Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 17:00   #1
51. gastronomski natječaj - Zvijezde naših blagdana

Blagdani su pred nama.

Svi imamo neke svoje favorite, jednostavne i komplicirane, slatke i slane zvijezde naših blagdana, koje rado pripremamo i koje možda već generacijama uveseljavaju naše obitelji pa zašto ne bi i druge. Podijelite ih s nama i ako želite, napišite zašto baš taj recept volite i pripremate.
Gipsyqueen is offline  
Old 18.12.2014., 17:06   #2
51. gastronomski natječaj - Zvijezde naših blagdana - jela izvan natječaja

Ovdje stavljamo sva jela koja su izvan natječaja.
Gipsyqueen is offline  
Old 18.12.2014., 21:35   #3
Natječaj:
- natječaj traje od postavljanja do ponedjeljka 12.1.2015. u 23:00 sata
- natjecati se mogu svi članovi foruma bez ograničenja, sa samo jednim jelom
- za jelo koje se prijavljuje na natječaj potrebno je navesti (ispisati) sastojke i objasniti način izrade te ga prezentirati s minimalno 1 i maksimalno 5 fotografija
- jedna od fotografija mora na sebi imati cedulju (komad papira, listić) s natpisom "forum.hr"; jelo bez takve fotografije neće biti u konkurenciji za glasovanje

Izvannatječajni topik:
- jela koja želite prikazati u sklopu određene teme, ali s kojima se ne natječete, postajte na topicu za izvannatječajna jela
- izvannatječajna jela trebaju također biti još neprikazana na forumu, spremana na temu natječaja u toku natječaja, ali se ne natječu po izboru forumaša-kuhara
- izvannatječajna jela također treba prikazati fotografijama (minimalno 1, maksimalno 5) i detaljnim receptom s opisom izrade
- i na izvannatječajnoj fotografiji mora biti ceduljica s natpisom "forum.hr"

Tema za komentiranje:

- u svrhu komentiranja jela otvoren je poseban topic
- topici s natječajnim i izvannatječajnim jelima sadrže samo recepte i fotografije

Glasovanje:
- glasovanje za najbolje jelo natječaja traje po postavljanju ankete do srijede 14.1.2015. u 23:00 sata
- glasuje se za 1 do 3 jela, ovisno o broju natječajnih radova, a što će odrediti moderatori nakon zatvaranja natječaja.
- ukoliko netko glasuje za više od određenog broja mogućih glasova svi njegovi glasovi su nevažeći
- pravo na glasovanje imaju svi forumaši, bez ograničenja

Nagrada:
- pobjednik natječaja zadaje temu idućeg natječaja

Moderiranje:
- naknadne intervencije moderatora moguće su samo u slučaju da se neki detalj recepta zaboravio ili pogrešno napisao



Uspješno kuhanje i dobru zabavu vam želimo!
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 18.12.2014. at 21:43.
Pringles is offline  
Old 21.12.2014., 19:51   #4
KOKOS KIFLICE

Jedan klasik kod nas, obožavan od 3/4 obitelji. Ova preostala četvrtina ne voli kokos i nema pojma što propušta
Da je oblikovanje kiflica predmet u školi, poprilično sam siguran da bih pao No svejedno je fino

Sastojci:
400 grama mekog brašna
200 grama kokosa
150 grama šećera
2 jaja
1/2 praška za pecivo
1 vanilin šećer
250 grama maslaca

Od navedenih sastojaka zamijesiti tijesto, oblikovati kiflice i peći na 200 stupnjeva 10-12 minuta. Kada se ohladi posipati šećerom u prahu.

__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 22.12.2014., 09:57   #5
BOŽIĆNI KEKSIĆI SA PEKMEZOM

Kod nas blagdani ne prolaze bez ovih keksića, pogotovo jer ih punim domaćim pekmezima raznih okusa.
Obzirom da se razgrabe u jednom danu, nastojala sam ih što kasnije pripremiti, da ne bi morala sve ispočetka raditi prije Božića.

