Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 07:57   #21
Quote:
paprat984 kaže: Pogledaj post
Ako te zanimaju kompovi i imaš stalan posao, onda bih ti ja ovo savjetovao:
1. Nađi posao u Zg-u (zaštitarski?). Bitno da je ugovor za stalno.
2. Odi u banku i digni kredit za obrazovanje. Ne znam koja banka, ali bar neke imaju to u ponudi (proguglaj). Postoje odgode plaćanja, tako da kreneš vraćati kad se zaposliš.
3. S tim parama upiši privatni faks i studiraj vanredno. Ako ti se kosi raspored na poslu sa rasporedom na faksu, dogovori se sa faksom da ti daju malo fleksibilniji raspored (dio ujutro sa redovnima, dio popodne sa izvanrednima).
4. Završi faks, zaposli se, počni radit ono što kažeš da te interesira i kroz par godina vrati kredit.
5. Za xy godina se vrati na ovu temu i opiši svoj put za idućeg čovjeka u istoj poziciji.
Sa zaštitarskim poslom u Zg mogu plaćati stan, ako uzmemo u obzir plaće i cijene stanova. I ne bih se kockao s faksom. Po svemu što sam imao prilike čuti/čitati, ne garantira mi baš ništa, čak i da ga uspješno završim. Što je upitno, s obzirom na višegodišnju pauzu od učenja.

Ugovor za stalno se dobiva mahom u svim zaštitarskim tvrtkama.Po meni, mazanje očiju, jer ne garantira ništa. Što se tiče savjeta, tu sam uvijek otvoren, ako imam što dobro za reći
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ako do sad nisi naucio programirati, niti neces. To samo znaci da te isto ne zanima, i koliko god diploma i tecajeva nastancao, dzaba ti. Nitko te nece pitati papir na kojem pise da si zavrsio tecaj, nego ce te pitati sto konkretno znas raditi, i/ili di dati zadatak u vidu koda koji trebas nastrikati.

Programiranje ili volis, ili ti je odvratno... ja spadam u ovu drugu kategoriju (barem sto se tice high level jezika). Iz Slavonskog broda si, napravi sto i svi drugi, spakuj kofer i pici za Irsku, Austriju, Njemacku ili neku slicnu destinaciju.

Ako bas hoces ostat doma, i nemas ideju sto bi radio, netko je vec predlozio zavarivace, dobra sljaka, nimalo lagana, ali dobro se zaradi. Bez problema 6-7 tisuca kuna za normalno radno vrijeme, barem tu u mojim krajevima.
Nema uvrede, ali i za IE, i za Njemačku trebaš nešto konkretno znati, ako ne misliš mirovinu dočekati na mješalici. Dakle, i tada mislim da nešto treba naučiti.

Ovdje mi se čini nešto manje, kao ovdje. Teren je druga stvar.

Pitanje je zapravo trebalo biti je li beskorisno pokušati uopće i gubiti vrijeme, ako nema šanse da to savladam imalo sam. Mislim da poslovi koje ne bih podnio su posao konobara ili poslovi na čiji rezultat ne mogu direktno utjecat s više truda(npr direktna prodaja, gdje više truda ne garantira bolji rezultat uvijek).
Quote:
Shaggy kaže: Pogledaj post
Pa nek kupi ovce i nek pasu, ja ne znam zakaj ljudi bjeze od stocarstva.
Po meni jako unosan biznis i ako imas malo smisla za promidzbu, pregovarackog duha i nesto mozes se vrlo brzo uzdignuti od obicnog čobana do trgovca.
A ljudi su glupi, pa odustaju od takvih poslova koji su uhodani?

Recimo da to treba nekome i prodati.
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ovo je takva istina da je svaka rasprava suvišna. Programiranje apsolutno što god svi pričali, nije za svakoga. Usporedio bih ga sa sviranjem nekog instrumenta. Ako nisi za to, nisi. Možeš naučiti neke osnove ali da ćeš biti dobar programer, nećeš. Preteško je ako te to nimalo ne zanima i ako nemaš analitičko-logičku stranu mozga malo naglašeniju. Posao je za propucati si glavu ako u tome ne uživaš. Čista love/hate karijera, nema između.

