Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 16:05   #61
Koji kompaktni fotoaparat odabrati???

Kratko i jasno: Koji od ova dva digitalna kompaktna fotoaparata odabrati?
1. CANON DIGITAL IXUS 80 IS ili
2. SONY DSC-W120
Fotoaparat ce se najviše koristiti za slikanje za prosječnog korisnika, cijena im je oko 1000 kn.
Molio bih odgovor koji od ova dva i zašto!
UNAPRIJED ZAHVALAN NA ODGOVORIMA!!!
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:12   #62
onaj koji ima manje tipki, s obzirom da si ocito nesposoban nac topic "kompakt & prosumer fotoaparati - preporuke" ( https://www.forum.hr/showthread.php?t=409129 ), pa sumnjam da bi se uspio snaci na fotoaparatu koji zahtjeva da zapravo mislis...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:56   #63
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
onaj koji ima manje tipki, s obzirom da si ocito nesposoban nac topic "kompakt & prosumer fotoaparati - preporuke" ( https://www.forum.hr/showthread.php?t=409129 ), pa sumnjam da bi se uspio snaci na fotoaparatu koji zahtjeva da zapravo mislis...
Trazio sam savjet od neke normalne osobe a ne od nekog ¨pametnjakovica¨ kao sto si ti! Ako nisi nista pametno imao za reci bolje da nisi nista ni napisao!
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 07:28   #64
Quote:
combra kaže: Pogledaj post
Trazio sam savjet od neke normalne osobe a ne od nekog ¨pametnjakovica¨ kao sto si ti! Ako nisi nista pametno imao za reci bolje da nisi nista ni napisao!
Znaš što, Ti si još balavac na ovom Forumu i istog zagađuješ sa istim pitanjem na nekoliko mjesta.

Tražiš mišljenje za nešto što se kupuje u kiosku i špeceraju. Za tu lovu - razlika je samo u dizajnu i marki
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 13.01.2009., 14:04   #65
Quote:
girl_84 kaže: Pogledaj post
ovako...zanima me fotografija...zeljela bi si kupiti malo bolji fotic...tj. da ima veliki opticki zoom...i dobre megapixelice pa ak ima netko tko bi mogao dati neki savjet...preporuku...bila bi mu zahvalna...i jos nesto ako bi cijena isla do 1500 kunića
...sony...canon...kodak...
htjela bi da mi fotic ima opciju da kad slikam odredeni predmet da mi se pozadina zblura ak me kuzite....
haha, tebe ne zanima fotografija već david coperfiled...em bi velik zoom, em da ima megapixela, em da ima velki blendu, em da košta 1500kn...

za 1500 uzmi neki Canon Ixus IS sa dodatnom upremom, za blur ides u fotošop, select, blur, blur more...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:21   #66
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Znaš što, Ti si još balavac na ovom Forumu i istog zagađuješ sa istim pitanjem na nekoliko mjesta.

Tražiš mišljenje za nešto što se kupuje u kiosku i špeceraju. Za tu lovu - razlika je samo u dizajnu i marki
Ovako, forum posjećujem godinu dana i nista ne komentarišem, jedino tražim savjete za nešto što kupujem i ako mi treba pomoć u vezi nečega, zato imam malo postova. Sorry ali prvi put sam se interesirao za fotografiju pa sam i prvi put na ovom dijelu foruma, zato sam stavio isto pitanje na dva mjesta jer nisam znao gdje bi bilo najbolje da pitam. Nisam znao da i na kiosku mogu kupiti takav fotić pa pošto sam iz malog grada gdje nema puno trgovina informatičke opreme a imam kiosk u blizini olakšao si mi problem. SAMO NEZNAM KOJA OD OVA DVA DA KUPIM, tj. možda nemaju puno fotića na lageru jer ipak kiosci imaju malo tj. niti nemaju skladište

Zar ti nije bilo jednostavnije odmah napisati: ¨Za tu lovu - razlika je samo u dizajnu i marki¨ i olaksao bi i sebi a i meni problem. Pozz. i nema ljutnje!
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 19:41   #67
preporuka?

