Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 21:58   #961
Za očekivati je da Violeta ide doma jer je falila temu.

Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Da, koma.
A petra, kao, ne zna sto je to bobanova torta? Kakvo je to kreveljenje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
A čuj očito nije čula za tu tortu.



Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
hahaha, gledam i križam se!!!
ljudi moji jel to moguće, jel fakat gledamo finale slastičarskog showa?
Ova kao božićnu slasticu napravi "Bobanovu tortu". : kokice::facepalm :: s
A izraz Petrina lica: što je Bobanova torta? Priceless.
Sve u svemu ovakav debakl i improvizaciju u samom finalu nisam očekivala, iako je u biti bilo za očekivat
obzirom na razinu znanja i sposobnosti kandidata.
Dakle EPIC FAIL. :top :

edit: da tragikomedija bude još veća Ivanin kruh odnio pobjedu!!! Violeta, grinch koji je
ukrao božićni kolač je ispala, konaaačno!!
Epizoda i njihovi recepti i kolači su živi užas. U finalu raditi tako kobne greške. Primjer je Ivana koja ostavlja pečeni kolač u kalupu da joj se sav zapari. Kao da prvi put radi tako nešto.
Što se tiče božićne teme niti Ivana niti Sanja se nisu iskazale. Zar nije Sanja radila puslice od lješnjaka i bjelanjka? Ja ih nisam vidjela na panju. Koliko ja znam one se moraju sušiti duže vremena a išla je to raditi kada je bila gotova sa kremom i biskvitom. Netko gadno folira s vremenom.

na boldano se i sada smijem.

Zadnje uređivanje čokomanijak : 19.12.2014. at 22:10.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:14   #962
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
Režiseri su katastrofično izreažirali show. Kaže Petra da imaju još jednu minutu da završe svoj kuglof i onda vidimo da Viktoria miješa premaz, i krene Petra odbrojavati 3, 2, 1 i da je od Viktorije kuglof prekriven krpom i da ga još nije premazala.
Svaki put kada netko ide u hladnjak vidimo da na prvoj polici stoje zvijezda margarin, na drugoj abc sir, a na vratima Jamnica, još je bolje kada kamera to zumira.
Inače super mi je Ivana i kada je završila svoj kuglof otišla je pomoći Violeti i Viktoriji. Totalno nenatjecateljski.

Teški i neoprostivi diletantizam koji ne priliči jednoj njemačkoj televiziji. Da vide Švabi kaj im Rvati rade od TV kuće dobili bi nogom u dupe. Bolju režiju ima FIO show na Jabuci ili di već.

Ovo je baš ono show za pogledat da se nasmiješ, da se ubiješ nemreš ovo uzet za ozbiljno, ovakvo kuhanje, režiju, kandidate, izjave tipa: "mrzim sve američko" ×5. Mogu mislit samo kako je bolno profesionalcima tipa Petra & Zdravko ovo gledati, slušati i kušati.
A ovi koji su odabrali kandidate trebali bi na psiho test. Užasnoooo dosadan show. Da idem na žnj televiziju nekaj kuhati pa probala bi taj recept 3 tisuće puta da se ne oblamiram, a ne ovi vele: "prvi put to kuham". Seriously ne razumijem takve ljude i takvu površnost, a pogotovo kad je u pitanju nešto što zahtijeva takvu preciznost i umjetnički pristup kao slastice. Al dobro, ima nas svakakvih.
__________________
"Ne sudite Božje svete ideale prema mojoj nesposobnosti da ih ostvarim." L.N.Tolstoj
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:22   #963
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
Što se tiče božićne teme niti Ivana niti Sanja se nisu iskazale. Zar nije Sanja radila puslice od lješnjaka i bjelanjka? Ja ih nisam vidjela na panju.
Hehe Sanja je mislila da će razvalit s panjčićem. Kad ono prepečeni kruh odnese pobjedu. A puslice je čini mi se ako sam dobro čula napravila on the side, kao suhe kolačiće, da se nađe. Kreativan pristup. Ne kužim doduše što je pjesnik htio reći... no ne sjećam se jel žiri komentirao puslice.
__________________
"Ne sudite Božje svete ideale prema mojoj nesposobnosti da ih ostvarim." L.N.Tolstoj
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:27   #964
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Teški i neoprostivi diletantizam koji ne priliči jednoj njemačkoj televiziji. Da vide Švabi kaj im Rvati rade od TV kuće dobili bi nogom u dupe. Bolju režiju ima FIO show na Jabuci ili di već.

