Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 19:43   #8001
Kako se približava vrijeme polaska krenuo sam u izradu nekakvog plana obilaska pa vidim što vi kažete. Svi prijedlozi su dobro došli.

1. Dan – Srijeda
1 Riješiti Oyster pa put pod noge
2 Buckingham palace
3 Kroz St James's Park do Horse Guards Parade pa prema 10 Downing Street
4 Westminster Abbey
5 Parliament, Big Ben pa preko Westminsterskog mosta preći na drugu stranu u šetnju prema istoku
6 London Eye
7 Tate Modern (Mislili smo ući samo radi pogleda)
8 Preko Millennium Bridgea do St Paul's Cathedral pa onda do Museum of London* te Trafalgar Square ili direktno do Trafalagara.
9 Picadilly
10 Oxford Street
11 Lunjanje po Sohou

2. Dan – Četvrtak
1 Madame Tussauds
2 Baker Street, Regent's Park
3 Kensington Gardens
4 Hyde Park
5 Science Museum*
6 Natural History Museum*
7 Šetnja po gradu
8 British Museum*

3. Dan – Petak
1 Tower of London (bar izvana)
2 St Paul's Cathedral (S ulaskom ako ne budem ulazio prvi dan. Ako odem prvi dan ulazak u Tower Bridge)
3 Sky Garden
4 Tower Bridge
5 Možda negdje između navratim u Bank od England Museum
6 Emirates line (Isplati li se uopće ići do ovamo?)
7 Greenwich
8 Možda negdje ubacim Musem of London ako ne budem išao prvi dan.
9 Šetnja po gradu

4. Dan – Subota
Ako imate kakvih prijedloga što raditi zadnji dan slobodno recite. Smješten sam u Travelodge Central City Road.
Avion mi polijeće u 18:50 sa Stansteda, a check out u hotelu je u 12h iako ću vrlo vjerojatno nadoplatiti 10 funti za checkout do 14h. Kad bih trebao krenuti s Liverpool street? Planirao sam kupiti kartu za National Express oko 14, 14:15h.

Muzeji su sa zvjezdicom pošto još moram odabratii u koje ću ulaziti,a u koje ne.
Mislio sam uplatiti 30 funti na Oyster, je li to ok?
Što ubaciti, a što izbaciti? Za koje atrakcije i znamenitosti vrijedi dati novac?
m-16 is offline  
Old 23.04.2017., 05:35   #8002
Quote:
m-16 kaže: Pogledaj post
Kako se približava vrijeme polaska krenuo sam u izradu nekakvog plana obilaska pa vidim što vi kažete. Svi prijedlozi su dobro došli.

1. Dan – Srijeda
1 Riješiti Oyster pa put pod noge
2 Buckingham palace
3 Kroz St James's Park do Horse Guards Parade pa prema 10 Downing Street
4 Westminster Abbey
5 Parliament, Big Ben pa preko Westminsterskog mosta preći na drugu stranu u šetnju prema istoku
6 London Eye
7 Tate Modern (Mislili smo ući samo radi pogleda)
8 Preko Millennium Bridgea do St Paul's Cathedral pa onda do Museum of London* te Trafalgar Square ili direktno do Trafalagara.
9 Picadilly
10 Oxford Street
11 Lunjanje po Sohou

2. Dan – Četvrtak
1 Madame Tussauds
2 Baker Street, Regent's Park
3 Kensington Gardens
4 Hyde Park
5 Science Museum*
6 Natural History Museum*
7 Šetnja po gradu
8 British Museum*

3. Dan – Petak
1 Tower of London (bar izvana)
2 St Paul's Cathedral (S ulaskom ako ne budem ulazio prvi dan. Ako odem prvi dan ulazak u Tower Bridge)
3 Sky Garden
4 Tower Bridge
5 Možda negdje između navratim u Bank od England Museum
6 Emirates line (Isplati li se uopće ići do ovamo?)
7 Greenwich
8 Možda negdje ubacim Musem of London ako ne budem išao prvi dan.
9 Šetnja po gradu

4. Dan – Subota
Ako imate kakvih prijedloga što raditi zadnji dan slobodno recite. Smješten sam u Travelodge Central City Road.
Avion mi polijeće u 18:50 sa Stansteda, a check out u hotelu je u 12h iako ću vrlo vjerojatno nadoplatiti 10 funti za checkout do 14h. Kad bih trebao krenuti s Liverpool street? Planirao sam kupiti kartu za National Express oko 14, 14:15h.