Ja bi trebala pomoć, postoje 3 fotica koja mi se svidaju a ne znam koji je bolji pa bi trebala pomoc od nekog ko se vise kuzi:

radi se o:
Canon PowerShot SX100
sony DSCH10
sony DSCH50

Ono što trazim od fotića je dobre i jasne fotke, dobre noćne fotke(tipa kad slikam most koji svijetli ili neku zgradu da mi to ispadne ok), bitno mi je za putovanja, znam da se radi o malo većima ali svi manji imaju mali optički zoom..

ili ako imate još kakav za preporuciti bila bi vam zahvalna..

punoo hvala..
july007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:16   #68
Quote:
july007 kaže: Pogledaj post
Ja bi trebala pomoć, postoje 3 fotica koja mi se svidaju a ne znam koji je bolji pa bi trebala pomoc od nekog ko se vise kuzi:

radi se o:
Canon PowerShot SX100
sony DSCH10
sony DSCH50

Ono što trazim od fotića je dobre i jasne fotke, dobre noćne fotke(tipa kad slikam most koji svijetli ili neku zgradu da mi to ispadne ok), bitno mi je za putovanja, znam da se radi o malo većima ali svi manji imaju mali optički zoom..

ili ako imate još kakav za preporuciti bila bi vam zahvalna..

punoo hvala..

Ja bih izabrao H 50. I to je moje mišljenje koje ne mora biti ispravno. Snimao sam i sa Canonima i Sonyima, posjedujem i H1, pa i DSLR, isto Sonyev. U klasi do 2500 Kn mi Ipak Sony, daje malo više, malo je prihvatljiviji, dok u DSLR klasi, ipak je Canon bolji. Pono bolji.
Napominjem, ovo je moje mišljenje,
Pozdrav!
__________________
Siniša
SinišaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:28   #69
Trazim fotoaparat-ic do 2k kunica. Slikalo bi se apsolutno sve, od pejzaza do ukucana. kako doma tak i na putu. Bitno nam je samo da je lagan. I oku ugodan (meni). Zbog ovog zadnjeg (plaavi je ) zapeo mi je za oko Lumix TZ5. Ima sirokokutni objektiv, snima video i dolazi uz 2 giga memorije.
A ovdje su ga ishvalili, brate:
"..Žiri EISA grupe izabrao je Panasonic Lumix DMC-TZ5 za europski kompaktni fotoaparat 2008.-2009., uz citat: "Posjeduje veliki zoom, od jako širokog do telefoto kuta gledanja. 10× Leica DC 28-280mm ekvivalentna leća omogućuje žarišne daljine koje odgovaraju gotovo svim stilovima i predmetima. Maleno kučište fotoaparata, tanki profil i visoka kvaliteta slike od 9MP čini ga idealnim fotoaparatom za putovanja kojeg ćete htjeti nositi sa sobom svaki dan!.."

Kaj vi mislite o tom malisanu? Mozda da mi preporucite nesto slicno.
Zahvaljujem!
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 04:34   #70
Ovako, imam jednu molbu...

S obzirom da nisam baš jako dobro upućen u digitalnu tehnologiju, a sad sam si konačno nakon dužeg vremena odlučio kupiti digitalni fotić, samo bi zamolio bilo koga tko je više upućen od mene u svijet digitalnih fotoaparata da mi odgovori na pitanje.

Dakle, kupujem fotić do 1500 kn i samo me zanima dal uopće ima nekih velikih razlika u tom cijenovnom rangu između fotića, odnosno ono šta me zanima najviše je ako možda netko može preporučiti neki model iz osobnog ili nekog drugog iskustva, a i s obzirom da nisam još dovoljno upućen, dakle bitno mi je samo čim bolja kvaliteta slike i samog fotića za tu cijenu...
I naravno svijestan sam činjenice da je kvaliteta za tu cijenu smješna naspram skupljih "igrački", tako da nije potrebno ismijavanje...

