Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2010., 01:31   #61
Moj 2. uradak.






Za one kojima će trebati...
Torta namazana butter kremom (Mafrin recept).
Čitala sam jednom negdje da žene premazuju rakijom (koja ishlapi) ticino da nema ostatke šećera u prahu. Probala sam, ali mi onda torta izgleda preplastično pa sam je malo s kistom i štaubom "napudrala".
Uspjela sam popraviti.
Srčeka mala su tako namazana i nisu mi lijepa.

Ako se jo nečega sjetim...javim. E da, stavila sam ekstakt vanilije (dr. Oetker) u smjesu (dok se još topio šećer na laganom) i puno je bolje nego zadnji put kad je imala odvratan "miris", mislim da po želatini.

P.S. Šteta što nitko ovdje ne kelji sličke ticino torti! Ne mogu vjerovati da nitko ne radi.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 13:52   #62
Wow. Prekrasna je!
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 15:03   #63
Bubi, što je više gledam to mi je ljepša, čime je filana??

evo išla sam tražiti stare slike, ako nekome treba za ideju
miki

bob
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 22:54   #64
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
Bubi, što je više gledam to mi je ljepša, čime je filana??
Od oraha je cijela, i biskvit (bijelanjci, orasi, šećer) i krema. Jako je teška! I nije mi uspjela kao inače. I bila nje turbo preslatka, a ne kužim zašto.

Tvoje su mi drama!
Mickey-crna boja?! Kako???
A Bob, odličan! E bome ja mislim da ja ne bih znala figirice. Možda se jednom odvažim.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:16   #65
Ovo su torte (ne moje)...nevjerovatno ali istinito









Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:17   #66






Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:30   #67
aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 14:43   #68
kakva ljepota

inače parim oči na tim tortama od ticina
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 10:24   #69

moj prvi susret sa ticino masom povod je bio 3 rođendan naše kćeri i 1 rođendan našeg sina!!
mrvicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:54   #70
Quote:
mrvicaaa kaže: Pogledaj post

moj prvi susret sa ticino masom povod je bio 3 rođendan naše kćeri i 1 rođendan našeg sina!!
Very very nice!
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:04   #71
Question Početnik traži pomoć

Divim vam se svima na remek djelima, a kako i ja prvi put krećem sa tićino masom za tortu (home made) zanima me kako skinete šećer sa obojenog tićina, jer se meni dok radim ukrase ljepi pa ga moram šećerit.
Zna li netko koliko boje (kapi, ml, gr...) mi treba za obojat tićino od 0,5 kg u nježnu roza boju?
darudela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:44   #72
Quote:
darudela kaže: Pogledaj post
Divim vam se svima na remek djelima, a kako i ja prvi put krećem sa tićino masom za tortu (home made) zanima me kako skinete šećer sa obojenog tićina, jer se meni dok radim ukrase ljepi pa ga moram šećerit.
Zna li netko koliko boje (kapi, ml, gr...) mi treba za obojat tićino od 0,5 kg u nježnu roza boju?
Ja sam naime samo 2x radila, ali mislim da se šećer poslije ne vidi, ali ako ti ga je previše možeš sa suhim kistom malo "prašinu" "isprašit" . Baš stručno objašnjenje, šta jest, jest!
A za boju dodavaj malo po malo i mijesi dok ne dobiješ željenu nijansu.
Ja sam na ovoj temi stavila sliku torte (pogledaj na 1. str.) na kojoj je ljubičasta boja. Dobila sam je od exstakta borovnice i dodavala malo po malo...
Good luck!
Zakelji sličicu.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:52   #73
jačina boje ovisi o boji samoj, ja ima profi boje koncentrirane,
doziram uz pomoć čačkalice, nju umočim i to je to, moje su boje gel pa su stvarno jake.
za jagodu sam imala neku drugu firmu i trebala mi je cijela bočica!
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:06   #74
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
jačina boje ovisi o boji samoj, ja ima profi boje koncentrirane,
doziram uz pomoć čačkalice, nju umočim i to je to, moje su boje gel pa su stvarno jake.
za jagodu sam imala neku drugu firmu i trebala mi je cijela bočica!
Ja imam one u prahu! Zbilja su ful jake.
Jučer sam naručila neke druge, u gelu. Valjda isto profi. Na netu sam vidjla da slastičari koriste baš te. Ameri color ili tako nešto. Čekam da dođu.

