Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 10:55   #61
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Meni pire nekak dejde uz biftek/ramstek. Radije riža ili krumpir pečen u foliji....
Ni meni. Volim pire, ali u nekim drugim kombinacijama. Uz biftek radije jedem samo neku salatu, da mi bolje mesina dođe do izražaja.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:03   #62
Najbolji prilog bifteku je: još jedan biftek, još malo kruha i još jedna čaša crnjaka. Točka.
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Šefica prstena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:19   #63
Quote:
Šefica prstena kaže: Pogledaj post
Najbolji prilog bifteku je: još jedan biftek, još malo kruha i još jedna čaša crnjaka. Točka.
aferim!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:08   #64
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Cijene mesa su nešto mijenjane zadnjih desetak dana pa sutra stavim nove i točne.
-Ajde Pelle crni viteže, što si jučer obećao komotnim guzicama kojima se ni ramstek marinirat ne da ?
-Evo,evo, odmah, tek sam došao s placa. : podvojenaličnost :

Dakle, mjesto zločina: mesnica Žumberak, sv.Kvatrić, dana, petak 23.03.o.g. 11,30.

-Tjedan dana marinirani juneći ramstek s kostima: 53 kunića/kg
-Desetak dana marinirani biftek: 165 kunića/kg
-Cijeli, svježi biftek oko 2 kg 145 kunića/kg (potrebna predbilježba bez kapare 2-3 dana ranije).

Quote:
Šefica prstena kaže: Pogledaj post
Najbolji prilog bifteku je: još jedan biftek, još malo kruha i još jedna čaša crnjaka. Točka.
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
aferim!

Vas dvije ste za moj astal.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:55   #65
Stižem Viteže ako je u igri onaj od 165,00 kunića. Crnjak nosim sa sobom!
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Šefica prstena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:57   #66
Quote:
Šefica prstena kaže: Pogledaj post
Stižem Viteže ako je u igri onaj od 165,00 kunića. Crnjak nosim sa sobom!
Ja ću ispeć krušac.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:59   #67
A ja ću vam pomoći da se sve pojede
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 17:03   #68
Ajme biftekijada)

Bilo bi savršeno
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 18:51   #69
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

Dakle, mjesto zločina: mesnica Žumberak, sv.Kvatrić, dana, petak 23.03.o.g. 11,30.

-Tjedan dana marinirani juneći ramstek s kostima: 53 kunića/kg
-Desetak dana marinirani biftek: 165 kunića/kg
-Cijeli, svježi biftek oko 2 kg 145 kunića/kg (potrebna predbilježba bez kapare 2-3 dana
Ugodno iznenađujuće cijene . Hvala na izvješću.

Šteta samo što mi je ta mesnica poprilično van dohvata.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:54   #70
Mili moj Žumberak, here I come.
Pelle, puno ti hvala za izvješće.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 22:11   #71
A kaj me mučite s tim pireom Da ja imam 18 godina i dečko mi skuha BILO KAJ za rođendan, ja bi bila sretna....
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 22:19   #72
http://www.youtube.com/watch?v=MtIiR7DBAqY