Muzeji su sa zvjezdicom pošto još moram odabratii u koje ću ulaziti,a u koje ne.
Mislio sam uplatiti 30 funti na Oyster, je li to ok?
Što ubaciti, a što izbaciti? Za koje atrakcije i znamenitosti vrijedi dati novac?
Ja sam prosli put uzeo London pass na jedan dan i onda mi je to ispunilo taj dan. Em ustedis em ne cekas u redovima, tako da preporucujem Ujitro "niski start" Westminster Abbey jer se kasnije stvori ogromna guzva, pa na brod niz Temzu do Tower-a i Tower Bridge, sve ukljuceno a da posebno kupujes i skuplje jos cekas, uhvatis zadnji brod nazad.

Sledeci put (ovog leta ili Rim ili London, Pariza se iskreno plasim) uzimam na dva dana, jer uključuje puno toga, i kruzece ture autobusima. Tu sam jednu uzeo pretprosli put i bas prija, i odmoris od hodanja a opet razgledas grad, jos kad je fin dan, fenomenalno. Dvodnevni pas mi se cini kao idealna kombinacija cene i sadrzaja, moze se uzeti prethodni dan jer se aktivira prvom upotrebom.

Van toga, vecina muzeja je besplatna, i Tate Modern i National galeriju sam posecivao u vise navrata, deo po deo, jer vise od 2 sata ili 1,5+1,5 sa okrepljenjem u kafeu, i ne mozes procesirati više od toga. Iskustvo je i vrhunsko i besplatno pogotovo koga zanima umetnost. National i Tate Modern mu dodje kao kompletan kurs Zapadne umetnosti od ranog srednjeg veka do danas. A onda nekako vise uzivas i u gradu koji je dugo bio na "cutting edge" tog istog procesa ljudskog napretka i na drugim poljima, od Towera preko St. Paula do Fontane princeze Diane u Hyde Parku i fenomenalne arhitekture zadnjih decenija, od Shakespeare Globe do interaktivnog teatra ispod Waterloo station, itd.

Zadnje uređivanje VisokiGost : 23.04.2017. at 05:45.
VisokiGost is offline  
Old 23.04.2017., 14:17   #8003
Quote:
m-16 kaže: Pogledaj post
Kako se približava vrijeme polaska krenuo sam u izradu nekakvog plana obilaska pa vidim što vi kažete. Svi prijedlozi su dobro došli.

1. Dan – Srijeda
1 Riješiti Oyster pa put pod noge
2 Buckingham palace
3 Kroz St James's Park do Horse Guards Parade pa prema 10 Downing Street
4 Westminster Abbey
5 Parliament, Big Ben pa preko Westminsterskog mosta preći na drugu stranu u šetnju prema istoku
6 London Eye
7 Tate Modern (Mislili smo ući samo radi pogleda)
8 Preko Millennium Bridgea do St Paul's Cathedral pa onda do Museum of London* te Trafalgar Square ili direktno do Trafalagara.
9 Picadilly
10 Oxford Street
11 Lunjanje po Sohou

2. Dan – Četvrtak
1 Madame Tussauds
2 Baker Street, Regent's Park
3 Kensington Gardens
4 Hyde Park
5 Science Museum*
6 Natural History Museum*
7 Šetnja po gradu
8 British Museum*

3. Dan – Petak
1 Tower of London (bar izvana)
2 St Paul's Cathedral (S ulaskom ako ne budem ulazio prvi dan. Ako odem prvi dan ulazak u Tower Bridge)
3 Sky Garden
4 Tower Bridge
5 Možda negdje između navratim u Bank od England Museum
6 Emirates line (Isplati li se uopće ići do ovamo?)
7 Greenwich
8 Možda negdje ubacim Musem of London ako ne budem išao prvi dan.
9 Šetnja po gradu

4. Dan – Subota
Ako imate kakvih prijedloga što raditi zadnji dan slobodno recite. Smješten sam u Travelodge Central City Road.
Avion mi polijeće u 18:50 sa Stansteda, a check out u hotelu je u 12h iako ću vrlo vjerojatno nadoplatiti 10 funti za checkout do 14h. Kad bih trebao krenuti s Liverpool street? Planirao sam kupiti kartu za National Express oko 14, 14:15h.

