Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2017., 21:16   #2301
Koliko posto stanara ne plaća pričuvu u vašim zgradama?
Sada dolazi godišnja bilanca zgrade te po postotku koliko je trebalo biti uplaćeno, 14% stanara ne uplaćuje cijelu godinu. Je to više ili manje od prosjeka?
Šteta što ne možemo dobiti popis (a kamoli da se javno u holu zgrade objesi) tko je to doista od stanara već se to "pisanim putem" mora tražiti od upravitelja što nitko od stanara ne radi.
Da li vi možda dobivate zajedno s godišnjim izvještajem u sandučić i popis tko koliko duguje?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:24   #2302
Ne dobijamo, GSKG daje predstavniku te podatke (hard copy), a ovaj ih pokaže svim zainteresiranima. Nekad davno je bilo i na ploči i da, uvijek isti neplatiše su u pitanju.

Kod nas naplata pričuve oko 97% već godinama.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 17:24   #2303

bukle

Quote:
Za takve stvari ne triba imati suglasnost svih suvlasnika, zakonon i međuvlasničkim ugovorom je definirano koje triba.
Valjda je to i smisao predstavnika da takve stvari rješava sam s upraviteljem bez ostalih suvlasnika. A s vrimenon suvlasnici vide da li predstavnik to radi kako triba.
Pa nisam ja ni napisa da triba imat suglasnost svih suvlasnika. Radi se o poslima redovnog upravljanja pa se onda zna da triba imat suglasnost većine suvlasnika.

Da si pročita ZOVIDSP shvatija bi smisao "predstavnika". On može sam s upraviteljem rješavati samo ono za što je izrijekom ovlašten međuvlasničkim ugovorom ili posebnom odlukom zbora suvlasnika iliti odobrenjem većine ostalih suvlasnika.

Zadnje uređivanje IgorDRi : 20.04.2017. at 17:36.
IgorDRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 20:14   #2304
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Kod nas naplata pričuve oko 97% već godinama.
Kod nas 100%.


Uzela sam LG.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 00:44   #2305
U manjim ulazima je to uobičajenija pojava, no u većim poput našeg, od preko 80 stanova i 200+ ljudi, baš i ne, zato sam naglasio.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:00   #2306
Poplava u stanu

Ne znam gdje bih ovo postao, pa bih molio ako sam krivo stavio da moderatori premjeste na pripadajuće mjesto i pošalju mi u privatnoj poruci link.

Imali smo gadnu poplavu u stanu za vrijeme onog gadnog nevremena pred neka dva tjedna. Procurilo nam je većinom u kuhinji uz plinsku cijev, i nešto manje u hodniku na sredini stropa. Nalazimo se na 13 katu u zgradi od 17 katova. Nevjerojatno mi je što je npr. procurilo kod nas i kod susjede na 15 katu, ali je nekako zaobišlo stan na 14 katu, to jest katu iznad nas. Kod susjeda ispod nas je također sve u redu. Na 16 katu je također sve u redu, no ne znamo kako je kod susjeda na najzadnjem katu jer je na godišnjem i nema ih doma. S obzirom na to kako je kod nas i kod susjede na 15 katu, na 17 bi trebalo biti apokaliptično stanje. Odmah smo obavijestili kućepaziteljicu, te je ona kontaktirala referenta u čijoj nadležnosti je stan. U međuvremenu prilikom svake, pa čak i manje kiše, kod nas bi curilo u stanu. Bilo uza cijev od plina, ili uz rub zida u neposrednoj blizini. Sada su nam se fleke već poprilično gadno proširile po stanu, a i hodnik je sad već u dosta lošem stanju. Pred pet dana se konačno netko odazvao na pozive kućepaziteljice, te je referent poslao dvojicu svojih ljudi da utvrde na što to liči. I to je bilo to. Otad nitko ne zove, nitko ne dolazi da utvrdi gdje i kako curi, kako bi sanirali, a nama su pogledi konstantno uprti u nebo i molimo Boga da ne bude kiše dok se to nekako ne sanira. Vjerojatno i ne mogu ništa utvrditi dok se ne vrati susjed četiri kata iznad nas sa 17 kata. Kućepaziteljica ga je nekoliko puta zvala na mobitel, no ne javlja se. Mislim kužim da se ode na odmor, ali da se ne javlja na mobitel. Više smo ludi od svega i ne znamo što činiti. Zid nam se već počeo pošteno guliti, a u stanu se osjeća i sve gori smrad od vlage. Inače stan smo baš friško kupili u 2. mjesecu. Već smo prilikom prvog razgledavanja uočili male, jedva vidljive žućkaste mrlje u kuhinji na vrhu stropa uz plinsku cijev, no nismo tome pridavali značajnu pozornost. Otkad smo uselili i prije je bilo gadnih kiša pa je sve bilo u redu. Međutim taj dan, koji se vjerujem svi u Zagrebu i okolici dobro sjećaju, je padalo baš abnormalno jako. I to ne samo kiša, već i tuča. A vjetar je puhao toliko snažno da je kiša na momente letjela u nebo, umjesto da pada prema tlu. U parkiću ispred naše zgrade vjetar je cijelo tridesetmetarsko drvo iščupao iz korijena. Sad nakon oluje nam se u stanu voda slijeva već i nakon male kišice.

