Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 21:14   #2941
što se tiče puta, nedavno sam šla split-beograd i najbolje ti je ovako:
- povratna busom do zagreba izađe do 200kn, ovisno o prijevozniku.
- od tamo vlakom do beograda. na jednu grupnu kartu od 5 ljudi izađe 200kn po osobi povratno. ne znam koliko vas ide, ali definitivno se isplati. vozi jednom dnevno zg-bg i obrnuto, u jutarnjim satima oboje. zurich-beograd je taj vlak, pa možeš provjeriti točno polaske na netu.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:51   #2942
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
vozi jednom dnevno zg-bg i obrnuto
1982. je bilo 17 vlakova za Beograd (i dodajmo info o 22 dnevno za Ljubljanu, a split-zagreb 11 vlakova dnevno)
a regularna brzina je bila oko 100km/h na dobrom dijelu podravske i slavonske pruge.

"Sava express" je u tom smjeru kretao u 05:45 i stizao u 11:05 (5h 20 min vožnje)
Danas oko sat i pol duže no onda, vožnja je gotovo 30% duža!
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 20:47   #2943
premala smo drzava da imamo i vrhunske autoceste i vrhunske zeljeznice. dodaj tome politicku klimu i poduzetnicku naravno, pa ce ti sve biti jasno
kako cesto putujem st-zg-ck i obrnuto, bilo bi mi mnogo drago da ima vlakova na svim relacijama, ali u banani smo po tom pitanju. busevi na srecu voze svakih sat-dva.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 13:40   #2944
Pozdrav! Putujem u Beograd za dva tjedna i imam pitanje.

Zanima me isplati li se više kupiti eure u Hrvatskoj i onda u Srbiji kupiti dinare pa tako plaćati ili se manje love gubi ako se provlači debitna kartica. Ili je bolje odmah kupiti dinare u Hrvatskoj?
neroliana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 12:16   #2945
Na stranicama MUP-a piše da ne treba, ali znamo kako su naše službe ažurne u slučaju ikakvih promjena, pa bih samo htio potvrdu da za ulazak u Srbiju ne treba putovnica, već može i osobna?
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 14:03   #2946
Tamo je najtocnije i azurno. Npr odmah su bile ove cijene osobnih i putovnica, ono kad su bile snizene prije par mjeseci ☺. Za prijelaz granice gledas na mvpei / vize ...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 14:08   #2947
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Na stranicama MUP-a piše da ne treba, ali znamo kako su naše službe ažurne u slučaju ikakvih promjena, pa bih samo htio potvrdu da za ulazak u Srbiju ne treba putovnica, već može i osobna?


Do kad ce se ovo pitanje provlaciti


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:29   #2948
Može neka preporuka za kompaniju koja nudi prijevoz kombijem Zg-Bg, da je najpovoljnija? Vidim da je bus 390 kn povratna, a ne mogu nać cijenu vlakom? Zna netko? Ide nas troje. Znam da sam pročitao prije par mjeseci da se dobije popust na vise ljudi.
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:02   #2949
terra http://www.terratravel.rs/kombi-prevoz/beograd-zagreb/
dasivon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:46   #2950
Bok ekipa!
Za 10ak dana idem po prvi put sa ženom u Beograd. Grad nam je totalna nepoznanica, ali eto malo sam se informirao ovdi preko foruma i na netu pa ćemo se snaći.
Dolazimo letom iz Splita, povratna karta cca 100€.
Smještaj nam je u centru (Brankova ulica), to je navodno jako blizu Skadarlije i one popularne ulice Kneza Mihaila... Cijena za 3 noćenja je 750kn.
Preporuke za restorane i znamenitosti su zapisane. Jedino nisam primjetia je li netko spomenia di je najbolje kupovati suvenire (magneti, privjesci...)? I što jesti u Beogradu (neka njihova autohtona jela, npr. Karađorđeva šnicla)?
FRAFO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:24   #2951
Quote:
FRAFO kaže: Pogledaj post
Bok ekipa!
Za 10ak dana idem po prvi put sa ženom u Beograd. Grad nam je totalna nepoznanica, ali eto malo sam se informirao ovdi preko foruma i na netu pa ćemo se snaći.
Dolazimo letom iz Splita, povratna karta cca 100€.
Smještaj nam je u centru (Brankova ulica), to je navodno jako blizu Skadarlije i one popularne ulice Kneza Mihaila... Cijena za 3 noćenja je 750kn.
Preporuke za restorane i znamenitosti su zapisane. Jedino nisam primjetia je li netko spomenia di je najbolje kupovati suvenire (magneti, privjesci...)? I što jesti u Beogradu (neka njihova autohtona jela, npr. Karađorđeva šnicla)?
Kad krenete iz Knez Mihajlove na Kalemegdan u parku postoje GOMILE tezgi sa suvenirima koji nisu nesto skuplji nego drugde zbog "udarne" turisticke lokacije, valjda zato sto tuda setaju gomile lokalalnih. Ima svasta, od raznih figurica i grafika do novcanica od par milijardi dinara iz vremena velike inflacije.

