Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2004., 11:45   #1
Mužar

Ukoliko želite na retro način spremati umake ili imati prekrasan ukras u kuhinji , javite se jer Vam mogu riješiti probleme.

Budući da u Zagrebu u 6 mj. nisam mogao naći ni jedan jedini pravi mužar ( osim malog drvenog ili porculanskog u ljekarni za 300kn) zamolio sam prijatelja da ga izradi i uspjelo je.

Mužar je ručno izrađen od izvornog bračkog mramora, ima cca. par kila i izgleda vrhunski.
Ona hrpa kamenja od golog kuhara (londonskog, a i hrvatskog) je stvarno smješna u odnosu na brački.

Ukoliko ste zainteresirani.....
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 12:23   #2
Re: Mužar!

Quote:
dvajstri kaže:
Ukoliko želite na retro način spremati umake ili imati prekrasan ukras u kuhinji , javite se jer Vam mogu riješiti probleme.

Budući da u Zagrebu u 6 mj. nisam mogao naći ni jedan jedini pravi mužar ( osim malog drvenog ili porculanskog u ljekarni za 300kn) zamolio sam prijatelja da ga izradi i uspjelo je.

Mužar je ručno izrađen od izvornog bračkog mramora, ima cca. par kila i izgleda vrhunski.
Ona hrpa kamenja od golog kuhara (londonskog, a i hrvatskog) je stvarno smješna u odnosu na brački.

Ukoliko ste zainteresirani.....
imam mesinganu stupu (avan) s kraja 19 stoljeca

al fala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:12   #3
Kada se vratim sa godišnjeg slikat ću ga i poslati, ali budući da sam u svome poslu dosta mobilan možemo se dogovoriti da ga pogledate jer je stvarno mrak.

Prije par mjeseci zvao sam klesarstvo u blizini Samobora ( Lucić ili tako nešto) oni su kao najveći, i za jedan takav mužar tražili su me 400 eura ,
A malo sam gledao po vani i nigdje ga nema ispod 100 eura a vjerujte izgled i kvaliteta su neusporedivi.

U zadnjih tjedan dana poslao sam ih 11 (kom) prijatelju koji ima nekakav shop za keramiku i take stvari u Austriji i planuli su za 4 dana. ( ali njegova cijena sigurno nije bila ispod 100 eura).

A da ne spominjem da je svaki unikat i pritom izvorni Hrvatski proizvod.

P.S. Čovjek radi i ostale stvari od bračkog kamena koje su još jeftinije, a kao poklon ili suvenir su odlične.
( Zaboravio sam reći da je mužar dostupan i u manjoj dimenziji cca. 2,5 dl po cca. 300kn,a ovaj od 450 kn ima zapreminu od 0,5 l)
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:14   #4
i koliko je ta stvar teska? mislim, ipak covjek ne bi htio nesto od 10 kila, treba to ponekad i oprati...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:17   #5
Ja sam pred par godina kupila jedan od crnog mramora u nekom indijskom dućanu, od recimo 3 dl otprilike, i platila sam ga oko 40 eura.
Uvoz od nekud iz Azije, težak ko sam vrag, uvijek iščašim rame kad ga spremam na policu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 14:26   #6
Nije baš 10 kg, ali ima otprilike 2,5 kg.
Nije težak za iščašiti ruku ali je dosta kompaktan. Visine je cca. 20 cm.
Ako ste vidjeli mužar od golog kuhara približnih su dimenzija.
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 15:30   #7
Quote:
kemik kaže:
i koliko je ta stvar teska? mislim, ipak covjek ne bi htio nesto od 10 kila, treba to ponekad i oprati...
to si ja pomislila
ali ima toga i vani, ja sam pri jednom od zadnjih shoppinga (austrija isla po suze) donjela za nekog tko mi je narucio
platila 40€ i to je bilo medju skupljim

meni to dobro izgleda
al ne snalazim se s time
a za ukras nedam 100 maraka

nego jel ima neko da opise iskustva?
sto mu najvise uspjeva
neka tehnika rada
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 16:18   #8
Vraćam se za dva tjedna, možda i prije.
Možete mi poslati broj telefona u privatne poruke pa Vas nazovem da pogledate kako izgleda ili Vam pošaljem sliku.