Pa eto ako ima netko da pomogne sa savjetom i da vidimo što činiti. Ne znam jel može kućepaziteljica tražiti od policije ili nekoga da se provali u stan na 17 katu da se utvrdi otkud se moguće slijeva sva ta silna voda. Mislim tko zna kad će se čovjek vratiti s godišnjeg, a ne javlja se na mobitel.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:17   #2307
Žao mi je što vas se sve ovo desilo. Imala sam poplavu prošloga ljeta (taman kupili i obnovili, prebrusili parkete i sve), iako je bio drugi uzrok. Ako već niste niste, odmah zovite firmu s profesionalnim isušivačima da dođu, izmjere vlagu i stave vam koliko treba uređaja da posaugaju vlagu kako se ne bi razvila plijesan (iako, ako vam je bio mokar parket, uz isušivače postoji velika šansa da će se dići kad krene sušenje). Sve tražite preko računa i onda ga pošaljite upravitelju da to nadoknadi preko osiguranja ili iz pričuve. I morate sami saznati tko vam je referent kod upravitelja i zvati ga non stop (vi, ne predstavnica stanara), reći mu da ste bili prisiljeni zvati profesionalne isušivače zbog opasnosti od razvoja plijesni i da ćete tražiti povrat sredstava.
Za ovo ostalo je možda potrebna ozbiljnija sanacija ili same ovojnice zgrade ili su problem napukle cijevi na katu iznad.
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 15:33   #2308
ako si ti na 13 katu a voda ti prodire onda i samo onda kad je jaka kiša - zašto misliš da je problem u stanu na 17 katu? pa to nema veze sa susjedom nego s odvodom padalina s krovne terase. to je instalacija koja pripada zajedničkom dijelu zgrade i problem mora sanirati firma koja je gradila objekt, ako je to novogradnja, ili upravitelj ako nije.
možda je dovoljno očistiti odvodne cijevi kojima ide kišnica, jer si je sad voda našla put uz instalacije plina, ali u svakom slučaju to se mora pregledati.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:28   #2309
Quote:
ChocoCat kaže: Pogledaj post
Žao mi je što vas se sve ovo desilo. Imala sam poplavu prošloga ljeta (taman kupili i obnovili, prebrusili parkete i sve), iako je bio drugi uzrok. Ako već niste niste, odmah zovite firmu s profesionalnim isušivačima da dođu, izmjere vlagu i stave vam koliko treba uređaja da posaugaju vlagu kako se ne bi razvila plijesan (iako, ako vam je bio mokar parket, uz isušivače postoji velika šansa da će se dići kad krene sušenje). Sve tražite preko računa i onda ga pošaljite upravitelju da to nadoknadi preko osiguranja ili iz pričuve. I morate sami saznati tko vam je referent kod upravitelja i zvati ga non stop (vi, ne predstavnica stanara), reći mu da ste bili prisiljeni zvati profesionalne isušivače zbog opasnosti od razvoja plijesni i da ćete tražiti povrat sredstava.
Za ovo ostalo je možda potrebna ozbiljnija sanacija ili same ovojnice zgrade ili su problem napukle cijevi na katu iznad.
Znaš sve kako je onda. Baš se osjećamo jadno i nemoćno oko toga. Dobro nije kraj svijeta. Ali kada nakon posla mrtav umoran moraš dolaziti u stan i sat vremena skupljati vodu, a šteta postaje sve veća i veća, onda je i osjećaj nimalo lijep. Hvala Bogu pa u hodniku nije još tako strašno pa da natapa i parket, mada u smjeru u kojem ide uskoro će i to krenuti.