Pa ako se nekome da odvojiti minutu vremena da napiše neki savjet, bio mu jako zahvalan...
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 12:44   #71
Sony Cyber-Shot W120 radi sasvim lijepe slikice, sa točnim bojama i bez puno zamrljanosti pri višem ISO. Ima ga čak i u ružičastoj boji (kupil sam ga sestri)
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:00   #72
Evo dakle, malo sam se potrudio pa sam i sam googlao i čitao review-ove, ali svejedno imam malu dilemu, jer je izbor pao na 3 modela u istom cjenovnom rangu...

dakle

1. CANON IXUS 90
http://www.canon.hr/For_Home/Product...0_IS/index.asp

2. Sony DSC-W130
http://www.sony.hr/product/dsc-w-series/dsc-w130

3. OLYMPUS µ [Mju:] 840
http://www.olympus.hr/consumer/29_di..._840_18571.htm

4. OLYMPUS FE-350
http://www.olympus.hr/consumer/29_di...wide_18539.htm

Iako znam da nitko neće otvarati linkove, ali nema veze, neka ih...

Uglavnom od ova 4 fotića, nekako mi je najviše po karakteristikama zapeo za oko IXUS 90, ali jedina stvar zbog koje se još nisam odlučio na njega je šta ima samo 1 godinu garancije, a sony i olympus imaju 2 godine...
I svejedno bi volio čuti još nečije mišljenje, ako ako netko ima minutu vremena za napisati nešto, bio bi mu ponovo jako zahvalan...

Zadnje uređivanje SynTh : 01.02.2009. at 23:36.
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:34   #73
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post
Uglavnom od ova 4 fotića, nekako mi je najviše po karakteristikama zapeo za oko IXUS 90, ali jedina stvar zbog koje se još nisam odlučio na njega je šta ima samo 1 godinu garancije, a sony i olympus imaju 2 godine...
I svejedno bi volio čuti još nečije mišljenje, ako ako netko ima minutu vremena za napisati nešto, bio bi mu ponovo jako zahvalan...
imao ixusa i oba olympusa... ixus definitivno
a to šta ima garanciju 1 god nema veze, 99% ti neće ni trebat, osim ako nisi takav pehist, a olympus bi trebao davat 5-god. garanciju kolko se kvare
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:46   #74
Quote:
C.C.C.P.agent001 kaže: Pogledaj post
imao ixusa i oba olympusa... ixus definitivno
a to šta ima garanciju 1 god nema veze, 99% ti neće ni trebat, osim ako nisi takav pehist, a olympus bi trebao davat 5-god. garanciju kolko se kvare
Evo kupio ga, i sad tek vidim post, ali i bez obzira na to čini mi se definitivno kao pravi izbor za mene

Ja prezadovoljan, hvala na pomoći
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 04:17   #75
evo ovak pošto sam stalno oko autiju i gluposti trebo bi neki fotič koji može radit dobre fotke ,a opet imat i dobro snimanje pa sam razmišljo o
Canon Powershot SX1 IS dosta je skup jel se isplati u omjeru uloženo dobiveno..
Oču sa njim moč napravit i kvalitetnije fotke npr.vani u klubu,more,i pizdarije ili na njemu fotke ispadaju prosječno ko na svakom kompakt digitalcu...
sad sam nasro ugl iskustva ak ga netko ima jel zadovoljan...
wickEd4liFe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:13   #76
ovo sam postao u SLR threadu ali sam dobio odgovor da je bolje uzeti neki dobar kompaktni model....