Vjerujte ne bih ovo ni pisao da mužar nije odličan.
Za nekoga tko nije baš pri novcima je i 100 kn jako puno, ali cijena za ovakav proizvod je po meni i više nego pristupačna.

Mužar od 40E ima zapreminu od 3 dl, a materijal je from Afganistan.




Ako se neki planovi ostvare i ako se ovi proizvodi nađu u dućanima vjerujem da će cijena biti uvećana za maržu, PDV, prijevoz itd.( uskoro će mu cijena biti cca. 600n ako ne i više)

A kako to biva u poslu čim nešto krene i ima kupaca kojima novac baš nije neki problem ode cijenaaaa.

Tko voli nek izvoli!
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 16:29   #9
e a jel zna neko zakaj se to zove mužar?
mislim, nema nikakve veze sa mužnjom kaj ne?
nit sliči na vime.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 16:54   #10
Mužar je nekakav top, a može biti avan kako se zvala naprava za rezanje duhana.

Dakle top na kojem se reže duhan

Mužarite što više jer neće biti stresa!
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 14:23   #11
Juraj kaže:
Bas je slatki, jedino je nezgodno da moze sluziti samo za ukras

PS Nagradno pitanje: zasto je muzar od brackog kamena pljuga ?



Institut za Građevinarstvo godinama ispituje sve rude koje se nalaze u RH, a i šire.

Brački kamen kao takav je vapnenačkog porijekla za koji naravno postoje i određeni atesti i certifikati.
Kamen vapnenačkog porijekla sastavljen je od kalcij-karbonata od čega su sastavljene i ljudske kosti, a nalazi se i u većini lijekova.



Otporan je na poroznost kao i svaki drugi kamen (osim kriptonita), te se uslijed trenja koje je potrebno za usitnjavanje začina i sl. neće oštetiti još dugi niz godina. ( ljudi takve stvari u Dalmaciji imaju već 20 g pa izgledaju kao novi)

Neotporan je na pad s visina na tvrdo tlo, ( makar je meni pao na parket u kuhinji i pritom ostao neokrhan za razliku od parketa). Ukoliko će se konstantno s batićem udarati divljački o dno vjerujem da će kao i kod bilo kojeg drugog takvog pomagala doći do poroznosti, ali to mu ni nije namjena.

Ako su Dioklecijanova palača , Bijela kuća i mnoštvo ostalih građevina ( sve do jedne od istoga materijala) preživjela tolike godine, vjerujem da će Vam jedan mužar od 50E ukoliko ga djeca ne bace s balkona biti u upotrebi dugi niz godina.

Dakle da zaključim, neopasan za zdravlje i otporan na poroznost!

P.S. g.Juraj sada može odgovoriti na svoje pitanje.
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 17:21   #12
Quote:
RobiKa kaže:
Jel zato jer je mramor porozan?
Bingo

Da, porozan je. Tako da ce nazalost vrlo rado preuzimati mirise, okuse i boje od zacina koje obradjujete u njemu. Zbog toga su porculanski muzari puno, puno prakticniji. Ili od zeljeza ili od mjedi.

Naravno koga ne smeta da mu pinjoli u kolacima imaju malo miris po cesnjaku moze koristiti sto hoce, cak i drveni muzar ( Imam jedan koji sad ima 40+ godina, ali ga vise ne koristim ni za sto).

Po meni, jos uvijek najbolji i najisplativiji su porculanski koje se moze nabaviti u Hospitaliji i slicnim mjestima. U slucaju ako je ovo skupo, nabavite si plasticni ili zeljezni tucak ( ili neku imitaciju) i koristite obicnu salicu za bijelu kavu/caj koja je okrugla iznutra. Jos jedna zamjena je obicna plasticna vrecica u koju se stavi npr. cesnjak i onda se to malo izlupa cekicem za meso.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 11:14   #13
mužar!



