Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 20:21   #61
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Postoje dvije vrijednosti:
referentna i stvarna

referentna se odnosi na primorsku i kontinentalnu hrvatsku, stvarna za stvarnu meteorološku postaju.
Računaju se obje i prikazuju se oba podatka.
Da, ali razred se određuje samo na temelju jedne.

A razred je ono što svi gledaju i onda se ili hvalisaju ili hvataju za glavu.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:31   #62
Ajme sto ste zakomplicirali. Bilo koji ozbiljni projektant ce uzeti prosjecnu temp.od najblize meteoroloske stanice koja mjeri temp.za to podrucje. Ta temp.kao takva je najmjerodavnija. Kao sto sam gore napisao, to je baza, nekakav input od kuda kreces.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:12   #63
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ajme sto ste zakomplicirali. Bilo koji ozbiljni projektant ce uzeti prosjecnu temp.od najblize meteoroloske stanice koja mjeri temp.za to podrucje. Ta temp.kao takva je najmjerodavnija. Kao sto sam gore napisao, to je baza, nekakav input od kuda kreces.
Da li će?
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 07:38   #64
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Da li će?
Naravno da hoce. Prosli tjedan sam preuzeo glavni projekt. Fizika zgrade je radena za referentnu i stvarnu vrijednost. Energetski razred i projekt cijelokupnog sustava grijanja i hladenja je raden za stvarnu vrijednost.

Ne znam stvarno kako kretenskog projektanta bi morao imati da ti racuna toplinske gubitke kuce, a time i sustav grijanja za neku vrijednost koja nema veze sa zivotom i tvojom specificnom lokacijom.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 07:43   #65
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
......
Ne znam stvarno kako kretenskog projektanta bi morao imati da ti racuna toplinske gubitke kuce, a time i sustav grijanja za neku vrijednost koja nema veze sa zivotom i tvojom specificnom lokacijom.
Ti ne! Ali ak prodajem kuću/stan živo mi se je..sen stigla.... kaj bu pisalo, glavno da je naslov po ps-u!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 09:23   #66
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ti ne! Ali ak prodajem kuću/stan živo mi se je..sen stigla.... kaj bu pisalo, glavno da je naslov po ps-u!


Bravo, opet u srz, tema je proracun toplinskih gubitaka, dakle covjek radi kucu, a ti laprdas o prodaji.

Doduse ne b bio na 10k postova da ne trolas
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:40   #67
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Da, ali razred se određuje samo na temelju jedne.

A razred je ono što svi gledaju i onda se ili hvalisaju ili hvataju za glavu.
Razred se određuje na temelju referentne vrijednosti.
Čovjek je tražio informaciju o stvarnom proračunu i što mu treba za njegovu kuću. .
To mu u arhitektonskom projektu daje arhitekt u sastavu glavnog projekta.. Idejnim projektom može mu i strojar predložiti najisplativiji način grijanja. Idejni projekt se plaća.
Kad ljudi shvate da se certifikat ili proračun ne kupuje ko kila jabuka na crnom jaju, nego je podloga za projektiranje poboljšanja, neće ni koštati kao vreća jabuka.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:49   #68
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ti ne! Ali ak prodajem kuću/stan živo mi se je..sen stigla.... kaj bu pisalo, glavno da je naslov po ps-u!
Aha. To je kao da znaš da će se krov urušiti, ali prodaješ zdrav krov.
Problem i je, što je certifikat sveden na papir po mišljenju naručitelja, pa ga neki prodaju po 400 kn.. ali, cvrc, eno ima popis nevazecih certifikata na stranici ministarstva prostornog uređenja.... slučajno su ti od 400 kn....

Certifikat je podloga za poboljšanje, za izvedbu izolacije i promjenu sustava grijanja, a kod licampa je papir za prodaju. Certifikatom se odredjuje koje mjere treba provest za ustedu... i koliko vremena treba da otplatiš ulaganje... a to kaj se licampu zivo jebbe govori o njemu. Ja da kupujem od njega, pitala bih ga po stavkama.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:14   #69
Ej Papi...

__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:15   #70
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post

Bravo, opet u srz, tema je proracun toplinskih gubitaka, dakle covjek radi kucu, a ti laprdas o prodaji.
Doduse ne b bio na 10k postova da ne trolas
Ma pogodi me u srž!:klap:
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
a to kaj se licampu zivo jebbe govori o njemu. Ja da kupujem od njega, pitala bih ga po stavkama.
Onak Malo sam dublje u gubicima i certificiranju pa se mogu zajebavati:
Imam ovo:
- Priručnik za proiektovanie sistema grijanja sa rešenim primierima, dr EMIN KULIC, docent Mašinskog fakulteta u Sarajevu
- Priručnik za energetsko certificiranje zgrada (knjiga skoro 3 kg)
.......
to si nabavite pa možemo trolati i laprdati
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:27   #71
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ma pogodi me u srž!:klap:

Onak Malo sam dublje u gubicima i certificiranju pa se mogu zajebavati:
Imam ovo:
- Priručnik za proiektovanie sistema grijanja sa rešenim primierima, dr EMIN KULIC, docent Mašinskog fakulteta u Sarajevu
- Priručnik za energetsko certificiranje zgrada (knjiga skoro 3 kg)
.......
to si nabavite pa možemo trolati i laprdati
Davno sam nabavio diplomu na strojarstvu u zg, knjiga (ne prirucnika), preko 300kg, 10 semestara kolegija i resenih primera da ne mogu nabrojati, a termodinamike koliko ti srce zeli, nakon toga 10g rada u struci. Ne znam jel kao gledamo ciji je veci ili sto

Jer, sarkazmu tvom unatoc, ne pricamo mi o certificiranju, tu djeciju igru mozemo objesiti macku o rep. Svrha fizike zgrade je sve samo ne energetsko certificiranje.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 08:49   #72
A ja mislio da se ravnamo prema naslovu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:23   #73
Kaže u firmi kod kojih radimo projekt..

