Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 22:28   #2001
Quote:
claym kaže: Pogledaj post
A ti stvarno zasluzujes epitet grasstarda. Svaka ti cast o stvarima koje znas oko tenisa ali samu igru slabo kapiras.
Shvati da se vrate stari tereni niko od top igraca ne bi igrao s&v igru. To nema veze sa travom vec sa novim reketima i fizickim performansama igraca. Pa protiv Nadala top s&v igrac bi imao 1 promil sanse da igraju na ledu a ne na travi.
Ovo mi je negdje promaklo, uglavnom, mislim da smo priču oko trave i podloga već apsolvirali i izanalizirali na prvih nekoliko stranica pa nema potrebe ponavljati već rečeno.
Vicious is offline  
Old 29.06.2011., 22:34   #2002
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Tako je, i to je bilo nakon 2 izgubljena tie-breaka za redom, što je obično signal da slijedi lagani gubitak meča, a Nalbandian ne samo da se vratio, nego je i u 5. setu nadoknadio 2 breaka minusa. Onda, 2005., na dvoranskoj podlozi, prvi poraz Federera u finalima nakon 2003., nakon niza od kojih dvadesetak pobjeda u istima, jedna od najvećih pobjeda nad Federerom, vrijedi se prisjetiti:
http://www.youtube.com/watch?v=4XOBP3N1ejc
http://www.youtube.com/watch?v=Bm_wC...eature=related
(Zbog ovakvih mečeva je stvarno šteta što se finala krajnjeg mastersa više ne igraju u 3 dobivena seta)
Nismo baš pratili taj meč tak dobro, ha? Nalbi je poveo na početku 5. seta (spojivši to s 3. i 4. setom rezultatski je izgledalo "nestvarno"), Fed se vratio, poveo 6:5 i servirao za meč. Imao je 30:15 ak se ne varam, al jbg, nedovoljno je bio spreman za taj meč jer je propustio par mjeseci prije tog zbog ozljede.
konfi1 is offline  
Old 29.06.2011., 22:36   #2003
Btw, Feđo danas ko pizda čestitao na mreži (kao i nakon najgoreg poraza u Wimbledonu 2008. protiv Rafe), u komentarima nakon meča samo srao o nekakvoj ozljedi i o Tsonginoj sreći. Smeće jedno odvratno!
konfi1 is offline  
Old 29.06.2011., 22:38   #2004
Quote:
konfi1 kaže: Pogledaj post
Nismo baš pratili taj meč tak dobro, ha? Nalbi je poveo na početku 5. seta, Fed se vratio (spojivši to s 3. i 4. setom rezultatski je izgledalo "nestvarno"), poveo 6:5 i servirao za meč. Imao je 30:15 ak se ne varam, al jbg, nedovoljno je bio spreman za taj meč jer je propustio par mjeseci prije tog zbog ozljede.
Dammit, gledam upravo snimku, a kladio bih se dotad da je Federer tad imao 2 breaka, i to zbog Miće koji je 15 puta ponavljao kako je to gotov meč, samo sam očito zaboravio da je govorio o Nalbandianu (kod 4:0), a ne Federeru.


Kad ga već spominjem, HTV išta prenosio ovih dana?
Vicious is offline  
Old 29.06.2011., 22:43   #2005
Inače, ak sam dobro vidio, Rafa će, ako osvoji turnir i Đoko popuši od Tsonge, preteć Srbendu po broju bodova u ovoj godini. Zvuči fkt jebeno nestvarno, da sa dva polufinala na GS-ovima, nakon kaj je gazio sve žive pol godine, može popušit prednost sam tak. Dovoljno govori i o Rafinoj sezoni s rezultatske strane (naravno, ako tu uključimo i W), iako igrački Đoki nemre ni guzicu brisat. RG je odigrao za q, ovdje opet ne briljira, al zna čovjek potegnut kad je najteže. Sretno majstore!
konfi1 is offline  
Old 29.06.2011., 22:49   #2006
Quote:
Vicious kaže: Pogledaj post
Dammit, gledam upravo snimku, a kladio bih se dotad da je Federer tad imao 2 breaka, i to zbog Miće koji je 15 puta ponavljao kako je to gotov meč, samo sam očito zaboravio da je govorio o Nalbandianu (kod 4:0), a ne Federeru.


