Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 17:22   #1
Nikada nisam bio zaljubljen

...a 25 mi je godina.
imao sam nekakvih cura, bio u kojekakvim odnosima, cak sam uspio i razviti neka osjecanja (umjerene jacine) ali nikada mi se nije desilo da izgubim glavu za nekim.
mislim da sam svjestan vecine razloga zasto je to tako.
neki od razloga koji su me prije kocili vise ne postoje, ali se pitam da li postoje neki drugi razlozi koje jos uvijek nisam osvijestio, ili koji su se nedavno pojavili.

dosta sam se promijenio u posljednjih nekoliko godina, i imam osjecaj da ljudi kakvi su mi se prije svidjali, danas nekako zaziru od mene. mozda je to samo osjecaj koji me vara, ne znam.
recimo, prije sam bio sam dosta tih. danas sam dosta asertivan i glasan.
zivot me natjerao da odbacim jedan originalni dio svoje osobnosti i nadomjestim ga nekim drugim, drugacijim. zbog toga imam osjecaj da privlacim krivu vrstu ljudi, a odbijam one koji mi se u dubini duse svidjaju.
takodjer cesto imam osjecaj da u svojoj komunikaciji sa ljudima, pogotovo sa suprotnim spolom, ne prikazujem svoje pravo ja. taj osjecaj nije prisutan u toku komunikacije, jer sam spontan i nemam problema sa komunikacijom, nego kasnije kada razmisljam o tim razgovorima.
oke, covjek se prirodno mijenja, razumijem. stvar je u tome da moja povucenost i tisina nije bila posljedica manjka samopouzdanja, nego sam po prirodi bio introvert, ali sam shvatio da mnogi tu introvertnost tumace kao slabost i vremenom se to promijenilo. spontano.
posljednjih godinu dana me zivot gadja problemima baš pojacanim intenzitetom, a ovih dana se osjecam totalno usamljeno i ranjivo i vjerojatno je to razlog zasto pisem ovu temu.
vjerojatno niko ne moze reci nesto sto ce odmah promijeniti stvari, ali bih volio da se javi neko ko je kasnije osjetio okus prave zaljubljenosti
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:26   #2
Prava zaljubljenost je ovo...



Jel ti stvarno misliš da ti to u životu treba?
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:28   #3
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
zivot me natjerao da odbacim jedan originalni dio svoje osobnosti i nadomjestim ga nekim drugim, drugacijim. zbog toga imam osjecaj da privlacim krivu vrstu ljudi, a odbijam one koji mi se u dubini duse svidjaju.
Rekao si jednu dobru stvar koja je po meni ključ dobrih odnosa, a s time i onih ljubavnih. Dok god ćeš biti nešto što nisi provlačiti ćeš ljude koje zapravo ne želiš privući. Zato je najbolje biti svoj, izraziti svoja iskrena mišljenja i stajališta, ne bojati se pričati o stvarima koje voliš i koje te ispunjuju. Tada će taj tvoj signal koji šalješ pokupiti netko tko je kao ti.

Introvertiranost definitivno nije slabost nego dio tvoje ličnosti. Naravno, ljudi se mijenjanju i možda više nisi ni ti toliko povučen u sebe kao prije no nemoj se forsirati na nešto što jednostavno nije tvoj stil. Osoba koje ne istinski odgovaraju je malo, šteta ih je odbiti svojom maskom.

Što se tiče zaljubljenosti ne brigaj, nema šanse da će te u životu zaobići taj head over heels osjećaj. Sve u svoje vrijeme.


Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 01:17   #4
Zaljubljenost osjeti svaka "prosječna" osoba, nije to nauka. Neke obrasce ponašanja i stavove možeš naučiti i svjesno promijeniti, a one duboko nutarnje reflekse teško. Možda griješim, ali mislima da nas ima koji jednostavno nismo sposobni za zatelebati se kao tele (isto kako su neki slijepi na boje) ili bar dozvoliti si isto.