Muzeji su sa zvjezdicom pošto još moram odabratii u koje ću ulaziti,a u koje ne.
Mislio sam uplatiti 30 funti na Oyster, je li to ok?
Što ubaciti, a što izbaciti? Za koje atrakcije i znamenitosti vrijedi dati novac?
Za mene bi to bio previse naporan, pomalo i nemoguc raspored, posebno kad se spominju po tri muzeja u jednom danu. To su ogromni muzeji i galerije. Prema ovom rasporedu stigne se samo uci, okrenuti i izaci.

Ako idete u Tate Modern samo zbog pogleda, udjite u novi dio, The Tanks, pa se popnite do roof terrace, a kasnije mozete na kavu, caj ili marendu na zadnjem katu same galerije. Super pogled ima se i iz restorana na zadnjem katu National Portrait Gallery.
Sto ce vam Sky Garden i London Eye. Prvi je besplatan ali se morate uspjeti bukirati, a drugi kosta previse. Slican pogled imate s krova The Tanks.

Muzej vostanih figura vas previse kosta, ja tamo ne bih isla. Vecina muzeja je inace besplatna (osim privatnih).

U Westminster Abbey mozete besplatno samo u 5 popodne radnim danom a u St. Paul's prije popodnevne sluzbe. Netko vam je stavio vrijeme par postova unatrag.

Za Greenwich vam treba barem pola dana.

Nece vam biti dovljno 30 funti na Oysteru. To je za pocetak. Mozete svakodnevno provjeravati na stanicama podzemne koliko ste potrosili pa nadodati - na tome namijenjenim automatima.

Pogledajte na stranici National Expressa koliko oni predvidjaju vremena do Stansteda na toj ruti i u to vrijeme, bojim se gustog prometa. To ovisi o dijelu dana, odnosno prometu. Racunajte da ste na aerodromu 2 sata prije polijetanja.
tiziana is offline  
Old 23.04.2017., 14:25   #8004
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Nece vam biti dovljno 30 funti na Oysteru. To je za pocetak. Mozete svakodnevno provjeravati na stanicama podzemne koliko ste potrosili pa nadodati - na tome namijenjenim automatima.
kako im nece biti dovoljno kad je dnevni limit za to sve 1/2 zona 6.60funti ? a ostaju 4 dana.
bit ce i previse. al ja bih vam preporucio placanje beskontaktnom karticom. em nemoras kupovat Oyster em je prakticnije i na kraju krajeva i jeftinije za neku sicu.
vave10 is offline  
Old 23.04.2017., 16:31   #8005
Zbunio me pogled na taj opsiran program od barem tjedan dana.
Nezamisliv mi je, mada znam dosta njih koji su tako jurili s mjesta na mjesto po cijele dane i bili na kraju jako zadovoljni.

Svakako je bezkontaktna kartica prakticnija od Oystera. Ako se vozi samo busom potrosi se i manje u 4 dana.
tiziana is offline  
Old 23.04.2017., 17:51   #8006
Pozdrav svima! imam nekoliko sitnica za pitati, hvala svima na bilo kakvoj pomoći idem za tjedan dana u London..

1. jel netko isao ovim brodom do Greenwicha, i jel to ok ili ima neka bolja opcija? http://www.thamesriverservices.co.uk/

2. kako funkcionira kartica europskog zdravstvenog u Londonu, tj. ima li koristi ili treba bas putno osiguranje?

3. smjestena sam kod frenda u centru, blizu London Eye-a, pa me zanimaju najjeftinije opcije glede hrane..jel ima neki supermarket s ok cijenama u blizini?
fashion hungry is offline  
Old 23.04.2017., 18:29   #8007
1) Pogledaj tu u vezi prijevoza rijekom:
https://tfl.gov.uk/fares-and-payment...r?intcmp=14947

Mozes koristiti bezkontaktnu karticu ili Oyster na Thames Clippers River Bus Services, ali te voznje ne idu u dnevni obracun vec se posebno racunaju pa na Oysteru moras imati nesto vise uplacenih funti.

2) Ne treba ti putno osiguranje s EU zdravstvenom karticom.