Kad ga već spominjem, HTV išta prenosio ovih dana?
Ma događa se i najboljima (zlobnici bi rekli, a di neće i tebi onda)
HTV? Pojma nemam, kolko ovlaš bacim oko na teletekst, nisam vidio da su prenosili, kad dođem doma prebacim na Sportklub ak ima kaj zanimljivog. Iako su se fkt ovi na Sportklubu srozali, nije ni čudo kad im bivši HTV-ovac prenosi dobar dio mečeva (možda nas do kraja turnira počasti i kojim detaljem iz meča Potra i Rafe iz Madrida, kad već znamo da ga je Rafa natamburao tamo)
konfi1 is offline  
Old 29.06.2011., 22:52   #2007
Moja prognoza, ako Murray nekako uspije pobijediti Nadala, a sad vjerojatno ipak ima najveću šansu ikad (mada i dalje ga ne vidim kao favorita u dvoboju anyway), dajem mu 90% šansi da osvaja i turnir.
Ako pobijedi Nadal, onda će se u finalu sastati s nekim od 2 protivnika koji bi mogli biti jako tricky, za Đokovića ne treba objašnjavati, a Tsonga igra ovdje odlično, imao je dobrih mečeva s Nadalom, od kojih uvijek vrijedi izdvojiti onu iz Australije, to vjerojatno ide među najbolje mečeve što je protiv Rafe itko ikad odigrao. Nadam se triler mečevima u 5 setova.
Vicious is offline  
Old 29.06.2011., 22:56   #2008
tomik kaže da mu je cilj uzet major unutar 2 godine. bome hrabro
Sahta is offline  
Old 29.06.2011., 23:01   #2009
Što će biti ako bude – za matematičare koji nemaju pametnijeg posla :)

Ovo što slijedi je samo za one koji vole tenis i koji se istovremeno vole igrati brojkama, ostali to svrstavaju u mlaćenje prazne slame.

Dakle, u polufinalu su trojica od prva četiri igrača svijeta, pa da se malo, kurioziteta radi, pozabavimo vjerojatnošću i statistikom, odnosno kolike su čije šanse i kakvo će biti bodovno stanje nakon Wimbledona. Polufinala su Nadal – Murray i Đoković – Tsonga, a ukupno je moguće 8 različitih razvoja događaja.

Sve kreće od vjerojatnosti pobjede u međusobnim ogledima i to je ono što je najteže definirati. Potrebno je uzeti u obzir trenutnu formu, dosadašnje međusobne susrete, susrete na travi, moguće ozljede iz prijašnjih mečeva i još puno faktora, ali evo ja sam pokušao iako znam da je to ipak stvar procjene i sigurno se mnogi od vas neće složiti s mojim pretpostvakama. Stavljam pored svakog imena u mogućim međusobnim susretima svoju procjenu vjerojatnosti pobjede svakoga od njih.

0,70 Nadal – Murray 0,30
0,60 Nadal – Tsonga 0,40
0,50 Nadal – Đoković 0,50
0,40 Tsonga – Murray 0,60
0,50 Tsonga – Đoković 0,50
0,60 Đoković – Murray 0,40

Iz ovih ulaznih podataka koji su, napominjem, samo moja (subjektivna) procjena, slijedi da je vjerojatnost mogućih finalnih susreta sljedeća:

Nadal – Tsonga 0,35
Nadal – Đoković 0,35
Murray – Tsonga 0,15
Murray – Đoković 0,15

Iz istoga slijedi da je vjerojatnost wimbledonske pobjede u trenutku prije odigravanja polufinalnih mečeva svakoga od četvorice mogućih pobjednika ovakva:

Nadal 0,385
Đoković 0,265
Tsonga 0,200
Murray 0,150

Kao što spomenuh, 8 je mogućih razvoja događaja, pa da na osnovu gornjih podataka vidimo kakva je vjerojatnost svakoga od njih, te kakvo će biti bodovno stanje i renking u slučaju da se ostvare. Prva četvorica tenisača poredana su po renkingu nakon Wimbledona, pored svakoga od njih upisano je bodovno stanje nakon Wimblednoa, a ispred svakog polufinalista upisan je rezultat na Wimbledonu (W – pobjeda, F – finale, S – polufinale).

