Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 09:04   #661
Gdje si sada fgm?

Ja sam na pauzi od slobodnog plesa i emocija, to ću doma kad mi dođe..
Da, odjeća postaje veći trošak (za ples).

Za trening sam u nekoj loose majici sa naramenicama najčešće i kratkim hlačicama koje sam kupila u klubu (njihova linija) jer su taman za to..
Ili u nekim boksericama Lonsdale mislim, slične su tim hlačicama samo su pamučne. Tu nema puno izbora
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:59   #662
Kaj nitko ne trenira više??
Ja sam u potrazi za novim studijem nakon pauze. Baš je loš izbor na istoku grada...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:47   #663
https://www.youtube.com/watch?v=0dQWIptVNDg

umjetnost na šipci.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 11:46   #664
Yuna i ja tražim drugi klub. Iako mi se sada neda kretati nigdje jer će ljetna pauza uskoro.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 10:26   #665
Dugo me nije bilo!
Trenirala sam u Pole Heightsu par mjeseci, ali više ne, nedavno sam uzela pauzu jer su mi počeli smetati ljudi na treningu - ništa zlobno, super su svi, samo imam potrebu malo se sama glupirati.
Za sad vježbam kod frendice. S obzirom da sam podstanar i ne mogu instalirati šipku u stanu, zanima me može li se doći na velesajam kad nemaju grupne treninge i vježbati sama, kako to ide i koliko bi koštalo? Ako netko zna
fgm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 16:51   #666
Bok cure

Mene zanima samo nešto u vezi pole dance-a: vidim da se svugdje naglašava kako pole dance super zategne, učvrsti, oblikuje cijelo tijelo i tako to, a kada gledam npr slike tih pole dance studia na fejsu, ne vidim da te cure imaju baš zategnuta i onako fino čvrsta tijela, pogotovo noge i guzicu. OSIM trenerica koje sigurno već godinama treniraju taj ples, one mi uglavnom imaju super tijela. S tim da je upitno jesu li i one dobile takvo tijelo samo sa pole dance-om, ili idu usporedno i u teretanu ili tako negdje.

Pa da čujem vaša iskustva sa tim, ako već trenirate neko vrijeme (ne očekujem neke rezultate od nekoga tko tek trenira mjesec, dva )
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:00   #667
Minimalno. Inače zategne samo ako hard core treniraš više puta tjedno, ali ful povećava fleksibilnost.
Za zatezanje i oblikovanje tijela bi ipak preporučila teretanu.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 10:36   #668
Nije minimalno, već puno! Ja treniram dvije godine, jednom tjedno i nikad u životu nisam imala tako oblikovane i jake mišiće kao sada. Ruke, noge, guza, trbušnjaci... sve redom se učvrstilo i definiralo i izgledam si bolje nego ikad. Ako netko ima višak kila vježbanjem na šipci neće bitno smršaviti jer to nije takav tip vježbanja, ali se mišići itekako oblikuju i učvrste, o tome nema dvojbe.
Također, držanje se popravi jako. Ja sam oduvijek imala loše držanje, međutim otkad treniram puno se ljepše i ravnije držim i puno prije osvijestim kad se zgrbim i onda se "poravnam".

Ako ciljaš na onaj suhi i mišićavi muški izgled, onda se bolje zaputi u teretanu jer je pdf zamišljen za žene i žensko tijelo tako da nije realno očekivati da ćeš od njega izgledati kao bilder. Ali za to mislim da je nužno potpuno promijeniti i prehranu i sve. A kome to treba...
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:52   #669
Hvala cure na odgovorima

Znači očito nekome učvrsti, nekome ne.
I bila sam malo skeptična prema tome, ali rekoh da pitam one koje već treniraju

Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Minimalno. Inače zategne samo ako hard core treniraš više puta tjedno, ali ful povećava fleksibilnost.
Za zatezanje i oblikovanje tijela bi ipak preporučila teretanu.
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Nije minimalno, već puno! Ja treniram dvije godine, jednom tjedno i nikad u životu nisam imala tako oblikovane i jake mišiće kao sada. Ruke, noge, guza, trbušnjaci... sve redom se učvrstilo i definiralo i izgledam si bolje nego ikad. Ako netko ima višak kila vježbanjem na šipci neće bitno smršaviti jer to nije takav tip vježbanja, ali se mišići itekako oblikuju i učvrste, o tome nema dvojbe.
Također, držanje se popravi jako. Ja sam oduvijek imala loše držanje, međutim otkad treniram puno se ljepše i ravnije držim i puno prije osvijestim kad se zgrbim i onda se "poravnam".