3) Sigurno ces naci neki povoljni supermarket i tamo. Guglaj Tesco London.
tiziana is offline  
Old 23.04.2017., 19:52   #8008
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Za mene bi to bio previse naporan, pomalo i nemoguc raspored, posebno kad se spominju po tri muzeja u jednom danu. To su ogromni muzeji i galerije. Prema ovom rasporedu stigne se samo uci, okrenuti i izaci.

Ako idete u Tate Modern samo zbog pogleda, udjite u novi dio, The Tanks, pa se popnite do roof terrace, a kasnije mozete na kavu, caj ili marendu na zadnjem katu same galerije. Super pogled ima se i iz restorana na zadnjem katu National Portrait Gallery.
Sto ce vam Sky Garden i London Eye. Prvi je besplatan ali se morate uspjeti bukirati, a drugi kosta previse. Slican pogled imate s krova The Tanks.

Muzej vostanih figura vas previse kosta, ja tamo ne bih isla. Vecina muzeja je inace besplatna (osim privatnih).

U Westminster Abbey mozete besplatno samo u 5 popodne radnim danom a u St. Paul's prije popodnevne sluzbe. Netko vam je stavio vrijeme par postova unatrag.

Za Greenwich vam treba barem pola dana.

Nece vam biti dovljno 30 funti na Oysteru. To je za pocetak. Mozete svakodnevno provjeravati na stanicama podzemne koliko ste potrosili pa nadodati - na tome namijenjenim automatima.

Pogledajte na stranici National Expressa koliko oni predvidjaju vremena do Stansteda na toj ruti i u to vrijeme, bojim se gustog prometa. To ovisi o dijelu dana, odnosno prometu. Racunajte da ste na aerodromu 2 sata prije polijetanja.
Sky Garden je bukiran, a što se tiče London Eye za sad je plan ne ulaziti nego samo proći pored i uslikati se.
Za Westminster smo isto mislili samo izvana proći taj dio osim ako se nekim slučajem ne nađemo u blizni oko 5.

Muzeji su opcionalni zato i jesu sa zvjezdicama. Natural History mi se čini zanimljiv tako da bi tu svakako navratio, a za ostalo ćemo vidjeti ovisno o prolaznim vremenima, a i vremenskim uvjetima. A ovaj British Museum mi predobro izgleda na slikama tamo ću navratiti pa makar samo na kratko i da uslikam.

Što se tiče muzeja voštanih figura istina da je strašno skup, ali i to je valjda za vidjeti jednom u životu. Našao sam na netu neku ponudu Madame Tussauds i Tower bridge za 26 funti pa sam mislio to uzeti.

National Express kaže da je vrijeme putovanja 1:10, a da se vrijeme putovanja produži i za jedan sat na aerodromu sam prije 4 ipo, 5.
Hvala na komentarima ako imaš još nekih prijedloga slobodno.

Quote:
vave10 kaže: Pogledaj post
kako im nece biti dovoljno kad je dnevni limit za to sve 1/2 zona 6.60funti ? a ostaju 4 dana.
bit ce i previse. al ja bih vam preporucio placanje beskontaktnom karticom. em nemoras kupovat Oyster em je prakticnije i na kraju krajeva i jeftinije za neku sicu.
Da, znam da bi beskontaktna bila najbolje rješenje, ali nažalost nemam ju tako da ćemo morati Oyster.

Koji su najbolji dijelovi grada za šetnje navečer? Je li preporučljivo kretati se podzemnom uvečer? xD
Treba li mi kabanica ili kišobran, ili oboje?
m-16 is offline  
Old 24.04.2017., 10:43   #8009
Quote:
fashion hungry kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! imam nekoliko sitnica za pitati, hvala svima na bilo kakvoj pomoći idem za tjedan dana u London..

1. jel netko isao ovim brodom do Greenwicha, i jel to ok ili ima neka bolja opcija? http://www.thamesriverservices.co.uk/

2. kako funkcionira kartica europskog zdravstvenog u Londonu, tj. ima li koristi ili treba bas putno osiguranje?