Nije financijski isplativo ići iznad zakonskog minimuma za izolaciju.. 5 u podu, 10 na zidu. Krov nije spomenuo još.
I onda opet priča o porothermu sa ljepilom. Kaže super je jer se izbjegavaju toplinski mostovi. A preko ide stiropor, kakav toplinski most tu može biti?
Pa ako bih stolariju stavljao da je prema van, izvan zida, u izolaciji, opet kaže toplinski most preko nosača prozora. Koji su isto skroz u izolaciji.
Pa mi za terasu koju sam mislio napraviti sa tucanik+garten ploče kaže "za 5-10 godina ćeš to betonirati."
Kaže, vrijeme povrata ako je iznad 6 godina se ne isplati.. A da se ide sa stiroporom 10 na 14 to je vrijeme povrata 12 godina..


Što se kužim u statiku, to je sve u redu, plan će napraviti po našim željama sa nekim izmjenama manjim.. Ali ovo što priča za termoizolaciju se kosi sa baš svime što sam na bilo kojem mjestu ikad pročitao o modernoj gradnji.

Ugl.. Dižem brzu pozajmicu u banci i idem naći nekoga da mi izolaciju proračuna
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:59   #74
To pises zato da dokazes koliki ti je projektant tenkre, al ga ujedno i dalje zelis placati

Ili?
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:44   #75
Nemam pojma zašto to pišem iskreno. Ne činim nikome uslugu

Valjda sam u stanju nevjerice.

Ali situacija je takva da nemam puno izbora i da moram požuriti iz više razloga.

Na moju dušu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 22:15   #76
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Kaže u firmi kod kojih radimo projekt..

Nije financijski isplativo ići iznad zakonskog minimuma za izolaciju.. 5 u podu, 10 na zidu. Krov nije spomenuo još.
I onda opet priča o porothermu sa ljepilom. Kaže super je jer se izbjegavaju toplinski mostovi. A preko ide stiropor, kakav toplinski most tu može biti?
Pa ako bih stolariju stavljao da je prema van, izvan zida, u izolaciji, opet kaže toplinski most preko nosača prozora. Koji su isto skroz u izolaciji.
Pa mi za terasu koju sam mislio napraviti sa tucanik+garten ploče kaže "za 5-10 godina ćeš to betonirati."
Kaže, vrijeme povrata ako je iznad 6 godina se ne isplati.. A da se ide sa stiroporom 10 na 14 to je vrijeme povrata 12 godina..


Što se kužim u statiku, to je sve u redu, plan će napraviti po našim željama sa nekim izmjenama manjim.. Ali ovo što priča za termoizolaciju se kosi sa baš svime što sam na bilo kojem mjestu ikad pročitao o modernoj gradnji.

Ugl.. Dižem brzu pozajmicu u banci i idem naći nekoga da mi izolaciju proračuna
Vjeruj mi ja bih odmah promijenio projektanta,
Pričati o stiroporu u današnje vrijeme u estrihu 5 cm u kontinetalnoj Hrvatskoj i 10 cm na fasadu gdje se u Rijeci rade fasade od 10 cm a za Slavonski Brod da i ne govorim.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:38   #77
Znam da je to najlogičniji izbor. Ali morat ćemo odvagati sve faktore, u koje ne bih sada ulazio.

Platiti penal. Pa vidjeti dalje. Neki planovi i raspored bi pali u vodu.

Vjerojatno otići na razgovor kod nekog drugog pa vidjeti što će reći.

A kad sam tražio preporuke od lokalaca ovdje, bio je dobro preporučen. Iako to većinom ne znači ništa.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 16:53   #78
Gubis si energiju i vrijeme bez veze, pogotovo kada je razlika izmedu 5 ili 10 stiropora u cijeloj toj prici zanemariva. Da jos razmisljas izmedu eps i xps za pod-to mogu razumit ali ti razbijas glavu o tome da li stavit 5 ili 10. Ja na kraju ne bi stavio ni 5 jer to je kurac od debljine. Ili stavi 10 ili jos bolje 15. Za za zid ti je min.10, osobno bi isao na 15.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:48   #79
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Znam da je to najlogičniji izbor. Ali morat ćemo odvagati sve faktore, u koje ne bih sada ulazio.

Platiti penal. Pa vidjeti dalje. Neki planovi i raspored bi pali u vodu.

Vjerojatno otići na razgovor kod nekog drugog pa vidjeti što će reći.

A kad sam tražio preporuke od lokalaca ovdje, bio je dobro preporučen. Iako to većinom ne znači ništa.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Pretpostavljam da te pati onaj rok za subvenciju kredita od strane RH.

Ne znam do koje faze si stigao s projektom, ali ako ciljaš 1.7. za dobiti građevinsku dozvolu moram ti reći da je to jako nategnuto bez obzira koliko ti je projaktant uvezan.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 20:59   #80
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da te pati onaj rok za subvenciju kredita od strane RH.

Ne znam do koje faze si stigao s projektom, ali ako ciljaš 1.7. za dobiti građevinsku dozvolu moram ti reći da je to jako nategnuto bez obzira koliko ti je projaktant uvezan.
Da li je uvjet za dobivanje kredita od RH sa subvencijama da bude izdana gradevinska dozvola?
Ja sam racunao na to,ali tek bi u to vrijeme (01.07.)predao glavni projekt, sada bi uskoro trebalo ici idejno rijesenje na suglasnost za vodu, struju i sta vec treba.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.