Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2006., 20:39   #61
Quote:
kemik kaže:
a) nemre se cuvat jer se vecina pripravaka mora upotrijebiti za 10ak dana
2) ne bi se vidjela antitijela jer ih krv niti ne proizvodi.


nisu glupa.
danke


onda je primanje tuđe krvi stvarno loto...
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:41   #62
Quote:
NoWa kaže:
onda je primanje tuđe krvi stvarno loto...
pa dobro, nije bas tak kak si to napisala.

vjerojatnost da netko daruje krv bas u tom window periodu u zemlji koja je do sad imala registriranih stotinjak oboljelih od AIDSa fakat nije prevelika.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:47   #63
Quote:
NoWa kaže:
isto sta i pederu koji jebe drugo u guzicu
o bože.
gle ovako. da, zato što je tkivo podložnije ozljedama, kod analnog seksa je veći rizik od zaraze.
al ako netko ima ženu i jebe je u guzicu, vrlo vjerojatno je više ili manje redovno jebe i u pičku, excuse my french, i ako je ona hiv pozitivna vjerojatno će se zarazit ovako i onako.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:49   #64
drage moje djevojke, mogu li ja usrdno zamoliti da ne predjemo na jednu sasvim ljes temu, tko koga kuda, kada i kako jebe (excuse my french)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 20:57   #65
Quote:
alexxx kaže:
o bože.
gle ovako. da, zato što je tkivo podložnije ozljedama, kod analnog seksa je veći rizik od zaraze.
al ako netko ima ženu i jebe je u guzicu, vrlo vjerojatno je više ili manje redovno jebe i u pičku, excuse my french, i ako je ona hiv pozitivna vjerojatno će se zarazit ovako i onako.
pa da, nije mi jasno zasto onda ne pitaju na testovima opce pitanje: Jebete li u guzu

kemik, odoh ja s topika. saznala sam sta sam trebala.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:18   #66
Quote:
NoWa kaže:


onda je primanje tuđe krvi stvarno loto...
Je.

A nezaštićeni seks s nepoznatom osobom je ruski rulet
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:23   #67
Quote:
Mandragoran kaže:
Kod lijecnika koji obavlja pregled prije davanja moras potpisati izjavu kako nisi imao spolne odnose sa osobom istog spola...
Ako ne zelis to potpisati, mislim da ti ne dopustaju da das krv.

Ja dajem krv jer malo zazmirim na tu izjavu i uredno je potpisem svaki put
Užas Imam frenda homoseksualca i znam na što liče njegove veze i većina veza homoseksualaca. Ako podatak da je u tri godine promijenio 25 partnera nešto nekom znači. Večina ih je takva, a ako se i dogodi da neki par "traje" drugi ih pokušavaju razdvojit. Pisalo je u novinama da u Hrvatskoj imamo vlastitu epidemiju HIVa među homićima. I daj, molim te, nemoj više davat krv.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:29   #68
Quote:
Mandragoran kaže:
Je li to zato sto se smatraju rizicnom skupinom?!? Ili postoji neki drugi razlog?

Ja sam gay i uredno dajem krv svaka tri mjeseca. Bez imalo srama potpisujem onu izjava kod doktora, jer ipak smatram da tako cinim neko dobro djelo.
Testirao sam se na HIV, nisam promiskuitetan... Postoji li neki konkretan razlog zasto ja ne bih darivao krv?
A zašto ne bi mogli davati?
Uostalom, velika većina se uopće ne deklarira kao gay-osoba, pa na temelju čega bi se onda određivalo da li je određena osoba gay?
Odjeće?
Ponašanja?
Ma dajte molim vas,
normalno da homoseksualac ne može dati krv ako je HIV pozitivan ili na bilo koju drugu boleštinu, ali to ga ne razlikuje od prosječnog čovjeka koji ima iste takve uvjete i zakone..
Mislim, da je već postalo krajnje degutantno koliko neki ljudi, homoseksualni ljudi pokušavaju skrenuti pažnju na sebe, stalno izigravajući nekakve žrtvice.
Pa dovraga judi, nitko vas ne dira, pustite i vi nas
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:52   #69
Quote:
emosion kaže:
normalno da homoseksualac ne može dati krv ako je HIV pozitivan ili na bilo koju drugu boleštinu, ali to ga ne razlikuje od prosječnog čovjeka koji ima iste takve uvjete i zakone..
ne. muškarac koji u upitnik napiše da je ikad imao spolni odnos s drugim muškarcem se trajno odbija kao dobrovoljni davaoc. bio hiv pozitivan ili ne, imao seksualni život unazad pet godina ili ne.
nije baš isto.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:54   #70
Quote:
soks kaže:
I daj, molim te, nemoj više davat krv.
kaže ona dečku koji nije promiskuitetan i testiran je na hiv.
jer je njen prijatelj promiskuitetan.

