Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 10:59   #61
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Poštar je bio, nije nikog našao, doći će ponovno sutra.
I danas mi ubaci papir da je pokusaj dostave bio jucer. Koji likovi
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:39   #62
To je zato jer imaju previše (velikih) paketa nego mogu nositi po jednoj dostavi pa dio ostave u poslovnici i sa sobom nose samo papiriće koje ubace pa kako te potrefi koji dan...

Sent from my Jiayu S3
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:44   #63
I onda dođem danas u postu i paketa nema iako na cedulji pise od 04.04
Kaze mi djelatnik, dok vi potrosaci ne ucinite nesto stanje ce ostat nepromjenjeno
I ovo moje nije sigurno velik paket jer su dvi maske za mob (g6)

Zadnje uređivanje android-Split : 05.04.2017. at 14:05.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 16:24   #64
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
I danas mi ubaci papir da je pokusaj dostave bio jucer. Koji likovi
I meni zadnje vrijeme to rade. Zgrada je bez lifta, a vidi i drugaciji potpis postara pa se valjda ovom neda.
Grad Rijeka je u pitanju.

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 12:23   #65
Bok svima!

Teatar apsurda. Čekam danas u sačekuši poštara jer mi je na carini rečeno da mi danas stiže mob iz Kine, i on meni mrtav hladan u ruke uvali obrazac u kojem piše da mi ga je danas pokušao uručiti, ali avaj, pokušaj je bio neuspješan. Podigni si ga sam, konju jedan, sutra u pošti. Zvali poštu, al' nemreš ti tu ništa. Sve je u kurcu
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 13:33   #66
Svakim danom sve gore. Vidim na netu da je jedan paket stigao u hr 4.4., drugi idući dan (5.4.) i jedan prije tjedan dana (11.4.), al do mene još nisu uspjeli dostavit. Na carini se nije moglo zadržat jer su to sitnice za bicikl...Nemam tracking ali imam reference number koji gearbest daje i koji je dosad uvijek bio točan, a sad da idem kontaktirat poštu, rekli bi mi da ne mogu ništa jer nemaju tracking.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:25   #67
Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Čekam danas u sačekuši poštara jer mi je na carini rečeno da mi danas stiže mob iz Kine, i on meni mrtav hladan u ruke uvali obrazac u kojem piše da mi ga je danas pokušao uručiti, ali avaj, pokušaj je bio neuspješan. Podigni si ga sam, konju jedan, sutra u pošti. Zvali poštu, al' nemreš ti tu ništa.
I ti si mrtvo hladno uzeo papirić i ušao u kuću?
I onda se došao tu žaliti da si ih nakon toga zvao?

Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Teatar apsurda.


Quote:
žoss kaže: Pogledaj post
Sve je u kurcu...
Bome je.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:52   #68
Umjesto da su sretni da u vrijeme smanjenja broja pisanih pošiljki ljudi nalaze novi način da im održe radna mjesta oni nas još _ebu.

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:19   #69
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
I ti si mrtvo hladno uzeo papirić i ušao u kuću?
I onda se došao tu žaliti da si ih nakon toga zvao?





Bome je.
Actually, nisam se došao žaliti nego podijeliti iskustvo. Drugo, iskazao je namjeru da ga sutra donese, ali ga ja sutra mogu ranije podići, a s obzirom da je mob za klinca par sati je puno jer ga je čekao prošli tjedan, a i ja radim popodne a treba zamijeniti SIM za micro i sve podesiti. Mob je iz Kine pa ne bih želio da on sam prčka na početku.

A mislim! Svakom loncu poklopac.

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 15:52   #70
A od njihove dostave sutra sam isto odustao jer mi je već jednom "drugi dan" stigao paket sa dva razbijena zaštitna stakla. Sreća da se sa kinezima može dogovoriti. Bolje spriječiti nego liječiti.
I ne. Nisam ja preuzeo paket sa staklima.