Koliko te plaši/uznemiruje vezanje i zavisnost prema drugima i obrnuto?
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 16:41   #5
ne dese se takve stvari pravome muškarcu. to se desi slabiću samo...
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:44   #6
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
...a 25 mi je godina.
imao sam nekakvih cura, bio u kojekakvim odnosima, cak sam uspio i razviti neka osjecanja (umjerene jacine) ali nikada mi se nije desilo da izgubim glavu za nekim.
mislim da sam svjestan vecine razloga zasto je to tako.
neki od razloga koji su me prije kocili vise ne postoje, ali se pitam da li postoje neki drugi razlozi koje jos uvijek nisam osvijestio, ili koji su se nedavno pojavili.

dosta sam se promijenio u posljednjih nekoliko godina, i imam osjecaj da ljudi kakvi su mi se prije svidjali, danas nekako zaziru od mene. mozda je to samo osjecaj koji me vara, ne znam.
recimo, prije sam bio sam dosta tih. danas sam dosta asertivan i glasan.
zivot me natjerao da odbacim jedan originalni dio svoje osobnosti i nadomjestim ga nekim drugim, drugacijim. zbog toga imam osjecaj da privlacim krivu vrstu ljudi, a odbijam one koji mi se u dubini duse svidjaju.
takodjer cesto imam osjecaj da u svojoj komunikaciji sa ljudima, pogotovo sa suprotnim spolom, ne prikazujem svoje pravo ja. taj osjecaj nije prisutan u toku komunikacije, jer sam spontan i nemam problema sa komunikacijom, nego kasnije kada razmisljam o tim razgovorima.
oke, covjek se prirodno mijenja, razumijem. stvar je u tome da moja povucenost i tisina nije bila posljedica manjka samopouzdanja, nego sam po prirodi bio introvert, ali sam shvatio da mnogi tu introvertnost tumace kao slabost i vremenom se to promijenilo. spontano.
posljednjih godinu dana me zivot gadja problemima baš pojacanim intenzitetom, a ovih dana se osjecam totalno usamljeno i ranjivo i vjerojatno je to razlog zasto pisem ovu temu.
vjerojatno niko ne moze reci nesto sto ce odmah promijeniti stvari, ali bih volio da se javi neko ko je kasnije osjetio okus prave zaljubljenosti
Imaš kažeš 25 godina, što je dovoljno da više za nikim ne "izgubiš glavu". Ljudi u ozbiljnim godinama ne mogu si priuštiti da budu ludi i blesavi, imaš odgovornosti.
Ne vidim također problem da odglumiš neke maske kada nekog novog upoznaješ, pa svi ih nosimo pred kolegama, šefom, na spojevima i slično. Ljudi nemaju ekskluzivno pravo da im pokažeš pravog i ranjivog sebe, to se treba zaslužiti.
Zaljubljenost je prolazan osjećaj, znat ćeš kad se pojavi i kada imaš potrebu biti intimno i iskreno jako blizu partnerice, ali taj osjećaj traje najviše 2 godine, nakon toga ako veza dovoljno sazrije kreće ljubav. Dosta veza baš raskine u tom periodu jer je zaljubljenost kao droga, imaš osjećaj kao da "nešto fali i nije kao nekad" i još se jave razne nesuglasice pa parovi upadnu u krizu.
Možda na žene gledaš kao na objekte i ne želiš biti previše intimno i osjećajno blizak od straha da te netko ne povrijedi pa stoga ne dopuštaš sebi da se zaljubiš... Ono izađeš, pojebeš i ideš dalje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:53   #7
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Imaš kažeš 25 godina, što je dovoljno da više za nikim ne "izgubiš glavu". Ljudi u ozbiljnim godinama ne mogu si priuštiti da budu ludi i blesavi, imaš odgovornosti.
Kaj su to ozbiljne godine? Il sam nekaj krivo shvatil? Ja sam sa 25 godina bil slijepo zaljubljen ko tuka i to nepodnošljivom lakoćom!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:13   #8