I cura i ja smo mladi ljudi kojima je ovo prva nekretnina. Tražili smo stan za sebe već unatrag dvije godine, a intenzivnije zadnjih godinu dana. Zaista smo se svega i svačega nagledali, uključujući i to što smo se naslušali svakojakih muljaža od agenata i samih prodavača. Tipa zamijetiš krpanu rupu u stropu, pitaš agenta što je to, a on kaže susjedu iznad je procurila veš mašina. Ideš poslije se raspitati kod susjeda iznad i čuješ da je loša gradnja krova, te da svako malo prokišnjava. I bili smo tako sretno što smo uspješno izbjegli sve te prijevare, i sad ovo. Kolko god paziš svejedno naletiš da nešto sasvim ne štima sa zgradom. To je zgrada iz 1977. , bili smo prije donedavno u iznajmljenom stanu u neboderu blizancu. Samo što smo tamo bili na 7 katu. No činilo nam se da je kvaliteta zgrada zaista na razini.

Što je najbolje tražio sam odmah broj od referenta, no predstavnica stanara mi je rekla da nam ne smije dati, da je to kao protuzakonito jer to mora ići sve preko nje. Što bi mi bilo sasvim Ok da nije riječ o starijoj ženi dosta krhka zdravlja koja jedva ima energije i za hodanje, a kamoli za išta drugo. Sad je li to istina i zbilja ne smije dati kontakt, ne znam. Ne znam kakav je zakon i procedura.

Hvala na prijedlogu za ovo s isušivanjem, nisam znao da tako nešto postoji.
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ako si ti na 13 katu a voda ti prodire onda i samo onda kad je jaka kiša - zašto misliš da je problem u stanu na 17 katu? pa to nema veze sa susjedom nego s odvodom padalina s krovne terase. to je instalacija koja pripada zajedničkom dijelu zgrade i problem mora sanirati firma koja je gradila objekt, ako je to novogradnja, ili upravitelj ako nije.
možda je dovoljno očistiti odvodne cijevi kojima ide kišnica, jer si je sad voda našla put uz instalacije plina, ali u svakom slučaju to se mora pregledati.
Voda curi i kod susjede na 15 katu. Kada bi ti stručnjaci koji su bili mogli ući i u stan na 17 kako bi utvrdili kakvo je tamo stanje, onda bi bez sumnje mogli zaključiti je li do krova, ili do odvoda padalina s krova. Što mi isto ima smisla i logike. Samo što eto pouzdano to još ne možemo znati, jer vlasnika stana na 17 katu nema, ne javlja se na mobitel, a tko zna kad će se vratiti. I što sad onda činiti?
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 18:11   #2310
neka upravitelj zgrade, koji valjda ima i nekakav plan vaših instalacija, pošalje majstore na krovnu terasu i neka pregledaju odvode oborinskih voda, vide jesu li prohodni i gdje je došlo do proboja u vertikalu plinskih instalacija. trebaju im kabeli sa svjetlom i kamerom, kao endoskop, da utvrde gdje je problem. to je normalna oprema profesionalnih vodoinstalatera, nisam vam sad predložio nešto sa japanskog youtuba. možda je potrebno sajlanje ili propuhivanje odvodne cijevi dolje u podrumu, ovisno kako je to kod vas izvedeno.
(kad naidje velika voda u preusku cijev, izbije tamo gdje joj je najlakše)

naravno da možeš kontaktirati svog referenta kod upravitelja zgrade, samo je predstavnik suvlasnika jedini nadležan dati nalog za radove koji će se platiti iz pričuve. to ne znači da ga ne smiješ nazvati. tvoja predstavnica suvlasnika ne mora izlaziti na teren zbog toga, ali i te kako mora reagirati kad nastaje takva šteta na zgradi. ona sve može telefonom obaviti.

