Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 17:20   #4581
Kakva je ova krema za mjestimično aknastu kožu ali dehidriranu? Uriage hyseac soin restructurant apaisant

Aqua, Uriage thermal spring water, octyldodecanol, caprylic triglyceride, squalane, butyrospermum parkii, glycerin, cetyl alcohol, pentaerythrityl distearate, pentylene glycol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ptfe, butylene glycol, dimethicone, brassica campestris sterols, raspberry seed oil/palm oil aminopropanediol esters, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, chlorphenesin, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, isohexadecane, polysorbate 80, tromethamine, o-cymen-5-ol, sorbitan oleate.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 12:35   #4582
Može komentar na ovu kremu:

Institut Phyto krema za dan i noć

aqua, glycerin, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii, cetearyl glucoside, sodium polyacrylate, parfum, bisabolol, methylisothiazolinone, polyaminopropyl biguanide, tocopherol

Hvala
angel10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 18:03   #4583
Quote:
nemam-iksicu kaže: Pogledaj post
Kakva je ova krema za mjestimično aknastu kožu ali dehidriranu? Uriage hyseac soin restructurant apaisant

Aqua, Uriage thermal spring water, octyldodecanol, caprylic triglyceride, squalane, butyrospermum parkii, glycerin, cetyl alcohol, pentaerythrityl distearate, pentylene glycol, glyceryl stearate, peg-100 stearate, ptfe, butylene glycol, dimethicone, brassica campestris sterols, raspberry seed oil/palm oil aminopropanediol esters, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, chlorphenesin, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, isohexadecane, polysorbate 80, tromethamine, o-cymen-5-ol, sorbitan oleate.
Potencijalno komedogeno. Nije iritativno. Nije alergeno. Hidratantno. Kod dehidracije će pomoći jer je hidratantno, no kod akni bi moglo i odmoći jer je potencijalno komedogeno.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 18:18   #4584
angel10

Institut Phyto krema za dan i noć

glycerin - humektans, caprylic/capric triglyceride - emolijens, srednje komedogeno, dicaprylyl carbonate - emolijens, cetearyl alcohol - stabilizator, emolijens, emulgator, potencijalno iritativan i komedogen, butyrospermum parkii - shea maslac zadržava vlagu i djeluje protiv bora, komedogeno, cetearyl glucoside - emulgator, sodium polyacrylate - adsorbens i ugušcivac, parfum - miris, iritans, bisabolol - antiiritans, methylisothiazolinone - konzervans, iritativno, polyaminopropyl biguanide - konzervans, tocopherol - vitamin E, antioxidans

Blaži komedogeni i iritativni potencijal. Ne bi trebalo biti alergeno. Hidratantno je. Nije antioxidativno ni hranjivo. Nema UV faktor pa mi je više za noć nego za dan...
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 22:52   #4585
Nubian Heritage, Mango Butter Soap, Shea & Cocoa Butters With Honey & Cornmeal

Mangifera indica (mango) seed butter, butyrospermum parkii (shea butter), coconut oil and/or palm oil, theobroma cocao (cocoa) seed, tocopherol (vitamin E), ascorbic acid (vitamin c), honey, cornmeal, vegetable glycerin, mineral pigment or vegetable color, essential oil blend.

Thayers, Rose Petal Witch Hazel, with Aloe Vera Formula, Alcohol-Free Toner

Purified water, aloe barbadensis leaf juice (certified organic filet of aloe vera), glycerin (vegetable), fragrance (natural rose), hamamelis virginiana (Thayers proprietary un-distilled certified organic witch hazel) extract, rosa centifolia (rose) flower water, citric acid, citrus grandis (grapefruit) seed extract, tocopheryl (vitamin E) acetate.

Jesu li ovi proizvodi okej za dehidriranu kožu? Hvala.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:06   #4586
pročitala sam masu stranica, tina ti si sunce

Možeš li molim te reći jesu li ovi sastojci komedogeni.
Maybelline satin puder

aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, dimethicone, glycerin, cyclohexasilohexane, PEG-9 polydimethylsiloxethyl dimethicone, butylenes glycol, dimethicone crosspolymer, disteardimonium hectorite, PEG-10 dimethicone, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, polyglyceryl-4 isostearate, caprylyl glycol,disodium stearoyl glutamate, PEG-9, aluminum hydroxide.

May contain: CI 77891, titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, iron oxides.


fala
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:07   #4587
Zanimaju me neke osnovne stvari o ovoj kremici koja je dosta hvaljena. Probala sam tester i ovako na prvu mi se sviđa. Riječ je o Vichy aqualia thermal night spa.