Ali za boju lavande mi je trebalo ful malo one tekuće arome. Pa pretpostavljam da za svjetlorozu isto treba malo.

A koje ti imaš boje? Šta Wilton?
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:11   #75
Smile

Hvala ti bubi-trubi! Ja sam sinoć napravila malu lopticu crvene boje, jer mi je rekla prodavačica da ću do željene nijanse doći tako da mali komad obojam intezivno a poslije nadodajem bijelu tićino masu. Inače koristila sam crvenu boju u prahu.
A imaš li neki poseban pribor za izrezivanje ukrasa, meni je problem naći male kalupiće za kružiće?
darudela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:19   #76
Quote:
darudela kaže: Pogledaj post
Hvala ti bubi-trubi! Ja sam sinoć napravila malu lopticu crvene boje, jer mi je rekla prodavačica da ću do željene nijanse doći tako da mali komad obojam intezivno a poslije nadodajem bijelu tićino masu. Inače koristila sam crvenu boju u prahu.
A imaš li neki poseban pribor za izrezivanje ukrasa, meni je problem naći male kalupiće za kružiće?
Podledaj ovdje http://www.dora-usluge.hr/dora/index.php
Ima svašta! Ja već naručila neke stvari, ali...bankrotirat ću.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:35   #77
Muke ti koje cifre .... al to je valjda za profi.
Ne mislin se davat u trošak, poslužit će i ćep od flomastera. Svakako torta bi trebala bit gotova 13.-og pa ako uopće bude.... stavit ću fotku, a ako ne idem kupit prvu u slastićarni

Zadnje uređivanje darudela : 04.03.2010. at 15:36. Reason: krivi smajlić
darudela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:44   #78
Quote:
darudela kaže: Pogledaj post
Muke ti koje cifre .... al to je valjda za profi.
Ne mislin se davat u trošak, poslužit će i ćep od flomastera. Svakako torta bi trebala bit gotova 13.-og pa ako uopće bude.... stavit ću fotku, a ako ne idem kupit prvu u slastićarni
Da za profi je! I profi cijene...

Nemoj kupiti nego napravi!!!
Nema zezanja, uopče nije teško iako tako izgleda!
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:58   #79
Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Da za profi je! I profi cijene...

Nemoj kupiti nego napravi!!!
Nema zezanja, uopče nije teško iako tako izgleda!
Evo ovi sam vikend bojala masu. S rozom i crvenom nijansom sam prezadovoljna, ali zelena mi nije baš naj naj (baca na mentol) ali nema veze. Neke smo figurice ja i mm napravili, sad mi je frka kako ću ih nalipit na tortu (posebno sa strane). Je li stvarno pali da ih samo malo s kistom namoćim vodom?
darudela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 17:07   #80
Quote:
darudela kaže: Pogledaj post
Evo ovi sam vikend bojala masu. S rozom i crvenom nijansom sam prezadovoljna, ali zelena mi nije baš naj naj (baca na mentol) ali nema veze. Neke smo figurice ja i mm napravili, sad mi je frka kako ću ih nalipit na tortu (posebno sa strane). Je li stvarno pali da ih samo malo s kistom namoćim vodom?
Baš mi je drago da ti ide.

Ja sam razmutila malo šećera u prahu s malo vode i onda sam s kistom malo premazala ono što trebam lijepiti.
Jako čvrsto drži.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.