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:07   #71
tu kod mene nema problema, poštar uvijek donese paket. doduše jednom sam morao ići na poštu po paket jer je bio prevelik da ga nosi.
inače kad ti ostavi paprić, ja odem isti dan po paket na poštu. naravn ne odmah nego pret kraj dana.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:13   #72
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Svakim danom sve gore. Vidim na netu da je jedan paket stigao u hr 4.4., drugi idući dan (5.4.) i jedan prije tjedan dana (11.4.), al do mene još nisu uspjeli dostavit.
Ne vidiš ti ništa jer su to predviđanja, a ne realni i točni datumi.

Quote:
Nemam tracking ali imam reference number koji gearbest daje i koji je dosad uvijek bio točan, a sad da idem kontaktirat poštu, rekli bi mi da ne mogu ništa jer nemaju tracking.
Da, nemaš tracking i ne znam šta kukaš ovdje i zbog čega bi ti kontaktirao poštu, na osnovu čega? Izmišljenih datuma?
E svašta...
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:59   #73
Ajde nemoj mi pričati gluposti. Imam solidan broj narudžbi s gearbesta i uvijek dobiješ reference number i ama baš uvijek kad mi je pisalo da je stiglo u Hrvatsku, poštar mi je to donio kroz 2-3 dana najviše.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 17:06   #74
ali na pošti bez broja pošiljke ne mogu pronaći tvoj, osim da idu jedan po jedan tražiti.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 18:15   #75
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Ajde nemoj mi pričati gluposti. Imam solidan broj narudžbi s gearbesta i uvijek dobiješ reference number i ama baš uvijek kad mi je pisalo da je stiglo u Hrvatsku, poštar mi je to donio kroz 2-3 dana najviše.
I kakve veze ima što se tebi datumski nešto "otprilike" poklapa i što je u "2-3 dana" kod tebe??
Jel ti razumiješ što je tracking broj? Jel razumiješ da paket mora imati barkod koji se skenira na checkpointima i to se unosi u sustav koji ti pratiš?
Ne, ne razumiješ nego lupetaš o nečemu što nema veze s vezom.

Ako nemaš tracking broj koji možeš provjeriti na ips.posta.hr onda NEMAŠ nikakav trag paketa niti možeš znati gdje se on nalazi!
Taj reference number od gearbesta okači mačku o rep, to su lažni brojevi koje Hrvatska država počevši od carine pa do pošte nigdje ne unosi u sustave pa ni ne mogu biti točni, ajde shvati to.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 19:15   #76
Kaj tebi nije jasno? Kužim itekak kaje tracking a kaj reference. I gore sam napisal da mi se ne isplati kontaktirat ih jer nemam tracking. Ne znam kolko iskustva imaš s tim reference numberima od gearbesta, ali se kolko tolko prate preko neta i velim da mi je uvijek bilo sve kak mi je izbacilo na netu, slučajnost ili ne, velim da je tak. A ak me sjećanje dobro služi, mislim da se na paketićima od gearbesta uz reference number zna nalazit barkod, ali nisam siguran, provjerim kad prvi stigne.

Uglavnom ne trebaš mi pametovat, al ak te to čini sretnim, samo nastavi
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:24   #77
Quote:
croarmy kaže: Pogledaj post
I kakve veze ima što se tebi datumski nešto "otprilike" poklapa i što je u "2-3 dana" kod tebe??
Jel ti razumiješ što je tracking broj? Jel razumiješ da paket mora imati barkod koji se skenira na checkpointima i to se unosi u sustav koji ti pratiš?
Ne, ne razumiješ nego lupetaš o nečemu što nema veze s vezom.