Ovo je baš ono show za pogledat da se nasmiješ, da se ubiješ nemreš ovo uzet za ozbiljno, ovakvo kuhanje, režiju, kandidate, izjave tipa: "mrzim sve američko" ×5. Mogu mislit samo kako je bolno profesionalcima tipa Petra & Zdravko ovo gledati, slušati i kušati.
A ovi koji su odabrali kandidate trebali bi na psiho test. Užasnoooo dosadan show. Da idem na žnj televiziju nekaj kuhati pa probala bi taj recept 3 tisuće puta da se ne oblamiram, a ne ovi vele: "prvi put to kuham". Seriously ne razumijem takve ljude i takvu površnost, a pogotovo kad je u pitanju nešto što zahtijeva takvu preciznost i umjetnički pristup kao slastice. Al dobro, ima nas svakakvih.
Evo mene opet na kompu, dok je pauza. Nezgodno mi preko moba tipkati.
Znam da se ovaj show ne bi trebao shvaćati ozbiljno, ali se pitam kakvi su onda ostali kandidati bili (njih 2500)?
Ovo što si spomenula da bi isprobala puno puta neki recept, pa da, to bih i ja napravila. Tako rade u britanskom show-u kojeg pratim subotom na 2.programu HRT-a. Tamo ljudi priznaju da su preko vikenda učili peći neki kolač, a kod nas je valjda to sramota priznati. Baš sam to komentirala na podforumu Reality TV:

Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
U showu THE GREAT BRITISH BAKE OFF 2 ljudi lijepo kažu da su preko vikenda doma ispekli 500 macaronsa.

Inače, Sanja mi djeluje užasno antipatično baš zato bih voljela da Ivna pobjedi. Ne znam jeste li išli za time, ali dok su bile njih tri (Ivana, Sanja i Violeta), Sanja niti jednu riječ nije progovorila s njih dvije. A i sada je cijelo vrijeme šutila, a čim su joj trebali speculaas keksi odmah je otišla do Ivane.


Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Hehe Sanja je mislila da će razvalit s panjčićem. Kad ono prepečeni kruh odnese pobjedu. A puslice je čini mi se ako sam dobro čula napravila on the side, kao suhe kolačiće, da se nađe. Kreativan pristup. Ne kužim doduše što je pjesnik htio reći... no ne sjećam se jel žiri komentirao puslice.
Ja ih nisam vidjela, jedino ako su se sakrili ispod one količine kakaa/čokolade. Inače ja sam te puslice zamislila kao male gljivice, pa sam ih očekivala na panju. Valjda si me skužila.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:36   #965
Sanja razvalila sa terinom, wow:thumbup:
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:45   #966
Zaslužena pobjeda Sanje koja je od početka bila duplo bolja od svih ostalih
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:48   #967
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Sanja razvalila sa terinom, wow:thumbup:
Slažem se, stvarno joj je jako lijepo izgledala. I za nijansu je bila bolja u trećem izazovu, a i sveukupno je bila bolja od Ivane (prema riječima žirija).

Nadam se samo da nije rekla da je terinu radila prvi put u životu, ono što gotovo svi kandidati izvale.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:54   #968
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Zaslužena pobjeda Sanje koja je od početka bila duplo bolja od svih ostalih
Pa obzirom na jačinu konkurencije i nije baš nekaj za slavlje. Ali čestitke Sanji!
__________________
"Ne sudite Božje svete ideale prema mojoj nesposobnosti da ih ostvarim." L.N.Tolstoj
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:55   #969
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post

Ja ih nisam vidjela, jedino ako su se sakrili ispod one količine kakaa/čokolade. Inače ja sam te puslice zamislila kao male gljivice, pa sam ih očekivala na panju. Valjda si me skužila.
Ja sam ih vidjela kad ih je istiskivala iz šprice na pleh, al poslije više ne. Skužila sam da ih radi nevezano panju, znači ne da ih dekorira na panj, nego čisto kao ekstra kolačiće. Ma nebitno.
Malo sam i sretna da je gotovo. Da je duže trajalo, ko bi to izdržao.
__________________
"Ne sudite Božje svete ideale prema mojoj nesposobnosti da ih ostvarim." L.N.Tolstoj
hotesse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 22:57   #970
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post





A čuj očito nije čula za tu tortu.











.

Da, sigurno nije cula. Violeta je cula, ona nije. Please..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:02   #971
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Ja sam ih vidjela kad ih je istiskivala iz šprice na pleh, al poslije više ne. Skužila sam da ih radi nevezano panju, znači ne da ih dekorira na panj, nego čisto kao ekstra kolačiće. Ma nebitno.
Malo sam i sretna da je gotovo. Da je duže trajalo, ko bi to izdržao.
To isto sam i ja vidjela. Naravno da nije bitno. Možda je bila na kraju kratka s vremenom. Ma tko će ga znati.

Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Da, sigurno nije cula. Violeta je cula, ona nije. Please..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uzalud ju pokušavam opravdati.

Sjetila sam se danas da su u tom showu prošle godine dobivali (mikser ili toster)? Ili je to bilo u 3,2,1 kuhaj? Sjeća li se netko?
Ove godine ničega. Stvarno su im mogli udijeliti ili neki mali kućni aparat ili neku kuharicu.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:09   #972
Tri, dva, jedan - peci!

Ahaa.. Mislim da su u 321 kuhaj dobivali neke uredjaje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:12   #973
Stvarno pobjednik ništa ne dobiva?!
Pa taj Rtl, kakvi su to papci, strašno.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 23:37   #974
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Stvarno pobjednik ništa ne dobiva?!
Pa taj Rtl, kakvi su to papci, strašno.
Pobjednik dobiva 50 000 kuna. Ja sam mislila na ove kandidate koji su ranije ispali. Oni praznih ruku idu doma, ali eto prepuni znanja i iskustva.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 10:10   #975
totalno dosadno i nenabrijano sinoć
nekoliko puta sam se pitala je l' to uistinu finale...

no, sanja je nekak zasluženo pobijedila, ima smisla sve u svemu...
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 15:11   #976
razocarana,razocarana,razocarana finalom.nisu zasluzile da budu u finalu.ovo je sramno.kakav los odabir kandidata.
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 15:12   #977
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
totalno dosadno i nenabrijano sinoć
nekoliko puta sam se pitala je l' to uistinu finale...

no, sanja je nekak zasluženo pobijedila, ima smisla sve u svemu...
manje losa od ostalih koje su ocajne.to je sve.
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 15:22   #978
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
Evo mene opet na kompu, dok je pauza. Nezgodno mi preko moba tipkati.
Znam da se ovaj show ne bi trebao shvaćati ozbiljno, ali se pitam kakvi su onda ostali kandidati bili (njih 2500)?
Ovo što si spomenula da bi isprobala puno puta neki recept, pa da, to bih i ja napravila. Tako rade u britanskom show-u kojeg pratim subotom na 2.programu HRT-a. Tamo ljudi priznaju da su preko vikenda učili peći neki kolač, a kod nas je valjda to sramota priznati. Baš sam to komentirala na podforumu Reality TV:




Inače, Sanja mi djeluje užasno antipatično baš zato bih voljela da Ivna pobjedi. Ne znam jeste li išli za time, ali dok su bile njih tri (Ivana, Sanja i Violeta), Sanja niti jednu riječ nije progovorila s njih dvije. A i sada je cijelo vrijeme šutila, a čim su joj trebali speculaas keksi odmah je otišla do Ivane.




Ja ih nisam vidjela, jedino ako su se sakrili ispod one količine kakaa/čokolade. Inače ja sam te puslice zamislila kao male gljivice, pa sam ih očekivala na panju. Valjda si me skužila.
nije bitno da li ti je sanja antipaticna ili ti je ivana nesto u rodu.
sanja je pokazala najvise i zasluzeno pobjedila.
rupnido is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 15:35   #979
Quote:
rupnido kaže: Pogledaj post
nije bitno da li ti je sanja antipaticna ili ti je ivana nesto u rodu.
sanja je pokazala najvise i zasluzeno pobjedila.
Ivana mi nije ništa u rodu, prvi put sam ju vidjela na tv-u. Ja sam samo iskazala svoje mišljenje o simpatičnosti, a što se tiče pečenja kolača, već sam spomenula da je Sanja očito zasluženo pobjedila. To su sasvim dva različita pojma.
Realno gledano nitko od njih nije zaslužio da bude u finalu jer se pokazalo da nitko ne zna baratati sa svim vrstama tijesta, tako je recimo Luka dobar u dizanim tijestima (a loš u prhkim), dok je Sanja loša sa prkhim tijestom, a svaki pobjednik ovakvog showa trebao bi znati baratati sa svim (lisnato, dizano, prhko, vučeno, žeženo,...) vrstama tijesta i ispeći dobro tijesto/kolač.
čokomanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 23:22   #980
Quote:
hotesse kaže: Pogledaj post
Malo sam i sretna da je gotovo. Da je duže trajalo, ko bi to izdržao.
Što ti se razbio daljinski, pa ne možeš mijenjati kanale?


Baš pretjerujete, to je bilo natjecanje amatera.

Bilo je zabavno, sviđalo mi se što su kandidati bili opušteni.
Tamika Melvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.