Stvarno pričaš gluposti juraj.

Porculanski mužar je o.k. ali ako Vam ne smeta što ima zapreminu 1 dl i košta 200 kn onda super ( još i izgleda kao da su u njemu doktori usitnjavali ljekove).

Još je bolja izjava da uzmete željezni tučak i mlatite po porculanu što je sigurno vrlo estetski i jako zdravo.
A možda možeš uputiti ljude gdje da kupe plastični i željezni tučak?

, a tek vrećica i čekić.!

Jako učinkovito, tako jedino možeš smrviti češnjak, pa ga strugati iz probušene vrećice dok sve kapa po stolu.
Jel tako možeš još neki od začina smrviti?

A super je i drveni koji je najjeftiniji ( cca.100 kn) ,a također ima zapremine 1 dl, i kao stvoren je za sakupljane bakterija.

A najbolje je kupiti šalicu sa oblim dnom i palcem gnječiti češnjak.

Super je proći što jetinije, ali da izgleda kao iz alan forda.
Tipično za ljude bez ukusa.


Ovo ne mogu nazvati poslom ( od 10 prodanih mužara mogu zaraditi za kartu za utakmicu) već ponuda ljudima koji bi htjeli takav mužar imati u kuhinji kao pomoć i kao ukras.

Ljudi koji to žele javili su se i i sve je o.k.

Tko ne želi ili nema novaca u redu, ali ne volim kada ljudi pametuju o stvarima o kojima nemaju pojma.

P.S. najbolje je u pevecu kupiti set za izradu mužara.
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 12:03   #14
Talking

Ccccc... pa rekao sam da mi je tvoj muzar slatki

PS Pricao ti sto god hoces porculanski muzar je 10x bolji od ove tvoje vaze za groblja
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 12:28   #15
mužar!

Jel imaš sliku, ili znaš gdje se može kupiti porculanski mužar istih dimenzija za 450 kn?

Daj neki dokaz da ljudi usporede!

U Hospitaliji kako sam već napisao postoji mužar u kojem možeš smrviti jedino čajnu žličicu soli, i izgleda kao posuda od doc. Mengelea.

P.S. ako se nekome ne sviđa ovaj model može se napraviti bar još 10-tak različitih u više boja!
Pozdrav!
dvajstri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 15:04   #16
Meni je ovaj mužar ok, al mi je preskup. Preskup mi je i jedan kameni koji sam vidjela neki dan u Jurišićevoj i više mi je po ukusu jer je baš onak jednostavan, nije barokni. Hebiga, al nije ni od bračkoga kamena vjeroajtno, a to mi tvom mužaru najviše ide u prilog.
Dok se ne obogatim za jedan od bračkog po narudžbi, u međuvremenu meljem korijander u šalici za kavu, drškom od kuhinjskog bata Nije estetski, al bolje išta nego ništa
Češnjak ionak režem nožem.
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 14:37   #17
Re: LOLčina, umrijeh kad vidjeh 3 "mužar" topica

Quote:
just Sandy kaže:
TRI mužara!!!! (buhu klala)
A ja sam danas svom dragom kupila tri mužara porculanska u kompletu Jedan mali, jedan malo veći i jedan još malo veći. Predivni su!
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 16:55   #18
Question

I ja oću znat di ima mužara. I od kakvog su materijala?
Di? Di? DI????
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 10:31   #19
Nadam se da ću dobit neku proviziju od dućana
Dakle, mužari su kupljeni u dućanu Korak u Margaretskoj 3. Lijepi su, jednostavni, od porculana. Sinoć sam u najmanjem smrvila začine za večeru
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2004., 12:52   #20
Quote:
Durica kaže:
Nadam se da ću dobit neku proviziju od dućana
Dakle, mužari su kupljeni u dućanu Korak u Margaretskoj 3. Lijepi su, jednostavni, od porculana. Sinoć sam u najmanjem smrvila začine za večeru
hm ja bi samo dodala pozurite
jedan je vec manje u ducanu, barem od kad je Durica tamo bila
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.