1. slučaj: vjerojatnost 0,210
W Nadal
F Tsonga
S Đoković
S Murray

Poredak:
1. Nadal 12070
2. Đoković 12005
3. Federer 9230
4. Murray 6855

2. slučaj: vjerojatnost 0,175
W Nadal
F Đoković
S Tsonga
S Murray

Poredak:
1. Đoković 12485
2. Nadal 12070
3. Federer 9230
4. Murray 6855

3. slučaj: vjerojatnost 0,090
W Murray
F Tsonga
S Đoković
S Nadal

Poredak:
1. Đoković 12005
2. Nadal 10790
3. Federer 9230
4. Murray 8135

4. slučaj: vjerojatnost 0,060
W Murray
F Đoković
S Nadal
S Tsonga

Poredak:
1. Đoković 12485
2. Nadal 10790
3. Federer 9230
4. Murray 8135

5. slučaj: vjerojatnost 0,140
W Tsonga
F Nadal
S Đoković
S Murray

Poredak:
1. Đoković 12005
2. Nadal 11270
3. Federer 9230
4. Murray 6855

6. slučaj: vjerojatnost 0,060
W Tsonga
F Murray
S Đoković
S Nadal

Poredak:
1. Đoković 12005
2. Nadal 10790
3. Federer 9230
4. Murray 7335

7. slučaj: vjerojatnost 0,175
W Đoković
F Nadal
S Tsonga
S Murray

Poredak:
1. Đoković 13285
2. Nadal 11270
3. Federer 9230
4. Murray 6855

8. slučaj: vjerojatnost 0,090
W Đoković
F Murray
S Nadal
S Tsonga

Poredak:
1. Đoković 13285
2. Nadal 10790
3. Federer 9230
4. Murray 7335

Nadal: u 1 slučaju ostaje 1. igrač (vjerojatnost 0,21), u 7 slučajeva pada na 2. mjesto (vjerojatnost 0,79).
Đoković: u 7 slučajeva postaje 1. igrač (vjerojatnost 0,79), u 1 slučaju ostaje na 2. mjestu (vjerojatnost 0,21).
Federer: u svakom slučaju ostaje na 3. mjestu
Murray: u svakom slučaju ostaje na 4. mjestu

Eto, sve je jasno, kome je dosadno, neka ubaci svoje procjene vjerojatnosti pobjeda u međusobnim susretima, pa nek računa

Nego, šta mislite, kolika je vjerojatnost da će ove godine Federeru najbolji GS rezultat biti baš tamo gdje mu je tijekom cijele karijere to redovito bio najlošiji GS rezultat?
Rogerer is offline  
Old 29.06.2011., 23:04   #2010
Quote:
konfi1 kaže: Pogledaj post
Btw, Feđo danas ko pizda čestitao na mreži (kao i nakon najgoreg poraza u Wimbledonu 2008. protiv Rafe), u komentarima nakon meča samo srao o nekakvoj ozljedi i o Tsonginoj sreći. Smeće jedno odvratno!


"Except the score, many things went right," he said.

