Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 09:45   #181
Quote:
Abbazia kaže: Pogledaj post
Ima jedna frustrirana prodavačica sa Raba, vidi se puna problema, čak agresivna a radi u suvenirnici u Opatiji, svega ima
Čak agresivna.

Bjudifl način podizanja teme, svaka čast, ovako se to radi.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 10:43   #182
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Čak agresivna.

Bjudifl način podizanja teme, svaka čast, ovako se to radi.
Svega ima, moja ti, svega
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 11:43   #183
Baš zanimljiva tema.
Ne znam ali gdje žene nalaze te zločeste trgovkinje?
Nikada nisam imala problem kod šopinga iako mnoge znaju dihat za ovratnikom... ali toga je sve manje. Žene su uvijek ljubazne, evo u npr. Mulleru uvijek nasmijane. U Konzumu, Kauflandu, pekarni Dubravici npr. isto okej a one u DM su cijepljene od osmijeha.
Tamo osmijeh nisam doživjela već dugo. Valjda imaju premale "plaćice". Kod nas žene mogu imati 20 tisuća plaću i opet su namrgođene, mutave i nenasmijane.

E sad problem sa ugostiteljskim khm radnjama tu svakakvih čuda ima.

Priča mi frendica da je neki dan bila na izletištu van Zagreba.
Prvo došla je žena koja ih treba poslužiti ručkom i držala se nekak čudno kao da šeta između jer joj je dosadno. Onak sporo i razbacano. Onda je zaboravila vodu i još nekaj.
Najgore kaj se obraćala gostu preko 50 sa riječju "mladiću" i svrsihodljivo, neprimjereno ga primajući za ramena.
Čista neugodnost i nekultura.
Smijala sam se jer joj nisam vjerovala ali izgleda da stvarno danas svega ima u tom konobarskom poslu. Kod nas ali i vani. Točno se vidi zašto se uči ugostiteljsko posluživanje. Neki konobari ne znaju lijepo postaviti stol i složiti salvetu.

Meni se to doma ne događa ali sam u Rimu nedavno čekala, u nešto većem restoranu (tada samo sa tri gosta i dva konobara) 20 minuta da me posluže jednostavnom Caprese salatom i makjatom (koji na kraju nisam dobila) i još 15 minuta lovila konobara kako bih platila račun. Oba su naime morala otići u kuhinju gdje je, po zvucima, neki kuhar Mateo slavio rođendan.
Nejdem zato tam' nikada više.

Toga ipak kod nas nema, bar se nadam.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:01   #184
A ne znam, ja češće viđam nadrkane i nekulturne kupce/goste/klijente nego prodavačice/konobarice/recepcionerke... Što se tiče nasmiješenosti, radila sam na mjestu gdje sam morala imati permanentni osmijeh kroz 8 sati. Užas jedan. Smij se i kad imaš grčeve, radiš prekovremene, kad prolaziš kroz razvod, kad se nadrkani gost dere na tebe, kad znaš da ti sestra ima rak...Nemaš pravo biti tužan, umoran niti bolestan, totalno oduzimanje ljudskosti. Ljubaznost i profesionalnost- to uvijek, ali dajte malo olabavite s očekivanjima od uslužnih djelatnika da vas svugdje i uvijek gledaju kao bogove. Jer osim što ih većina radi za mizeriju, te žene (a najčešće se po ženama drvi) nisu roboti niti Stepfordske supruge.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:20   #185
sasvim slučajno nabasao na ovaj topic. Moram priznati da osobno nikad nisam imao problema s osobljem po trgovinama, slabo sam dobivao nekakve podcjenjivačke vibre na koje se mnogi žale. Ili me jednostavno nije briga čak i ako ih netko i šalje, nisam sitna duša i ne obračam pozornost na ono što je izrečeno izmedžu redaka. Kad u dučan udžem, činim to s razlogom, znam što tražim, to uzmem i kraj priče.


