Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Pogledaj rezultate ankete: Tko je bolji?
Pele 233 37.28%
Maradona 392 62.72%
Glasovatelji: 625. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 20:55   #3621
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Što mislite koji klub je imao najviše all time zvijezdi tokom povijesti? Znači nebitno koliko su se zadržali(tipa Ronaldo po sezonu u Milanu i Barci). Vjerojatno između RM i Barcelone.
Pa je, vjerojatno to jesu Barcelona i Real, s time da bih ja rekao da je to posljedica više zadnjih 20-ak godina nego li ranijeg razdoblja. Treba uzeti u obzir i Milan.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:07   #3622
Racunajuci samo doba televizijskih prijenosa, znaci zadnjih 50-55 godina onda Barcelona sigurno, bez ikakve zelje za nadjebavanjima sa Realovcima jer me boli ona stvar za oba kluba

Krojf, mali debeli, debeli i mali spadaju sigurno u onaj prvi esalon all timera. Tu ne spominjen Ronaldinhe, Romarije, Fige, Inieste i tu ekipu iz druge skupine.
Znaci, 4 od 10 najvecih. Smjestenih na prvih 5-6 pozicija

Kristinka i Zidane su na ovin nizin pozicijama na granici top 10 ka predstavnici Reala (plus naravno vec prije spomenuti debeli)
__________________
Did the CIA write Wind of Change?
reg. ovisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:58   #3623
To je ok, ali da li se mogu nazvati igracima Barcelone ovi koji su nastupali 1 do 2 sezone. Maradona je bio, ako se ne varam 2 sezone, a Ronaldo 1. Bez pokusaja zajebavanja. Gledate all star igrace koji su ikada igrali za nekakv klub, pa makar samo i jednu utakmicu ili all star igraci koju su bili "dio" kluba. I da li gledate u kojem trenutku karijere su igrali za klub.

Da li onda upada NY Cosmos u igri sa Peleom,Neeskensom i Beckenbauerom? (Carlos Alberto, Bogovic, Buljan...)
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:27   #3624
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
To je ok, ali da li se mogu nazvati igracima Barcelone ovi koji su nastupali 1 do 2 sezone. Maradona je bio, ako se ne varam 2 sezone, a Ronaldo 1. Bez pokusaja zajebavanja. Gledate all star igrace koji su ikada igrali za nekakv klub, pa makar samo i jednu utakmicu ili all star igraci koju su bili "dio" kluba. I da li gledate u kojem trenutku karijere su igrali za klub.

Da li onda upada NY Cosmos u igri sa Peleom,Neeskensom i Beckenbauerom? (Carlos Alberto, Bogovic, Buljan...)
Razlika je u tome što je to Ronaldu bila vjerojatno najbolja godina u karijeri, a i Maradona je bio standardno dobar prije loma noge.
Što se tiče Cosmosa priča je skroz drugačija.Ekipa je došla uživati na kraju karijere.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:49   #3625
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome što je to Ronaldu bila vjerojatno najbolja godina u karijeri, a i Maradona je bio standardno dobar prije loma noge.
Što se tiče Cosmosa priča je skroz drugačija.Ekipa je došla uživati na kraju karijere.
Po tvom misljenju, po tudjem ce netko reci da je Ronaldova najbolja sezona jedan od onih u RM. Dok ce ti pak netko drugi tvrditi da je najbolju sezonu Maradona odigrao u Napoliju i da je sve prije toga samo put do italije.

Zato pitam. Mislim jasno je da sve ovo subjektivno. I zato sam dao primjer NYC...
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:29   #3626
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Po tvom misljenju, po tudjem ce netko reci da je Ronaldova najbolja sezona jedan od onih u RM. Dok ce ti pak netko drugi tvrditi da je najbolju sezonu Maradona odigrao u Napoliju i da je sve prije toga samo put do italije.

Zato pitam. Mislim jasno je da sve ovo subjektivno. I zato sam dao primjer NYC...
U Madridu gdje su navijači Ronalda zvali debeljko?Moraš se više potruditi, jer još nitko nije izrekao kako su to bile Ronaldove najbolje godine.
Nema sumnje da je Maradona najveću slavu postigao u Napoliju, ali isto tako dobro je igrao i u Barceloni.Razlika je što se podrazumijeva da osvajaš trofeje kad igraš u Barceloni, a u Napulju je to čudo.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:52   #3627
Ronalda su u Realu zvali debeljko, i to je bitnije od 5 sezona koje je tamo proveo, za razliku od jedne jedine u Barceloni. VB16 na najvišem nivou.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:59   #3628
Maradona odigrao 36 utakmica za Barcu i osvojio 2 kupa.
Sa Napolijem odigrao sedam sezona, osvojio dva prvenstva, kup, kup uefu i u tom periodu odveo Argentinu do zlata '86 i finala '90.