Trebao bih za firmu kupiti fotić čija će prvenstvena namjena biti fotkanje proizvoda koji će se stavljati u web shop ili koristiti u reklamama.
Planiramo u sve uložiti 3-5.000 kn, dakle tu je i stativ i torbica (ako je treba posebno doplatiti) i eventualno dodatni objektiv. Rasvjetna tijela ne bih kupovao.

Kolega je predložio Canon G10. Vidim da je to novi model, a to izbjegavam jer onda obično platiš i to što je nešto 'NOVO!'

Ima li savjeta?
revelator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:27   #77
Quote:
revelator kaže: Pogledaj post
ovo sam postao u SLR threadu ali sam dobio odgovor da je bolje uzeti neki dobar kompaktni model....


Trebao bih za firmu kupiti fotić čija će prvenstvena namjena biti fotkanje proizvoda koji će se stavljati u web shop ili koristiti u reklamama.
Planiramo u sve uložiti 3-5.000 kn, dakle tu je i stativ i torbica (ako je treba posebno doplatiti) i eventualno dodatni objektiv. Rasvjetna tijela ne bih kupovao.

Kolega je predložio Canon G10. Vidim da je to novi model, a to izbjegavam jer onda obično platiš i to što je nešto 'NOVO!'

Ima li savjeta?
Panasonic LX3, Canon G9/G10, Sigma DP1 (spor, ali daleko najbolji senzor sa najbolje ispadajućim slikama), Panasonic FZ50.
To je sve od 3.400 do 4000kn. Osobno smatram da je LX3 najzaokruženiji, dok DP1 ima daleko najbolje fotke u boji (al je poslovični bol u zadnjem djelu tjela što se tiče jednostavnosti i brzine uporabe). Canon g9 je isto vrlo fin i zaokružen fotić, al je prava cigla.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:35   #78
Ja još uvijek imam Canon G9 i to je jako dobar kompakt. Ima ogroman ekran, što je iznenađujuće korisno (meni) i većinu stvari koje ima i SLR, osim, naravno, mogućnosti mijenjanja objektiva. Dakle, tu su razni preset modovi snimanja, Av, Tv, full manual, kontrola ISO na kotačiću (što je odlično rješenje), kontrola otvora blende, ekspozicije itd., a sve je rješeno jako intuitivno preko thumb-wheela, tak da ti treba ciglih 10 minuta da pohvataš kak funkcionira. Na njega možeš dodati i one tele/wide-konvertere, ali sumnjam da ti treba za ovo što ti misliš raditi. Ono što hoću reći je - ja bih preporučio G9 bez razmišljanja, a G10 je, navodno, još bolji.

Od interesa bi ti mogla biti činjenica da G10 ima više mpx-a (što nije nužno dobro), hvata širi kut, ali zato ima i manji optički zoom. Ak fotkaš apartmane, sobe, neke događaje i sl. široki kutevi bi mogli biti poželjni. Razlika u cijeni i nije neka velika, koliko vidim, tak da bi moglo biti od značaja da je G10 osjetno teži, iako je istih dimenzija. Enivej, evo ti nekakva recenzija, tu ti sve piše: http://theonlinephotographer.typepad...g10-revie.html
Stypssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:40   #79
svi od gore navedenih fotića imaju sve standardne foto opcije (shutter, aperture i manual mode, program mode, ručno podesivi white balace, iso i noise reduction. FZ50 ima najduži dohvat, LX3 najširi kut zahvata, Sigma DP1 najveći i najbolji senzor, Canon najbolje tijelo.


lx3 review 1
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"

Zadnje uređivanje CrniDjuro : 10.02.2009. at 15:46.
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 17:10   #80
sigma dp1 je po meni veliko šišanje ovaca...mislim koji kupus ikome treba takav fotić osim da ga ima na polici uz ključeve od ferarija...em je spor, em je kompakt, em ima bezveze široki kut...mislim, toliko su nabrijali taj senzor, ko da je sve u njemu i bojama, a da ne velim da košta...a ne vrijedi toliko koliko je skup
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.