Ali opet, neka pokuša. Svakako probati pa vidjeti kako ide. Možda čovjek ima smisla samo još nije otkrio svoju strast.
Upravo to. Ima puno svjetova koje nisam otkrio, pa možda zato ne znam da mi nešto leži. Doduše, puno više se odnosi na druge aspekte života, nego sam posao
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 18:17   #22
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Sa zaštitarskim poslom u Zg mogu plaćati stan, ako uzmemo u obzir plaće i cijene stanova. I ne bih se kockao s faksom. Po svemu što sam imao prilike čuti/čitati, ne garantira mi baš ništa, čak i da ga uspješno završim. Što je upitno, s obzirom na višegodišnju pauzu od učenja.
...
Nema uvrede, ali i za IE, i za Njemačku trebaš nešto konkretno znati, ako ne misliš mirovinu dočekati na mješalici. Dakle, i tada mislim da nešto treba naučiti.
Iskreno, ne iidm kako mozes placati stan u Zagrebu i prezivjeti sa zastitarkom placom od 4000 kuna. Stan nek je dvije s rezijama (dakle garsonjera ili rup ana periferiji) ostanu ti 2000 kuna za sve, to je prezivljavanje, a nemas 18 godina nego 31... A godine idu. Vani ces za isti posao dobiti barem tri put avecu placu, pa se jos nesto i moze, barem dostojno zivjeti. Posla ima, frend mi je otisao u Irsku, bez veze ikakve, nasao prvi posao, cisti sljakeraj u reciklaznom dvoristu, nije bio zadovoljan, trazio dalje i zaposlio e u facebooku, acocunt manager. odnosno provjerava lazne accounte i brise ih. placa 1800 Eura, ima i dorucak i rucak u firmi, besplatan, sobu placa 500 Eura (njih cetvero rentaju kucu, svatko svoju sobu, i zajednicka kuhinja i dnevni) i ostaje mu pristojno love za zivot. U osijeku je imao prihode od 2000 kuna. Pa ti vidi.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Upravo to. Ima puno svjetova koje nisam otkrio, pa možda zato ne znam da mi nešto leži. Doduše, puno više se odnosi na druge aspekte života, nego sam posao
Ma samo ti daj, ali iskreno, ja ne znam niti jednog dobrog programera koji nije poceo u mladosti, sam, bez ikakvih tecajeva. Zanimalo ga pa se igrao, i sad u srednjim tridesetima ima 20 godina iskustva i 700 projekata iza sebe, od vlastitih igrarija, weba, do onoga sto je radio za placu. Sad se stavi pored njega, zavrsis tecaj, malo se priucis i prijavis za posao, kako ces mu ti biti konkurencija?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 00:24   #23
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne iidm kako mozes placati stan u Zagrebu i prezivjeti sa zastitarkom placom od 4000 kuna. Stan nek je dvije s rezijama (dakle garsonjera ili rup ana periferiji) ostanu ti 2000 kuna za sve, to je prezivljavanje, a nemas 18 godina nego 31... A godine idu. Vani ces za isti posao dobiti barem tri put avecu placu, pa se jos nesto i moze, barem dostojno zivjeti. Posla ima, frend mi je otisao u Irsku, bez veze ikakve, nasao prvi posao, cisti sljakeraj u reciklaznom dvoristu, nije bio zadovoljan, trazio dalje i zaposlio e u facebooku, acocunt manager. odnosno provjerava lazne accounte i brise ih. placa 1800 Eura, ima i dorucak i rucak u firmi, besplatan, sobu placa 500 Eura (njih cetvero rentaju kucu, svatko svoju sobu, i zajednicka kuhinja i dnevni) i ostaje mu pristojno love za zivot. U osijeku je imao prihode od 2000 kuna. Pa ti vidi.
Ja sam rekao da ja sa zaštitarskom plaćom mogu plaćati stan(samo to, bez preživljavanja). U smislu da nemam što tražiti u Zg kao zaštitar, i da mi to nikako nije opcija. Btw, 4000 mislim da je plaća sa stotinjak prekovremenih. Realnije je oko 3000.