Hvala
Djiberova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:34   #4588
Quote:
Ensi kaže: Pogledaj post
Nubian Heritage, Mango Butter Soap, Shea & Cocoa Butters With Honey & Cornmeal

Mangifera indica (mango) seed butter, butyrospermum parkii (shea butter), coconut oil and/or palm oil, theobroma cocao (cocoa) seed, tocopherol (vitamin E), ascorbic acid (vitamin c), honey, cornmeal, vegetable glycerin, mineral pigment or vegetable color, essential oil blend.

Thayers, Rose Petal Witch Hazel, with Aloe Vera Formula, Alcohol-Free Toner

Purified water, aloe barbadensis leaf juice (certified organic filet of aloe vera), glycerin (vegetable), fragrance (natural rose), hamamelis virginiana (Thayers proprietary un-distilled certified organic witch hazel) extract, rosa centifolia (rose) flower water, citric acid, citrus grandis (grapefruit) seed extract, tocopheryl (vitamin E) acetate.

Jesu li ovi proizvodi okej za dehidriranu kožu? Hvala.
Jesu, oba su vrlo blaga i pogodna za dehidriranu kožu.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:37   #4589
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
pročitala sam masu stranica, tina ti si sunce

Možeš li molim te reći jesu li ovi sastojci komedogeni.
Maybelline satin puder

aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, dimethicone, glycerin, cyclohexasilohexane, PEG-9 polydimethylsiloxethyl dimethicone, butylenes glycol, dimethicone crosspolymer, disteardimonium hectorite, PEG-10 dimethicone, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, polyglyceryl-4 isostearate, caprylyl glycol,disodium stearoyl glutamate, PEG-9, aluminum hydroxide.

May contain: CI 77891, titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, iron oxides.


fala
Nije komedogeno. Nije iritativno ni alergeno. Hidratantno je.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:51   #4590
Quote:
Djiberova kaže: Pogledaj post
Zanimaju me neke osnovne stvari o ovoj kremici koja je dosta hvaljena. Probala sam tester i ovako na prvu mi se sviđa. Riječ je o Vichy aqualia thermal night spa.



Hvala
Nije komedogeno. Nije iritativno ni alergenoo. Srednje hidratantno. Nije antioxidativno ni hranjivo.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:22   #4591
molila bih ako netko zna ima li u ovome štetnih sastojaka, riječ je o Dr. Organic Manuka Med šamponu:

INCI: Aloe barbadensis leaf juice, Aqua (water), Sodium lauroyl sarcosinate, Sodium cocoamphoacetate, Cocamidopropyl betaine, Palmitamidopropyltrimonium chloride, Coco-glucoside, Glyceryl oleate, Sorbitan sesquicaprylate, Sodium hydroxymethylglycinate, Mel (Manuka Honey), Parfum*, Citric acid.

hvala
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 16:33   #4592
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Nije komedogeno. Nije iritativno ni alergeno. Hidratantno je.
hvala ti puno, u fazi sam bacanja kozmetike koja mi radi nered na licu. Puder ću zadržati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 13:48   #4593
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
molila bih ako netko zna ima li u ovome štetnih sastojaka, riječ je o Dr. Organic Manuka Med šamponu:

INCI: Aloe barbadensis leaf juice, Aqua (water), Sodium lauroyl sarcosinate, Sodium cocoamphoacetate, Cocamidopropyl betaine, Palmitamidopropyltrimonium chloride, Coco-glucoside, Glyceryl oleate, Sorbitan sesquicaprylate, Sodium hydroxymethylglycinate, Mel (Manuka Honey), Parfum*, Citric acid.

hvala
Šampon je blag, nije agresivan.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 21:48   #4594
Draga tina.

Molila bih te da mi kratko prokomentiraš sljedeće sastojke:

WATER(AQUA), MINERAL OIL (PARAFINUM LIQUIDUM), PEG-12, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, MYRETH-3 MYRISTATE, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLAMIDE, NIACINAMIDE, 10-HYDROXYDECENOIC ACID, AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT, BHT, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, LAURETH-7, SODIUM ACETATE, TOCOPHEROL.

Zanima me i može li krema ikako štetno djelovati? Je li komedogena?

Ps.—radi se o kremi za atopičnu kožu. Navodno ju smije koristiti čak novorođenčad- zato i pitam.

Hvala ti puno.
__________________
||...Why stand up?!… To hear your judgement??… I'ts always: "GUILTY!"…||
Little Liar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:36   #4595
Quote:
Little Liar kaže: Pogledaj post
Draga tina.

Molila bih te da mi kratko prokomentiraš sljedeće sastojke:

WATER(AQUA), MINERAL OIL (PARAFINUM LIQUIDUM), PEG-12, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, MYRETH-3 MYRISTATE, CYCLOHEXASILOXANE, POLYACRYLAMIDE, NIACINAMIDE, 10-HYDROXYDECENOIC ACID, AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT, BHT, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, LAURETH-7, SODIUM ACETATE, TOCOPHEROL.

Zanima me i može li krema ikako štetno djelovati? Je li komedogena?

