Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2012., 14:23   #61
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
A kako se to "odraste na uvjerenju"?
Netko ti ga mora prvo dati. Ili usaditi nekakav odnos prema tom uvjerenju.
Nezakoniti je svoj seksualni život počeo u ranim osamdesetima, kad je obrijana pička bila totalna egzotika. Te žene, danas dobrodržeće 40+godišnjakinje, sigurno nisu odrasle na uvjerenju da je depilirano ljepše. Kako se sada odnose prema tome, ne znam.
Hell, i ja sam se prvi put obrijala s, onak, 24
Pa eto ja stvarno ne znam. To je bio toliki mainstream da uopće nisam razmišljala kad sam prvi put potegla britvicom, to mi je bilo normalno. Kakva dlakavost, moja baba je bila dlakava i to je bilo to. Jednostavno nisam ni imala osjećaj da je to neko uvjerenje nego da je to posve normalno. Eto, ti si se obrijala s 24, a ja sam se šokirala da su se žene sedamdesetih slikale dlakavih nogu u minicama. Doslovce sam se zaprepastila.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:25   #62
Ja sam 40plus godišnjakiinja (dobrodržeća naravno ) i sjećam se da sam se obrijala sa 16. Dakle tam negdje sredinom osamdesetih. Nismo ni tad bile dlakave. Ne sjećam se da je skroz prirodna dlakavost ikad bila poželjna, a i mislim da to ide daleko u prošlost.

Ne mislim da nije bilo poželjno biti dlakav nego je uvijek bila na snazi neka vrsta uređivanja tih istih dlaka.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:26   #63
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ja sam 40plus godišnjakiinja (dobrodržeća naravno ) i sjećam se da sam se obrijala sa 16. Dakle tam negdje sredinom osamdesetih. Nismo ni tad bile dlakave. Ne sjećam se da je skroz prirodna dlakavost ikad bila poželjna, a i mislim da to ide daleko u prošlost.
Saće doć Emer da ti kaže.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:28   #64
Kaj će mi Emer reć da sam umišljala da sam se brijala?

Ma je, nekad se nije toliko držalo do toga, bilo je i depiliranih i onih nedepiliranih.
Jedno vrijeme se čak na depilirane gledalo kao na malo recimo promiskuitetnije osobe.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:29   #65
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Body_dysmorphic_disorder
Gađenje prema vlastitim dlaka mi zbilja vuče na jedan vrlo blagi oblik ove patologije.
(Isto kao što mi, recimo, vlastiti obrazac ponašanja koji mi nalaže da mi svi kontakti u mobitelu budu upisani na isti način ili da ne mogu otvoriti jedan gel za tuširanje prije nego potrošim prvi također vuče na blagi oblik jednog drugog poremećaja. Da ne bi bilo zabune. Svi imamo naše male patologije.)
nabacivanje psiholoskim procjenama i eventualnim dijagnozama je malo... bez veze

kad bi imala realan problem s dlakama ne bi bila u mogucnosti depilirati se sama i svaka dlaka na tijelu (ukljucujuci i one koje se ne depiliraju standardno) bi mi se gadile

mozda svi imamo neke omiljene rituale ili cudne navike ali to onda nije patologija
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:30   #66
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ja sam 40plus godišnjakiinja (dobrodržeća naravno ) i sjećam se da sam se obrijala sa 16. Dakle tam negdje sredinom osamdesetih. Nismo ni tad bile dlakave. Ne sjećam se da je skroz prirodna dlakavost ikad bila poželjna, a i mislim da to ide daleko u prošlost.
I ja sam ta. I nisam se brijala nikad. Depilacijskom sam kremom ljeti uklanjala pazušne dlačice, ali nije to bio imperativ, kao danas.

Fora je u tome da smo tada mogle zajedno postojati a da se ja ne zgražam nad tobom ni ti nada mnom. Muškrarcima je ionako uduvijek bilo svejedno, mislim. OK, možda danas nije.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:31   #67
Je istina, napisala sam gore.

Molim da se uzme u obzir da time nisam htjela reći da sam bila promiskuitetna.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:33   #68
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Je istina, napisala sam gore.
Nisam vidjela, pisala sam.

Eto. A danas ti strepiš, priznaj, da ćemo ti se poklat ovdje zbog dlaka i već si priredila kartone.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:34   #69
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Hell, i ja sam se prvi put obrijala s, onak, 24
ĆuĆu?

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Kaj će mi Emer reć da sam umišljala da sam se brijala?
Ne, neg je on vidio dovljno ćuĆa da je mjerodavan reć' kakva je u to vrijeme bila moda

Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ma je, nekad se nije toliko držalo do toga, bilo je i depiliranih i onih nedepiliranih.
Jedno vrijeme se čak na depilirane gledalo kao na malo recimo promiskuitetnije osobe.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:36   #70
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Nisam vidjela, pisala sam.

Eto. A danas ti strepiš, priznaj, da ćemo ti se poklat ovdje zbog dlaka i već si priredila kartone.
Pa malo

kiss kaj se ti smiješ. Sjećam se da su znali komentirati stariji dok sam bila klinka "joj znaš ona ti se brije pa ono šu šu... "

Sad vidim kak ovo zvuči
Ne za mene, nego općenito za starije žene, a ja sam bila klinka pa sam čula.
O bože...

Zadnje uređivanje Gilda. : 05.05.2012. at 14:41.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:41   #71
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ne, neću priznati. To mi je neusporedivo. Meni je depilacija trauma.

