Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 09:52   #181
I Olja....
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:13   #182
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
I Olja....
Jesam li vam pričala da znam dvije Olje? Mušku i žensku. Tako smo ih i zvali. Muška Olja. 😀
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:07   #183
Hvala svima na objašnjenju, ima smisla.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:24   #184
Nemojte i od ove teme napraviti besmislen čet. Please !

Princip je da se može sve što se želi ako se dovoljno jako radi na svojem snu, ako se živi svoj san i ako se... vjeruje u sebe punim srcem. Tu obično šteka.
Inertnost i manjak vjere u sebe.
Nije bitno što drugi misle možemo li nešto ili ne. Totalno je to nebitno za naš san. Ne živimo od nečijega mišljenja o nama.

Samo treba otkriti svoj talent i san. San i želju koji ljudi često duboko zakopaju ispod dnevnih obaveza, rutine i godina.
Imati plan, vjeru i snagu ga provesti. Slušati motivirajuće govornike, razraditi cilj i krenuti raditi na tome svaki dan pomalo.
Kada se čovjek posloži u glavi i srcu... sve može. Promijeniti čak i svoj život bez obzira u kojoj dobi krene sa tim.
Ovo me uvijek inspirira, KFC story... jer nikada nije kasno.

https://youtu.be/d44MmvoWxbU

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:21   #185
možda se i može ali treba se htjet. ličnost mora biti zdrava i jaka što nije često slučaj
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:57   #186
Ne znam, mislim da su glupani s prevelikim ambicijama problem svjetskih razmjera i rade veliku štetu. Ono, lijepo je vjerovati u sebe ali budi i svjestan svojih ograničenja umjesto da se guraš svim silama negdje gdje ne pripadaš. Tratiš svoje vrijeme a i tuđe. Primjer: Imala sam šeficu, nevjerojatna tuka zaposlena preko rođe, otkako je ona zasjela u šefovsku fotelju (a grebla se godinama zubima i noktima, a i pi*dom da postane šef), dvoje najboljih stručnjaka nam je otišlo, kolegica s 20-godišnjim iskustvom je degradirana a ja premještena na odjel s kojim nisam imala nikakvu strukovnu vezu. Za dvije godine baba je uništila nešto što se gradilo i dobro funkcioniralo 20 godina prije nje.
Cijeli svijet je premrežen takvim štetočinama koje slijepo vjeruju u sebe. Kad tome još pribrojiš glad za moći, dobije se katastrofa.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:05   #187
D, do odredjene granice. Uiostinu, mi smo ljudska bica koja stvarno puno toga mozemo podnijeti da bi ostvarili. Mozemo puno toga ostvariti, ali smatram da je uvijek tu povucena gornja granica dosega, a potom se ukljucuje faktor srece ako nas posluzi u zivotu.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 14:09   #188
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nemojte i od ove teme napraviti besmislen čet. Please !

Princip je da se može sve što se želi ako se dovoljno jako radi na svojem snu, ako se živi svoj san i ako se... vjeruje u sebe punim srcem. Tu obično šteka.
Inertnost i manjak vjere u sebe.
Nije bitno što drugi misle možemo li nešto ili ne. Totalno je to nebitno za naš san. Ne živimo od nečijega mišljenja o nama.
Znači, ako netko kome je slon prdnuo u uho želi biti pjevač, treba ići u glazbenu školu, na dodatne tečajeve pjevanja, educirati se, stvarati vizualne ploče/mape o uspjehu i on će doći?
Kamon.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:34   #189
Možda postane zvijezda Narodnog radija.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 23:50   #190
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Znači, ako netko kome je slon prdnuo u uho želi biti pjevač, treba ići u glazbenu školu, na dodatne tečajeve pjevanja, educirati se, stvarati vizualne ploče/mape o uspjehu i on će doći?
Kamon.
Meni je nezamislivo da netko želi raditi nešto u čemu nije dobar. To je taj cijenjeni trud koji ne poznaje talenta .

Arsen Dedić i Bob Dylan isto mogu biti primjer.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 00:18   #191
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ne znam, mislim da su glupani s prevelikim ambicijama problem svjetskih razmjera i rade veliku štetu. Ono, lijepo je vjerovati u sebe ali budi i svjestan svojih ograničenja umjesto da se guraš svim silama negdje gdje ne pripadaš.
Slažem se.

Jedna poznanica se odnedavno pokušava etablirti u lajfkoačevskim vodama , a inače je draga ženskica, pa ju (zasad) nisam blokirala na FB-u, nego samo šutke ignoriram njezine objave.

Dakle, svakodnevno bombardiranje motivacijskim porukama o tome kako je samo nebo granica, a najbitniji od svega stav i ispod toga deseci, a ponekad i mnogo više, odgovora u stilu "Da, stav je ono što čini uspješnog čovjeka", "Što će ti škola i obrazovanje, ako nemaš stav" i sl.

