Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 14:20   #7121
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
Slažem se u potpunosti... Moj muž je full brižan i stalno uglavnom skače oko mene, neda mi usisavač primit pa me to nekad zna izbacit iz takta, ali s druge strane vidim kak sve manje i manje toga mogu kako trudnoća napreduje, pa se više ne nerviram...
A ovo drugo, daaa, to čujem od svoje mame prvenstveno i užas me to živcira, njoj nije bilo jasno kak sam ja ležala po cijele dane u mučninama u početku a ona je povraćala do kraja trudnoće i bila u polju svaki dan al joj moj muž odbrusi: e moja žena ne bude
Ma ja mislim da to te starije generacije sa tim pričama da su bile u polju svaki dan malo kenjkaju. Svako malo se javi neko sa pričom da je neka baba rekla da je do poroda radila na njivama. Mislim da oni i malo imaju iskriveno sjećanje na to vrijeme. Možda je ona i išla na polje al je vjerojatno radila sa 30% kapaciteta nego inače i više odmarala nego radila, al joj je ostalo da je bila svaki dan. A mučnine su je možda uhvatile malo svakih par dana, što je nemjerljivo sa time kad te cijeli dan satre.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:59   #7122
Quote:
happy smile kaže: Pogledaj post
Zasto s tim osobama nesto ne bi bilo u redu? Mislim,malo.mi.je to glupo razmisljanje. Svaka trudnica je drugacija, ali ja sam bila jedna od tih sretnica da nikakvih tegoba nisam imala ni u zadnjim danima trudnoce i cijelo vrijeme bila super pokretna i sve sam mogla bez poteskoca...sad sam ipet trudna i nadam se da ce i ovaj put biti tako.

Uglavnom, ispada da samnom nije nesto u redu 😄
Nisam mislila da nesto nije u redu s njima jer imaju laganu trudnocu sacuvaj boze nego radi potrebe da imaju tako neke komentare prema trudnicama koje nemaju tu sreću i muku muce od pocetka...naravno nisu svi takvi da me se krivi ne shvati komentar je bio vezan za ljufe koje sam ja sretala...ono tipa ja sam kontrakcije dobila u 39tt nemoguce da ih ti imas u 20tt to ti je probava il nesto...eto tipa takvih komentara od ljudi koji nisu ti iskusili...ja ako nesto ne iskusim onda ni ne komentiram na taj nacin

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:38   #7123
Jos malo pa ce godina dana kako smo preselili u novi grad
I svi me pitaju hocu li roditi u starom gradu
Pobogu zasto??
Znaci morala bih sigurno 10 dana prije termina ici tamo, biti ili kod mojih ili kod njegovih (pune kuce ljudi) s jos jednim toddlerom, roditi tu i onda jos biti u punoj kuci s malom bebom dok ne uspjem stati na noge i vratiti se "kuci".
I ne, nismo otisli u neku pripizdinu koja nema ambulantu a kamoli rodiliste i nije ni upitno hoce li mi netko pomoci, jer sveki ne radi, moze doci, mama je vec najavila godisnji..
Tako da je to trenutno nesto sto me jaaako iritira
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:45   #7124
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Jos malo pa ce godina dana kako smo preselili u novi grad
I svi me pitaju hocu li roditi u starom gradu
Pobogu zasto??
Znaci morala bih sigurno 10 dana prije termina ici tamo, biti ili kod mojih ili kod njegovih (pune kuce ljudi) s jos jednim toddlerom, roditi tu i onda jos biti u punoj kuci s malom bebom dok ne uspjem stati na noge i vratiti se "kuci".
I ne, nismo otisli u neku pripizdinu koja nema ambulantu a kamoli rodiliste i nije ni upitno hoce li mi netko pomoci, jer sveki ne radi, moze doci, mama je vec najavila godisnji..
Tako da je to trenutno nesto sto me jaaako iritira
Povezano sa ovime ono što mene živcira je ideja nekih ljudi da bi mi kad rodim očito ili mama ili svekrva trebale doći pomoći (maltene se preseliti nama) kao da nemam muža. Jer valjda je on muško pa se neće on bavit kućanskim poslovima i bebom.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:49   #7125
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da nesto nije u redu s njima jer imaju laganu trudnocu sacuvaj boze nego radi potrebe da imaju tako neke komentare prema trudnicama koje nemaju tu sreću i muku muce od pocetka...naravno nisu svi takvi da me se krivi ne shvati komentar je bio vezan za ljufe koje sam ja sretala...ono tipa ja sam kontrakcije dobila u 39tt nemoguce da ih ti imas u 20tt to ti je probava il nesto...eto tipa takvih komentara od ljudi koji nisu ti iskusili...ja ako nesto ne iskusim onda ni ne komentiram na taj nacin

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Sorry, krivo sam shvatila 😊

Za ovo sve napisano se slazem
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:59   #7126
A nas da li cemo se vratiti u staru kucu jer je puno veca od ove nase? Wtf zasto???
Da se iz prirode i cistog zraka vratim u centar sa hrpetinu ljudi, dosadnih susjeda i galamom, jer je eto kuca veca. Sigurno ce mi beba trcati maraton po kuci pa zato

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Ailani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:08   #7127
Zadihanost i mučnine. Konstantne. Nema veze što šetam svaki dan, što sadim baštu i uređujem vrt, vozim biciklo - sve naravno pomalo i lagano. Čim je malo toplije zadihanost i mučnine su moja dva nerazdvojna drugara.