Ako nemaš tracking broj koji možeš provjeriti na ips.posta.hr onda NEMAŠ nikakav trag paketa niti možeš znati gdje se on nalazi!
Taj reference number od gearbesta okači mačku o rep, to su lažni brojevi koje Hrvatska država počevši od carine pa do pošte nigdje ne unosi u sustave pa ni ne mogu biti točni, ajde shvati to.
Kolega Everest je u pravu. Ja sam skupio preko 100 narudžbi s Gearbesta u prošlih godinu i pol i taj reference number se koristi kod neregistrirane pošiljke koja se šalje Belgijskom ili Nizozemskom poštom. Na stranici 17track.net možeš pratiti pošiljke Belgijske neregistrirane pošte, a na trackitonline.ru možeš pratiti pošiljke Nizozemske neregistrirane pošte do trenutka dolaska u zemlju odredišta. U pravilu prođe 1-3 dana od trenutka kada pošiljka dođe u HR, pa do isporuke, ali se nekad znalo odužiti na 7 dana. Znalo je doći i nakon 3 mjeseca (imao 3 slučaja do sada). Najveći problem je što u pravilu pošta niti neće htjeti tražiti izgubljenu pošiljku prema tvom nalogu budući da ti nisi vlasnik paketa, već nalog za potragu mora poslati pošiljatelj. Ključ cijele priče je da moraš bit dobar s poštarom, a onda ti on može interno provjeriti što je s pošiljkom. Ja svom svako malo gurnem nešto kuna za kavu, popijemo piće... Uglavnom, drži prijatelja blizu, a poštara još bliže
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:28   #78
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Kolega Everest je u pravu. Ja sam skupio preko 100 narudžbi s Gearbesta u prošlih godinu i pol i taj reference number se koristi kod neregistrirane pošiljke koja se šalje Belgijskom ili Nizozemskom poštom. Na stranici 17track.net možeš pratiti pošiljke Belgijske neregistrirane pošte, a na trackitonline.ru možeš pratiti pošiljke Nizozemske neregistrirane pošte do trenutka dolaska u zemlju odredišta. U pravilu prođe 1-3 dana od trenutka kada pošiljka dođe u HR, pa do isporuke, ali se nekad znalo odužiti na 7 dana. Znalo je doći i nakon 3 mjeseca (imao 3 slučaja do sada). Najveći problem je što u pravilu pošta niti neće htjeti tražiti izgubljenu pošiljku prema tvom nalogu budući da ti nisi vlasnik paketa, već nalog za potragu mora poslati pošiljatelj. Ključ cijele priče je da moraš bit dobar s poštarom, a onda ti on može interno provjeriti što je s pošiljkom. Ja svom svako malo gurnem nešto kuna za kavu, popijemo piće... Uglavnom, drži prijatelja blizu, a poštara još bliže


svaka čast,imam dosta ovakvih zadovoljnih korisnika
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 09:01   #79
Evo samo da korisniku croarmy (koji inače sve zna) linkam moje dvije narudžbe gdje se vidi reference number i bar kod iznad njega koji se očito negdje skenira pa se zato može i pratit preko neta

http://track.gfstatic.com/WMS_Sortin...41cd5d63ff.jpg

http://track.gfstatic.com/WMS_Sortin...230ece1d47.jpg

Ovaj drugi upravo stigao, a u HR je inače došao u petak, očito reference number ne laže

Dok ona prva tri o kojima sam pisao ni dan danas nisu stigli

Zadnje uređivanje everest : 25.04.2017. at 09:17.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:00   #80
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Evo samo da korisniku croarmy (koji inače sve zna) linkam moje dvije narudžbe gdje se vidi reference number i bar kod iznad njega koji se očito negdje skenira pa se zato može i pratit preko neta
Da, skenira se u trgovini koja ti šalje taj predmet, to je njihov interni broj koji nema veze s vezom i ni jedna država ga ne priznaje i ne prepoznaje.
Jel možeš ti razumiti da postoji samo jedan službeni format broja i sve države koje su članice poštanske unije imaju softver koji prati samo taj broj??

Ako to ne možeš shvatiti onda nastavi pratiti svoje reference brojeve, ali nemoj ovdje kukati kad ti paket kasni ili ne dođe da je nestao u HR, jer ti ni ne znaš jel ušao u HR.
Toliko o tome.
croarmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.