Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2004., 12:10   #1
Kineski restorani u Zagrebu

Da li mi netko može preporučiti neki kineski restoran u Zagrebu gdje možeš dobro pojesti za umjerenu lovu. Dakle, tu negdje do 250 kn za dvoje...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 16:39   #2
pa u svima mozes dobro pojesti za tu lovu. inace, oni su uglavnom u rodu i recepti su im isti. ugodan je onaj u Rapskoj (ili blizu te ulice) a najljepsi mi je u Samoboru
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 16:43   #3
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
a najljepsi mi je u Samoboru
... u kojem kad platiš iznos od 150 kn novčanicom od 200 kn dobiješ samo simpatični "xie xie ni" i smješak ljupke istočnjačke konobarice koja govori samo kantonski i uvjerena je da je ovih 50 kn napojnica
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 16:53   #4
i jesi ju ostavil u tom uvjerenju?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 20:02   #5
Quote:
x-type kaže:
... u kojem kad platiš iznos od 150 kn novčanicom od 200 kn dobiješ samo simpatični "xie xie ni" i smješak ljupke istočnjačke konobarice koja govori samo kantonski i uvjerena je da je ovih 50 kn napojnica
OZBILJNO?!?!?! NE MOGU VJEROVAT! Pa šta se niste bunili?! Mislim malo mi je to čudno, ispričaj pliz šta je bilo?


Meni je dobar taj u Rapskoj, skroz na kraju ulice. Ugodna je atmosfera, fina hrana i nije skup. Nas dvoje obično potrošimo oko 200 kuna. Fora je možda u tome što u kineskom nikad ne naručimo 2 glavna jela, od jednog se dvoje ljudi može sasvim dobro najest ako prije toga uzmu spring rolls za predjelo i ako poslije žele ostavit još mjesta za desert.
__________________
mixed pepper
mixed pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 20:09   #6
KOje vam je najdraze jelo kod kineza?
Ja uvijek jedem noodlse s povrcem,malo me strah mesnih jela od kada sam cula za aferu sa stakorima u ljubljani.

Mozda samo glasina ali eto

Ipak me zanima sto vam se najvise svidja da krenem u degustaciju
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 21:53   #7
za predjelo obozavam onaj cips od rakova s umakom (paradaj+med). A za glavno: patka s ananasom
Sve juhe su izvrsne i za promjenu je dobro isprobati njihove lignje, samo pazite, kad tam pise da je ljuto, vjerujte im
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 21:54   #8
Quote:
mixed pepper kaže:
OZBILJNO?!?!?! NE MOGU VJEROVAT! Pa šta se niste bunili?! Mislim malo mi je to čudno, ispričaj pliz šta je bilo?
nisam ja plaćao, frend je. prvo nismo skužili, čekali jedno 20 min, a onda nam je sinulo zašt se tak ljubazno smješkala. njemu je bilo neugodno ić tražit lovu, a meni je to bilo pomalo komično! a šta ćeš kad u Hrvatskoj (hvala Bogu!) nemamo običaj ostavljanja napojnica koji meni ide jako na qurac!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 21:57   #9
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
za predjelo obozavam onaj cips od rakova s umakom (paradaj+med). A za glavno: patka s ananasom
Sve juhe su izvrsne i za promjenu je dobro isprobati njihove lignje, samo pazite, kad tam pise da je ljuto, vjerujte im
To jedem sljedeci put
Hvala,inace se uvijek izgubim u meniju
Ima li jos prijedloga?

Da li netko u Zagrebu dostavlja na dom?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 22:02   #10
taj u Rapskoj je vrsio dostavu ali samo iznad neke svote. Mislim da je iznos bil nekih 200 kuna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 22:05   #11
S napojnicom ili bez
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 22:59   #12
Hmmmm... Koja afera sa štakorima u Ljubljani? Nisu ih valjda posluživali?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 23:02   #13
Pricalo se par godina unatrag da su ih sanitarci nasli u frizideru.Informaciju sam dobila od jednog lijecnika,ali kako ne znam tocno na koji se restoran odnosilo ni ostale detalje radije to navodim samo kao nagadjanje.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 23:04   #14
Sad više nisam ziher da mi se vodi ženu u tu vrstu restorana... Možda bolje kod Idrizija na ćevape?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 12:36   #15
bio sam u jednom kineskom restoranu, bilo je jestivo.
a misljenja sam da se kinezi prvenstveno i samo prvenstveno doseljavaju u razne dijelove svijeta da bi sto lakse zgrnuli lovu, a to sto ces ti misliti o njima ili njihovoj domovini njih ne tangira.

