Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2011., 15:31   #81
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nego odraslima?

Nije za one slabog želuca!!!

http://www.timw.com/2006/07/31/other...ake-eat-human/

Što ja znam po pričama svojih prijatelja iz Venezuele...svi se klone anakondi. Ne samo mala djeca.
Te su fotografije namještaljka,dokazano analizom od strane više stručnjaka još prije 3 godine.Ljudi "unutar zmije" na tim slikama su krivo postavljeni,tj. zmija guta plijen od glave prema nogama,a njih je,po slikama,"progutala" od nogu prema glavi.Anakonde imaju tri reda oštrih zubića na svakoj strani čeljusti i još jedan jedan kod nepca,kojima dodatno zakače meso da plijen lakše ulazi u usta i teže se otrgne.Ljudi na tim slikama nemaju nikakve ogrebotine na koži,što je nemoguće ako su prolazili anakondi kroz ždrijelo.

Zaključak-slike su čista glupost.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 15:37   #82
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
I koja to životinja ljudožder zna čitati ljudske etikete? Misliš da bengalski tigrovi ili afrički lavovi i hijene kada pročitaju na djetetu ili ženi - "nije pogodno za zvjersku prehranu, uzrokuje nadutost i pokvaren želudac" okrenu se i traže nešto drugo?
Ogromna većina lavova se ne hrani ženama i djecom.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 17:39   #83
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ogromna većina lavova se ne hrani ženama i djecom.
I ogromna većina otrovnih zmija ne ujeda ljude a to dokazuje...što?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 17:47   #84
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
I ogromna većina otrovnih zmija ne ujeda ljude a to dokazuje...što?
zmija će te ugristi kao joj uletiš na teritorij,ne jer je dobra ili zla
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 20:27   #85
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Predviđene jer tako piše na etiketi ili...?
I koja to životinja ljudožder zna čitati ljudske etikete? Misliš da bengalski tigrovi ili afrički lavovi i hijene kada pročitaju na djetetu ili ženi - "nije pogodno za zvjersku prehranu, uzrokuje nadutost i pokvaren želudac" okrenu se i traže nešto drugo? Pa kažem ti - zvjeri ne znaju čitati.
Biolozi tvrde da su leopardi u nekim dijelovima Indije nešto evoluirali.
Obzirom da imaju sve manje prostora za život, jer dominantna vrsta zauzima sve veću površinu, grupa leoparda se "skoro" specijalizirala za lov na ljude.

Također su se mnogi psi specijalizirali za jedenje mrtvih krava, u nekim dijelovima Indije. Populacija pasa je narasla do neslućenih visina, tako da lagano predstavljaju prijetnju za tamo živuće stanovništvo.

U oba slučaja je čovjek glavni krivac, što otimanjem staništa, što svojom nakardanom religijom.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 20:44   #86
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ogromna većina lavova se ne hrani ženama i djecom.
samo oni lavovi na čijem se teritoriju nađeš nezaštičen

normalno je da će lavovi pojesti više lovaca-muškaraca nego riskirati da uđu u naselje u potragu za ženama i djecom

sva mladunčad (dakle i djeca) su najlakši i najmekši plijen

Duh i Tama su pojeli 135 radnika, probali jednog pa vidjeli da su laka meta, malo uložene energije = puno dobivenog mesa

i sjetimo se samo rimskih arena...

i medvjedi nas jedu , polarni medvjedi..

nismo baš toliko bljutavi, koliko bi htjeli biti
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 20:46   #87
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
B
U oba slučaja je čovjek glavni krivac, što otimanjem staništa, .
nije krivac, to ti je jednostavno prirodno ponašanje
svaka vrsta nastoji zauzeti što veći prostor, što se više razmnožiti ...
a onda predatori nemaju druge nego se prilagoditi

no kako mi imamo inteligenciju, naći ćemo način da iskorijenimo pretnju
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 20:51   #88
Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Životinje su u potpunosti predviđene za jelo, čovjek nikako. .
čovjek jest životinja, dakle predviđen je za jelo

pitaj bengalskog tigra
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:42   #89
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
čovjek jest životinja, dakle predviđen je za jelo

pitaj bengalskog tigra
Kako kojeg bengalskog tigra.To je individualna stvar u njih,preferiranje ovakvog ili onakvog mesa.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:45   #90
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
zmija će te ugristi kao joj uletiš na teritorij,ne jer je dobra ili zla
Točno,zmija grize kad se osjeća ugrožena,bila ona otrovna ili ne,bar većina vrsta.Postoje u našim krajevima vrste zmija koje su neotrovne,a grizu kao lude,do krvi,kad ih se uzme u ruku.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:59   #91
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Biolozi tvrde da su leopardi u nekim dijelovima Indije nešto evoluirali.
Obzirom da imaju sve manje prostora za život, jer dominantna vrsta zauzima sve veću površinu, grupa leoparda se "skoro" specijalizirala za lov na ljude.