3. smjestena sam kod frenda u centru, blizu London Eye-a, pa me zanimaju najjeftinije opcije glede hrane..jel ima neki supermarket s ok cijenama u blizini?
Ja sam išla i bilo je dobro. Frajer ti još priča gdje idete i opisuje znamenitosti. ..ukrcaj se kod Westminstera, tako češ najviše vidjeti. Put traje oko 1 sat. Nazad preporučujem DLR (nadzemna željeznica, bez vozača) jer se puno vidi iz nje i brza je
VK Girl is offline  
Old 24.04.2017., 10:55   #8010
Quote:
m-16 kaže: Pogledaj post
Sky Garden je bukiran, a što se tiče London Eye za sad je plan ne ulaziti nego samo proći pored i uslikati se.
Za Westminster smo isto mislili samo izvana proći taj dio osim ako se nekim slučajem ne nađemo u blizni oko 5.

Muzeji su opcionalni zato i jesu sa zvjezdicama. Natural History mi se čini zanimljiv tako da bi tu svakako navratio, a za ostalo ćemo vidjeti ovisno o prolaznim vremenima, a i vremenskim uvjetima. A ovaj British Museum mi predobro izgleda na slikama tamo ću navratiti pa makar samo na kratko i da uslikam.

Što se tiče muzeja voštanih figura istina da je strašno skup, ali i to je valjda za vidjeti jednom u životu. Našao sam na netu neku ponudu Madame Tussauds i Tower bridge za 26 funti pa sam mislio to uzeti.

National Express kaže da je vrijeme putovanja 1:10, a da se vrijeme putovanja produži i za jedan sat na aerodromu sam prije 4 ipo, 5.
Hvala na komentarima ako imaš još nekih prijedloga slobodno.



Da, znam da bi beskontaktna bila najbolje rješenje, ali nažalost nemam ju tako da ćemo morati Oyster.

Koji su najbolji dijelovi grada za šetnje navečer? Je li preporučljivo kretati se podzemnom uvečer? xD
Treba li mi kabanica ili kišobran, ili oboje?
pa podzemna ce ti svakako trebati jer je i sam centar ogroman. kamo god da krenes bit ce lijepo. meni je oxford street prekrasan kad se spusti mrak i upale sva svjetla. takoder i setnja preko mostova koji su svjetljeni itd itd. ma podzemna je sigurna. nemas brige s tim.
ako ces imat srece nece ti trebat ni jedno od toga. kabanica je prakticnija ako puno hodas.
nikako nemoj propustiti camden town i skygarden (ako stignes). Meni je i emirates air line odlican. Ako imas vremena za greenwich.
vave10 is offline  
Old 24.04.2017., 11:11   #8011
Quote:
m-16 kaže: Pogledaj post
Sky Garden je bukiran, a što se tiče London Eye za sad je plan ne ulaziti nego samo proći pored i uslikati se.
Za Westminster smo isto mislili samo izvana proći taj dio osim ako se nekim slučajem ne nađemo u blizni oko 5.

Muzeji su opcionalni zato i jesu sa zvjezdicama. Natural History mi se čini zanimljiv tako da bi tu svakako navratio, a za ostalo ćemo vidjeti ovisno o prolaznim vremenima, a i vremenskim uvjetima. A ovaj British Museum mi predobro izgleda na slikama tamo ću navratiti pa makar samo na kratko i da uslikam.

Što se tiče muzeja voštanih figura istina da je strašno skup, ali i to je valjda za vidjeti jednom u životu. Našao sam na netu neku ponudu Madame Tussauds i Tower bridge za 26 funti pa sam mislio to uzeti.

National Express kaže da je vrijeme putovanja 1:10, a da se vrijeme putovanja produži i za jedan sat na aerodromu sam prije 4 ipo, 5.
Hvala na komentarima ako imaš još nekih prijedloga slobodno.

Da, znam da bi beskontaktna bila najbolje rješenje, ali nažalost nemam ju tako da ćemo morati Oyster.

Koji su najbolji dijelovi grada za šetnje navečer? Je li preporučljivo kretati se podzemnom uvečer? xD
Treba li mi kabanica ili kišobran, ili oboje?
Ako ides u British Museum samo po par fotki, nakon ulaza prva dvorana lijevo su skulpture starog Egipta. Mogu se fotkati. Jako su impresivne i za cas si unutra i van.

Uzmi kako kabanicu tako i sklopiv kisobran. Mozda bude suncano, ali se zna zalomiti pljusak od 15 min, a zna i samo sipiti.