Sto se tice hrane, probajte knedle koje se stradicionalno prave sa sljivama, ali eto zivimo u doba inovacija tako da ima I novih kombinacija :-):
http://ferdinandknedle.rs/

Samo da vam bude lepo vreme, a trebalo bi, prolece I jesen su najbolja doba za posetiti
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:00   #2952
Za predjelo: kajmak, čvarci (obični ili duvan), proja, pihtije iliti hladetina (malo egzotičnije), proja i turšija (kiseli krastavac,kisela paprika obična i ljuta, kiseli karfiol iliti cvijetača, kiseli kupus iliti zelje, kiseli zeleni paradajiz iliti rajčica), razne slane pite (gibanica, krompiruša, sa pečurkama, sa zeljem, sa spanaćem, heljdo pita), pa onda meze. Za glavno jelo: punjene paprike, čorbast pasulj, pa pasulj prebranac, podvarak. Razne supe i čorbe su isto dobar izbor. Ako volite ribu, onda riblja čorba, šaran na razne načine, smuđ, i meni najomiljenija kečiga. Naravno, tu su i salate: šopska, mešana, od pečenih crvenih paprika sa belim lukom iliti češnjakom. Tu je i roštilj na razne načine. Za desert: slatke pite (makovnjača, sa orasima, suva pita), sitni kolači, srneća leđa. Ima toga još, za početak ovo je dovoljno kao predlog.
ddnbgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:15   #2953
Manufaktura je odlican restoran. Toplo preporucam.
http://www.restorani.rs/restoran/man...83%D1%80%D0%B0
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:55   #2954
Jel zna netko koja je cijena parkinga na aerodromu nikola tesla?
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:59   #2955
Manufaktura super izgleda i ukusna je hrana, cene jace za nas iz Bg-a, za turiste ne, porcije su mnje Lokacija je odlicna!!
Svaki zapoceti sat na parkingu aerodroma je 100dinara, odnosno manje od evra.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 20:53   #2956
A npr. Sedmodnevna karta?
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:31   #2957
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
A npr. Sedmodnevna karta?
mislim da je oko 4 soma iliti nekih 35 evrica otprilike
ali uzmi info s rezervom
lordflashheart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 11:01   #2958
Pozdrav!

Planiram ići vlakom iz Zagreba za Beograd krajem 10. mjeseca ove godine pa me zanima ima li zainteresiranih da mi se pridruže? Tražim barem četvero zainteresiranih jer u tom slučaju povratna iz Zagreba dođe manje od 100 kn. Zasad nas je dvoje.
xsjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:59   #2959
Quote:
xsjenka kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Planiram ići vlakom iz Zagreba za Beograd krajem 10. mjeseca ove godine pa me zanima ima li zainteresiranih da mi se pridruže? Tražim barem četvero zainteresiranih jer u tom slučaju povratna iz Zagreba dođe manje od 100 kn. Zasad nas je dvoje.
Povratna za taj broj ljudi je 195 kn.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:02   #2960
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Povratna za taj broj ljudi je 195 kn.
Da, provjerila sam i ja naknadno.
xsjenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.