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 06.07.2017. at 18:22.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 15:54   #2311
Pozdrav, ne znam da li je ovo prava tema, ali search ne radi... Molim vas pomoć- zbog loših međususjedskih odnosa, predstavnik stanara tjera neki svoj inat te je za stan u kojem živi jedna osoba(podstanar, nije vlasnik stana) prijavio vodovodu da živi 6 članova obitelji(voda se plaća po broju članova) i odbija to promijeniti. Ne mogu pronaći nikakav zakon u kojem bi se to reguliralo, pa molim ako tko ima savjet kako to riješiti, budući da predstavnik stanara odbija bilo kakvu komunikaciju te se na kulturan način ovo ne može riješiti. Hvala!
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 11:49   #2312
Ja i par stanara imamo slučaj da nam se stanovi nalaze iznad neizoliranih prostora. Recimo moj je iznad prolaza a od susjede je iznad smećarnika. Takvih stanova je 8 u zgradi od cca 100 stanova. Problem nastaje što predstavnica ne želi aktivno gurati pitanje izolacije tih prostora iako imamo dovoljno novaca na računu a ostale stanare boli briga i govore nam da tko nam kriv...
sve u svemu, nama je puna kapa i s obzirom da smo na toplani i uveli razdjelnike, osjećam da je potpuno nepošteno da budemo penalizirani, stoga bi željeli da nam se podovi propisno izoliraju.
Zanima me da li je itko bio u takvoj situaciji te da li ima smisla možda pokrenuti tužbu protiv zgrade?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:13   #2313
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post
...predstavnik stanara tjera neki svoj inat te je za stan u kojem živi jedna osoba(podstanar, nije vlasnik stana) prijavio vodovodu da živi 6 članova obitelji(voda se plaća po broju članova) i odbija to promijeniti.
Obavijesti gazdu i zamoli ga da ode u Vodovod i sam prijavi promjenu broja članova kućanstva u stanu.


Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Ja i par stanara imamo slučaj da nam se stanovi nalaze iznad neizoliranih prostora. Recimo moj je iznad prolaza a od susjede je iznad smećarnika. Takvih stanova je 8 u zgradi od cca 100 stanova. Problem nastaje što predstavnica ne želi aktivno gurati pitanje izolacije tih prostora iako imamo dovoljno novaca na računu a ostale stanare boli briga i govore nam da tko nam kriv...
sve u svemu, nama je puna kapa i s obzirom da smo na toplani i uveli razdjelnike, osjećam da je potpuno nepošteno da budemo penalizirani, stoga bi željeli da nam se podovi propisno izoliraju.
Zanima me da li je itko bio u takvoj situaciji te da li ima smisla možda pokrenuti tužbu protiv zgrade?
Tužba protiv zgrade ništa neće riješiti. Samo može doći do toga da se u sljedećih x y godina ne smije ništa napraviti dok sud ne donese rješenje.

Moj savjet ti je da vas osmero zainteresiranih za izvedbu toplinske izolacije pozovete nekoliko izvođača da naprave ponudu. Onda napišite dopis u kojem ćete, bez spominjanja predstavnika stanara i povišenih emocija, objasniti problem te ponuditi prijedlog rješenja i cijenu. Dopis stavite svim stanarima u kaslić. Dodatno napomenite da ćete ih zamoliti da svojim potpisom potvrde svoje slaganje. Pristanak vlasnika 51% ukupne stambene površine zgrade je dovoljno za pristupanje radovima.

Na vašem bih mjestu ovaj dopis najprije odnijela predstavnici stanara i s njom u miru pokušala još jednom dogovoriti način rješavanja problema.

