Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 08:32   #281
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Zašto bi restorani forsirali nešto što ljudima ne odgovara? Ne bi dugo radili zasigurno
Pa cuj otvori ti Hrvatski restoran gdje ljudi vole slatko i onda im nudi zapecene strukle sa sirom kao izvorno hrvatsko jelo. I onda ih jos poseceri da njima bude fino - pa ti meni reci da li onda tvoji posjetitelji restorana mogu stvarno reci da su jeli hrvastke strukle? Nisu...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 08:37   #282
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Samo na razini Hrvatske i 4 milje ljudi ne možeš odrediti kako se ljudi hrane i koje vrste začina koriste a kamoli na razini Indije i milijardu ljudi.
Znas ti jako dobro kako se i kada se govori o nacionalnim kuhinjama u globalu. I kada se spomene talijanska, njemacka, madjarska itd kuhinja zna se staviti u neke okvire sto je govornik htio reci. Ne trebas sada tu tjerati mak na konac.

Quote:
Hrvati vole svinjetinu jer je jeftina. Carsko meso uzmeš kilu za 15 kuna i prehraniš cijelu obitelj s njom. Aj uzmi kilu janjetine pa vidi kolko će ti ostat na kraju mjeseca za prehranu.
Svinjetina je jeftina kod nas jer se kod nas stoljecima tradicionalno jede. Odi npr u SAD ili u Argentinu i skuziti ces da ti je jefitnije kupiti junetinu nego svinjetinu - jer se krava tamo tradicionalno jede. Dakle sa vecom potraznjom pale bi i cijene. A ne da je carsko 15 kuna i prehranis cijelu obitelj. Evo u Indiji i Pakistanu imas bravetine (mutton) na svakom koraku koja je jeftina - jer je ljudi jedu.

Quote:
Ne znam što ti onda ta autentičnost znači.
Pa ako smanje zacine; neke izbace itd - onda to nije to jelo.
Npr svi nasi kineski restorani - niti jedan ima prave recepte. Ako je pirjano povrce sa rizom i onda soja sos i oyster sos po njima kinesko onda ok....(sarkazam).
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:41   #283
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa cuj otvori ti Hrvatski restoran gdje ljudi vole slatko i onda im nudi zapecene strukle sa sirom kao izvorno hrvatsko jelo. I onda ih jos poseceri da njima bude fino - pa ti meni reci da li onda tvoji posjetitelji restorana mogu stvarno reci da su jeli hrvastke strukle? Nisu...
Može im ponuditi kuhane štrukle s prezlima i pošećerene. Čisti hrvatski štrukli, samo takve mi hrvatska baka radila...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 17:29   #284
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Pa hebemu pričamo o restoranu u Zagrebu, to jest Europi, nemre nama bit referenca u Indiji kad se svi u Europi prilagođuju nekakvom europskom ukusu, od kineske do meksičke ili tajlandske kuhinje.

Nama je jedno vrijeme kuhala Tajlanđanka ručkove na poslu, tajlandski restorani u AMS su bili prilično drugačiji okusom, čak bi rekao "pokineženjeni" u odnosu na izvorno thai.
osim toga, mexička i indijska kuhinja odavno se na zapadu udomaćila u tex-mex i britanskoj indijskoj varijanti bir-u, pa je stoga i realnije očekivat takovu ponudu a manje baš autentična jela mexika ili indije.

nažalost naši mexički restorani odavno nisu ni blizu tex-mex već nekakav hrv-mex sa eventualno samo m od mex što se tiče originalnih začina, povrća i ostalih namirnica.

ovaj indijski je ipak solidan bir, pogotovo ako ćemo ga uspoređivat sa maharađom koji je kao i naši mexički bio nekakav hrv-ind klon sa eventualno samo i od indijski, što se tiče originalnih začina, povrća i namirnica.

Zadnje uređivanje ursamajor : 18.12.2014. at 18:06.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 20:20   #285
Ručak u Royal India

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9608
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 22:34   #286
ručak u royal india neki dan.....negdje oko 17 h, došli prvi, ali se za kojih pola sata 4 rezervirana stola napunila....

jela fina, stupanj ljutine pogođen, baš nama po mjeri....sve uzimam 2, jer mi je 3 prošli put bilo preljuto....

velika zamjerka --> nemijenjanje tanjura i bešteka i negodovanje kad smo inzistirali, "jer u indiji se sva jela jedu iz istih tanjura"...nismo u indiji i na taj dio ne pristajem....

zatražila sam da sve promijene nakon što smo pojeli tandoori piletinu s nanom i jogurt umakom, gdje je na tanjuru ostalo pilećih kostiju, a nakon čega je trebao stići janjeći curry s rižom i nanom....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 00:01   #287
Allexis, jel vam bio konobar ili konobarica?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 00:19   #288
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Allexis, jel vam bio konobar ili konobarica?
u nasa dva posjeta u proteklim mjesecima bila dva razlicita muska konobara i oba su bila full profi

no, kad ste to spomenule - je, i nama su ostavljali bestek na stolu. al kaj ja znam, klopica je bila dobra, pa nije neki problem
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 00:32   #289
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
u nasa dva posjeta u proteklim mjesecima bila dva razlicita muska konobara i oba su bila full profi

no, kad ste to spomenule - je, i nama su ostavljali bestek na stolu. al kaj ja znam, klopica je bila dobra, pa nije neki problem
Nama oba puta bio isti konobar
Nikako mi nije legao, a vrhunac je bilo temeljito kopanje nosa - srećom sam bila pri kraju s jelom jer mi se od tog prizora diže želudac
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 10:19   #290
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Allexis, jel vam bio konobar ili konobarica?
zadnja 3x uvijek isti konobar...jel konobarica uopće radi tamo....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 10:50   #291
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
zadnja 3x uvijek isti konobar...jel konobarica uopće radi tamo....
Ovdje se jako hvalila konobarica (od strane onih koje je posluživala)...
Mi smo bili samo dva puta i oba puta je bio isti konobar i nijednom mi nije bio ok.
Prilično mi se ogadilo i zamjerilo tamo, mislim da više neću ići...
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 11:42   #292
Ja sam pisala neki dan o Royal Indiji na temi Gdje ste zadnji put jeli, bila nam je konobarica. Očito smo imali sreće.
Bila je jako fina i nenametljiva, ali ipak dovoljno prisutna.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 13:08   #293
meni je konobarica bila prva 3x i žena je super
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 02:02   #294
Royal India danas...hrana kao i uvijek

bila je konobarica, ali ne ona koja je bila dosad, vec nova, jednako odlicna
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 02:53   #295
Ima li što indijsko malo bliže centru? Želja mi je probati onaj thali, onako kada lijepo poslože umake u posudice.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 03:53   #296
Royal India je strogi centar. Kaptol, odmah do katedrale.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:18   #297
samo je trg veći centar od toga
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:39   #298
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Royal India je strogi centar. Kaptol, odmah do katedrale.
Hvala.

Oh, bože, guglala sam na karti i prvo što sam uočila do je muzej prekinutih veza, a to sam u mislima povezala s muzejom suvremene umjetnosti koji je na drugom dijelu grada, i tako živim u uvjerenju već nekih mjesec dana da mi je ovaj restoran nedostižan.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 21:55   #299
Jesu li jela skupa za prosječnog Hrvata?
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 22:01   #300
ne znam definiciju prosjecnog hrvata, ali cijeli menu i cijene imas na sluzbenom webu - http://www.royal-india-zagreb.com/#menu-item-54
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.