Barcelonina legenda
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:32   #3629
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Ronalda su u Realu zvali debeljko, i to je bitnije od 5 sezona koje je tamo proveo, za razliku od jedne jedine u Barceloni. VB16 na najvišem nivou.
Da ponovim post, možda ti pomogne pri razumijevanju:
Quote:
Hrvoje:
Razlika je u tome što je to Ronaldu bila vjerojatno najbolja godina u karijeri
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Maradona odigrao 36 utakmica za Barcu i osvojio 2 kupa.
Sa Napolijem odigrao sedam sezona, osvojio dva prvenstva, kup, kup uefu i u tom periodu odveo Argentinu do zlata '86 i finala '90.

Barcelonina legenda
Quote:
Hrvoje:
Maradona je bio standardno dobar prije loma noge.
Gdje se tu koristi izraz legenda?

Pojasni mi jel mi pričamo o kvaliteti ili kvantiteti?Odnosno zvijezda ili legendi.
Ignoriranje teme i prethodnih postova obično je značajka VB16.Kao i korištenje tog sinonima.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 23:25   #3630
Ne može se to tako odrediti. Ako gledamo koji klub ima najbolje igrače kroz povijest, ali ti igrači po meni moraju igrati barem 5 sezona u jednom klubu.

Dakle, slažem se da Maradona ili Ronaldo ne mogu uz Barcelonu. Maradona samo Napoli, a Ronaldo uz Real

No, svejedno i ako gledamo najmanje 5 sezona, mislim da ipak tu Barcelona nosi pobjedu. Dakle, trenutni status igrača. Barcelona ima 2/5 najboljih igrača u povijesti. Ceuyff i Messi. Pele samo Santos, Di Stefano Real, Maradona Napoli. Niti jedan klub u povijesti nema 2 igrača iz top 5, a da su barem igrali 5 sezona.

Ispada jedan Ronaldo, Romario, Maradona, ali pogledajte tko dolazi;

Rivaldo
Iniesta
Xavi
Koeman
Laudrup
Pep
Ronaldinho
Kubala
Stoichkov
Eto'o
Alves
Puyol

Zubizareta, Alves, Koeman, Puyol - Buskets, Xavi, Iniesta, Cruyff - Ronaldinho - Eto'o (Suarez), Messi.

U zamjenama Laudrup koji može savršeno zamijeniti Iniestu, Kubala koji savršeno mijenja Ronaldinha, a Kubala je inače proglašen najboljim Barceloninim igračem u povijesti, ali za 20. stoljeće.

Pep može Xavia, a Sroichkov može Suareza. Sad zamislite da se sve gleda, onda Maradona, Ronaldo, Romario, sli stvarno ne znam kako bi onda ta momčad izgledala. U prvih 11 da su ti Maradona, Messi, Romario, Ronaldo, ali zar nemamo to. Cruyff može zamijeniti Maradonu, Ronaldinho može Ronalda, a Suarez može Romaria.

Eventualno Milan, Baresi - Maldini kao glavni dvojac, a ofenzivno Gullit, Rajkard, Van Basten. Svjedno, mislim da su Cruyff i Messi zajedno jednostavno previše, a onda još tu vidiš vezu koja ima igrača koji najbolje diktira tempo. Tu se sva ofenziva oslobađa i ne znam tko bi to mogao zaustaviti.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 03:14   #3631
Quote:
Hrvojeee kaže: Pogledaj post
Da ponovim post, možda ti pomogne pri razumijevanju:
Sta ti meni imas pojasnjavati, da je po tvom nekakvom subjektivnom i apsolutno nebitnom misljenju jedna Ronaldova sezona u Barci bitnija od pet u Realu?
Nemoj se truditi.

Quote:
Gdje se tu koristi izraz legenda?

