Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 20:24   #2241
Prvih 15 pjesama čisto sranje, a onda kreće na bolje i što je bliže kraju, to su stvari bolje, no neda mi se glasati. Globalno, nije mi nešto iako je evolucija učinila svoje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:02   #2242


Manjak intresa za Tom Pettyja me podsjetio na jedan razgovor koji sam imao s prijateljem prije desetak godina. Prijatelj nije neki glazbeni fanatik, ali zna neke osnove. Tema razgovora je bila Superbowl:
Prijatelj: Tko svira half time show?
Ja: Tom Petty
PRIJATELJ: Tko?

__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:10   #2243
da me je netko pitao prije ove teme koju Pettyjevu pjesmu znam možda bih se sjetio dvije, eventualno tri. kad sam pripremao temu vidio sam da ih znam pet šest. sad ih znam trideset i ni jednu više. jedini moj bliži susret je bio na albumu Traveling Wilburysa. a Petty uopće nije loš. inače ne volim pretjerano heartland rock, pa mi je to problem i kod Springsteena, iako je on istinska veličina i od njega sam sakupio niz albuma koji su dobri, sviđaju mi se, ali taj američki đir ipak nije i moj. kod Pettyja je problem, čini mi se, što nema tako snažnu osobnost. dok ga slušam stalno mi se ukazuju Dylan, Springsteen, Beatlesi, posebno Harrison i drugi. teško mi je formirati sliku samoga Pettyja. ali čovjek je talentiran i rođen za to što radi. sviđaju mi se stvari s početka karijere, pa je čini se malo posustao, pa je uskočio David Stewart da ga malo komercijalizira, pa su iskrsnuli Wilburysi koji su udahnuli inspiraciju ne samo njemu, nego i Harrisonu, Orbisonu, Dylanu, a to se posebno osjeti kod Pettyja koji je nastavio snimati pjesme na tragu njihovog albuma, i nisu bile ništa lošije. kasnije je sve splasnulo i recentniji dio karijere mi je najlošiji, dosadnjikav i bezličan, ali još uvijek na razini koja nije za posramiti se. srednja struja. kako bilo, mislim da sam odslušao Pettyja i da mu se neću baš vraćati.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:51   #2244
tri za vremensku kapsulu

Free Fallin'
I Won't Back Down
Learning to Fly
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:54   #2245
Tjedan s glazbenim legendama: ROXY MUSIC

ROXY MUSIC


"Cult favorites, and perhaps the quintessential art rock
band, who transitioned from hard-edged
glam to sophisticated rock. "
allmusic

Osnovani 1971. godine u Londonu, razišli se 1983. Reunion 2001-2011.

Albumi:
Roxy Music (1972) UK 10
For Your Pleasure (1973) UK 4; US 193
Stranded (1973) UK 1; US 186
Country Life (1974) UK 3; US 37
Siren (1975) UK 4; US 50
Manifesto (1979) UK 7; US 23
Flesh and Blood (1980) UK 1; US 35
Avalon (1982) UK 1; US 53

Članovi: Bryan Ferry, Phil Manzanera, Andy Mackay, Paul Thompson, Brian Eno, Graham Simpson, John Gustafson, Eddie Jobson

Žanr: Art Rock, Glam Rock, Proto-Punk, Sophisti-Pop, New Romantic, Pop Rock

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:15   #2246
Dugo ih nisam slušao. Nisam bio neki veliki fan ali ne bih rekao da ih nisam volio čuti. 5 pjesama odabranih, bez nekih većih dvojbi...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:03   #2247
Kakav forte, kakva inspiracija! Skladateljski, kreativno, konceptualno, ikonografski - na tih prvih 5 LP-ja sve je bilo na najvišem nivou!

Ima glazbenika s većim brojem sjajnih albuma i pjesama, ali u mojoj knjizi nema nikoga tko je od prvog do petog albuma bio toliko sjajan. Većina bi se zalaufala tek na drugom ili trećem.

Gotovo potpuno nasumce glasao sam za Re-make/Re-model, Street Life, A Song for Europe, Out of the Blue i Both Ends Burning, jer mi nekako za pola decimale odskaču, ali ama baš sve od tih prvih dvadesetak stvari su vrhunci moderne glazbe.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 19:14   #2248
odlični roxy music, a bryan ferry još bolji, fantastičnog, senzualnog glasa, pun stila...