Ako ciljaš na onaj suhi i mišićavi muški izgled, onda se bolje zaputi u teretanu jer je pdf zamišljen za žene i žensko tijelo tako da nije realno očekivati da ćeš od njega izgledati kao bilder. Ali za to mislim da je nužno potpuno promijeniti i prehranu i sve. A kome to treba...
Ne ne, ne želim takav izgled, baš želim onaj puteni ženstveni izgled, da se sve zategne taman tamo gdje i koliko treba, a da ostanu obline.
trenutno sam čak malo i premršava u nogama recimo, dok mi se u trbuhu skuplja višak masti, ali to ne očekujem da će otići pole dance-om. Nego sam uz to i dosta onako mlohava, kad se godinama ne bavim nikakvom aktivnosti, pa sam mislila da bi mi ovo pomoglo da se utegnem, barem malo
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:10   #670
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Ne ne, ne želim takav izgled, baš želim onaj puteni ženstveni izgled, da se sve zategne taman tamo gdje i koliko treba, a da ostanu obline.
trenutno sam čak malo i premršava u nogama recimo, dok mi se u trbuhu skuplja višak masti, ali to ne očekujem da će otići pole dance-om. Nego sam uz to i dosta onako mlohava, kad se godinama ne bavim nikakvom aktivnosti, pa sam mislila da bi mi ovo pomoglo da se utegnem, barem malo
Onda je pole dance točno ono što trebaš. I meni je to bio prvi sport i aktivnost ikad, tako da sam krenula od nule što se nekakve fizičke spreme tiče i prezadovoljna sam rezultatima. Iako mi je emotivna komponenta i osvještavanje nekih stvari kroz bavljenje sobom i plesanje, podizanje samopouzdanja i svijesti o sebi i svom tijelu puuuno vrednije od samog oblikovanja mišića, ali definitivno je win - win sport!
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 13:36   #671
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Bok cure

Mene zanima samo nešto u vezi pole dance-a: vidim da se svugdje naglašava kako pole dance super zategne, učvrsti, oblikuje cijelo tijelo i tako to, a kada gledam npr slike tih pole dance studia na fejsu, ne vidim da te cure imaju baš zategnuta i onako fino čvrsta tijela, pogotovo noge i guzicu. OSIM trenerica koje sigurno već godinama treniraju taj ples, one mi uglavnom imaju super tijela. S tim da je upitno jesu li i one dobile takvo tijelo samo sa pole dance-om, ili idu usporedno i u teretanu ili tako negdje.

Pa da čujem vaša iskustva sa tim, ako već trenirate neko vrijeme (ne očekujem neke rezultate od nekoga tko tek trenira mjesec, dva )
Ovisi na koji smjer ideš i kako koji studio funkcionira.
Ako ideš u klub koji radi isključivo elemente na šipci sa malo koreografije dobit ćeš čvrsto i oblikovano tijelo (naravno ovisi koliko puta treniraš, što jedeš itd..)

Ako ideš na S faktor koji je baziran na slobodnom plesu, emocijama itd kao što sam ja išla, bit ćeš gipka i rastezljiva ali ne očekuj izgradnju mišića i tijela jer se šipka koristi minimalno.


Ja sam isto kao i pljuc..trebao mi je i emotivni dio a sad sam u fazi da želim zategnutije tijelo pa sam ubacila i teretanu...
to mi je idealna kombinacija
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:25   #672
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Bok cure

Mene zanima samo nešto u vezi pole dance-a: vidim da se svugdje naglašava kako pole dance super zategne, učvrsti, oblikuje cijelo tijelo i tako to, a kada gledam npr slike tih pole dance studia na fejsu, ne vidim da te cure imaju baš zategnuta i onako fino čvrsta tijela, pogotovo noge i guzicu. OSIM trenerica koje sigurno već godinama treniraju taj ples, one mi uglavnom imaju super tijela. S tim da je upitno jesu li i one dobile takvo tijelo samo sa pole dance-om, ili idu usporedno i u teretanu ili tako negdje.

Pa da čujem vaša iskustva sa tim, ako već trenirate neko vrijeme (ne očekujem neke rezultate od nekoga tko tek trenira mjesec, dva )
Mišićna masa gradi se godinama i o njoj ovisi puno faktora - prehrana, odmor , vježbanje, genetika i sl. Većina cura koja imaju tako fit tijela vjerovatno treniraju godinama, minimalno 4 puta tjedno, a najčešće i kombiniraju - pole dance, street workout, teretanu i sl.
Ako treniraš PD 2 x tjedno i loše se hraniš, i napredak je onda sporiji i ne vide se toliko rezulatati. U svakom slučaju ono što želim reći- jedno vuče drugo. Kad počneš više trenirati i kad vidiš prve rezultate na svom tijelu u vidu čvrščeg , zategnutijeg i jačeg tijela poželjet ćeš još više trenriati i paziti na prehranu jer ćeš htjet biti još bolja, jača i "čvršća".
Inače, žene ne mogu dobiti muški body bilderski izgled samim time što nemaju toliko testosterona, tako da se oko toga ne moraš brinuti.
Ja ti savjetujm da počenš trenirati, i to baš PD. Mršave cure se puno prije zategnu i dobiju lijep oblik, za razliku od nas punašnijih koje imaju mišiće ali se ispod sala i ne vide toliko
morchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:38   #673
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Bok cure

