Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2007., 12:32   #21
Oh, stvarno ne kužim zašto vi svi mislite da se do Madrida ne može bez avional?! Veze vlakom su IZVRSNE, a daleko je ljepše i nešto vidjeti putem! Preporučujem slijedeću vezu vlakom, koju sam osobno isprobao i jamčim da ODLIČNO funkcionira!:
Zagreb-Venezia; Venezia Milano. Iz Milana 3x tjedno ide DIREKTAN noćni vlak tzv. "Trenhotel" sa spavaćim kolima i restoranom do BARCELONE! Put od Milana do Barcelone s njime traje SAMO JEDNU NOĆ, već se u ranijim jutarnjim satima stigne tamo, što stvarno nije puno!
A iz Barcelone je vrlo ugodna dnevna vožnja do Madrida, dođe se u Madrid negdje u popodnevnim satima. Mogu samo još spomenuti da Španjolska ima valjda najbolje, najbrže i najtočnije vlakove u Evropi, stvarno je pravi užitak u njima se voziti! Naveo bih samo primjer, koji sam također isprobao: Od Madrida do Cordobe (udaljenost gotovo kao Zagreb-Dubrovnik) se stigne za oko 3 sata, dakle nikome ne bi palo na pamet tamo letiti! Čak se iz Madrida do Gibraltara i trajekta za Maroko stigne za oko 6 sati vlakom!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 14:13   #22
S avionom je komotnije i brže šta nije zanemarivo nekome tko nema vremena na bacanje. A može biti i jeftinije
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 14:39   #23
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Evo odoh u srijedu u Madrid poslovno, ali navecer sam slobodan. Jel bio tko? Neki zanimljivi klubovi, nesto za vidit?

za vidit Prado i muzej kraljice Sofije, park El Retiro
za izac ti ne bih znala, mene su vodili okolo. ima jedna cetvrt blizu Porte del Sol, joooooooj, nisam zapamtila ime. Ali i oko Porte del Sol imas dosta klubova, prosetaj malo po sporednim ulicama, naci ces nesto.
za povratak u hotel predlazem taxi. jako jeftin (5-6 eura).
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:46   #24
nemoj propustit kio towers na puerta de europa (prve zgrade koje su namjerno sagrađene s nagibom), baci oko na san bernabeu (bar izvana), prado i reina sofia (iako mi pari da to nećeš stić jer za proć pošteno oba muzeja treba cijeli dan). klubovi su retajski i uglavom se pušta njihov domaći španjolski pop. upad oko 10 eura, u to uključena jedna cuga.

žene nisu ružne koliko se priča.

eto.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 17:55   #25
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
žene nisu ružne koliko se priča.

ili si imao srece, ili si bio jako pijan.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 18:31   #26
U kurcu je Madrid Aj arhitektura je lijepa ali ljudi su bezveze, nitko ne prica engleski a i preskupo je. Nema Bangkoka do Bangkoka
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 17:07   #27
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

za vidit Prado i muzej kraljice Sofije, park El Retiro
za izac ti ne bih znala, mene su vodili okolo. ima jedna cetvrt blizu Porte del Sol, joooooooj, nisam zapamtila ime. Ali i oko Porte del Sol imas dosta klubova, prosetaj malo po sporednim ulicama, naci ces nesto.
za povratak u hotel predlazem taxi. jako jeftin (5-6 eura).
Chueca (kako se već piše), vjerojatno najveći gay kvart u Europi, ali je OK, kafići rade do jutra, muzika dobra, likovi uglavnom normalni uz obavezne transvestite. Koliko se sjećam najbolji je četvrtak
Inače bi u Madridu izdvojio messone (male restorane) i koridu. i kozice samo malo kuhane u vreloj vodi. i sangriju.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:47   #28
Uf...Madrid. Meni je sve bilo super...od ljudi, zabave, arhitekture, šopinga...Ima sve za svakoga. Bila sam u jednom super klubu- zove se Jacara Četvrtkom je kao neka tulumara za studente- cure upad free, a sva cuga 1 euro. Pa pij kolko možeš...
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 23:07   #29
Cao, imam pitanje, kratko cu se zadrzati u Madridu pa bih zelila da mi kazete:
gdje izaci navecer - vecera i neki klub ili kafic?
Do kada prodavnice rade navecer? I gdje preporucujete shopping u centru, tipa Zara, Mango i sl.?
Sta je otvoreno nedjeljom? Muzeji? Prodavnice?
Hvala!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:50   #30
Zar niko nista ne zna o Madridu, nocnim izlascima, restoranima?!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:00   #31
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

