #774
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Prvo, nisam uvrijeđen, nemam razloga, ali ovakve objede su demagogija!! Zašto varaš da košta paket 15.000 kn?!? Tko to treba 10 modula? Pa nisu ljudi iz ove branše blesavi da ne znaju zbrojiti! To nikako ne trpim. Hvali ti svoje, ali ne pričaj u vezi onoga o čemu nemaš dovoljno znanja. Ja o tvome programu neću, osim ako sam ga probao, a onda ću reći ŠTO i ZAŠTO ne valja. A Syn uza sve ono zbog čega je gadan, bezobrazan i jadan, opet ostaje odličan izbor male firme! jer NEMA bolji za toliko love!! I tu je priči kraj.

Puno riječi nizašto i u vezi RBA??? Na RBA sam od kad imaju internet bank, DAJU čitač, a sada sam dobio i USB za B2G i još i miša na poklon. Ali, TEK sada RBA mi daje B2G?!? A Zaba je tamo jako davno. A Porezna NE mijenja tekstove i nigdje ne spominje RBA?? Cirkus! Možemo i o tome, ali RBA opet ostaje moj izbor, kao i Synesis, jer sam se nagledao bofla, smeća i jada, malo koji je U OVOJ kategoriji cijena ravan Synesisu.
Ako mi napišeš koji je to, probat ću ga odmah, jer i Synesis jest jad i nevolja prema programima OVE kategorije (mala firma) koji se koriste vani, a nekoliko sam ih vidio i probao. I da nisam ljenčina, preveo bih te programe, (nebi mi bili prvi!) našao mahera da ih doradi, kako je to Pupilla učinila i obogatio se...
šta hoćeš možda da ti skeniram račun za program??? zašto me nazivaš lažovom?

Ja nemam nikakve koristi od toga da bespotrebno hvalim "svoje" a pljujem po tuđem jer ja NISAM NAPISAO TAJ PROGRAM nego ga samo koristim... a drugo, ne mislim reklamirat niti napisat koji je to pogram...

a ti ako voliš zbrajat, onda zbroji koliko bi Synesis koštao za klijenta koji ima poduzeće i obrt sa svim potrebnim modulima za samostalno vođenje poslovnih knjiga

ovo što si napisao oko RBA, ja ništa ne kužim... možda ta probaš malo razmuljivije rečenice pisat...

Poanta primjera sa bankama je ta da sam napisao da i ZABA i RBA odrađuju svoj posao, ali je RBA više približena korisniku i donosi manje potencijalnih problema...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 06:25   #775
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
šta hoćeš možda da ti skeniram račun za program??? zašto me nazivaš lažovom?

a ti ako voliš zbrajat, onda zbroji koliko bi Synesis koštao za klijenta koji ima poduzeće i obrt sa svim potrebnim modulima za samostalno vođenje poslovnih knjiga
Ako ćeš još dodati i proizvodnju sladoleda, onda jest 15.000, inače je to laž. Mogao si kupiti SVE module (četrdesetak) pa reći da program košta 30.000 kn, jednostavno to nije korektno. Klijent kojiima firmu, obrt, servis i prodaju kemijskih u celofanu nije predmet razmatranja, nego poduzetnik koji ima ILI firmu ILI obrt. Ako ima više toga, onda se ne može tako uspoređivati sa drugim priogramima i iznositi cijenu takvoga paketa bez upozorenja da je riječ o više toga. Prema tome, Synesis je prilično ispod navedene svote, da sada ne računam točno.
Neda mi se natezat, ima brisan link-reklama, pa će ljudi sami vidjeti tko laže, AKO kupuju normalno: osnovni, financijsko, VP, MP, Plaće, PDV. Ili možda treba i ispis virmana, vožnja auta i popijene kave? Onda je malo skuplje. I gluplje.
Ako neznaš ove cake sa e-poreznom, B2G itd, čemu trošiti riječi? Raspitaj se, dobro je to!
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 15:50.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:08   #776
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ako ćeš još dodati i proizvodnju sladoleda, onda jest 15.000, inače je to laž. Mogao si kupiti SVE module (četrdesetak) pa reći da program košta 30.000 kn, jednostavno to nije korektno. Klijent kojiima firmu, obrt, servis i prodaju kemijskih u celofanu nije predmet razmatranja, nego poduzetnik koji ima ILI firmu ILI obrt. Ako ima više toga, onda se ne može tako uspoređivati sa drugim priogramima i iznositi cijenu takvoga paketa bez upozorenja da je riječ o više toga. Prema tome, Synesis je prilično ispod navedene svote, da sada ne računam točno.
Neda mi se natezat, ima brisan link-reklama, pa će ljudi sami vidjeti tko laže, AKO kupuju normalno: osnovni, financijsko, VP, MP, Plaće, PDV. Ili možda treba i ispis virmana, vožnja auta i popijene kave? Onda je malo skuplje. I gluplje.
Ako neznaš ove cake sa e-poreznom, B2G itd, čemu trošiti riječi? Raspitaj se, dobro je to!
Dragi kolega, ja sam napisao da je cijena programa za tog poduzetnika bila 15.000kn... e sad koje je module on uzimao, to nije briga ni mene ni tebe... sigurno nije uzeo i platio ništa što mu ne treba...

