Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 14:03   #1
Vježbe za vrat

Tražim neke vježbe koje bi pogađale cijeli vrat,problem kod mene je kaj vrat odostraga i odnapred izgleda dost solidno zbog trapeza no iz profila izgleda dost slabo...dal postoje uopće mišići na samom vratu koje je moguće ojačat il se sve svodi na veličinu trapeza? ak možete stavit neke vježbe bil bi zahvalan...
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:43   #2
Na borilačkim sportovima se rade vježbe za vrat pod normalno.

Tu na linku imaš neke http://www.exrx.net/Lists/ExList/NeckWt.html
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 22:13   #3
Vrat raste posredno radeci sve velike vjezbe. Uopce nema potrebe vjezbati vrat ako nisi MMA profesionalac.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 22:17   #4
vrat mora bit jak !

šta će ti sva masa svijeta kad imaš mali vratić..nije skladno

evo boga,najpoznatiji vrat na svijetu

šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 22:20   #5
Meni je to fuj. Vrat mora biti estetski lijep, nemres imat deblo, jebo te
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 22:36   #6
o ukusima...
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:02   #7
ko je na slici? jel onaj overeem?
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 17:23   #8
Tyson
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 15:26   #9
Ja znam vježbe za jačanje vratnih mišića za ljude kojima je vrat preslab... u smislu da ih boli nakon duljeg čitanja npr. Samo ne znam koliko bi ti to pomoglo u smislu nabildavanja vrata...
Npr. uspravno se držiš, šakama pritišćeš glavu dolje, a glavu guraš gore, da zadržiš položaj. Probaj i osjetit ćeš mišiće... Istu vježbu možeš raditi i s rukama ispod brade ili s bočnih strana. Al ponavljam, nisam sigurna da se s tim može nabildati vrat
__________________
Outside of you...
Maza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 18:38   #10
Guglaj exrx neck exercises da dobiješ generalnu ideju.

Otpor u kretnjama kod treninga ti, umjesto sprava, mogu pružati trening partneri (ili tvoje vlastite ruke).


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 04:11   #11
Quote:
šršlo88 kaže: Pogledaj post
o ukusima...
Po klasičnim antičkim proporcijama tijela vrat bi trebao biti nešto mrvicu večeg opsega od fleksane nadlaktice
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 09:31   #12
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
"dal postoje uopće mišići na samom vratu koje je moguće ojačat il se sve svodi na veličinu trapeza? ak možete stavit neke vježbe bil bi zahvalan..."
Kako ne bi postojali, postoje mišići na vratu. Vježbaj stražnji i prednji hrvački most, kao i izometričke vježbe za vrat. Jedna zanimljiva izometrička vježba se izvodi tako da nasloniš neku srednje mekanu loptu na štok od vratiju. Nasloniš čelo na loptu i guraš loptu. To ponoviš sa svih strana (prednja, lijeva, desna i stražnja strana glave). Kada ojačaš guraš se od štoka i tako pojačavaš otpor do maksimuma. Ili vježbaj klasične izometričke vježbe gurajući rukama čelo, desnu, lijevu i stražnju stranu glave. Zadržavaj na početku pritisak cca 20sek. Nakon nekog vremena zadržavaj položaj 1min. Bitno je da normalno dišeš dok izvodiš vježbu, da ne zadržavaš dah. Možeš vježbati 4-5 serija u komadu.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 15:47   #13
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Po klasičnim antičkim proporcijama tijela vrat bi trebao biti nešto mrvicu večeg opsega od fleksane nadlaktice
Prema nekoj formuli (neznam točno čijoj), vrat,nadlaktica i list bi trebali bit iste ili približno iste veličine.
MuayThai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 19:39   #14
Dobila sam preporuku za Reganove vežbe od fizijatra. Nisu mi se nešto svidele pa ih nisam radila. Imam iskrivljenu vratnu kost i svaki dan me boli vrat već jako dugo. Mislim da je zbog vrata počeo da mi se krivi i gornji deo leđa. Trebaju mi efikasne vežbe za vratni deo.

Deo prikazan na slici je kriv i boli me.