Treći drugar su anatomske japanke. Prošli put sam rodila u junu, pa sam ih nosila tipa zadnjih mjesec dana, sada ću ih nositi od maja. Sa čarapama, kao jevropske komšije kada dođu na more.

- Generalno me nervira što izgledam očajno, najviše zbog kilaže.
Zavidim silnim mamama koje konstantno djeluju njegovano. Što je najgore, njegujem se, frizura je ok, oblačenje je više udobno nego stilski, ali konstantno sam šlampava, poderana i flekava (zahvaljujući psu i todleru i svom haotičnom pristupu svemu).

Falim si. Fali mi moja odjeća (duša me boli kada pogledam ormare), moje cipele, moja kilaža, moj stari izgled.
Naravno da nije sve u izgledu, ali lijepo je lijepo izgledati. (Da budem iskrena ja nikada nisam djelovala napucano, više kul i ekcentrično).
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 13:29   #7128
mene su smetali komentari određenih ljudi s posla tipa.. " pa kaj.. ja sam radila do zadnjeg dana i tlak mi je bio veći od tvog i nisam imala nikakvih problema.. kaj nebi i ti mogla.. ma budes ti to izdrzala jos nekoliko mjeseci" a ja već na 6 tableta za tlak i imam prostora za još samo 2 a tek sam na pola puta.. otkad sam na bolovanju tlak mi se snizio na normalnu 125/85.. dok sam radila bio mi je 155/110.. i jedva sam funkcionirala.. i tad sam vec pila 4 tablete i 3 normabela..
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:16   #7129
Quote:
Ailani kaže: Pogledaj post
A nas da li cemo se vratiti u staru kucu jer je puno veca od ove nase? Wtf zasto???
Da se iz prirode i cistog zraka vratim u centar sa hrpetinu ljudi, dosadnih susjeda i galamom, jer je eto kuca veca. Sigurno ce mi beba trcati maraton po kuci pa zato

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
ne znam koliko je divlja priroda di sad jesi ali jesi razmisljala o vrticu i skolama? Ima tog blizu tebe pretpostavljam?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:32   #7130
Dok sam bila trudna nisam mogla sjediti dugo (ni netrudna ne mogu).
Sjedi odmori.
Ajde moraš radi bebe nije zdravo da stojiš!
Nemoj toliko dugo sama s klincem ostajat.
Jel ga vodiš uvjek sa sobom? (ne ostavim ga sama pa odem obavit šta tribam )

I kad malog pitaju jel se veseli seki, jel bi radije bracu.
I izjave da će sad mama i tata volit seku više a njega poslat baki i djedu :bacitćubombu:
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:51   #7131
Quote:
MissKuki kaže: Pogledaj post
mene su smetali komentari određenih ljudi s posla tipa.. " pa kaj.. ja sam radila do zadnjeg dana i tlak mi je bio veći od tvog i nisam imala nikakvih problema.. kaj nebi i ti mogla.. ma budes ti to izdrzala jos nekoliko mjeseci" a ja već na 6 tableta za tlak i imam prostora za još samo 2 a tek sam na pola puta.. otkad sam na bolovanju tlak mi se snizio na normalnu 125/85.. dok sam radila bio mi je 155/110.. i jedva sam funkcionirala.. i tad sam vec pila 4 tablete i 3 normabela..
Joj, te su mi najbolje sa "ja sam super ja sam to sve mogla, kak ti ne možeš". Marš

Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
I izjave da će sad mama i tata volit seku više a njega poslat baki i djedu :bacitćubombu:
Ajme, na ovo bi od mene dobili takav jedan bezobrazan komentar da mislim da godinama ne bi pričali sa mnom kolko bi se durili
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 18:31   #7132
Mislila sam da me ništa neće naživcirati. Do danas. Netko je parkirao svoje auto preblizu moga pa sam ja sa bijelom majicom oprala cijelo moje auto dok sam došla do vrata i ugurala se unutra
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:58   #7133
- ljudi u tramvajima koji mi pilje u stomak no ne bi se digli. ok, najčešće ni ne idem na duge rute i ne moram sjediti ali ne kužim to očito buljenje baš u trbuh.

- pitanje da li je bebač planiran. od bliskih i ne baš bliskih ljudi. znalo se zalomiti i sa ljudima koje vidim doslovno 2. put u životu.