Pojasni mi jel mi pričamo o kvaliteti ili kvantiteti?Odnosno zvijezda ili legendi.
Ignoriranje teme i prethodnih postova obično je značajka VB16.Kao i korištenje tog sinonima.
Standardno dobar i prije loma noge
Debeljko

Strucne ocjene

Nemoj se truditi pobijati cinjenice, a cinjenice su ti iznesene u mojim postovima. Tvoje ocjene 'debeljko' i 'standardno dobar prije loma noge' ostavi za kafanske rasprave.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 10:20   #3632
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Sta ti meni imas pojasnjavati, da je po tvom nekakvom subjektivnom i apsolutno nebitnom misljenju jedna Ronaldova sezona u Barci bitnija od pet u Realu?
Nemoj se truditi.
Standardno dobar i prije loma noge
Debeljko

Strucne ocjene

Nemoj se truditi pobijati cinjenice, a cinjenice su ti iznesene u mojim postovima. Tvoje ocjene 'debeljko' i 'standardno dobar prije loma noge' ostavi za kafanske rasprave.
Argumentacija na razini komunikacije.Šteta što nije i na razini ega:klap:
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:45   #3633
Što se čudiš? Carlos je dokazani klaun..nema s njim smisla išta ni komentirat ni diskutirat jer em ne zna, em ne čita s razumijevanjem, a i druge neke stvari su upitne koje neću spominjat da slučajno ne poberem karton zbog "vrijeđanja"..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 22:20   #3634
Mislim da je CR7 sa zadnjih godinu dana ušao među 10-ak najvećih svih vremena. Inž?
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 22:54   #3635
Možda sam premlad, ali mislim da ovo nitko nije napravio u modernom nogometu...
motangens is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 22:57   #3636
Da među 10. Pa čovjek je TOP1.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 23:56   #3637
Vjerojatno je u top 10, možda i najbolji finišer. Drugi najbolji igrač ovog stoljeća.

Ali ove priče da ja najbolji ikad su smiješne. Ronaldo zadnje 2,3 sezone je napadač koji sve trpa što mu ekipa namjesti. Ne može se usporedit s Messijem i Maradonom i njihovim utjecajem na igru.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 01:30   #3638
https://gol.dnevnik.hr/clanak/rubrik...---478806.html
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 01:41   #3639
Igrač koji je pola karijere bio jednak ili bolji od Georgea Besta, a drugu polovicu jedak ili bolji od Gerda Muellera.

Malo igrača se može pohvaliti s takvim uspjehom u dvije ipak značajno odvojene uloge.
ZinedineZidane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 03:46   #3640

Ne da je jedan od najvećih, nego su on i Messi sami vrh. Svaka čast Maradoni, Peleu, Platiniju i ostalima, ali danas se ipak igra jedan drugačiji nogomet nego tad. Naravno, i treninzi su drugačiji, možda bi danas i jedan Pele ili Maradona izgledali kao Messi ili CR, ali to nikad nećemo saznati. Tako da za titulu najvećeg ikad po meni knjiga ostaje na dva imena. CR i Messi.

Statistički gledano, obojica su tu negdje.

Po broju trofeja na klupskoj razini Messi 30, CR 20 (podići će to malo do kraja godine superkupovima)

Na reprezentativnoj Messi ima ta 3 izgubljena finala Cope i jedno finale SP-a, CR je uzeo europsku titulu i jednom izgubio finale.

Na individualnoj su pak totalno izjednačeni. Messi 5 zlatnih lopti, CR će neupitno ove godine uzeti zlatnu loptu i doći do brojke 5.

Zlatnih kopački obojica imaju po 4 komada.

Messi ima nešto bolji career goal ratio (700 nastupa, 565 golova, 0.81 gola po tekmi) od CR-a (855 nastupa, 600 golova, 0.7 golova po tekmi)

Ruku na srce, u nokaut fazama reprezentativnih natjecanja obojica su dosad u karijeri zabijala ili malo, ili nimalo (svega par golova). Koliko god se tu na forumu znalo pisati da Messi ne zabija u ključnim utakmicama, to nije istina. I jedan i drugi su se nazabijali golova od četvrtfinala do finala LP, jedne sezone jedan uspješnije, druge sezone je drugi uspješniji.

Čak su i u zatajivanju poreza tu negdje

Realnost je da GOAT-a nećemo moći proglasiti dok obojica ne završe karijeru, budući da Messi na ovoj razini može još sigurno 3-4 godine igrati, dok me CR sa svojim fanatizmom, voljom za treningom i brigom za zdravlje ne bi iznenadio da igra do 40. godine.

Moje neko mišljenje je da je Messi za jednu nijansu bolji igrač, odnosno da više utječe na igru momčadi nego CR. Čini mi se da obojicu staviš u neku Celtu, mislim da bi Messijeva Celta osvojila više bodova nego CR-ova Celta. Ali to je samo moj dojam. Recimo da je Messi 10/10 igrač, CR je 9.99/10. Iako je CR najbolji golgeter i trpač u povijesti nogometa, kad je u formi taj zicer ne promašuje.
__________________
MOST je najbolja stvar koja se dogodila Hrvatskoj.
Irfani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:33.