I depiliram se jer sam licemjerna. I to samo pazuha ljeti. I boli me ona stvar što sam zbog toga nekome neuvjerljiva i nedosljedna i za sve ostalo što se može iščitati o mome karakteru iz toga.
Znam Perzefon@.
Ovu raspravu o tome sta ti depliras i sta ti decko/muz voli vodile smo ne tako davno. Sve smo rekle na tu temu sto se moglo.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:44   #72
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pa malo

kiss kaj se ti smiješ. Sjećam se da su znali komentirati stariji dok sam bila klinka "joj znaš ona ti se brije pa ono šu šu... "
Ja se sjećam kao klinka da su se uklanjale dlačice s bikini zone kako bi se onemugućilo privlačenje muških pogleda na mračni predmet želje. Da muški ne bulje. Da ne izgledaš kao da se nudiš, da se pokazuješ, tako nešto. Ne znam jesam li se uspjela dobro izraziti.

Koja to nije učinila, komentirali bi na plaži da je bestidna i da izaziva muškarce. Veze to s estetikom ili nedajbože higijenom nije imalo.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:47   #73
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Znam Perzefon@.
Ovu raspravu o tome sta ti depliras i sta ti decko/muz voli vodile smo ne tako davno. Sve smo rekle na tu temu sto se moglo.
Mali ispravak netočnog navoda: žestoko smo raspravljale o dlakama i njihovoj (ne)povezanosti s higijenom. Nismo raspravljale o afinitetima mog dečka/muža. Ja to na forumu ne raspravljam.

Al da smo puno teksta ispisale, bome jesmo.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 14:53   #74
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Mali ispravak netočnog navoda: žestoko smo raspravljale o dlakama i njihovoj (ne)povezanosti s higijenom. Nismo raspravljale o afinitetima mog dečka/muža. Ja to na forumu ne raspravljam.
On je bio spomenut u cijeloj prici kao osoba koja voli dlake.
Ako se ne varam. Ako se varam - mea culpa.

I da mu tu i tamo priprijetis brijanjem

Quote:
Al da smo puno teksta ispisale, bome jesmo.
I previse.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:08   #75
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam kao klinka da su se uklanjale dlačice s bikini zone kako bi se onemugućilo privlačenje muških pogleda na mračni predmet želje. Da muški ne bulje. Da ne izgledaš kao da se nudiš, da se pokazuješ, tako nešto. Ne znam jesam li se uspjela dobro izraziti.

Koja to nije učinila, komentirali bi na plaži da je bestidna i da izaziva muškarce. Veze to s estetikom ili nedajbože higijenom nije imalo.

upravo tako
ne zato što bi to bilo odvratno već zato što bi bilo prenapeto

i onda ljudi odista misle da sami formiraju ukus, da im ga ne formiraju mediji
u biti se čovjeku sviđa ono što se medijski promoviralo u vrijeme njegovog formiranja
tako se dečkima u dvadesetima sviđaju p uno vitkije žene nego što je to slučaj s generacijom kojoj je napeta bila sabrina salermo
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:15   #76
Quote:
Sienna88 kaže: Pogledaj post
sjećam se profesorice u srednjoj koja je paradirala u miniću s dlakama

al bošnjakinja je , koliko sam čula kod njih to vjera valjda nalaže iako naravno ne prakticiraju svi .

al je bilo gadno za vidjet , zgodna, u srednjim godinama i još drži do sebe
pameti javi se, pameti javi se...
1. bošnjakinja
2. minić
3. vjera
koja od 3 ponudjenje riječi ne može graditi prosto proširenu rečenicu s ostale 2?
dct4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:23   #77
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
kiss kaj se ti smiješ. Sjećam se da su znali komentirati stariji dok sam bila klinka "joj znaš ona ti se brije pa ono šu šu... "
O isssati

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam kao klinka da su se uklanjale dlačice s bikini zone kako bi se onemugućilo privlačenje muških pogleda na mračni predmet želje. Da muški ne bulje. Da ne izgledaš kao da se nudiš, da se pokazuješ, tako nešto. Ne znam jesam li se uspjela dobro izraziti.

Koja to nije učinila, komentirali bi na plaži da je bestidna i da izaziva muškarce. Veze to s estetikom ili nedajbože higijenom nije imalo.
I-su-se!!!

Ovo je prejebeno
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:33   #78
Ovo je nasmješniji naslov koji sam ikad vidio na forumu,DLAKAVA I SRETNA Oprostila sam sebi grijeh
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:36   #79
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
i onda ljudi odista misle da sami formiraju ukus, da im ga ne formiraju mediji
To misle s punim pravom, jer naime ne svidaju se svakome bas sve stvari koje se promoviraju po telki/novinama/internetu kao lijepe i prihvatljive.
Neke ti jesu lijepe i prihvatljive, neke ne dozivljavas.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 16:25   #80
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
To misle s punim pravom, jer naime ne svidaju se svakome bas sve stvari koje se promoviraju po telki/novinama/internetu kao lijepe i prihvatljive.
Neke ti jesu lijepe i prihvatljive, neke ne dozivljavas.
ne slažem se
naravno da i danas ima mladih muškaraca koje vole recimo debele žene, ali su u debeloj manjini
nekome ko je pak odrastao u vrijeme sabrine salerno, frančeske nere i kim vajld je urnebesno smiješna tvrdnja da su mankenke viktorije sikret žene s oblinama
ukus se formira negdje u pubertetu i kao što je generaciji naših očeva bilo i te kako napeto vidjeti neku dlaku što je provirila iz bikinija, tako današnji mladići rigaju na samu pomisao na dlake

dakle ono što je uzbuđivalo cijelu jednu generaciju drugoj se gadi
i kao industrija nema veze s tim
naravno da ima
ma koliko mi voljeli misliti da nam je ukus oh tako unikatan
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.