Ps.—radi se o kremi za atopičnu kožu. Navodno ju smije koristiti čak novorođenčad- zato i pitam.

Hvala ti puno.
Potencijalno komedogeno. Hidratantno. Ne bi trebala štetno djelovati tj biti iritativna i alergena ali sastojci nisu potpuno prirodni sa potpunom garancijom da extra osjetljiva koža neće reagirati. Mislim da ne bih preporučila ovaj proizvod za novorođenčad, u tom periodu ipak treba koristiti potpuno sigurne proizvode.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:01   #4596
tina, zamolila bih te za savjet,
imam lagano dehidriranu a "masnu" problematicnu kozu sa upaljenim aknama itd kojoj uzrok nisu niti hormoni , niti prehrana , niti komedogeni proizvodi

Do sada nisam koristila nista ljekarnickog tipa, a sad bi probala sa LRP effaclar duo kremom , mislis li da ima smisla isprobati ?
I da li je bas neophodno uz nju koristiti i isti gel za pranje lica , odnosno hoce ucinak izostati ako nastavim sa koristenjem svog koji mi u potpunosti odgovara?
neheleniya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:28   #4597
Quote:
neheleniya kaže: Pogledaj post
tina, zamolila bih te za savjet,
imam lagano dehidriranu a "masnu" problematicnu kozu sa upaljenim aknama itd kojoj uzrok nisu niti hormoni , niti prehrana , niti komedogeni proizvodi

Do sada nisam koristila nista ljekarnickog tipa, a sad bi probala sa LRP effaclar duo kremom , mislis li da ima smisla isprobati ?
I da li je bas neophodno uz nju koristiti i isti gel za pranje lica , odnosno hoce ucinak izostati ako nastavim sa koristenjem svog koji mi u potpunosti odgovara?
Nije nužno da uz kremu koristiš i njihov gel. Stvar tvojeg odabira je dal ćeš koristiti uz kremu taj njihov gel ili ćeš nastaviti sa ovim koji si koristila do sad. A učinak ne možemo znati unaprijed, vidjet ćeš ga tek kad probaš...
Pva krema nije nešto pretjerano učinkovita, i dok ne probaš ne možemo znati da le će biti rezultata i da li će odgovarati tvojoj koži. Traži testere u ljekarni pa probaj.
tina sch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 22:03   #4598
Quote:
tina sch kaže: Pogledaj post
Potencijalno komedogeno. Hidratantno. Ne bi trebala štetno djelovati tj biti iritativna i alergena ali sastojci nisu potpuno prirodni sa potpunom garancijom da extra osjetljiva koža neće reagirati. Mislim da ne bih preporučila ovaj proizvod za novorođenčad, u tom periodu ipak treba koristiti potpuno sigurne proizvode.
Hvala na odgovoru...

No sad ne znam što bi
Ostaju mi još jedino propisani kortikosteroidi, a njima nisam nikako htjela tretirati kćerkin dertitis...

Ima li netko preporuku čime bi mogla tretirati atopičnu kožu 5—mjesečne bebe? A da nema svih tih štetnih sastojaka?
__________________
||...Why stand up?!… To hear your judgement??… I'ts always: "GUILTY!"…||
Little Liar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 23:54   #4599
Quote:
Little Liar kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru...

No sad ne znam što bi
Ostaju mi još jedino propisani kortikosteroidi, a njima nisam nikako htjela tretirati kćerkin dertitis...

Ima li netko preporuku čime bi mogla tretirati atopičnu kožu 5—mjesečne bebe? A da nema svih tih štetnih sastojaka?
možeš li reći kako se zove ova krema čiji sastav si stavila?
što se tiče preporuka, mislim da je jako teško preporučiti nešto djelotvorno i sa što blažim sastojcima za ovako malo dijete. jedino da pogledaš a-derminu liniju za atopijski dermatitis i proneđeš sastojke svakog pojedinog proizvoda http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/214/
__________________
pinterest
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 08:46   #4600
Quote:
miss burleska kaže: Pogledaj post
možeš li reći kako se zove ova krema čiji sastav si stavila?
što se tiče preporuka, mislim da je jako teško preporučiti nešto djelotvorno i sa što blažim sastojcima za ovako malo dijete. jedino da pogledaš a-derminu liniju za atopijski dermatitis i proneđeš sastojke svakog pojedinog proizvoda http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/214/
Ovo gore je A-Dermina krema za atopičnu kožu, tj. prepisala sam njezine sastojke... Jednostavno sam htjela vidit kako izgledaju sastojci nekome tko se razumije u to a koga nisu prije uvjeravali da je sve 100% prirodno i bezopasno...

Onda kažeš A-Derma bi bila ipak dobra?
__________________
||...Why stand up?!… To hear your judgement??… I'ts always: "GUILTY!"…||
Little Liar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.