- moja mama, svekrva i općenito starije žene koje vole predpostavljati da moja trudnoća treba biti preslika njihove. npr. mojoj mami nije bilo jasno kako imam tolike mučnine prva dva mjeseca jer ih ona nije imala. i kako mi se ne jede zelena salata jer se njoj baš jela. potpuno suludo.
snjesska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:39   #7134
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Povezano sa ovime ono što mene živcira je ideja nekih ljudi da bi mi kad rodim očito ili mama ili svekrva trebale doći pomoći (maltene se preseliti nama) kao da nemam muža. Jer valjda je on muško pa se neće on bavit kućanskim poslovima i bebom.
Joj ne znam šta bih ti rekla, meni je mama sa prvom bebom bila sa mnom cijelih mjesec i po. Suprug je morao raditi, tj. uzimao je slobodne petak i subotu (inače mu je svaka subota radna), pa je mama bila od ponedjeljka do četvrtka, a on petak do nedjelje. I ja stvarno ne bih mogla sama, nikako. Prvih 10-15 dana sam bukvalno samo ležala, dojila, pomalo jela i išla na wc. I ovaj put, nadam se, biće sa mnom ili mama ili svekrva, tačnije obje, ali naizmjenično.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:33   #7135
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Joj ne znam šta bih ti rekla, meni je mama sa prvom bebom bila sa mnom cijelih mjesec i po. Suprug je morao raditi, tj. uzimao je slobodne petak i subotu (inače mu je svaka subota radna), pa je mama bila od ponedjeljka do četvrtka, a on petak do nedjelje. I ja stvarno ne bih mogla sama, nikako. Prvih 10-15 dana sam bukvalno samo ležala, dojila, pomalo jela i išla na wc. I ovaj put, nadam se, biće sa mnom ili mama ili svekrva, tačnije obje, ali naizmjenično.
To je druga stvar, i ja bi tak da sam sama. Ali mm ce uzeti tri tjedna godisnji i biti 100% posvecen nama. Ako vidim pred kraj toga da ne mogu sama onda cu tek zvati mamu.
Al ljudima kao da vise ima smisla da mi mama/svekrva uzme 3 tjedna godisnji i bude s nama a ne mm. Nije da su one u penziji pa da su doma, svi znaju da obje rade. A meni bas nema, pa radije bi prozivljavala taj pocetak s njime nego sa mamom, on je roditelj tom dijetetu a ne moja mama.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:33   #7136
Uistinu se nadam da me neće zadesiti takvo stanje da neću moći sama hendlati djecu. Tj. sama s mužem.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:36   #7137
Mm je uzeo 2 tjedna bolovanja pa je bio sa mnom jer nisam mogla sama.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:25   #7138
Ja imam već najave od mame i svekrve, ali se nadam da će uspjet muž dobit godišnji da bude s nama, a da ću dalje moć sama...
mislim, neznam kak će mi bit, može bit sve super pa mi nitko neće trebat, a mogu imat 101 problem i vapit ću za svačijom pomoći...neznam dok se to ne desi, ali opcije imam otvorene
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:40   #7139
Ja bi isto radije da mi muz bude sa mnom, da se povezemo u obitelj utroje odmah ispocetka, nego da mi dolaze mama i/ili svekrva.
Ne zelim nicije savjete, dok mi sami ne shvatimo sto je za nas najbolje.

Doduse, ovako razmisljam sad, ne znam hocu li tako razmisljat i kad rodim
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:41   #7140
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
To je druga stvar, i ja bi tak da sam sama. Ali mm ce uzeti tri tjedna godisnji i biti 100% posvecen nama. Ako vidim pred kraj toga da ne mogu sama onda cu tek zvati mamu.
Al ljudima kao da vise ima smisla da mi mama/svekrva uzme 3 tjedna godisnji i bude s nama a ne mm. Nije da su one u penziji pa da su doma, svi znaju da obje rade. A meni bas nema, pa radije bi prozivljavala taj pocetak s njime nego sa mamom, on je roditelj tom dijetetu a ne moja mama.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Moja je u penziji, tako da...
A sad je i njegova u penziji
Meni je praktično trebao neko samo da pere, čisti i kuha. ja stvarno nisam mogla. I baš mi je bilo lijepo što sam imala takvu pomoć.
Mm bi sad trebao uzeti godišnji pa biti sa nama, ali neću se libiti zvati neku od njih da dođu u ispomoć, a znam i da će one to voljeti. I meni to ne smeta ni najmanje, niti me je sramota, i svima kažem da sam imala pomoć. Dok recimo prijateljica nije nipošto htjela da joj iko dolazi, jer je htjela da dokaže da sve može sama, i stvarno se namučila. Ali okolo priča da je ona sve sama uspjela Šta ja znam, nismo svi isti.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.