Sastojci:
- 300 gr maslaca
- 90 gr šećera u prahu
- 280 gr brašna
- 120 gr škroba
- 1/2 žličice soli
- 1 šalica tostiranih i mljevenih lješnjaka
- nekoliko različitih domaćih pekmeza

Postupak:
Maslac i šećer mikserom istući dok smjesa ne bude pjenasta i lagana. Brašno prosijano sa škrobom i soli umiješati u maslac, a zatim i lješnjake.
Dobro zamijesiti tijesto i ostaviti u hladnjaku minimalno dva sata, da se stisne.
Po žličicu tijesta oblikovati u loptice i slagati na lim obložen masnim papirom, obavezno ostaviti razmak oko kuglica minimalno 3 cm obzirom da prilikom pečenja dosta narastu. Navlaženim palcem praviti utor u svakoj kuglici.
U prethodno zagrijanoj pećnici na 160 stupnjeva peći oko 13-15 min, dok ne počnu poprimati laganu boju.
U međuvremenu različite pekmeze zagrijati i pečene kolačiće puniti pekmezima.
Prije posluživanja pričekati da se kolačići ohlade a pekmez stegne.



__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 22.12.2014., 17:25   #6
Geresteri

Ovi keksi nisu zvijezde mojih blagdana, pogotovo što su postali moj zaštitni znak, pa ih svako malo pečem na zahtjev onih koji su ih probali i zavoljeli. Mama ih je oduvijek pekla kao tatin najdraži kolač, nije bilo blagdana bez gerestera. Nekada davno, kada sam se vraćala doma za praznike, one novogodišnje jer se Božić nije slavio (sjeća li se netko kako smo odmah na početku školske godine hvatali kalendar u ruke da vidimo hoće li biti mostova za Dan republike i Novu, k tome brojali tjedne da vidimo jesmo li popodnevna ili jutarnja smjena u tjednu kada počinju praznici?), mama je redovno sve kolače već ispekla. Kolači su se s godinama i modom mijenjali, konstanta je bila i ostala mađarica koju je pekla za sebe i geresteri koji su se pekli za tatu.
Ovaj kolač je kolač za odrasle, nije pretjerano sladak, izuzetno prija uz čašu desertnog vina, u originalu je količina šećera daleko veća, kod mene je smanjena na razinu koja je meni ukusna ... ako išta mrzim to su preslatki kolači.

Za prhko tijesto:
250 gr brašna prosijati s pola vrećice praška za pecivo, prstohvat soli, 150 gr maslaca, 4 žumanjka, 60 gr šećera, ribana korica limuna
Tijesto što brže umijesiti i razvaljati na veličinu pleha cca 30 x 35 cm
Peći u zagrijanoj pećnici na 180 oko 10-15 minuta, ako rubovi počnu tamniti vadite i prije. Odmah smanjiti temperaturu pećnice na 140.

Premazati tijesto u tankom sloju marmeladom od marelica, a kada nemam marelica koristim domaći džem s dodatkom ruma.

Na tako premazano tijesto rasporediti meringe smjesu koju ste napravili lupajući 4 bjelanjka u čvrsti snijeg, u snijeg postepeno dodavati 130 gr šećera, kada snijeg postane sjajan i formira šiljke ručno umiješati laganim pokretima 150 gr oraha (od kojih je dio mljeven a dio sjeckan - možete i u blenderu samljeti, svega 3-4 udara).
Sušiti 15 minuta na temperaturi od 140 ventilirano, nakon toga smanjiti na 110 ventilirano i sušiti još sat vremena. Rezati na prutiće.

Donata is offline  
Old 23.12.2014., 18:58   #7
KEKSI S ANISOM I KARDAMOMOM

250g crnog brašna
50g šećera
125g maslaca
5g praška za pecivo
2 žlice meda
1 jaje
3 zvijezdasta anisa
2 zelena kardamoma
1 vrećica burbon vanilin šećera
1-2 žličice ruma
prstohvat soli

anis i sjemenke kardamoma dobro usitniti u mužaru. u zdjelu staviti brašno, prašak za pecivo, šećer, sol, vanilin šećer, začine, rum i med. dodati maslac narezan na listiće i jaje, pa sve zamijesiti. staviti u frižider da se tijesto stisne.
razvaljati ga između dva papira za pečenje i pomoću kalupa izrezivati kekse. peći ih na 180°C oko 10min.

gargamišamel is offline  
Old 23.12.2014., 22:08   #8
MILINE BOMBOLICE

Ove brze i fine kuglice radim od pamtivijeka, a ime su dobile kad je netko u šali rekao da su tako dobre zato jer ih ja oblikujem a moja mačka Mila valja po posipu

Treba vam:
  • 200 g ribane čokolade
  • 200 g mljevenih bajama
  • 2 vanili šećera
  • 1 bjelanjak
  • 3-4 žlice prošeka
  • kokos
  • pistaći
  • ili kakav drugi posip po želji (kakao, čokoladne mrvice, šećerne mrvice, krokant...)