i to je to, dobar tek!
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 09:00   #73
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
-Ajde Pelle crni viteže, što si jučer obećao komotnim guzicama kojima se ni ramstek marinirat ne da ...
Evo ja mariniram ramsteak.... Kakav ti je recepat za mariniranje?. Ja odvojim košćobu i onu masnu "opnu" (to je za juhicu). Pobiberim, namažem s malo senfa i potopim u ulje u koje narežem jedan luk. E sad kolko dura, dura..obično barem 3-4 dana....razmišljam kupit poseban mali frižider samo za steakove....u garaži ima mjesta a volio bi probat i suho zrenje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 09:03   #74
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Meni uz biftek ne ide niš osim dobrog kruha i salate.
Ako je nekad netko,negdje poslužio neki prilog nisam ga ni takla.
To sam i ja mislio dok mi nisu u Lone Star steak house servirali texas rice. Ja volim kuhanu rižu uz to je u ovoj još bilo i luka.....s time da ja biram pivčinu uz steak.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 10:22   #75
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Evo ja mariniram ramsteak.... Kakav ti je recepat za mariniranje?. Ja odvojim košćobu i onu masnu "opnu" (to je za juhicu). Pobiberim, namažem s malo senfa i potopim u ulje u koje narežem jedan luk. E sad kolko dura, dura..obično barem 3-4 dana....razmišljam kupit poseban mali frižider samo za steakove....u garaži ima mjesta a volio bi probat i suho zrenje.
I ja ih sam mariniram.
Također kost odvojim, a "masnu opnicu" ako je ramstek od dijela gdje je na njoj i ona tvrda žlundra poput hrskavice, onda je isto odvojim, ako je uži komad prema guzici gdje je na mesu samo pol prsta loja to ostavim pa ga na kraju zapečem onako ko Gordon na filmiću.
U ulje stavim luk (po mogućnosti u sezoni ljutiku) par čena češnjaka, 1 list svježeg lovora malo prignječen (strogo samo 1 list na kilu mesa) i grančicu svježeg timijana, senf ne stavljam, za biftek i ramstek mi je gorušica prejaki začin. Meso solidno popaprim, malo ga kistom premažem Martellom i potopim u ulje. To sve radim u vakuum posudi, odložim u frižider i pokušam zaboraviti 10-15 dana, ponekad i uspješno.
Prave male komorice od 200-300 l za kućni dry aging ako imaju mogućnost upuhivanja argona su preskupe, a i meni okusno puno više odgovara vlažno zrenje. Nedavno sam probao Boškarinov dry aging T-bone od AZRRI-ja (oni ovaj postupak rade samo za taj dio slabine gdje je gore ramstek, a dolje biftek) i nije me oduševilo. Ta koncentracija okusa mi je pomalo neprirodna. Sa svim ostalim komadima AZRRI radi wet aging od 10 do 45 dana u debelim vakuum plastičnim omotima koji se pohranjuju u komore na temp. od +1 do + 3.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 10:48   #76
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
I ja ih sam mariniram.
Također kost odvojim, a "masnu opnicu" ako je ramstek od dijela gdje je na njoj i ona tvrda žlundra poput hrskavice, onda je isto odvojim, ako je uži komad prema guzici gdje je na mesu samo pol prsta loja to ostavim pa ga na kraju zapečem onako ko Gordon na filmiću.
U ulje stavim luk (po mogućnosti u sezoni ljutiku) par čena češnjaka, 1 list svježeg lovora malo prignječen (strogo samo 1 list na kilu mesa) i grančicu svježeg timijana, senf ne stavljam, za biftek i ramstek mi je gorušica prejaki začin. Meso solidno popaprim, malo ga kistom premažem Martellom i potopim u ulje. To sve radim u vakuum posudi, odložim u frižider i pokušam zaboraviti 10-15 dana, ponekad i uspješno.
Prave male komorice od 200-300 l za kućni dry aging ako imaju mogućnost upuhivanja argona su preskupe, a i meni okusno puno više odgovara vlažno zrenje. Nedavno sam probao Boškarinov dry aging T-bone od AZRRI-ja (oni ovaj postupak rade samo za taj dio slabine gdje je gore ramstek, a dolje biftek) i nije me oduševilo. Ta koncentracija okusa mi je pomalo neprirodna. Sa svim ostalim komadima AZRRI radi wet aging od 10 do 45 dana u debelim vakuum plastičnim omotima koji se pohranjuju u komore na temp. od +1 do + 3.
Odlično, to s alkoholom je dobra ideja bum baš probal i ove druge začine. Fala im. Ma ja bum kupil mali frižiderčić samo za bifteke i pive......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 19:52   #77
I? Kako je prošla večera?
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 00:12   #78
Sad negdje tamane desert
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 12:59   #79
Koliko u običnom frižideru, u običnoj posudi (bez vakuma) biftek može sazrijevati u ulju? Koliko je optimalno, a koliko maksimalno, nakon čega postaje nezdravo? :jošjednaljenčina:
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 15:36   #80
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Koliko u običnom frižideru, u običnoj posudi (bez vakuma) biftek može sazrijevati u ulju? Koliko je optimalno, a koliko maksimalno, nakon čega postaje nezdravo? :jošjednaljenčina:
U "običnoj " posudi s čvrstim poklopcem može stajati i više od mjesec dana,ali mora biti posve prekriveno uljem.
Isprobano.
Za vakuum zdjele-zna Pelle,kao i sve ostale mesne tajne.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.