Mene zanima samo nešto u vezi pole dance-a: vidim da se svugdje naglašava kako pole dance super zategne, učvrsti, oblikuje cijelo tijelo i tako to, a kada gledam npr slike tih pole dance studia na fejsu, ne vidim da te cure imaju baš zategnuta i onako fino čvrsta tijela, pogotovo noge i guzicu. OSIM trenerica koje sigurno već godinama treniraju taj ples, one mi uglavnom imaju super tijela. S tim da je upitno jesu li i one dobile takvo tijelo samo sa pole dance-om, ili idu usporedno i u teretanu ili tako negdje.

Pa da čujem vaša iskustva sa tim, ako već trenirate neko vrijeme (ne očekujem neke rezultate od nekoga tko tek trenira mjesec, dva )
Sipka je fantastican rekvizit za gornji dio tijela. Moze se razviti super gornji dio. Ali nije dovoljna, nema nista za noge i guzicu i nije aerobna. I neka me ostali ne ubiju jer ne mislim nista lose i ne mislim da su sve, ali ovak iz mog iskustva nije bas veliki postotak obrazovanih. Pa im je i prehrana losa, itd.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 16:08   #674
Bok ljudi! Par pitanja: kakav je Pole Heights, kakve su im cijene? Isplati li se ici kod njih?
lalalala3105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:28   #675
Pozdrav, jel zna netko dal ima kod nas neki dućan koji drži rukavice za pole dance? Imam problema sa znojnim dlanovima, ali ne bi naručivala preko interneta (ako baš ne moram) jer imam jako usku ruku.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:49   #676
Ne znam tko kod nas ima ali mislim da Poledancerka ima rukavice. Slovenski brend, odgovore na sve upite brzo.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 19:59   #677
Ma našla sam i baš na stranici mighty grip i na ebay-u, ali bi ih trebala probati zbog uske ruke zato bi radije u našem dućanu. Ali svejedno hvala na info, ako ništa ne upali virnem i tamo
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:52   #678
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Sipka je fantastican rekvizit za gornji dio tijela. Moze se razviti super gornji dio. Ali nije dovoljna, nema nista za noge i guzicu i nije aerobna. I neka me ostali ne ubiju jer ne mislim nista lose i ne mislim da su sve, ali ovak iz mog iskustva nije bas veliki postotak obrazovanih. Pa im je i prehrana losa, itd.
iskreno imam neki čudan osjećaj da nema smisla komentirati na ovaj post, pogotovo na ovaj dio gdje piše o obrazovanju i prehrani

što se tiče nogu, obzirom da stalno visiš na glavi, noge jako često koristiš pa se naravno treniraju i noge. Inače u klubovima (barem onima koje sam ja prošla do sada) se rade i ostale vježbe, tipa čučnjevi. Jako puno istezanja, vježbe na podu za floorwork koje se možda laicima čine bezazlene, ipak eto probajte i elementi na šipci. Nije čudo što puno njih odustane, jer PEČE, BOLI i ZATEŽE.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:09   #679
Apsolutno točno. Na šipci radi baš svaki dio tijela, neki elementi su takvi da ti treba snaga u rukama, u drugima noge jer se samo njima držiš i nose ti čitavu težinu tijela. Plus toga, ne visiš ko krpa nego se dižeš, okrećeš, mijenjaš položaj kojekako i naravno da ti svi mišići rade. Izjava da "nema ništa za noge i guzicu" je naprosto smiješna.

I da, zagrijavanje na podu je puno više od nekakvog istezanja i laganog zagrijavanja za vježbe na šipci. Vježbe na podu su nas od slabućkih mlitavica koje su došle na prvi trening, napravile dovoljno jakima, čvrstima i utreniranima da danas bez jebemti na šipci izvodimo čudesa.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 10:57   #680
Od koga se još mogu nabaviti šipke u Hrvatskoj osim od Darka? Vidim da se na prošloj stranici spominjao neki Neven, ima li on kakvu stranicu ili nešto?

I zna li netko do koje visine se izrađuju privremene šipke, one bez bušenja? Imam jako visoke stropove, ne znam što da radim Ne mogu bušiti rupe u podu i stropu jer sam podstanar, a nisam sigurna da bi ona bez bušenja bila stabilna na ovoliku visinu
fgm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:40.