Također se možete obratiti i svom upravitelju za dodatne informacije i pomoć. Izvođače, osim prijedloga upravitelja, potražite i sami. Cijene radova mogu drastično oscilirati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 08:16   #2314
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Tužba protiv zgrade ništa neće riješiti. Samo može doći do toga da se u sljedećih x y godina ne smije ništa napraviti dok sud ne donese rješenje.

Moj savjet ti je da vas osmero zainteresiranih za izvedbu toplinske izolacije pozovete nekoliko izvođača da naprave ponudu. Onda napišite dopis u kojem ćete, bez spominjanja predstavnika stanara i povišenih emocija, objasniti problem te ponuditi prijedlog rješenja i cijenu. Dopis stavite svim stanarima u kaslić. Dodatno napomenite da ćete ih zamoliti da svojim potpisom potvrde svoje slaganje. Pristanak vlasnika 51% ukupne stambene površine zgrade je dovoljno za pristupanje radovima.

Na vašem bih mjestu ovaj dopis najprije odnijela predstavnici stanara i s njom u miru pokušala još jednom dogovoriti način rješavanja problema.

Također se možete obratiti i svom upravitelju za dodatne informacije i pomoć. Izvođače, osim prijedloga upravitelja, potražite i sami. Cijene radova mogu drastično oscilirati.
na žalost, nije tako jednostavno: cijela zgrada ima problema s izolacijom samo mi imamo najveći problem (jer su nam cijeli podovi neizolirani dok su drugdje recimo jedan zid, recimo od pročelja) pa ostatak suvlasnika idu s motom "svi ili nitko" uz napomenu da se tehnički gledano ne mogu sanirati svi jer su im zidovi na uličnoj strani i kao takvi bi zahtijevali izmjenu pročelja. Također traženjem stanara da se izdvoji pričuva za sanaciju se otvara Pandorina kutija raznoraznih sličnih zahtjeva tipa da ljudima curi u stanove od krova loše projektiranih šupa za što isto nitko ne reagira.
Za izoliranje se bilo čekalo na onu Bandićevu o sanaciji pročelja no od toga ništa...
zato gledam mogućnost da prisilim zgradu da riješi barem naš problem jer smo ovako paralizirani...
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 13:36   #2315
Pozdrav. Vezano za problematiku poplave o kojoj sam pisao 06.07. na prošloj stranici. Nakon mnogobrojnih "stručnjaka" koji su nam prošli kroz stan, od artitekta, vodoinstalatera, referenta zgrade, ljudi za koje nemamo pojma što i koga bi trebali predstavljati svojim zbunjenim pogledima, pred par dana je konačno ustanovljeno da je do krova i odvoda.

Krov je saniran i zamijenjena je dotrajala odvodna cijev. I tako je sve konačno riješeno nakon samo dva i pol mjeseca čekanja ovoga onoga "stručnjaka", i mnogobrojnih poplava koje smo imali u stanu za vrijeme kiša.

No problemima nažalost nema kraja. Taman smo mislili da je sve gotovo. Trebao je doći čovjek iz osiguranja da procjeni štetu, kako bi se krenulo sa sanacijom stana. Predstavnica stanara nam je rekla kako je proslijedila čovjeku naše kontakt brojeve, te kako će nam se javiti da se dogovorimo za vrijeme kada ćemo biti doma, da dođe pogledati. Jučer predstavnica stanara zove curu oko 15h na mobitel, dok je bila na poslu. Vidjela je tek sat i pol vremena poslije kada je završila. Zvala je natrag da bi čula oštri ton da je osiguravatelj bio, da gdje smo mi bili i da kakav je to način. Zašto nas nije kontaktirao da se dogovorimo za vrijeme zaista nemam pojma. Nevjerojatno mi je da se očekuje od ljudi koji rade, da cijelo vrijeme dežuraju doma očekujući nekoga za koga ne znaju ni kad će doći. Pitamo predstavnicu stanara kada čovjek može opet doći i zašto se nije javio prije da dolazi da nešto skombiniramo i da netko bude doma, kako je i rekla. I onda krenule optužbe zašto se cura ne javlja na telefon, tko nam je kriv, kako možemo biti tako neozbiljni, svima drugima je bio i procijenio. Rekoh čujte jesmo mladi, ali nismo glupi. Pa jel normalno da se dogovorimo kad bi došao procijeniti štetu pa da netko bude doma, nismo poput ostalih starijih sustanara u penziji, pa da smo stalno doma. Pitali smo ju jel se možemo sad dogovoriti za sljedeći put pa da znamo kad će doći. Ništa ona ne zna, niti ima njegov kontakt, neće on dolaziti samo zbog nas, on ima puno posla, da se nadamo da će mu jedanput biti usput. I što sad? Mi znači moramo čovjeka iščekivati i da netko bude stalno doma, kada će osiguravatelju biti jednom usput. Pa dobro što je ovo, tko je tu lud .