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kaj su to ozbiljne godine? Il sam nekaj krivo shvatil? Ja sam sa 25 godina bil slijepo zaljubljen ko tuka i to nepodnošljivom lakoćom!
Vjerojatno zato jer nisi imao nekog pametnijeg posla u životu...
Plus toga držim da si dobar i jako osjećajan dečko pa hoće to tebe..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:14   #9
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zato jer nisi imao nekog pametnijeg posla u životu...
Majku joj jebem!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 21:16   #10
Nije to ni toliko loše...ja sam dosta puta bio zaljubljen a onda sam odlazio kada ta osoba nije htjela ništa više.ponekad bi se desilo da bi me htela držati uokolo kao rame za plakanje ili rezervni novčanik,i onda kada nastojiš da se izvučeš krenu napadi...pljuvali su po meni neprestano...debil, kreten i najčešće peder..
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:18   #11
Ja bih sve na svijetu dao da mogu biti potpuno aseksualan.
Kao oni tibetanski redovnici.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:33   #12
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Imaš kažeš 25 godina, što je dovoljno da više za nikim ne "izgubiš glavu". Ljudi u ozbiljnim godinama ne mogu si priuštiti da budu ludi i blesavi, imaš odgovornosti.
Ne vidim također problem da odglumiš neke maske kada nekog novog upoznaješ, pa svi ih nosimo pred kolegama, šefom, na spojevima i slično. Ljudi nemaju ekskluzivno pravo da im pokažeš pravog i ranjivog sebe, to se treba zaslužiti.
Zaljubljenost je prolazan osjećaj, znat ćeš kad se pojavi i kada imaš potrebu biti intimno i iskreno jako blizu partnerice, ali taj osjećaj traje najviše 2 godine, nakon toga ako veza dovoljno sazrije kreće ljubav. Dosta veza baš raskine u tom periodu jer je zaljubljenost kao droga, imaš osjećaj kao da "nešto fali i nije kao nekad" i još se jave razne nesuglasice pa parovi upadnu u krizu.
Možda na žene gledaš kao na objekte i ne želiš biti previše intimno i osjećajno blizak od straha da te netko ne povrijedi pa stoga ne dopuštaš sebi da se zaljubiš... Ono izađeš, pojebeš i ideš dalje...
Ma odakle tebi zaključci o životnom dobu koje je uobičajeno za zaljubljivanje?
Je li ti to sve iz glave ili iz priručnika?
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:59   #13
Što bi ja dala da se ne mogu zaljubiti
__________________
''Briga vuka što ovce o njemu misle!''
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:11   #14
Quote:
Lady Mona kaže: Pogledaj post
Što bi ja dala da se ne mogu zaljubiti
I što bi onda? Misliš da bi ti bilo bolje?
Pusti trenutno razočaranje i ne kakaj
sljeme1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:48   #15
Ma i bolje ti je bez toga, jednom sam se zaljubio, malo patio, malo poricao, kao zeli ona mene, samo to nije shvatila napravio par puta budalu od sebe, sve u svemu lose iskustvo, srecom, desilo se samo jednom
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:01   #16
Quote:
sljeme1234 kaže: Pogledaj post
I što bi onda? Misliš da bi ti bilo bolje?
Pusti trenutno razočaranje i ne kakaj
Daa, bilo bi
__________________
''Briga vuka što ovce o njemu misle!''
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:30   #17
Quote:
Lady Mona kaže: Pogledaj post
Što bi ja dala da se ne mogu zaljubiti
u neku ruku mu i zavidim
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 16:36   #18
Quote:
Clandestine kaže: Pogledaj post
u neku ruku mu i zavidim
Da, i da mogu nać drugog dok se okrenem a da me nije briga za prvog
__________________
''Briga vuka što ovce o njemu misle!''
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.