Zamiješati suhe stastojke. Dodati bjelanjke i prošek, dobro izmiješati žlicom. Praviti kuglice, uvaljati ih u posip. Prije posluživanja pustiti 12 sati u frižideru. Količina otprilike 45 kuglica.

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 23.12.2014., 22:49   #9
KUGLICE OD SMOKVE I ORAHA

200 g suhih smokava
prošek
100 g mljevenih oraha

100 g tamne čokolade

Suhe smokve izrezati, namočit u prošeku, kad omekšaju samljeti, dodat orahe, oblikovati kuglice.
Kad se posuše umočit ih u rastopljenu čokoladu (ja sam koristila lidlovu 74%).
Umjesto prošeka možete koristiti sok od naranče, povećat količinu oraha...

bilaboja32 is offline  
Old 24.12.2014., 12:32   #10
ŠTRUDLA S MAKOM

Evo jednog makastog savršenstva

Originalni recept (ja sam pravio pola mase, malo pojačao brašno i dobio dvije velike štrudle)

Sastojci

- tijesto:
320 grama brašna
100 grama maslaca
50 grama šećera
1/2 praška za pecivo
prstohvat soli
1 jaje
100 grama čvrstog jogurta
1 žličica ruma

- fil:
300 grama maka
3 žlice šećera
250 ml mlijeka
1 vanilin šećer
2 velike žlice marmelade od marelice

Brašno i maslac prvo dobro izmiješati rukama, pa kad se potpuno sjedine dodati ostale sastojke za tijesto (šećer, sol, prašak za pecivo, jaje, rum i jogurt).
Tijesto razvaljati u obliku 2 pravokutnika i premazati s marmeladom koju smo malo zagrijali u mikrovalnoj, tek toliko da bude lakše maziva.
Mak, šećer i vanilin šećer pofuriti s mlijekom, da se dobije smjesa koja je povezana i maziva.
Nanijeti mak na marmeladom premazano tijesto i zarolati u štrudlu. Prilikom svakog kruga malo pritisnuti da ne bude okrugla, već plosnata.
Peći na 180 stupnjeva 15 minuta, nakon toga isključiti pećnicu i ostaviti unutra još 5 minuta.
Nakon pečenja prekriti vlažnom krpom na 20ak minuta.
Kad se ohladi čuvati u prozirnoj foliji kako se ne bi isušila.



I jedan griz

__________________
"Do I wanna know?"

Zadnje uređivanje Pringles : 24.07.2016. at 22:39. Reason: imgur
L3go is offline  
Old 24.12.2014., 13:00   #11
KEKSI S BIJELOM ČOKOLADOM I BRUSNICAMA

Jedan često pravljen keks, kojemu je izvornik dobro poznat, no dosta promijenjen

Sastojci:
100 grama maslaca
50 grama šećera
1 jaje
1 vanilin šećer
125 grama brašna
1 žličica praška za pecivo
prstohvat soli
200 grama zobenih pahuljica
100 grama bijele čokolade
100 grama brusnica

Maslac, šećer i vanilin šećer mikserom izmutite dok se ne sjedine, te umutite jaje. Smjesi dodajte pomješano brašno, prašak za pecivo i sol. U dobivenu smjesu dodsjte zobene, čokoladu i brusnice.
Pravite male kuglice i slažite ih na pleh, te pecite na 180 stupnjeva 10 do 12 minuta.