Uzeo je sve module koji su mu potrbni da bi mogao samostalno voditi knjigovodstvo za poduzeće i obrt koji su oboje u njegovom vlasništvu... i to ponudi synesis-a... on je rekao čime se bavi i koje sve evidencije potrebuje, a ovi iz synesisa su izradili ponudu... i onda nakon što mu je bilo previše su još skinuli neke module koji nisu bitni da budu integrirani u samom programu nego se recimo mogu napravit u Excelu uz malo znanja (ovo je samo primjer)...

Za istu namjenu je tražio i ponudu više drugih firmi i ujedno i ponudu firme čiji ja program imam i sve firme su dale ponudu koja je bila cjenovno VIŠA od sysnesis-a

ne vidim čemu žustrina...

Ako čovjek potrebuje i aparat za rađenje sladoleda i ako to synesis nudi, ko si ti da procjenjuješ jel to bitno u cijeloj raspravi ili nije???

bitno je da je Synesis bio JEFTINIJI od ostalih za istu razinu usluge... i tu je kraj priče...

Zadnje uređivanje lili p. : 30.08.2010. at 15:43.
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 14:35   #777
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
bitno je da je Synesis bio JEFTINIJI od ostalih za istu razinu usluge... i tu je kraj priče...
S ovim se ne mogu složiti. Možda je nekad bio, ali danas ima puno boljih programa, iste ili čak i niže cijene. Pupilla je prvi išao agresivno sa cijenama dolje, ali isto tako i sa kvalitetom. Koliko korisnici imaju koristi od toga teško je procijeniti. Meni se čini da otprilike isto kao od jeftine kineske bofl robe.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:27   #778
Nisi čitao moje bivše postove... synesis jest bio jeftiniji, ali nauštrb dosta stvari...

pročitaj par postova iznad gdje je i počela rasprava... ovo je samo bilo objašnjenje kolegi koji se iščuđava nad cijenom synesisa i naziva me lažovom...

jer po njemu je synesis trebao koštat valjda 500kn jer pazi, riječ je o maloj firmi... i ona nemože imat potrebe takvih razmjera da bi program koštao 15000kn... svašta ću još pročitat...

najbolje je zapravo da sad ja odem do tog klijenta i da ga dobro roditeljski ispljuskam da zašto je kupio program koji njemu ne treba i platio ga toliko...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 14:15   #779
Pozdrav,

Mozete li mi preporuciti neki jednostavan program za razduzivanje repromaterijala?

Hvala.
deedee26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 06:45   #780
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Zbilja se s takvim argumentima nema smisla bosti... Ako je nešto glupo, onda je to odgovor: "netko je platio 15.000." Pa mogao je i 20.000, ali to NIJE cijena osnovnog programa, nego "NEČEGA".

Pa da se ne natežem s tobom, stvarno nema smisla, poručujem svima da Synesis za vođenje malog d.o.o. košta daleko manje (NEĆU reklamirati koliko) od ovoga što je bilo napisano. Ovo je bio proziran pokušaj podmetanja, kako ja to vidim. Koga zanima neka pogleda i zbroji module: Fin, MP, PDV, plaće, PROD I ROBNO. Dovoljno za MP i VP, a da je svaki po 1.000 KN, DALEKO smo od navedenih 15.000!!! Sve ostalo nema direktne veze sa vođenjem male firme, iako se naravno može koristiti, ali spada u šminku. Blagajna, putni nalozi, bla-bla...

Čini mi se da je tema CIJENE završena, a usporediti Syn sa drugima bi bilo dobro! Da čujem, koji je ravan po cijeni i dovoljno dobar?!? JOŠ ga nisam vidio, a dosta sam toga pregledao!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.