Već smo na rubu ludila od svega.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:14   #2316
Molim nekoga ako zna,1.
1. da li predstavnik stanara moze doći u banku u kojoj se vodi žiro račun njegove zgrade -te traziti uvid u izvatke ziro racuna za godine unatrag da se vidi stanje žira i isplate te uplate na navedeni racun? Malo nam je previse troskova u zgradi a nista se nije radilo u njoj otkad se sagradila ..
2.Također,ako netko postane predstavnik stanara-mora li dobiti pečat koji ima kod sebe??
3.Također, ako netko od stanara ne plaća pricuvu, i upravitelj zgrade kreen sa ovrhom,odakle se naplaćuju troskovi odvjetnika? Nije li malo cudno da se to naplati sa ziro računa zgrade? sa sredstava nas jadnih koji plaćamo pricuvu -za tog jednog koji nas svih zaje...
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:45   #2317
1. račun za zgradu otvara upravitelj pri svom žiru u banci (pojednostavljeno rečeno jer zgrada nema žiro u klasičnom smislu i pojmu jer suvlasnici zgrade nemaju pravnu osobnost) u ime suvlasnika, a ne ps, dakle - ne
2. da, trebao bi, kod zagrebačkog gskg-a jest tako
3. iz sredstava zajedničke pričuve, ali ti troškovi su uobičajeno "automatski", neveliki jer ovrha ide silom zakona sama po sebi pa tu nema nekog velikog "advokatiranja" i "fiškalizacije"
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:41   #2318
DeeJayDee hvala ti puno na odgovoru!
Kakva glupost.a oni na izvjescu koje daju samo napisu neku tabelicu u wordu gdje nastimaju izmisljene radove,troskove odvjetnika, (cca 900 kn za 1 stan koji ne plaća za proslu godinu od njih 6) i materijalne troskove ,nekako nam nista ne stima stvarnom stanju..tko ce to sad procesljati i kačiti se sa njima?? Pa trebalo bi tocno omogućiti uvid u sam izvod odakle se slijevaju i odlijevaju sredstva zgrade...

E,da jos pitanje-vidim da neki ljudi tu pisu da imaju online pristup računu,uplate,isplate,odljev sredstava..pa mi sad nije jasno je li to uvid u u pravi ziro ili sto je to? U RI nismo jos na tom dosegu...ako netko zna u Ri nekog tako naprednog upravitelja, pozeljno i ugodnog za komunikaciju , neka mi javi
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:08   #2319
Ne, to je online uvid u promet i sredstva zgrade pri upravitelju (ne u banci), u vašem bi slučaju to vrlo vjerojatno bio samo digitalizirani prikaz tog kaj vam i inače periodično vješaju papirnato na ploču.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 08:31   #2320
AJme mako,pa to je sve falsificiranje i izmisljanje troškova-legalna pljačka.Lijepa naša država..I ne ništa on nas nije nikad izvjestavao , ma kakve ploče, ma kakvi izvještaji )) dok sad nakon 8 godina nije dosao novi predstavnik stanara koji će ga pročešljati! Bezobraština na kvadrat,,

A našla sam neke članke gdje piše da upravitelj zgrade ne smije nista isplatiti sa žira bez zajend.-potpisa ovlaštenog predstavnika stanara,i sve uvijek u zajedn.dogovoru sa predstavnikom stanara ...Postuje li to ijedan upravitelj?
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.