__________________
"Do I wanna know?"

Zadnje uređivanje L3go : 25.12.2014. at 23:02. Reason: zaboravih zobene :zubo:
L3go is offline  
Old 25.12.2014., 18:42   #12
KUGLICE OD KESTENA

Brzo su gotove, jako fine, bezglutenske, veganske - idealne za razna druženja kad morate nešto donijeti a ne da vam se satima peći.
  • 250 g smrznutog kesten pirea (ja koristim neki mađarski)
  • 10 dag mljevenih lješnjaka, ili mješavina badema i lješnjaka
  • 5 dag grožđica
  • rum
  • par žlica kakaa

Grožđice se stavi u usku čašu ili šalicu, prekrije rumom i pusti nekoliko sati, a ako imate vremena i cijeli dan.
U multipraktik se stavi otopljeni kesten pire, lješnjaci, grožđice i rum, "pulse" toliko vremena dok se smjesa ne ujednači.
Žličicom se vadi smjesa, kuglice se oblikuju vlažnim dlanovima (ruke močite u hladnoj vodi!) i uvalja ih se u kakao.



Sretan vam Božić!
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 26.12.2014., 10:13   #13
BAKALAR NA BIJELO

Nakon onih krasnih slatkarija nešto slano!
Zvijezda mojih blagdana uvijek je bio i ostao : Njegovo veličanstvo bakalar!
Nekad davno none su radile bakalar na gulaš ili na crveno ili po dalmatinski,kako tko zove a kad smo odrasli radili smo na bijelo jer za to treba malo više snage i vremena.
Dakle treba vam:
-pola kile suhog bakalara
-pola litre maslinovog ulja
-sol i papar
-dva do tri češnjaka
-šaka peršina

Suhi bakalar se stavi močiti bar pet dana ranije,mijenja se voda svaki dan, bakalar mora biti sav prekriven vodom, ako vam ne stane u padelu prepilite ga.Zatim se kuha jedno sat i pol do dva u pretisu t.j. dok se ne odvaja od kosti. Zatim dolazi najteži dio: nađite dva do tri dobrovoljca,snagatora koja će tući bakalar (za to vam treba veliki drveni tučak) i dok vi čistite bakalar, bolje dok je topao oni mlate po njemu u jednoj padeli. I ja sam tukla bakalar,najbolje je tada misliti na nekog koga ne volite,u Kroejši ima toga na pretek, ja sam mislila na lokalne i savezne šerife i mlaćenje je oodlično išlo.Tuče se jedno dva sata i dok se polako pretvara u pastu dodaje se pomalo maslinjak,sol i papar i na kraju usitnjen češnjak i peršin.
To je uvijek kod nas bilo druženje uz čašicu i neku dobru papicu, jer se "radnike" uvijek treba dobro nahraniti.
Poslužuje se namazan na kruščić s maslinama. U Istri se poslužuje uz posutice i broskvu na padelu ili neku drugu zelenjavu.
U takav bakalar NIKAD ne dolazi: vrhnje, krumpir,maslac,margarin i slično!To onda nije bakalar na bijelo već namaz od bakalara!

U slast!



Zadnje uređivanje ben2010 : 26.12.2014. at 10:22.
ben2010 is offline  
Old 28.12.2014., 15:07   #14
lažna sarma

budući da moje dijete ne voli sarmu, a ja nisam luda za motanjem, umjesto prave, jedemo lažnu sarmu.

sastojci:
krumpir
crveni luk
mljeveno meso
suho meso
pelati/sjeckana rajčica/pasta od rajčice/eventualno razrijeđeni koncentrat rajčice
riža
keseli kupus
kiselo vrhnje
tri jaja
začini koje volite

priprema:
krumpir narezan na kolutiće kuhati u slanoj vodi par minuta (ja sam stavila 6 krumpira i jedan batat, što je bilo i više nego dovoljno za veliki protvan), pa ga staviti u protvan namazan maslinovim uljem.

mljeveno meso i suho meso (u ovom slučaju se radilo o puretini i pršutu) prodinstati na luku uz dodatak rajčice i začina (sol, papar, paprika, lovor, češnjak u prahu.... ).

na dno posude posložiti dopola kuhan krumpir izrezan na kolutiće, pa na njega staviti saft od mljevenog mesa.


rižu skuhati i posložiti ju kao treći sloj, na meso. koristila sam integralnu.


kiseli kupus prodinstati na luku 10-tak minuta i rasporediti po riži.