i on dodje tu pa fol priprema nacionalna jela ljudima koji nemaju pojma kakvog bi okusa sve to trebalo izgledati, ali i da znaju mislim da ne bi bitno utjecalo na posjecenost. jer ima jos jedna imigrantska skupina koja se bavi prehranom naroda, i ljudi svakodnevno kupuju kod njih iako znaju sto je dobar proizvod.

nekako mi se sve cini da je njihova razina pripreme u kuhinji vrlo blizu onoj u McD.
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 15:27   #16
Quote:
Noemi kaže:

Ima li jos prijedloga?
Ražnjići od piletine u umaku od kikirikija
Onda neki komadići piletine sa povrćem (mislim da se zove Kung Pao)
Pa springrolls
Pa oni njihovi rezanci

Odvratne su mi sve njihove juhe
A i deserti su mi
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 17:10   #17
kako bilo ne idite u onaj na bundeku
proslo ljeto smo se poslovnjaca i ja otrovale bilo je tri dana
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 18:38   #18
Deserte ni ja ne volim. Jedem u Ilici, restoran Peking, na krizanju sa Primorskom, 300 m od Britanca prema zapadu, i u onom u Rapskoj. Iskustva losa nemam ni u jednom, a idem cca 2 g. cca 1 mjesecno. Posluga je super. Sto se pripreme tice, uglavnom mi je to sv nekako prebrzo gotovo. Ili su ti Kinezi uvjezbani ko marinci ili nije bas sve uvijek frisko spremljeno. Ali u hrani t jos nijednom nisam uspio primijetiti. Dakle, marinci.

Obavezno, svaki puta, u svakom jedemo przeni Wan Tan sa slatko-kiselim umakom. To je nesto predobro. Ostalo glavnom saramo, a u Rapsku (posto nm je dalje) idemo najcesce samo zbog Piletine sa limunom. To je takodjer najbolji nacin pripreme piletine koji sam jeo igdje. Predobro. Prefino. Preporucujem takodjer probati i vec spomenutu patku ili bilo koju kombinaciju sa ananasom. Isto njami.

Porcije su vise nego zadovoljavajuce. Preporucujem uzeti jedno glavno jelo i sto vise ovih sitnih za 2 osobe. Tako cse proba sve i svasta, uziva u bogatstvu okusa....

Idealan menu za 2 osobe:

Predjelo
przeni wan tan (2 x 14 kn)
slatko kiseli umak (0 kn)
salata od mahunovih klica (1 dovoljna):
1. u Ilici ista sa piletinom = 15tak kn
2. u Rapskoj samo m.klice = 10tak kn

Glavno jelo
Riza:
1. u Ilici riza sa povrcem 1 porcija (20tak kn)
2. u Rapskoj 2 porcije obicne rize (16 kn)
Piletina:
1. Rapska - piletina sa limunom (45kn)
2. U Ilici toga nema, ali probajte svakako..... ne mogu se sjetiti kako se zove sad taj nacin pripreme, uglavnom donesu vam tako da kuha jos na stolu. Dojmljivo.

Salata uglavnom ne treba, ili ju mozete jesti u glavnom jelu umjesto u predjelu.

U Ilici je litra mineralne 10 kn (jeftino), a u Rapskoj 20 kn (prosjecno). U Rapskoj se na izlazu dobije u maloj casici rakije od visnje sto je njami.

Kad se sve zbroji, sa picem, za dvoje gladnih, <150 kn sigurno. Otkada sam upoznao kinesko, cesce sam u kineskom nego na pizzi.
husky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 20:05   #19
Hvala husky na konkretnom odgovoru...
Ohrabrit ću se pa gibam tamo sa ženicom...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2004., 21:47   #20
Quote:
husky kaže:
U Ilici je litra mineralne 10 kn (jeftino), a u Rapskoj 20 kn (prosjecno). U Rapskoj se na izlazu dobije u maloj casici rakije od visnje sto je njami.

Kad se sve zbroji, sa picem, za dvoje gladnih, <150 kn sigurno. Otkada sam upoznao kinesko, cesce sam u kineskom nego na pizzi.
E husky što si iscrpan! Jel plaćaju oni tebe za takvu reklamu?!

Malo se šalim, ja isto idem često pa mi je već sve to poznato, al svaka čast, sigurno si pomogao neupućenima.

Jedino imam jedno pitanje - jesi siguran da je ono što se dobije na kraju rakija od višanja?!

Pozdrav!
__________________
mixed pepper
mixed pepper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.