S jedne strane i do neke mjere se mogu složiti, čovjek, da bi uspio, stvarno mora vjerovati u sebe i mora se znati i moći izboriti za stvari koje želi, ali to sve zadnjih godina dovelo do apsurda, u kojem se 99% energije i vremena troši na bahati stav i glumu (po principu fake it until you make it), a samo 1%, ako i toliko, na rad.

I stvarno je zabrinjavajuće do koje mjere se prezire obrazovanje, iskustvo, konkretna postignuća, onih famoznih 10 000 sati koje bi čovjek trebao odraditi da postane stvarno dobar u nečemu... Da, bitni su želja, stav i svemir, a i boca Jane dobro dođe.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 02:00   #192
“Witches are naturally nosy,” said Miss Tick, standing up. “Well, I must go. I hope we shall meet again. I will give you some free advice, though.”
“Will it cost me anything?”
“What? I just said it was free!” said Miss Tick.
“Yes, but my father said that free advice often turns out to be expensive,” said Tiffany.
Miss Tick sniffed. “You could say this advice is priceless,” she said, “Are you listening?”
“Yes,” said Tiffany.
“Good. Now...if you trust in yourself...”
“Yes?”
“...and believe in your dreams...”
“Yes?”
“...and follow your star...” Miss Tick went on.
“Yes?”
“...you’ll still be beaten by people who spent their time working hard and learning things and weren’t so lazy. Goodbye.”
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 02:29   #193
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ne znam, mislim da su glupani s prevelikim ambicijama problem svjetskih razmjera i rade veliku štetu. Ono, lijepo je vjerovati u sebe ali budi i svjestan svojih ograničenja umjesto da se guraš svim silama negdje gdje ne pripadaš. Tratiš svoje vrijeme a i tuđe. Primjer: Imala sam šeficu, nevjerojatna tuka zaposlena preko rođe, otkako je ona zasjela u šefovsku fotelju (a grebla se godinama zubima i noktima, a i pi*dom da postane šef), dvoje najboljih stručnjaka nam je otišlo, kolegica s 20-godišnjim iskustvom je degradirana a ja premještena na odjel s kojim nisam imala nikakvu strukovnu vezu. Za dvije godine baba je uništila nešto što se gradilo i dobro funkcioniralo 20 godina prije nje.
Cijeli svijet je premrežen takvim štetočinama koje slijepo vjeruju u sebe. Kad tome još pribrojiš glad za moći, dobije se katastrofa.

https://youtu.be/tVlkxrNlp10
Od 1.20 do 2.20
Motivation
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:01   #194
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ne znam, mislim da su glupani s prevelikim ambicijama problem svjetskih razmjera i rade veliku štetu.

I dokurca. Množe se ko štakori, a ova im rvacka klima pogoduje.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:08   #195
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
“Witches are naturally nosy,” said Miss Tick, standing up. “Well, I must go. I hope we shall meet again. I will give you some free advice, though.”
“Will it cost me anything?”
“What? I just said it was free!” said Miss Tick.
“Yes, but my father said that free advice often turns out to be expensive,” said Tiffany.
Miss Tick sniffed. “You could say this advice is priceless,” she said, “Are you listening?”
“Yes,” said Tiffany.
“Good. Now...if you trust in yourself...”
“Yes?”
“...and believe in your dreams...”
“Yes?”
“...and follow your star...” Miss Tick went on.
“Yes?”
“...you’ll still be beaten by people who spent their time working hard and learning things and weren’t so lazy. Goodbye.”
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:10   #196
Predobro.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:38   #197
Naravno da se ne može sve što se hoće. Lijepo je bit motiviran i težit uspjehu, al ljudi često zaboravljaju da se za uspjeh mora podudarat više čimbenika, a jedan od najvažnijih je sreća. Treba biti u pravo vrijeme na pravom mjestu, a istovremeno poznavat prave ljude i imat prave skillse. A i onda je upitno.

Mišljenja sam da svatko ima svojih "5 minuta" u životu, al treba ih znat prepoznat i iskoristit!
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:39   #198
Pa normalno da ljenčina ne ide nikamo, ali onog trenutka kad talentirana osoba pristupi s voljom trudbenici mogu odstupiti. Nikad rad i trud neće moći raditi niti približno kao talent. To što se tiče poslova koji trebaju talent, a isto je i s intelektom.

I sama ta ljenost je vrlo upitna. Postoje ljudi koji će najbrže doći do cilja i dolazili su redovno prvi do cilja i uopće nemaju osjećaj da je cilj bitan jer je njima cilj nešto na što stižu prvi samo ako se usmjere, a veseli ih put. Netalentirani su u vječnom trku do cilja jer im je on u tom nekom idealnom obliku nedostižan.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:45   #199
Ali sto je to "talent" i kako ga definirati i kako, npr, rangirati koliko netko ima talenta? A koliko se trudi?
Je li talent u biti samo rezultat vise truda u formativnim godinama?
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:45   #200
Problem je što ambivalencija često dolazi u paketu s talentom. Voli se nalijepit i na visoku inteligenciju.

Nažalost. To donekle objašnjava trogloditsku idiokraciju.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.