jaja i vrhnje umutiti sa začinima i preliti kupus. mislim da sam trebala staviti dva kisela vrhnja na ovu veličinu protvana, no, bilo je dobro i s jednim.


gotova lažna sarma, za koju pod kaznenom i materijalnom odgovornošću tvrdim da nije zagorila i da je bila jako fina, a dodajem i časnu riječ da na onoj cedulji u lijevom gornjem čošku piše forum hr:
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 29.12.2014., 12:39   #15
"Elafitska priča"





Ovu savijaču redovito radim kada radim marmeladu od limuna jer tada imam dovoljnu količinu kore, zaštitnim otrovima netretiranih, limuna. Može se raditi i od limuna mjesečara ili lisbona ali kao ni marmelade tako ni savijače nema do one načinjene od lopudskih mayer limuna. Njihova tanka, izuzetno aromatična kora žarkije naranđasta od naranče i slatkasto kiseli sok daju kako marmeladi tako i savijači neponovljivi okus. To je okus voća Jelenskih otoka zalijevanog Paljetkovim Ljubičastim kišama.

Hvala Neni i Giovaniju iz Mama Organice što me redovito snabdijevaju ovim virgo intacta plodovima.

Sastojci:

-10 tankih kora za savijače
-1 kg očišćenih i odgorčenih kora mayer limuna
-2 dcl soka mayer limuna
-4 dcl bijelog Porta
-0,5 dcl Cointreau likera
-25 dag čokoladiranih Medjoul datula
-25 dag grubo usitnjenih oraha
-javorov sirup prema ukusu



Kore mayer limuna odgorčimo dvodnevnim namakanjem u vodi koju mijenjamo nekoliko puta dnevno. Potom kore prokuhamo 10 minuta u vodi i to 1 kg kora u 10 litara vode. Ovu vodu bacimo, a kore isplahnemo hladnom vodom. Narežemo ih na male komadiće, podlijemo vodom tek da ogreznu i zakuhamo. Kuhamo ih oko 1 sat dok ne postanu staklaste, dok voda većinom ne ispari. Tada ih podlijemo bijelim Portom i Cointreau likerom, pustimo da sve zakuha i odmah maknemo s vatre. Ovako obrađene kore ostavimo na hladnom sljedećih 3-4 dana. Ovo maceriranje pridonijet će nježnoj, baršunastoj teksturi gotove marmelade. Nakon maceriranja kore zajedno s Portom i Cointreau likerom izmiksamo u blenderu. Zbog obilja pektina dobiti ćemo čvrstu masu od koje možemo započeti izradu marmelade no ovdje ću se zadržati samo na savijači.

Čvrstu masu od izmiksanih kora izmiješamo sa sokom kojeg smo zasladili javorovim sirupom tako da dobijemo masu gustoće pire krumpira.Ovoj masi dodamo i ravnomjerno izmiješamo narezane datule i orahe. Savijače radimo od po dva tanka lista koje premažemo rastopljenim maslacem, nadjenemo smjesom, zamotamo i s vrha premažemo zaslađenim slatkim vrhnjem. Pečemo 50 minuta na 175 C. Gotovu savijaču prekrijemo krpom i ostavimo da se ohladi na sobnu temperaturu.




Dobar tek !
Pelle
Pellaprat is offline  
Old 29.12.2014., 12:41   #16
Savijača "Rumena Alexx"




Iskreno, ne znam što mi bi da sam u ove dane Saturnalija odlučio nakon svih masnih i kaloričnih delicija na stol staviti jedan tzv."zdravi" kolač. Sam sam sebe podsjetilo na cure koje u slastičarnici pojedu 2-3 kolača, a onda piju kavu s Natrenom. No kako moja frendica u svojoj "Little Shop of Horrors", na mom Kvatriću, osim biljke ljudožderke ima i neke gastronomski čudne proizvode poput brezovog šećera, bademovog vrhnja i mliječnog namaza od pečenog žira hrasta lužnjaka, znatiželja je učinila svoje. Uostalom zna se što je ubilo mačku.