Svaki dan se ispravljam i zabacujem glavu u ponekad ekstremne položaje i svaki put mi kost krcne. Plašim se da ću na kraju samoj sebi slomiti vrat. U pomoć!

Radiću i Reganove ako treba ali one su mi nekako staračke, penzionerske... radije bih neke druge vežbe.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:23   #15
Vezba za vrat koju je moja malenkost smislila. Kucna varijanta.
Uzme se bucica odgovarajuce tezine, konopom se veze s jedne strane, s druge se konop veze za gumu za sake.
Zauzme se polozaj kao kod veslanja u pretklonu, zagrize se guma i vuce bucica vratnim misicima.
Moze se sa manjim tezinama raditi i okretanje glave u jednu i u drugu stranu, kao da kazete ne.

Druga varijanta, jos bolja.
Ista oprema, bucica vezana konopom kome je na drugom kraju guma koja se zagrize.

Rasporede se tri stolice kao za sklekove izmedju stolica, noge se stave na jednu stolicu kao za sklekove, a na druge dve se vezbac osloni laktovima posto je najpre zagrizao opterecenje. U tom polozaju onda podize bucicu misicima vrata, a isto moze i varijanta okretanja glave.

Vezbe su fantasticne i za vrat i za misice vilica i za jacinu vilice, treba probati.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:19   #16
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Dobila sam preporuku za Reganove vežbe od fizijatra. Nisu mi se nešto svidele pa ih nisam radila. Imam iskrivljenu vratnu kost i svaki dan me boli vrat već jako dugo. Mislim da je zbog vrata počeo da mi se krivi i gornji deo leđa. Trebaju mi efikasne vežbe za vratni deo.

Deo prikazan na slici je kriv i boli me.



Svaki dan se ispravljam i zabacujem glavu u ponekad ekstremne položaje i svaki put mi kost krcne. Plašim se da ću na kraju samoj sebi slomiti vrat. U pomoć!

Radiću i Reganove ako treba ali one su mi nekako staračke, penzionerske... radije bih neke druge vežbe.
Prije svega bi se trebala fokusirat na mišiće koji utječu na tvoj anatomski stav. Vrat se pozicionira u odnosu na položaj ostatka tijela.
Poslušaj savjet fizioterapeuta iako ti možda njegovi savjeti ne čine logičnim.
Bitno je da ti stručna osoba sa uvidom u tvoj slučaj odredi terapiju jer nisu sve vježbe vrata namjenjene svim slučajevima. Nekad vježbanje vrata može pogoršati problem.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 16:57   #17
Svatko zainteresiran za vježbanje vrata trebao bi pogledati alphadestiny kanal https://www.youtube.com/results?sear...hadestiny+neck
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:38   #18
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Prije svega bi se trebala fokusirat na mišiće koji utječu na tvoj anatomski stav. Vrat se pozicionira u odnosu na položaj ostatka tijela.
Poslušaj savjet fizioterapeuta iako ti možda njegovi savjeti ne čine logičnim.
Bitno je da ti stručna osoba sa uvidom u tvoj slučaj odredi terapiju jer nisu sve vježbe vrata namjenjene svim slučajevima. Nekad vježbanje vrata može pogoršati problem.
Upravo to. Imam problem sa tim da se zgodno namestim - bilo u sedećem ili ležećem položaju nikada ne mogu da se dovoljno ispravim i glava se uvek spušta zbog čega vrat trpi. Ne vidim kako stanje može da mi se poboljša osim vežbama tako da nemam nekog izbora osim da ih radim. Ali zapravo bih volela da mogu da visim kao šišmiš.
Hvala na savetima, nisam sve to znala.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 07:06   #19
Quote:
Euphrosine kaže: Pogledaj post
Upravo to. Imam problem sa tim da se zgodno namestim - bilo u sedećem ili ležećem položaju nikada ne mogu da se dovoljno ispravim i glava se uvek spušta zbog čega vrat trpi. Ne vidim kako stanje može da mi se poboljša osim vežbama tako da nemam nekog izbora osim da ih radim. Ali zapravo bih volela da mogu da visim kao šišmiš.
Hvala na savetima, nisam sve to znala.
Tebi je ustvari problem povijena gornja kicma.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.