https://www.youtube.com/watch?v=ib4-Lyxxyw0
Roxy Music - The Main Thing
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 20:57   #2249
Roxy Music, jedan od mojih omiljenih bandova, i to, sad vidim, na osnovu jednog od njihovih lošijih albuma (Flash + Blood) i kompilacije Street Life. nisam ih sustavnije istraživao, jer eto, stvari su išle nekim drugim putem. pratio sam i Bryana Ferryja, imam nekoliko albuma, također vrlo dobar. ali sad preslušavam i ostale albume i ja sam oduševljen, pogotovo albumima prije nego su otišli u romantičare i s njima su definitivno skoknuli na mojoj ljestvici, ne daleko od Davida Bowiea. naravno, i kasnije su imali krasne pjesme, zbog kojih sam ih i zavolio, Same Old Scene, More Than This, Over You, Oh Yeah, što se nastavlja na Ferryjevim solo albumima, ali albumi iz prve faze su mi izazovniji za slušanje, van šablona, za razliku od kasnijih kasnijih ispeglanih pjesama, a opet, i te su vrhunske. genijalci!

btw. fenomenalna, možda i najbolja Love is the Drug još nema ni jednog glasa
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:40   #2250
Ohoho. Senzualni Roxy Music i Bryan Ferry. Žao mi je što sam ošla iz Dubrovnika prije Bryanovog koncerta koji je bio baš na moj rođendan. A i on je Vaga.

Glasovi odmah za predivne:

Oh Yeah

More than This i

Dance Away.

Baca u prošlost...
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:10   #2251
gdjessu na listi Let's Stick Together, Slave To Love i Don't Stop The Dance? koja blasfemija

neću glasat iz revolta
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:15   #2252
To nisu stvari Roxyja nego solo Ferry, ajutokintumi.

Sve me strah da nitko skoro neće ni poslušati ništa prije Love Is the Drug. Svaka čast njihovoj sofisticiranosti iz kasnije faze, ali meni je to ljigavo. Ako hoću sofisticiranost tog tipa, slušam Steely Dan. Najbolji Roxyji su divlji Roxyji.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 23:17   #2253
Smile

Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Ohoho. Senzualni Roxy Music i Bryan Ferry. Žao mi je što sam ošla iz Dubrovnika prije Bryanovog koncerta koji je bio baš na moj rođendan. A i on je Vaga.

Glasovi odmah za predivne:

Oh Yeah

More than This i

Dance Away.

Baca u prošlost...
Roxyji senzualni? Ni ti nisi poslušala ništa prije Oh Yeah?
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 00:20   #2254
Quote:
dile kaže: Pogledaj post

btw. fenomenalna, možda i najbolja Love is the Drug još nema ni jednog glasa
pre izlizana je
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 01:19   #2255
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
gdjessu na listi Let's Stick Together, Slave To Love i Don't Stop The Dance? koja blasfemija

neću glasat iz revolta


Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
pre izlizana je
a ove druge šta imaju glasove ka nisu
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:06   #2256
Ne bih se ni ja složio s arenxom da je Love Is the Drug izlizana. Čak i da je, to joj ne umanjuje vrijednost.
A nije izlizana jer ima tu neku vanvremensku zaraznost koja je izazovna i nakon stotinu slušanja. Jednostavno ne može dosaditi.
Dok je recimo We Will Rock You Queena također infektivna kao gripa, nema teorije da ću je poslušati više od deset puta.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 17:39   #2257
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
roxy music=bryan ferry

mislim da je tu bryan ferry zaslužio biti u prvom planu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 17:55   #2258
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
roxy music=bryan ferry

mislim da je tu bryan ferry zaslužio biti u prvom planu
Ima Bryan odličnih stvari pa i albuma - The Bride Stripped Bare je recimo jedan od najboljih breakup albuma koje znam, tek nešto slabiji od Blood on the Tracks, Rumours ili (meni najboljeg) Shoot Out the Lights Richarda i Linde Thompson.

Ipak, u cjelini se njegov rad ne može mjeriti s Roxyjima od 1972. do 1975. Bez puno pretjerivanja meni su jedan od nekoliko najboljih bendova tih godina, uz Little Feat, Grateful Dead, Steely Dan, Stonese, Zeppeline i Floyde.

Treba reći i da je njihov utjecaj na čitav art i indie-rock nemjerljiv. Jednako veliki Talking Headsi naprimjer puno im duguju.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:06   #2259
https://www.youtube.com/watch?v=kOnd...=RoxyMusicVEVO

Dile ,

Uvjek me obradujes tvojim izborom . Sada cu kao Ajuto izraziti jednu zelju . Mislis li jednom staviti iz moga kutka gledanja jednu od najboljih grupa to jeste The Cure ? Oni su mi bili idoli dugo ,dugo godina .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:21   #2260
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
A nije izlizana jer ima tu neku vanvremensku zaraznost koja je izazovna i nakon stotinu slušanja. Jednostavno ne može dosaditi.
je, je, posebno onaj početak koji te odmah podigne.

Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
. Mislis li jednom staviti iz moga kutka gledanja jednu od najboljih grupa to jeste The Cure ? Oni su mi bili idoli dugo ,dugo godina .
ja mislim da su the cure bili
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.