Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 21:31   #981
Ako smo napravili rezervaciju preko bookinga, a najmodavac nam ne odgovara ni na jedan kontakt, što učiniti?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:52   #982
otici u smještaj i uživat.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:24   #983
Danas su mi izašli gosti koji su došli preko bookinga. Kako funkcionirA booking sto se tiče recenzija?
Kako ja kao iznajmljivač mogu ocijeniti gosta?
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:44   #984
ne možeš.
možeš odgovoriti na ostavljenu recenziju gosta.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:33   #985
Pozdrav svima.
Imam jedno možda glupo pitanje
Rezervirala sam par objekata za 7. mjesec, sve bez kartice. Maloprije sam otišla u svoje rezervacije i vidjela da nisam otkazala jednu vikendicu za 1 noć, gdje mi piše trošak otkazivanja 75eura. otkazala sam sad rezervaciju i dobila sam sljedeći mail

Booking.com
Broj rezervacije: 1276747056
PIN kod: 8897
Vaša je rezervacija uspješno otkazana za € 75
Pozdrav,

Potvrđujemo da je vaša rezervacija u objektu Holiday Home Brigita otkazana. Ne trebate više ništa učiniti. Ako imate bilo kakvih pitanja za objekt, slobodno ga kontaktirajte na: +385989243305.

Holiday Home Brigita
Dobrinj, Hrvatska OTKAZANO
Telefon: +385989243305
Prijava subota, 1. srpnja 2017.
Odjava nedjelja, 2. srpnja 2017.
Uvjeti i troškovi otkazivanja
Molimo, imajte na umu da se u slučaju otkazivanja ili izmjene rezervacije sve do 30 dana prije datuma dolaska naplaćuje 30% iznosa ukupne rezervacije .
Ukupni troškovi otkazivanja: € 75
Molimo, imajte na umu da ćete možda primiti još nekoliko obavijesti vezanih uz ovu rezervaciju dok se naš sustav ne ažurira. Ne brinite se, vaša je rezervacija otkazana.

Da li će oni od mene potraživati tih 75 eura? ako da kojim putem?
prebrzo sam klikala i nisam obratila pažnju na plaćanje otkazivanja rezervacije.
Hvala
dragana2502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:42   #986
Bilo bi pošteno da se javiš tim ljudima i ispoštuješ pravila rezervacije na koja si pristala rezerviranjem smještaja. Klikala brzo ili sporo, nekome nanosiš štetu neplaćanjem.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 14:39   #987
Uvijek ista pitanja ovdje. Rezervirao/la sam, nisam ostavila karticu hoce li mi naplatiti


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 06:28   #988
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ne možeš.
možeš odgovoriti na ostavljenu recenziju gosta.
samo mala nadopuna:
može se odgovoriti na ostavljenu recenziju gosta ukoliko ta ista recenzija ima pisani dio, a ne samo ocjene; ukoliko je gost ostavio samo ocjene, bez ikakvog opisa, onda nema mogućnosti odgovora na recenziju
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 19:35   #989
Upozorenje vlasnicima apartmana i hotela

Poznato je kako gosti često daju nerealne ocjene i čak ucjenjuju domaćine preko booking.com reviewa.Međutim ovo što se meni desilo je nevjerojatno.Gosti su pobjegli i nisu platili( i to smješnu svotu novca).U više navrata su obaviješteni(imam i pisane dokaze)da mogu platiti i preko banke kao i pri dolasku.Međutim iako sam im dao da ostanu duže i čak im dao i bolji apartman oni su pobjegli kada je gospođa koja je trebala primiti novce otišla baciti smeće te se nisu javljali ni na telefon ni na mail.Nakon što sam zvao policiju i booking.com osoblje oni su mi platili preko paypala(tako da sam ja morao platiti proviziju kod plaćanja a da ne spominjem da to uopće nije legalan način).Te strankinje pravile su se "englezi" te su rekle da su mislile da su već platili smještaj što je u potpunosti smiješno....Želio bih naglasiti da sam s gostima uvijek maksimalno kulturan i susretljiv te im pomažem i nakon što napuste moje apartmane.
Danas gledam booking.com stranicu i vidim loš review a za osoblje katastrofalan(iako mi je review za osoblje inače blizu 10)
Zovem booking.com i kažem da ne mogu dopustiti takvim ljudima ocjenjivanje,objašnjavam im opet situaciju (iako su i oni već bili upućeni da su dotični pobjegli i nisu platili)te mi nakon pola sata razgovora booking podrška kaže da mi ne mogu u.kloniti loš review jer su ti gosti bili kod mene i da se tu ništa ne može učiniti..
Smiješno je kako booking.com ne pruža iznajmljivačima APSOLUTNO NIKAKVU ZAŠTITU od ovakvih radnji.Gosti teoretski mogu zapaliti čitavu kuću i nakon toga oni mogu napisati lošu ocjenu za iznajmljivača koji je bio savršen..Dakle zbog 25 eura koliko sam naplatio po noći za 2 osobe za u potpunosti opremljen apartman u elitnom mjestu prvi red uz more (u tu cijenu uračunata su i davanja državi i provizija bookingu i parking i wi fi i klima) dobijam lošu ocjenu od gostiju koji su pobjegli iz mog apartmana.S takvom politikom dominacija bookinga neće biti dugotrajna a i ja ću se osobno potruditi što manje iznajmljivati preko njih.
nightflight676 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 19:48   #990
Jedino dobro u svemu tome je to što možeš napisati odgovor na njihovu recenziju i unutar tog odgovora pozvati sve koji čitaju da sami procijene da li je ta recenzija istinita, budući da su ti sve ostale u suprotnosti s navedenim. Nije puno ali... barem nešto.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:55   #991
Ne mogu čak niti to jer odgovori moraju biti pristojni i neuvredljivi a naglasiti da su pobjegli i nisu platili je za booking uvreda te mi ne bi dopustili takav komentar tako da sam bio primoran pristojno negirati njihove kritike...bio je prije dvije godine primjer jedne gospođe koja je provalila na tavan gdje držim stari namještaj te je rekla da mi je apartman neuredan i pun starog namještaja(iako je njezin apartman bio na zadnjem katu a namještaj na tavanu-žena je lijepo skinula katanac i ušla.Dva puta su mi odbili odgovor te sam na kraju smio reći samo gospođo ispričavam se ali zaključani tavan nije bio dio vašeg apartmana...Neću uopće spominjati goste koji nisu htjeli platiti punu cijenu jer su smatrali da ostvaruju popust od 13 posto jer oni ne plaćaju pdv i prijetili se da ću dobiti sve najgore ocjene ako im ne udovoljim(čista greška bookinga jer su imali neku posredničku firmu koja ih je tako uvjerila-čak sam to i vidio na njihovoj stranici te sam osim što sam morao dati popust morao i platiti punu proviziju bookingu.Danas sam pametniji i spremniji na razne zamke i gluposti ali uvijek se iznova iznenadim...
nightflight676 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:30   #992
Znam za pravila o odgovaranju, uvrede ne prolaze. Ali na fin način se može reći da poštuješ njihovo mišljenje kao gosta, no da ostale recenzije ipak imaju veću vrijednost - xy naspram 1.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 15:05   #993
iskustva