U Londonu se moze osjecati sigurnima navecer pa tako i u podzemnoj. Naravno, treba paziti na novcanik i dokumente.
Navecer je puno ljudi na Leicester Sq i na Piccadilly C. Prosetajte se Camdenom...
tiziana is offline  
Old 24.04.2017., 14:14   #8012
Vratili smo se prije par dana, pa evo naših impresija. Prošlo je 15 godina od mog zadnjeg boravka u Londonu, i moram priznati da se grad nevjerojatno razvija. Bili smo u Travelodge Statford, i iako nisam bila sigurna jesmo li dobro odlučili, na kraju se pokazalo kao pun pogodak. Hotel je u blizini željezničke i podzemne (Central i Jubilee) i DLR-a, pa je zgodno i prema centru i prema Greenwichu. Iako je ovdje bilo riječi da Travelodge odmah skida ukupni iznos pri rezervaciji, meni to nisu napravili – platila sam po dolasku (master) . Rezervirali smo četiri noći, ali s obzirom da smo stigli u 3 ujutro, nisu nam ni naplatili prvu noć, tretirali su to kao early check in .

Uspjeli smo manje-više obići sve što smo planirali, pa zahvaljujem svima na idejama i pomoći. Sky Garden je bio prekrasno iskustvo, totalno druga perspektiva grada, a i muffini su im odlični . Klinke se najviše dojmio DLR - vlak bez vlakovođe . Posjetili smo samo dva muzeja (British & Natural History), ali smo puno šetali i veliki dio vremena proveli na Greenwichu. Vrijeme nam je bilo fantastično.

Treba obavezno imati rezerviranu kartu za bus do aerodroma (govorim za Stansted). Mi smo imali kartu za 15h (let u 18:50) i jedva smo se ukrcali jer je taj dan bila užasna gužva i gadna prometna nesreća, pa je bus u dolasku kasnio skoro pola sata. Ukrcani su samo putnici s kartom (za bilo koje vrijeme) ali je na stajalištu ostalo barem 50-ak ljudi koji su se morali snalaziti na druge načine.
MeriLu11 is offline  
Old 24.04.2017., 14:34   #8013
Eh da, još jedna zgodna informacija za one koji ne žele plaćati 10 GBP za slikanje na nultom meridijanu - na High Street u Stratfordu se nalazi lijepo označen meridijan.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Meridijan.jpg‎
Views:	115
Size:	9.9 KB
ID:	18383  
MeriLu11 is offline  
Old 24.04.2017., 18:16   #8014
Ovaj vikend i mi slažemo plan skitanja po Londonu, super su mi vaše preporuke, imamo pravu literaturu za izradu plana

Jedno praktično bapsko pitanje, s obzirom na temperature i vrijeme u Londonu, jel prehladno za kožnu jaknu?
Za dva tjedna idemo u London, a ja prošli tjedan opet počela izvlačit zimske kaputiće s obzirom na naše zahlađenje
Good evil is offline  
Old 24.04.2017., 20:11   #8015
Gledajte temperaturu ovdje i na BBC Weather:
https://www.yr.no/place/United_Kingd...ndon/long.html

Meni je tamo uvijek hladnije nego kod nas jer cesto puse jak vjetar. Moze jakna ali preko debelog pulovera i vece marame oko vrata ako su ovakve temperature.
tiziana is offline  
Old 24.04.2017., 20:53   #8016
Thnx na savjetu
Good evil is offline  
Old 24.04.2017., 21:29   #8017
Quote:
MeriLu11 kaže: Pogledaj post
Vratili smo se prije par dana, pa evo naših impresija. Prošlo je 15 godina od mog zadnjeg boravka u Londonu, i moram priznati da se grad nevjerojatno razvija. Bili smo u Travelodge Statford, i iako nisam bila sigurna jesmo li dobro odlučili, na kraju se pokazalo kao pun pogodak. Hotel je u blizini željezničke i podzemne (Central i Jubilee) i DLR-a, pa je zgodno i prema centru i prema Greenwichu. Iako je ovdje bilo riječi da Travelodge odmah skida ukupni iznos pri rezervaciji, meni to nisu napravili – platila sam po dolasku (master) . Rezervirali smo četiri noći, ali s obzirom da smo stigli u 3 ujutro, nisu nam ni naplatili prvu noć, tretirali su to kao early check in .

