Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2015., 09:05   #161
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Problem nije samo u zamrzavanju nego i u transportu. Nekad sam i radio u transportu hrane a i sad cesto vidim koliko se malo paznje daje zamrznutim namirnicama. Nije rijetkost vidjeti paletu iskrcanu iz hladnjace kako stoji pola sata na suncu preko ljeta.
u transportu je često problem jer sam često viđao da svježe meso i zamrznuto dovoze u istoj hladnjači , onoj na plus 4 , naravno da odmrzavanje mesa tad več započelo ..... po Hcccp sustavi onaj ko prima meso trebao bi izmjeriti temperaturu mesa i temperaturu vozila u kojemu je meso došlo . Mislim da ne moram govoriti kako su reagirali dostavljači kad smo im htjeli izmjeriti temperaturu hladnjače .....ili ajd ti nekome vrati meso jer je temperatura zamrznutoga mu - 14 a ne - 18
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 18:19   #162
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ajmo još jednom:
nema "paca" - ulje.

I to nije nikakvo pacanje ,nego zrenje i odstajavanje mesa da bi se dobio najbolji,najneodoljiviji okus,mekoća i podatnost.
To su osnove pripreme bifteka.

A kombiniranje pjenica i saftova u biftek - e to već zbilja spada u teže grešne poteze.
Upravo tako..to je zrenje..ja stavim i deci višnjevca , malo soli i bibera , ostavim jedan dan i onda dolijem preko vrha ulje...i ostavim 3-6 dana u frižideru
pavadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 18:47   #163
Quote:
pavadado kaže: Pogledaj post
Upravo tako..to je zrenje..ja stavim i deci višnjevca , malo soli i bibera , ostavim jedan dan i onda dolijem preko vrha ulje...i ostavim 3-6 dana u frižideru
ćemu sol ? pa ona izvlači tekućinu iz mesa i ne vidim koja bi bila korist soli 6 dana prije termičke obrade ? pogotovo ne na bifteku
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 06:26   #164
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
ćemu sol ? pa ona izvlači tekućinu iz mesa i ne vidim koja bi bila korist soli 6 dana prije termičke obrade ? pogotovo ne na bifteku
Upravo tako

nisam strucnjak ali sam pomalo uz Australce naucio kako pripremaju biftek. Sol se dodaje kad je biftek vec serviran.

Ja osobno volim 'medium rare' (oko 3 i pol minute s svake strane) dok moja bolja polovica voli 'well done'
Cobblestoned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2019., 12:12   #165
zbog čega se na gotovi biftek stavlja maslac?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 22:30   #166
bok,
jel ovo valja ?

https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=23853
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2019., 23:04   #167
Još jedno pitanje.

Kupio bi to u petak i u subotu, nedjelju bi to pripremio,

Kakva "paca" u tako kratkom vremenu je najbolja? Vidim ovdje se spominje 3 tjedna odležavanja i više, ali sam vremenski ograničen.

Hoću počastit buraza za rođendan.

Šta bi vi preporučili kao prilog? Ja si mislim polovice krumpira iz pečnice.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 09:32   #168
To se prodaje u komadu od cca 2 kile.
Ne treba ti pac, odrezes debele "šnite" I to je to.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 11:18   #169
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
To se prodaje u komadu od cca 2 kile.
Ne treba ti pac, odrezes debele "šnite" I to je to.
Hvala na odgovoru.

Znam da je 2kg, i treba mi nekih 7 stejkova za ručak.
Više sam pitao dali je to povoljna ponuda ili negdje može i jeftinije/kvalitenije?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 11:20   #170
Povoljno je, imo nećeš naći biftek za manje love.
Kvalitetnije zasigurno moze.
Ali nije los, kaze mm. Uzeli smo jednom prije.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2019., 11:31   #171
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Povoljno je, imo nećeš naći biftek za manje love.
Kvalitetnije zasigurno moze.
Ali nije los, kaze mm. Uzeli smo jednom prije.
Hvala još jednom.