"I was pretty pleased with my performance today and at least it took a special performance to beat me. He played an amazing match and didn't give me much hope."
Tuvix is offline  
Old 29.06.2011., 23:04   #2011
Quote:
hrc123 kaže: Pogledaj post
Iskreno, očekivao sam ovakav rezultat, osim Feda. Meni najdraži igrač nakon Beckera i Samprasa. Jednostavno ne kužim kak tak padne nakon masu GS-ova, ATP pobjeda, jednostavno ne kužim. Psiha ga hebe i to opasno, ko da mu misli odlutaju u toku meča. T
neobjašnjivo.

naravno, ne mislim da je fed izgubio ovaj meč, tsonga ga je dobio savršenom igrom. misliti obrnuto bi prema tsongi bilo nepošteno.
međutim, neobjašnjivo mi je da iskusni 30-godišnji igrač, osvajač 16 GS naslova može sebi dozvoliti da ne iskoristi situaciju u kojoj ima 2:0 i prvi servis u trećem i potpuni momentum na svojoj strani.
strpljivo držati svoj, tsonga bi negdje pogriješio.
znamo što se dogodilo, u trenutku kad je tsonga počeo igrati totalno je deklasirao feda.
da je izgubio 3:0, rekao bih - jebiga, stari se, prevarila me forma iz RG-a, vrijeme je prošlo.
a što reći kad se ovako propusti vodstvo u setovima? ništa, samo svaka čast tsongi. a što je najgore, osjećam da vrijeme nije prošlo međutim previše je tu sitnih faktora koji su trenutno protiv rogera, od koncentracije, nesigurnosti pa nadalje .

nadal-đoković kao potencijalno finale? koliko god bizarno zvučalo, mislim da nadal ima veće šanse protiv novaka na brzim podlogama nego na sporijim.
ne volim se izražavati u postocima ali recimo 55:45 za rafu.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Old 29.06.2011., 23:19   #2012
Quote:
Tuvix kaže: Pogledaj post


"Except the score, many things went right," he said.

"I was pretty pleased with my performance today and at least it took a special performance to beat me. He played an amazing match and didn't give me much hope."
A prvi dio mog posta nisi pročitao? To te ne čini zbunjenim? Kad si odgovoriš na to pitanje (ili ako se sjetiš kraja ovog meča ili spomenutog epskog finala iz 2008.), onda će ti bit lakše. Do tada se pozabavi Rogererovim brojkicama
konfi1 is offline  
Old 29.06.2011., 23:26   #2013
Quote:
konfi1 kaže: Pogledaj post
A prvi dio mog posta nisi pročitao? To te ne čini zbunjenim? Kad si odgovoriš na to pitanje (ili ako se sjetiš kraja ovog meča ili spomenutog epskog finala iz 2008.), onda će ti bit lakše. Do tada se pozabavi Rogererovim brojkicama
pa ajde ti nama objasni di je feđo srao o sreći i ozljedi? nitko prvi dio tvog posta (trenutno) ne osporava
Sahta is offline  
Old 29.06.2011., 23:26   #2014
Quote:
konfi1 kaže: Pogledaj post
A prvi dio mog posta nisi pročitao? To te ne čini zbunjenim? Kad si odgovoriš na to pitanje (ili ako se sjetiš kraja ovog meča ili spomenutog epskog finala iz 2008.), onda će ti bit lakše. Do tada se pozabavi Rogererovim brojkicama
Boli me jedna stvar za njegove brojke i finale iz 2008., al ti za kraj ovog meča i Federerove komentare pišeš gluposti.

Dakle, u ovome http://www.youtube.com/watch?v=xH-yFBSUCIY i gore navedenoj izjavi ne vidim apsolutno ništa loše niti negativno. Jedino ako ne očekuješ da je trebao Tsongi stavit jezičinu u usta i zahvalit mu na porazu.
Tuvix is offline  
Old 29.06.2011., 23:32   #2015
Vidiš da čovjek ima problem, mrzi Federera, ima svakakvih ljudi...ja koliko god navijao za Rogera Nadala nikad neću mrziti
__________________
Izdajice ne imali mira, ubili ste kralja Zvonimira, izdali ste naše velikane i sinove što su majke dale...generali držite se!
kinfa777 is offline  
Old 29.06.2011., 23:39   #2016
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
pa ajde ti nama objasni di je feđo srao o sreći i ozljedi? nitko prvi dio tvog posta (trenutno) ne osporava
Quote:
Tuvix kaže: Pogledaj post
Boli me jedna stvar za njegove brojke i finale iz 2008., al ti za kraj ovog meča i Federerove komentare pišeš gluposti.