Također su se mnogi psi specijalizirali za jedenje mrtvih krava, u nekim dijelovima Indije. Populacija pasa je narasla do neslućenih visina, tako da lagano predstavljaju prijetnju za tamo živuće stanovništvo.

U oba slučaja je čovjek glavni krivac, što otimanjem staništa, što svojom nakardanom religijom.
1.Oduvijek su leopardi češće napadali ljude nego što to rade druge zvijeri,iz razloga što odavno žive uz sela i predgrađa zašto što ih privlače staje s janjcima,koze,psi i kokošinjci.Zbog se brže naviknu na ljude,izgube strah i znaju napasti dijete ili ženu.Takvi slučajevi nisu specijalnost Indije,ima toga svuda gdje imaš dovoljano veliku populaciju leoparda blizu sela.
2.Populacija pasa je porasla prije 10 godina zato što su veterinari premazivali lešine uginule stoke nekim sredstvom protiv truljenja,koje je otrovalo i pobilo ogroman dio populacije lešinara(supova)koji su bili prirodni čistači i svojim apetitom(i agresijom prema psima kod hranjenja)držali pse lutalice više gladnim nego sitima dugo godina(što bi,normalno, rezultiralo manjim brojem preživjelih psića,zbog pothranjenosti kuja).Nije današnje stanje nastalo zbog "nakaradne religije"(zbog tih riječi si zaslužio karton),nego zbog suvremenog tehnološkog uplitanja u prirodne procese.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:16   #92
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
samo oni lavovi na čijem se teritoriju nađeš nezaštičen

normalno je da će lavovi pojesti više lovaca-muškaraca nego riskirati da uđu u naselje u potragu za ženama i djecom

sva mladunčad (dakle i djeca) su najlakši i najmekši plijen
i sjetimo se samo rimskih arena...

i medvjedi nas jedu , polarni medvjedi..

nismo baš toliko bljutavi, koliko bi htjeli biti
Lavovi koji jedu ljude spadaju u promile ukupne populacije lavova na bilo kom mjestu gdje se to događa.Najčešće se radi ranjenim ili krezubim lavovima koji ne mogu loviti normalan plijen,pa zato počnu napadati ljude.Ovo "normalno je da će lavovi pojesti više lovaca-muškaraca nego riskirati da uđu u naselje u potragu za ženama i djecom" je glupost,svaka zvijer koja se navuče na ljudožderstvo u prvom redu napada žene i djecu,radnike na polju, drvosječe i sl.,a ne lovce.Svejedno,lavovi ljudožderi su ekstremno rijetka pojava,daleko rjeđa od tigrova i leoparda ljudoždera.A rimske arene su bile sve samo ne normalna situacija za zvijeri,te su lavove posebno trenirali za borbe,često ih dražili pred borbe i slično.Lav u areni nije ubijao iz pohlepe za ljudskim mesom nego zato što je prethodno bio ciljano razdražen,slično kao psi za ilegalne borbe pasa.Što se tiče polarnih medvjeda,oni nikako nisu baš bezopasne životinje,zna se za slučajeve kad su ubili ljude(među ostalima jednog starog japanskog snimatelja dokumentaraca,s velikim iskustvom koje mu očito nije pomoglo taj put),ali tvrditi da su ljudožderi,toliko daleko ne bi otišao. Nije nemoguće u jednom ili dva slučaja,ali to je često koliko i bijele vrane.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:26   #93
http://mojtv.hr/serije/9131/ljudozderi.aspx

ako su gladni , napasti će
jednako smo jestivi i kao ostali majmuni

ne kažem da smo im primarna hrana , ali da ako se nađu oni gladni, mi bez metaka, postoji velika vjerojatnost da će nas pojesti

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/08/18/0631006.html
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:45   #94
Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Životinje su u potpunosti predviđene za jelo, čovjek nikako. Ako životinje i imaju dušu, nemaju sve ostalo što sam naveo.
Što ako se reinkarniraš u ribu?
Pokušaj i ti gledati iz neutralna svjetla pa reci i dokaži kako hinduizam jedini ima dobro objašnjen navedeni koncept.
Čak i da nemaju razum, svijest, um i volju, imaju osjećaje i mogu osjetiti bol i patnju. Kako to da se nad nekim životinjama (čitaj ljubimcima) raznježimo i plačemo, spašavamo ih, mazimo ih, znači smatramo da bi trebale biti sretne, a za druge to ne vrijedi? Šta ove prve imaju osjećaje, a ove druge ne?

Ako se mi nazivamo civiliziranim, evoluirali smo i smatramo se tolko superiornijim od životinja, kako to da radimo još gore stvari od njih?
Mučenje pasa da bi meso bilo bolje?? Tovljenje gusaka, rezanje repova i zubiju svinjama, rezanje kljunova i bolje da ne nabrajam ostale gadosti....
Ljudski rod je općenito toliko gadosti i štete nanio kugli zemaljskoj da se ne može usporediti s nijednom životinjom. A kamoli reći da je bolji i vredniji od njih i uzimati si za pravo da može raditi što god hoće.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 00:40   #95
Izbrisao sam postove gdje bljezgarate da životinje ne jedu ljude jer ovi imaju dušu, a životinje nemaju pa to kao nije u redu.