Duplodobra informacija, čak dvoduplodobra.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 18:30   #172
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
zbog čega se na gotovi biftek stavlja maslac?
Obično onaj s biljkama koliko sam vidio...anyway ako si naručio well done...trebat će ti.... Meni paše i malo senfa na gotovi.....doduše sve što nije tatarski za mene je blasfemija. Ima dovoljno jeftinijih i boljih varijanti za na žar. Možda je kod nas to popularno jer nema tradicije serviranja odležanih steakove pa biftek ispada najmekše meso.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 20:15   #173
pitao sam zato jer ne vidim potrebu za time, biftek u kombinaciji sa friskim bijelim kruhom i dobrim crnim vinom je sve sto je potrebno, barem meni
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 20:29   #174
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pitao sam zato jer ne vidim potrebu za time, biftek u kombinaciji sa friskim bijelim kruhom i dobrim crnim vinom je sve sto je potrebno, barem meni
Netko voli popa, netko popadiju a netko popadijinu kćer..... Ima ih i koji vole well done jbga....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2019., 21:07   #175
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pitao sam zato jer ne vidim potrebu za time, biftek u kombinaciji sa friskim bijelim kruhom i dobrim crnim vinom je sve sto je potrebno, barem meni
vjerojatno samo zele dodatno zaraditi na cugi
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 10:12   #176
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
Kupih jednom ovo, već sam bio pisao. Vrlo je ok i povoljan za kupiti.
Osobno mi to meso nije nešto, izlažem se da me potencijalno proglase seratorom.


Fino je i meko i ima fin goveđi okus, ali meni su odležani ramsteci puno bolje meso.

Prilozi koje volim uz stejk:
-Lidl kuhana cikla
-brokula na pari
-zelena salata ili salat od rajčica
-salata od mladog kupusa
-ako mi se da napravim pire od kelja
-jučer naribao tikvicu, sol, papar, čili birdseye od kotanya (oprez ljut), malo ulja i sve ĆUF u tavu di se peko stejk! I dok stejk miruje, prilog se radi UH!

@Krko možda iz dosade, oće se nekom, evo imam i ja onaj meggle krojter maslac.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 12:53   #177
ma pitam jel to trenutna moda, naime prije 30 godina su na gotovi biftek stavljali peceno jaje na oko
pa je vjerojatno u svijesti ugostitelja ostalo da na njega moraju nesto staviti, trenutno je to maslac a u buducnosti mozda budu pecene gljive, ribani tartufi, pjenica od avokada ili koznastosvene
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2019., 19:21   #178
Evo ja kupio biftek, točno dvije kile. Meni bi paso što manji i fora je da je bio jedan manji od 1.8kg al je bio jako prošaran sa masnoćom, čak je iz mesa virila van ta masnoća, jel to možda čak i bolje meso? Svi stalno pričaju o prošaranom mesu, "marbled", al meni se to vidjelo malo previše.

Planiram ga poslužit na popečenoj palenti sa začinjenim maslacem, zelena salata.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 08:24   #179
Što više masti unutar mišića to bolje, meni osobno nikada ne može biti previše toga.
A opet, moja žena, iako slaninu jede i "sapunjaru", na pečenju ne voli bilo kakve krupnije nakupine masti.
Ali sve iz vana na bifteku trebaš obrezati. Zato što se ispod tog sloja masti nalazi ona žlondra, opna, koja se ne može žvakati.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 09:54   #180
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
Evo ja kupio biftek, točno dvije kile. Meni bi paso što manji i fora je da je bio jedan manji od 1.8kg al je bio jako prošaran sa masnoćom, čak je iz mesa virila van ta masnoća
Biftek nebi trebao biti prosaran nicime, odnosno, u ovom slucaju bih prije sumnjao da se radi o nekvalitetnijem bifteku s vezivnim tkivom.
Marbling je vec nesto drugo...
Ngadjam naravno, posto ne znam sto si kupio.
MarkoMh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.