Eto da ne bih samo ogovarao booking.com želio bih naglasiti da mi sutra preko njih dolazi grupa od 10-ak Francuza tako da imam ponešto posla i u petom mjesecu kada gotovo da i nemam gostiju...
nightflight676 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:01   #994
Pitanje:
Slučajno (barem ja mislim) sam platila smještaj za koji piše da je free otkazivanje još skoro 2 mjeseca. S obzirom na prethodna iskustva, morala sam upisati broj kartice, ali mi nisu naplatili. Međutim, sad valjda nisam gledala, upisala sam i odmah su mi skinuli sa računa.
Međutim, kako piše da je otkazivanje besplatno, ako otkažem, mogu li automatski očekivati povrat love?

Kontaktirala sam iznajmljivača, ali još nije odgovorio.

Sad sam malo u panici jer trenutno nemam mogućnosti odmah platiti. Samo sam htjela rezervirati.
__________________
Tonight most people will be welcomed home by jumping dogs and squealing kids. Their spouses will ask about their day, and tonight they'll sleep. The stars will wheel forth from their daytime hiding places. And one of those lights,slightly brighter than the rest, will be my wingtip passing over.
Melian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:11   #995
Ako ti je free otkazivanje nisu sigurno naplatili. Eventualno predautorizacija prve noci. Ako su bas naplatili onda ti nije bio free cancel


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 19:57   #996
E ljudi
Dosta rezerviram preko bookinga, ali mi se sljedece nikad nije dogodilo
Rezervirala sam smjestaj bratu u budvi za ljeto
I dala naravno svoju karticu (podatke)
U uvjetima pise da smjestaj naplacuje 100% iznosa prvog nocenja prije dolaska
To iznosi 60€
I sve ok
Medjutim javila mi se (preko bookinga) vlasnica apartmana i trazi da joj uplatim western unionom tu prvu noc 60€ kako bi i dalje ostala rezervacija jer kaze da njen objekt nema mogucnost naplate preko kartice
Dakle sva komunikacija je preko bookinga i rezerviran je njen apartman na booking mom profilu
Moram joj poslat wesrern unionom cijenu jednog nocenja
E sad
Mene zanima jel to sigurno i hoce li me prevarit i otkazat smjestaj jer se transakcija ne odvija preko bookinga?
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 19:59   #997
Wu je najnesigurniji način plaćanja. Nije baš pametno ići tako. pitaj buking što misli o tome i stati će na tvoju stranu sigurno
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:00   #998
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Ako ti je free otkazivanje nisu sigurno naplatili. Eventualno predautorizacija prve noci. Ako su bas naplatili onda ti nije bio free cancel


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bas su mi naplatili sve tj. svih 6 noćenja. Ni javili su mi se sa bookinga i otkazivanjem rezervacije će mi vratiti puni iznos. S obzirom da otkazujem u roku.
Samo što mi piše da će mi iznos vratiti tek nakon 7-12 dana.
__________________
Tonight most people will be welcomed home by jumping dogs and squealing kids. Their spouses will ask about their day, and tonight they'll sleep. The stars will wheel forth from their daytime hiding places. And one of those lights,slightly brighter than the rest, will be my wingtip passing over.
Melian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:18   #999
Rijetko je to da netko naplati puni iznos, prije nego istekne rok za otkazivanje. Uvijek prije zadnjeg koraka, kod Bookinga, pise da nece biti nista skinuto s kartice nego eventulno jedna noc ako se ne pojavi - ako je to tako.

Ali, eto, vratit ce ti, normalno. Znam da nije fora, ako si do limita s karticom.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:32   #1000
Po novome dobivaju se Lufthansa Miles&More milje za rezervaciju smještaja preko booking.com
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.