Dakle, u ovome http://www.youtube.com/watch?v=xH-yFBSUCIY i gore navedenoj izjavi ne vidim apsolutno ništa loše niti negativno. Jedino ako ne očekuješ da je trebao Tsongi stavit jezičinu u usta i zahvalit mu na porazu.
Quote:
kinfa777 kaže: Pogledaj post
Vidiš da čovjek ima problem, mrzi Federera, ima svakakvih ljudi...ja koliko god navijao za Rogera Nadala nikad neću mrziti
Ajmo onda lijepo crtat (Sahta, jebemu mater, ti bar pratiš moje komentare, ovo sad si se srozao totalno). Znači, na forumu se vodila glupava rasprava kako je Roger ovakav i onakav u porazima, kako ovo, kako ono, bezobrazan do boli, nikad ne prizna protivniku da je bolji, nikad niti jednu lijepu riječ nakon poraza, nikad tapšanje po ramenu itd itd itd.
Znači redom o mom postu! Roger na mreži nije čestitao Tsongi? Krivo! Roger nije čestitao Rafi nakon poraza 2008.? Krivo! Roger srao o ozljedi i Tsonginoj sreći? Oćete pogodit odgovor il vam i to treba crtat?

Već je Dyp čini mi se napisao o Rogerovom ponašanju nakon današnjega meča, al vama treba da shvatite zajebanciju. Novopridošle na forum mogu shvatit, ostale malo teže...
konfi1 is offline  
Old 29.06.2011., 23:40   #2017
ma konfi simpatizira feda. zeza se biće.

edit - e da sam bio minut brži sad bih ispao faca.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Old 29.06.2011., 23:41   #2018
Ponovi li Tsonga igru kao u zadnje tri seta ne vidim kako će ga Šubara i Nadal dobiti.
Odavno nisam vidio ovako dominantnu igru na travi.

No..uvijek može puknuti kao pomisli da je naslov blizu. Uostalom, Tsonga je pucao već gomilu puta.
cave troll is offline  
Old 29.06.2011., 23:42   #2019
Quote:
konfi1 kaže: Pogledaj post
Ajmo onda lijepo crtat (Sahta, jebemu mater, ti bar pratiš moje komentare, ovo sad si se srozao totalno). Znači, na forumu se vodila glupava rasprava kako je Roger ovakav i onakav u porazima, kako ovo, kako ono, bezobrazan do boli, nikad ne prizna protivniku da je bolji, nikad niti jednu lijepu riječ nakon poraza, nikad tapšanje po ramenu itd itd itd.
Znači redom o mom postu! Roger na mreži nije čestitao Tsongi? Krivo! Roger nije čestitao Rafi nakon poraza 2008.? Krivo! Roger srao o ozljedi i Tsonginoj sreći? Oćete pogodit odgovor il vam i to treba crtat?

Već je Dyp čini mi se napisao o Rogerovom ponašanju nakon današnjega meča, al vama treba da shvatite zajebanciju. Novopridošle na forum mogu shvatit, ostale malo teže...
zato si me i začudio. daj neki smajli ili nešto. mislija san da ti se neko drugi ulogiro
Sahta is offline  
Old 29.06.2011., 23:44   #2020
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ponovi li Tsonga igru kao u zadnje tri seta ne vidim kako će ga Šubara i Nadal dobiti.
Odavno nisam vidio ovako dominantnu igru na travi.

No..uvijek može puknuti kao pomisli da je naslov blizu. Uostalom, Tsonga je pucao već gomilu puta.
puknuti će.
a mogao bi i đokoković puknuti jer zna da ga od prvog mjesta dijeli samo džo.
ali, ne vjerujem. prošao je novak te dječje bolesti. čovjek je ove godine izgubio samo jedan meč, ne vjerujem da će dozvoliti tsongi da se razmaše previše. zapravo, siguran sam da novak ide u finale.
i drago mi je zbog njega, zaslužuje nakon ovakvog prvog dijela sezone da uđe u barem još jedno GS finale.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.