Čitajuči malo ovaj topic, da se primjetiti da je dosta onih koji baš žele da ih se na neki način uvrijedi, da im se povrijedi ego pa da dobiju povod za beznačajne prepirke i ispravljanje krivih Drina pa da nagaze nekog koga smatraju nižim od sebe. Nije lako raditi s ljudima, ima ih tvrdoglavih, nerazumnih pa treba probati razumjeti one koji su prisiljeni s njima svakodnevno raditi, potrebna je tu jako debela koža, jer ima zbilja svega na cesti.
__________________
Weakness is sickness
Byron M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:37   #186
Quote:
Byron M kaže: Pogledaj post
Kad u dučan udžem...
Uh, alaj bičuješ, Stojane.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:55   #187
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Uh, alaj bičuješ, Stojane.
meko č koriste samo slabiči, to več dugo nije nikakva tajna
__________________
Weakness is sickness
Byron M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:57   #188
A u picku materinu.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:13   #189
Quote:
Byron M kaže: Pogledaj post
meko č koriste samo slabiči, to več dugo nije nikakva tajna
Alpha male in da house.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 17:26   #190
one u MAC-u su ful frustrirane, bezobrazne, drže se kao viša bića, ma odvratne su stvarno
stability is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 18:33   #191
Meni je mrvu znalo biti iritantno u Dubravici kada uzmeš nešto pa te stalno pitaju hoćeš li još jogurt, colu... uz to, ono kao da ne bi znao reći da hoću.
Al e, moraju tako, naredba odozgo, pojačanje prodaje, bla bla. Uvijek su pristojne barem, pa sada kada dođem pokušavam unaprijed pogoditi što će mi ponuditi uz koji proizvod (nešto kao kad hodaš po trgu pa ne smiješ stati na crtu nego samo na ploće), jednom sam čak uzeo nešto što mi se nikako nije jelo čisto jer nisam mogao spojiti piće koje ide uz to.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:32   #192
Quote:
JohnnieWalker kaže: Pogledaj post
Meni je mrvu znalo biti iritantno u Dubravici kada uzmeš nešto pa te stalno pitaju hoćeš li još jogurt, colu... uz to, ono kao da ne bi znao reći da hoću.
Al e, moraju tako, naredba odozgo, pojačanje prodaje, bla bla. Uvijek su pristojne barem, pa sada kada dođem pokušavam unaprijed pogoditi što će mi ponuditi uz koji proizvod (nešto kao kad hodaš po trgu pa ne smiješ stati na crtu nego samo na ploće), jednom sam čak uzeo nešto što mi se nikako nije jelo čisto jer nisam mogao spojiti piće koje ide uz to.
A tek na Ini... Na meni je tako jedna zgodna pička upotrijebila cijeli spektar od treptanja do neprirodnog osmijeha za prodaju dodatne čokolade.
Frend koji je bio sa mnom je popustio, ja sam joj samo uputio “lol, nemaš pojma s kim imaš posla” sažalni pogled.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:48   #193
To mi je najgore kod frizera. Pere mi kosu i nudi sijaset maski, pakunga, pičaka materinih koje će me pretvoriti u Angelinu Jolie, i onda umjesto da meditiram s noktima na vlasištu moram odbijati napade. To je bio zadnji put da su mi u frizerskom prali kosu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:23   #194
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
To mi je najgore kod frizera. Pere mi kosu i nudi sijaset maski, pakunga, pičaka materinih koje će me pretvoriti u Angelinu Jolie, i onda umjesto da meditiram s noktima na vlasištu moram odbijati napade. To je bio zadnji put da su mi u frizerskom prali kosu.
A one jadnice na Pošti, dođeš po markice za razglednice, a one ti nude od nove tarife za mobitel do enciklopedije (?!). Imaju i igračaka za plažu, drvenih bojica, flomastera... I sve ti to spomenu.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:07   #195
Meni je najgore kad te nazovu doma i nešto nude i onda moraš čekat par minuta da izverglaju tu recitaciju da se ubaciš i kažeš: Ne bih, hvala.
Jednom sam samo odložila slušalicu i otišla.
Ali, zapravo mi je žao onih koji to rade. Užas od posla.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:49   #196
Pokusavala sam ih preduhitriti, no negdje to ne prodje. Na Benzinskoj (nemam pojma zasto sam napisala velikim slovom) je ok u jednom dahu reci 'cetvorka, obican racun molim, ne bih nista drugo' dok pokazujem na ono sto imaju na pultu. Nasmiju se i ne pilaju dalje. Ali zato u DMu nema odustajanja. Stojim u redu i vec treci put slusam 'imamo maskaru na akciji ako kupite...'. Dodjem na red i uz dobar dan kazem da ja necu maskaru. Ona me ignorira i krene 'imamo maskaru na akciji...'. Upitah je da li me nije cula, kaze da je ali da to mora reci. Bila je nadrkana pa sam i ja bila nadrkana, ali poslije si mislim jebiga, ako mora reci, mora reci, bez obzira sto nema logike u svakoj situaciji.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:54   #197
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Meni je najgore kad te nazovu doma i nešto nude i onda moraš čekat par minuta da izverglaju tu recitaciju da se ubaciš i kažeš: Ne bih, hvala.
Jednom sam samo odložila slušalicu i otišla.
Ali, zapravo mi je žao onih koji to rade. Užas od posla.
Totalni užas.

Ali sad imaš registar "Ne zovi"

Pošta prodaje i životna osiguranja
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:09   #198
Ja na takve stvari uvijek kažem Ne bih, hvala, pa me odmah puste miru. Ne smeta me to, znam da im je to dio posla.

Neki dan smo frendica i ja stajale u redu u DMu i čula sam da prodavačica svima nudi Christina Aguilera parfem, pa kad smo došle na red sam ju preduhitrila i pitala svoju frendicu dal je ona za Christinu. Rekla je da nije, da je više za Britney pa je prodavačica nabacila par šala na taj račun i baš smo se nasmijale sve tri.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:13   #199
HAHAHAHAHAHA.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:16   #200
Meni iritantno kad mi šalteruše u banci svaki put guraju nekakve usluge, osiguranja i slično kao da se radi o žvakama a ne potpisivanju ugovora zbog kojih te namjeravaju guziti godinama.
Zato jako rijetko idem u banku, sve obavim preko neta. Ali doskočili su i tome - jučer me zove moja osobna bankarica (koju btw nikad u životu nisam vidjela) da kako sam, kad ćemo se upoznati... I da li bih uzela kakav kredit kod njih. Ma mrš. Gori su od šanera na placu.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.