Quote:
Ma samo ti daj, ali iskreno, ja ne znam niti jednog dobrog programera koji nije poceo u mladosti, sam, bez ikakvih tecajeva. Zanimalo ga pa se igrao, i sad u srednjim tridesetima ima 20 godina iskustva i 700 projekata iza sebe, od vlastitih igrarija, weba, do onoga sto je radio za placu. Sad se stavi pored njega, zavrsis tecaj, malo se priucis i prijavis za posao, kako ces mu ti biti konkurencija?
Ja sam čuo svega. Od toga da je zahtjevno, do toga da se svakakav šljam smatra programerima i da nažalost i takvi imaju posla, jer ih nedostaje Sad, koliko je u čemu istine, vjerojatno je negdje između, i ovisi tko priča. Vjerujem da se ovaj "šljam" brzo iskristalizira i ne zadržavaju se puno na jednom mjestu, nakon što pokažu svoje vještine.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 01:06   #24
možda da vidi u zg stan s par cimera ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 08:47   #25
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ma samo ti daj, ali iskreno, ja ne znam niti jednog dobrog programera koji nije poceo u mladosti, sam, bez ikakvih tecajeva. Zanimalo ga pa se igrao, i sad u srednjim tridesetima ima 20 godina iskustva i 700 projekata iza sebe, od vlastitih igrarija, weba, do onoga sto je radio za placu. Sad se stavi pored njega, zavrsis tecaj, malo se priucis i prijavis za posao, kako ces mu ti biti konkurencija?
Potražnja za njima još uvijek nadmašuje ponudu tako da postoje šanse da se negdje ugura. Poslodavci često traže čuda ali realno dobiju što dobiju. Profil čovjeka kojeg si ti spomenuo, ugrabe najbolje firme(manjina) koje najviše nude. Prosječne firme(većina) se moraju zadovoljiti i s prosječnim kadrom. Tako da... Svatko može naći svoje mjesto pod suncem uz dovoljno ulaganja u sebe.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 11:06   #26
Jučer sam imao poticajan razgovor gdje sam shvatio da je situacija takva da nemam razloga ne pokušati. Također, shvatio sam da mi studij ne bi nužno puno pomogao, jer osoba od koje sam mislio pokupiti neke savjete i preporuke, iako rastura c++, c# i slično, javu - ne zna(a navodno mu je to prepreka za raditi nešto).
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 12:02   #27
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Jučer sam imao poticajan razgovor gdje sam shvatio da je situacija takva da nemam razloga ne pokušati. Također, shvatio sam da mi studij ne bi nužno puno pomogao, jer osoba od koje sam mislio pokupiti neke savjete i preporuke, iako rastura c++, c# i slično, javu - ne zna(a navodno mu je to prepreka za raditi nešto).
Moja topla preporuka ti je izvanredni stručni studij elektrotehnike ili mehatronike. Imati ćeš neku diplomu više škole koju možeš steći uz rad i onda ako ćeš se baviti IT-om, go for it. Ako tu više ne vidiš smisao i u jednom trenutku života ti se to zgadi, lovi se elektrotehnike. Tu ćeš naći posla i to je dosta široko polje. IT diploma sama po sebi nema previše smisla.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:14   #28
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Ma samo ti daj, ali iskreno, ja ne znam niti jednog dobrog programera koji nije poceo u mladosti, sam, bez ikakvih tecajeva. Zanimalo ga pa se igrao, i sad u srednjim tridesetima ima 20 godina iskustva i 700 projekata iza sebe, od vlastitih igrarija, weba, do onoga sto je radio za placu. Sad se stavi pored njega, zavrsis tecaj, malo se priucis i prijavis za posao, kako ces mu ti biti konkurencija?
Ne mora takvima biti konkurencija, postoji velik broj radnih mjesta i za ove priučene s viškom entuzijazma. Ne bi vjerovao kakvi sve diletanti dobivaju poslove u IT-u, s početnom plaćom pristojnom za život koja nakon par godina dođe do prosječne zagrebačke plaće. Istina je da nekome s opisom iz tvog posta takvi izazivaju stres. no to je već drugi problem.



Napisao sam u prošlom postu da odradiš neki online tečaj da dobiješ osjećaj kako to otprilike izgleda, pa ako ti se svidi nastavi s nekim naprednijim tečajem, ili upiši kakvi u Algebri i sličnima, gdje ćeš makar steći nova poznanstva ako ne ništa drugo.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:22   #29
Ja bi ti savjetovala ili neki posao s "rukama", što je isto dobro plaćeno kao programiranje, a treba ti puno manje vremena da naučiš i kreneš, ili da odeš u Irsku/Njemačku.

Imam programere u obitelji i da, jesu traženi i dobro plaćeni, ali samo najveći stručnjaci sa bogatim znanjem i iskustvom koje će početnik doseći tek za min. 5+ godina, i to uz 200% truda. Još ako nemaš kraj sebe nekoga tko će ti biti mentor i ispravljat ti greške kao što imaju na fakultetima, školama, tečajevima, učenje će ti ić puno sporije. Rekla bi, bačeno vrijeme i novac.

Možda da se koncentriraš na hardware. U cijelom Zagrebu ih ima samo par koji znaju popravljat mobitele. Ovaj moj majstor zarađuje 2000 € mjesečno i ne može disat od posla.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.