ja znam neke hetero promiskuitetne ljude, jel sad svi heteri ne bi smjeli dat krv zato? rolajz.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:58   #71
Quote:
emo§ion kaže:
A zašto ne bi mogli davati?
Uostalom, velika većina se uopće ne deklarira kao gay-osoba, pa na temelju čega bi se onda određivalo da li je određena osoba gay?
Odjeće?
Ponašanja?
Ma dajte molim vas,
normalno da homoseksualac ne može dati krv ako je HIV pozitivan ili na bilo koju drugu boleštinu, ali to ga ne razlikuje od prosječnog čovjeka koji ima iste takve uvjete i zakone..
Mislim, da je već postalo krajnje degutantno koliko neki ljudi, homoseksualni ljudi pokušavaju skrenuti pažnju na sebe, stalno izigravajući nekakve žrtvice.
Pa dovraga judi, nitko vas ne dira, pustite i vi nas
Iz tvojeg posta dade se zaključiti da uopće nisi pročitao sve o čemu se ovdje govorilo, pa ne razumiješ o čemu se radi. Nije stvar o skretanju pažnje na sebe niti nekom izigravanju žrtvi nego stvarnoj diskriminaciji. A da si ikada bio toliko human da daš krv i obratio pažnju na upitnik koji si pritom morao potpisati bilo bi ti jasnije o čemu se ovdje govori.
__________________
Sapienti sat!
Primostenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 22:00   #72
Vilko, ja recimo nemam problem niti po jednoj tocki od navedenih zahtjeva, premda ne pada mi na pamet da dajem krv.

Sto se tice uvjeta da se odbija onaj koji je ikada imao odnose s osobom istog spola, to je glupo, no ako se radi o spolno aktivnoj osobi, onda su sanse vece za zarazu HIV-om i nije u redu da takva osoba daje krv.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 22:09   #73
Quote:
Arslan kaže:
Vilko, ja recimo nemam problem niti po jednoj tocki od navedenih zahtjeva, premda ne pada mi na pamet da dajem krv.

Sto se tice uvjeta da se odbija onaj koji je ikada imao odnose s osobom istog spola, to je glupo, no ako se radi o spolno aktivnoj osobi, onda su sanse vece za zarazu HIV-om i nije u redu da takva osoba daje krv.
Bravo!!!

Imamo pobjednika!!!

Najhumanija osoba tjedna, mjeseca, godine jeeeeeeeeeee... Arslan !!!! :klap: :klap: :klap:

Nego, macice slatka, reci ti nama : Jel bi odbio tuđu krvcu, tako principijelan, kakav jesi, da ležiš zgniječen poslije prometne i da te samo transfuzija može spasiti, ha?
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 22:24   #74
Quote:
Primostenac kaže:
Iz tvojeg posta dade se zaključiti da uopće nisi pročitao sve o čemu se ovdje govorilo, pa ne razumiješ o čemu se radi. Nije stvar o skretanju pažnje na sebe niti nekom izigravanju žrtvi nego stvarnoj diskriminaciji. A da si ikada bio toliko human da daš krv i obratio pažnju na upitnik koji si pritom morao potpisati bilo bi ti jasnije o čemu se ovdje govori.
Ajde mi ne koluči,
ja sam se jako dobro držala topica i teme.
Ono pred kraj je samo konstatacija koja proizlazi iz više događaja neovisno o tvojoj temi..
I..nemam problema s homoseksualcima, niti vam želim išta loše
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 22:25   #75
Quote:
alexxx kaže:
ne. muškarac koji u upitnik napiše da je ikad imao spolni odnos s drugim muškarcem se trajno odbija kao dobrovoljni davaoc. bio hiv pozitivan ili ne, imao seksualni život unazad pet godina ili ne.
nije baš isto.
Onda je to totalno jadno i trebalo bi se izmjeniti
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Fortes fortuna iuvat!
emo§ion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 22:27   #76
upravo tako.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 23:35   #77
Ja sam do sada ukupno 7 ili 8 puta davao krv, s tim da sam itekako uvrijeđen postupkom kod zadnjeg darivanja krvi, prije dvije godine. Bilo je to ovako: najprije je putem medija napravljena velika frka da nedostaje krvi. Otišao sam u svom gradu potražiti centar za transfuziologiju i jedva ga našao (preselili su se od prethodnog puta; nigdje plakata). Usput sam i pokisao. Tamo sam se najprije načekao dok se uopće netko pojavio (gdje je nestala ona frka???) i onako mrzovolno me uputio kamo trebam ići. Zatim su uzeli moju knjižicu dobrovoljnog davatelja i upozorio sam ih da mi zadnja tri (!) puta nisu upisali i da bi trebali. Doktorica je provjerila u njihovoj bazi i rekla da će mi upisati. Uzela mi je krv iz prsta. Onda su mi dali taj famozni upitnik gdje me pitaju sva ona intimna pitanja uključujući i jesam li homoseksualac, sklon promiskuitetu itd. Kakva glupost; da netko zaražen dođe s namjerom da zarazi druge svojom krvi, sigurno ga ne bi zaustavio u toj namjeri taj (vrlo uvredljiv) upitnik! Nekad toga nije bilo. Idemo dalje. U općoj atmosferi lijenosti gdje sam ih valjda prekinuo u pijuckanju kavice ili nekom drugom dangubljenju (frka je, zar ne???) konačno sam sjeo u naslonjač za davanje krvi i moja je krv potekla u odgovarajuću vrećicu. Za čudo, našao se još jedan davatelj krvi, koji je, čini se, sestri bio puno zanimljiviji, pa je stalno časkala s njim. Trebala bi inače povremeno malo pogledati kako stvar napreduje... umjesto toga samo mi je jednom rekla da loše izgledam! Da, loše sam izgledao onako pokisao i ogorčen njihovim postupkom! Koza glupa! I nek se pogleda u zrcalu!
Na kraju me na izlazu dočekala moja knjižica dobrovoljnog davatelja krvi. I opet mi nisu upisali, ni taj put, a kamoli one prethodne. Doktorica je, naravno, nekud nestala, a tamo je bila samo čistačica.

I sad, epilog.
Ne jednom, nego barem deset puta od tada su me već zvali na mobitel (koji su, usput, dobili kod ovog mog zadnjeg davanja krvi) govoreći mi da je strašna frka, da im nedostaje baš moja krvna grupa itd. itd. i da neka svakako HITNO dođem dati krv! Onda im ja kažem da ću doći, ali jednostavno ne dođem. Vrijeđa me ovaj postupak. Nekada se s dobrovoljnim davateljima krvi postupalo ljudski i osjećao sam se bolje nakon toga, uvjeren da sam učinio dobro djelo.
Atari_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:15   #78
Quote:
Mandragoran kaže:
Je li to zato sto se smatraju rizicnom skupinom?!? Ili postoji neki drugi razlog?

Ja sam gay i uredno dajem krv svaka tri mjeseca. Bez imalo srama potpisujem onu izjava kod doktora, jer ipak smatram da tako cinim neko dobro djelo.
Testirao sam se na HIV, nisam promiskuitetan... Postoji li neki konkretan razlog zasto ja ne bih darivao krv?
Jer su homoseksualci bolesne osobe, a bolesne osobe ne bi smjele davati krv.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 08:08   #79
Quote:
emo§ion kaže:
Ajde mi ne koluči,
ja sam se jako dobro držala topica i teme.
Ono pred kraj je samo konstatacija koja proizlazi iz više događaja neovisno o tvojoj temi..
I..nemam problema s homoseksualcima, niti vam želim išta loše
Kao prvo sorry za krivo protumačen tvoj spol. Dešava se.
Kao drugo nema potrebe za defanzivnošću, jer te nisam napao niti mi je namjera bila da te vrijeđam (žao mi je ako je tako shvaćeno).
I nisam rekao da si offtopic - bila si ontopic, ali krivo si shvatila poantu onoga što smo htjeli reći. A poanta je da je odredba bezvezna kao i hrpa drugih. Smatram da stvarno budemo li se svi pridržavali tog upitnika neće biti ni ovo malo davatelja koji ipak svaka 3 mjeseca dođu i daju svoju dragocjenu krv. A na dušu svakome tko namjerno ide zaraziti drugoga.
__________________
Sapienti sat!
Primostenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 21:51   #80
Smatram da rizičnim skupinama ne treba dozvolitui darivanje krvi.
To bi bio prevelik rizik.
Pogotovo ako znamo da test na HIV je zapravo test na antitijela HIV-a,
koja se javljaju tek nakon nekog vremena poslije zaraze!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.