I da, ono s telepatijom i ljudima i životinjama i... neću se niti prisjećati.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:22   #96
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
http://mojtv.hr/serije/9131/ljudozderi.aspx

ako su gladni , napasti će
jednako smo jestivi i kao ostali majmuni

ne kažem da smo im primarna hrana , ali da ako se nađu oni gladni, mi bez metaka, postoji velika vjerojatnost da će nas pojesti

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/08/18/0631006.html
Ljudi nikome nisu primarna hrana.
Morski pas će napasti čovjeka ako zamjeni za neku životinju,pogotovo daskaša.

Za velike mačke da ni ne pričam.

Ljudi ne žive u prirodi nego u naseljima,i većinom se ne sreću sa životinjama,osim kada smai idu u lov
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:31   #97
Quote:
daniyel kaže: Pogledaj post
Primjetio sam da je među ljudima jako rijetko raširena konzumacija mesa zvijeri (medvjeda, vukova, lisica itd.) Osim slučaja koreanaca i psećeg mesa ne znam ni za jedan drugi slučaj. Postoj li neki znanstveni razlog tomu ili je to više društveno naslijeđen običaj?
Mislim da je to nasljedeno. Ali, ima i znanstveno objasnjnje. Zvijeri ne znaju da ne smiju jesti zarazene zivotinje. S toga, velika je vjerojatnost da ce pojesti. Ako covjek pojede zarazenu zvijer, moze i od toga umrijeti. Ne mozemo znati prenosi li zvijer bolesti.
teo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 21:54   #98
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Izbrisao sam postove gdje bljezgarate da životinje ne jedu ljude jer ovi imaju dušu, a životinje nemaju pa to kao nije u redu.

I da, ono s telepatijom i ljudima i životinjama i... neću se niti prisjećati.

Quote:
Sagittarius01 kaže:
Životinje su u potpunosti predviđene za jelo, čovjek nikako. Ako životinje i imaju dušu, nemaju sve ostalo što sam naveo.
Što ako se reinkarniraš u ribu?
Pokušaj i ti gledati iz neutralna svjetla pa reci i dokaži kako hinduizam jedini ima dobro objašnjen navedeni koncept.

Što ti bljuzgariš?
Daj pročitaj malo bolje prije nego što djeluješ!
Ili možda nisi u mogućnosti?

Lijepo sam izjavio mišljenje koje nema veze s onim tvojim tumačenjem.
Sagittarius01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 00:14   #99
Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Quote:
Sagittarius01 kaže:
Životinje su u potpunosti predviđene za jelo, čovjek nikako. Ako životinje i imaju dušu, nemaju sve ostalo što sam naveo.
Što ako se reinkarniraš u ribu?
Pokušaj i ti gledati iz neutralna svjetla pa reci i dokaži kako hinduizam jedini ima dobro objašnjen navedeni koncept.

Što ti bljuzgariš?
Daj pročitaj malo bolje prije nego što djeluješ!
Ili možda nisi u mogućnosti?

Lijepo sam izjavio mišljenje koje nema veze s onim tvojim tumačenjem.
Rekao si da čovjek nije predviđen za jelo jer ima dušu.
Već sam nekoliko puta zamolio da na Prirodnim znanostima ne koristite pojam duša jer on nije definiran, bar ne u znanstvenom smislu.

Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Podosta idiotne izjave.
Imaju li životinje međusobno ikakva obzira?
Ako netko katkad i gdjegdje ima, čovjek je.
Čovjek nije predviđen za jelo, bez obzira na to što je jestiv, on ima dušu.
Duh, razum, svijest, um, volju.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 00:46   #100
Quote:
Sagittarius01 kaže: Pogledaj post
Quote:
Sagittarius01 kaže:
Životinje su u potpunosti predviđene za jelo, čovjek nikako. Ako životinje i imaju dušu, nemaju sve ostalo što sam naveo.
Što ako se reinkarniraš u ribu?
Pokušaj i ti gledati iz neutralna svjetla pa reci i dokaži kako hinduizam jedini ima dobro objašnjen navedeni koncept.

Što ti bljuzgariš?
Daj pročitaj malo bolje prije nego što djeluješ!
Ili možda nisi u mogućnosti?

Lijepo sam izjavio mišljenje koje nema veze s onim tvojim tumačenjem.
Životinje jedu druge životinje,životinje jedu ljude, ljudi jedu životinje i ljudi ponekad jedu ljude .

Čovjek je životinja sa najrazvijenijim mozgom u životinjskom carstvu ali je i dalje samo životinja.

Duša je nešto iz ljudske mašte zaostalo iz vremena kad se smatralo da je mozak samo organ za hlađenje krvi.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.