-8 tankih kora za savijače
-1 kg naribanih i ocijeđenih jabuka
-1 staklenka (370 ml) namaza Žirko
-2 dcl bademovog vrhnja
-10 dag Xylita, brezovog šećera
-25 dag grubo usitnjenih oraha
-1 dcl Grand Marniera
-maslac i slatko vrhnje za premazivanje kora za savijaču

Jabuke naribamo i pomiješamo s brezovim šećerom. Ostavimo ih u cjedilu da otpuste višak soka. Prikladni pekač premažemo maslacem i jabuke rasprostremo u tankom sloju. Ispečemo ih u pećnici 25 minuta na 180 C. U tople jabuke dodamo Žirko, orahe, bademovo vrhnje, Grand Marnier i sve izmiješamo u žitku smjesu. Savijače radimo od po dva tanka lista koje premažemo rastopljenim maslacem, nadjenemo smjesom, zamotamo i s vrha premažemo slatkim vrhnjem zaslađenim Xylitom. Pečemo 45-50 minuta na 175 C. Gotovu savijaču prekrijemo krpom i ostavimo da se ohladi na sobnu temperaturu.




Dobar tek !
Pelle

Zadnje uređivanje Pellaprat : 29.12.2014. at 12:49.
Pellaprat is offline  
Old 29.12.2014., 15:17   #17
Nakon ovih Peleovih delicija ,kak da uopće stavim svoje obične breskvice ???





Breskvice:
2 jaja
6 zlica brašna mekog
1 šalica ulja (200 ml)
1 šalica šećera
2 vanilina secera
1 prasak za pecivo ....
Zamjesiti i ostaviti 1 sat da odstoji , ne stavljam u friz .Nakon toga dodati brasna po potrebi ,da se dobije fino mekano tijesto ,koje se ne lijepi za ruke ali ne smije biti pretvrdo.
Fil: mrvice keksa koje se dobiju dubljenjem breskvica,mljeveni orasi negdje oko 250 gr. ( ne vazem ,radim po osjećaju ,malo ruma ,cokolada u prahu ili kakaa ( oko 2 -3 zlice) i marmelda da fino poveze smjesu.
duda123 is offline  
Old 29.12.2014., 15:28   #18
Jafa kuglice



Jafa kuglice:
300 gr. mljevenog keksa( ja sam ostatke biskvita od torte i malo jafa keksa nasjeckala)
150 ml. soka od narance
1 vanilin secer
2 zlice pekmeza od narance
korica od 1 narance
2 zlice likera od limuna
3 rebra otopljene cokolade
zamjesiti ,oblikovati kuglice i po zelji uvaljati u orahe,ljesnjake ,mljevene kekse,ribanu čokoladu itd
duda123 is offline  
Old 29.12.2014., 15:42   #19
Neznam kak se zovu
Ovo sam prvi puta radila za probu ,jako su nam fini.
450 gr glatkog brašna, 300 gr maslaca, 150 gr smeđeg šećera, 1 vanilin šećer, 1 žličica pzp, 1 jaje, 2 žličice kakaa
Zamijesiti ,ostaviti da malo odmore pa ih razvaljati, rezati male pravokutnike koji se omotaju oko drške kuhače i takose peku na 180 oko 10 minuta.
Pažljivo se skinu sa kuhače i kad se ohlade pune kremom i zatim krajevi uvaljaju u otopljenu čokoladu .
Krema je bila od išlera
3 jaja
15 dag šećera
10 dag maslaca
1 vanilin šećer
Za kremu umutite jaja, vanilin šećer, šećer i stavite da se kuha na pari. Cijelo vrijeme kuhanja na pari miješajte smjesu i kuhajte sve dok se krema ne zgusne.
Maknite kremu sa vatre i pustite da se ohladi. Kada se krema ohladila pomiješajte ju sa umućenim maslacem.

duda123 is offline  
Old 29.12.2014., 15:49   #20
Linceri

300 g brašna glatkog, 200 g masti (ili maslaca), 50 g šećera u prahu, 2 vanilin šećera i korica limuna ili naranče. Zamijesite tijesto pa ga ostavite u hladnjaku oko 40 min, onda ga razvaljajte i rezite kalupima (izrezivacima). Pecite na 150 stupnjeva, oko 7 min, oni moraju ostati svijetli! - gornji keksić uvaljajte u šećer u prahu, zatim premažite donji keksić marmeladom pa ih spojite.



duda123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.