Uspjeli smo manje-više obići sve što smo planirali, pa zahvaljujem svima na idejama i pomoći. Sky Garden je bio prekrasno iskustvo, totalno druga perspektiva grada, a i muffini su im odlični . Klinke se najviše dojmio DLR - vlak bez vlakovođe . Posjetili smo samo dva muzeja (British & Natural History), ali smo puno šetali i veliki dio vremena proveli na Greenwichu. Vrijeme nam je bilo fantastično.

Treba obavezno imati rezerviranu kartu za bus do aerodroma (govorim za Stansted). Mi smo imali kartu za 15h (let u 18:50) i jedva smo se ukrcali jer je taj dan bila užasna gužva i gadna prometna nesreća, pa je bus u dolasku kasnio skoro pola sata. Ukrcani su samo putnici s kartom (za bilo koje vrijeme) ali je na stajalištu ostalo barem 50-ak ljudi koji su se morali snalaziti na druge načine.
Pretpostavljam da ste onda išli Ryanairom iz Zadra? Ja idem isto tako da u hotel (isto travelodge) neću stići prije 2. Zanima me jeste li obavještavali hotel da ćete tako kasno doći? btw. ni meni nisu unaprijed skinuli novac

Također, zanima me u koje vrijeme ste rezervirali bus sa Stansteda? Pretpostavljam da ste sletjeli oko ponoći na aerodrom.
m-16 is offline  
Old 25.04.2017., 09:49   #8018
Da, išli smo Ryanairom. Rezervirala sam karte za 1 sat, međutim dok smo stigli do autobusne stanice već je bilo oko 1 i bus nam je otišao ispred nosa (iskrcali smo se na neki udaljeni gate i fakat nam je trebalo sat vremena od iskrcaja do busa), pa smo na kraju išli onim u 1:30. Nismo obavještavali hotel - ako recepcija radi 0-24, ne bi trebalo biti problema.
MeriLu11 is offline  
Old 25.04.2017., 11:21   #8019
Quote:
MeriLu11 kaže: Pogledaj post
Da, išli smo Ryanairom. Rezervirala sam karte za 1 sat, međutim dok smo stigli do autobusne stanice već je bilo oko 1 i bus nam je otišao ispred nosa (iskrcali smo se na neki udaljeni gate i fakat nam je trebalo sat vremena od iskrcaja do busa), pa smo na kraju išli onim u 1:30. Nismo obavještavali hotel - ako recepcija radi 0-24, ne bi trebalo biti problema.
Super, hvala!

Niste imali problema s ukrcajem na kasniji bus?
m-16 is offline  
Old 25.04.2017., 12:10   #8020
Ne, nikakvih. Bus je bio poluprazan, pa nisu baš ni gledali, ali u svakom slučaju se možete ukrcati jer prvo ulaze oni s National Express kartama pa tek onda ostali. Puno je ljudi na licu mjesta kupovalo karte, što je valjda ok kad se ide s aerodroma do hotela, ali u suprotnom smjeru baš i nije zgodno.

Sad baš gledam ovaj tvoj raspored i baš me zanima što ćete sve stići. Mi smo prvi dan išli tubeom do Marble Archa, prošetali po Hyde and Green parku, pokušali odgledati bar dio smjene straže ispred Buckhingamske palače, onda po Mall streetu do St.James palace i Trafalgar Square. Tu nam je ipak bilo previše šetnje pa smo se neko vrijeme malo vozili busevima i posjetili Oxford street (vrlo kratko).

Drugi dan smo odmah ujutro bili na Sky Gardenu, a onda prošetali do London Towera, preko Tower Bridgea, cijelim South bankom, prešli natrag preko Westminster bridgea i onda otišli busom u Natural History Museum. Oko 15 km lagane šetnje.

Treći smo dan ujutro otišli DLR-om na Greenwich a poslije podne s Greenwicha u British Museum. Inače, British Museum petkom radi mislim do 20h ili 20:30 pa smo tako i planirali dan. Btw, otišli smo i do King's Crossa zbog Platforme 9 3/4 međutim bila je stravična gužva za slikanje pa smo odustali i umjesto toga otišli na fish&chips .

Ovako na prvu ne izgleda baš puno, međutim trudili smo se što više uživati i ne trčati s mjesta na mjesto i opet smo pred kraj dana bili mrtvi umorni. Buseve smo koristili maksimalno, što da malo sjednemo i odmorimo, što zbog pogleda s gornjeg decka.
MeriLu11 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.