ili si imao srece, ili si bio jako pijan.
jeste li vi normalni? zene u madridu su nesto najljepse sto sam ja ikada vidjela!!! ja buljim u te zene i njihova savrsena tijela non stop iako sam zena. mit da su hrvatice zgodne mi je pao u vodu otkako sam se doselila u spanjolsku.....

ja ti zivim u madridu loulou-zabava je genijalna. madrid je grad sa najvecim postotkom barova i klubova po glavi stanovnika na svijetu!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:04   #32
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Cao, imam pitanje, kratko cu se zadrzati u Madridu pa bih zelila da mi kazete:
gdje izaci navecer - vecera i neki klub ili kafic?
Do kada prodavnice rade navecer? I gdje preporucujete shopping u centru, tipa Zara, Mango i sl.?
Sta je otvoreno nedjeljom? Muzeji? Prodavnice?
Hvala!
ovo je kao TIPICNO kako ja radim i ostali spanjolci ovdje:

veceru poceti vecerom oko 22h u tapas barovima npr. museo de jamon ili nekom lokalnom baru. zatim izlazak u disko-barove (besplatni chupitos) i to vise njih obavezno (bar hopping) recimo u zoni metroa TRIBUNAL ih imas milion ili HUERTAS (oko puerta de sol-glavni trg). oko 3am kada se oni zatvore ides u diskoteke-meni je genijalan PALACIO de la GAVIRIA opet u zoni SOL, ili kapital ili pacha ili vec nesto trece.
ducani su otvoreni do 21-22h svaki dan. nedjeljom je sve otvoreno samo ako je to prva nedjelja u mjesecu.
shopping je puno bolji od samo prosjecne zare i manga-spanjolci imaju genijalnih marki-predlazem GRAN VIA zonu ili FUENCARRAL ulicu.za malo vise skuplje stvari odi u cetvrt SALAMANCA.
nedjeljom su muzeji besplatni. racunaj cca 2h po svakom muzeju. prado nije toliko velik koliko se cini....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:07   #33
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
U kurcu je Madrid Aj arhitektura je lijepa ali ljudi su bezveze, nitko ne prica engleski a i preskupo je. Nema Bangkoka do Bangkoka
nemas pojma sta pricas jer ocigledno nisi dulje zivio ovdje. a ovo sta si rekao je kljucno ali ljudi su bezveze, nitko ne prica engleski-kako mozes prigovarati kada ne govoris spanjolski? naravno da se onda ne mozes uklopiti....nisi mjerodavan
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 12:21   #34
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
nemas pojma sta pricas jer ocigledno nisi dulje zivio ovdje. a ovo sta si rekao je kljucno ali ljudi su bezveze, nitko ne prica engleski-kako mozes prigovarati kada ne govoris spanjolski? naravno da se onda ne mozes uklopiti....nisi mjerodavan
Nisam rekao da sam dulje zivio, bio sam 5,6 dana. Zivim u Tajlandu i ne pricam Tajlandski pa sam se uklopio. Tada usporedivah Bangkok i Madrid i rekoh da je Madrid sranje naspram Bangkoka
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 16:17   #35
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
ovo je kao TIPICNO kako ja radim i ostali spanjolci ovdje:
hvala, hvala

mi cemo biti u Madridu od 8.6 do 10.6
Jedva cekam, morat cemo se prilagoditi tom ritualu izlazaka
Koji restoran preporucujes?
Mi smo bookirali u 2 hotela, prvu noc da probamo cudo zvano Silken Puerta America Avenida America - koliko je to daleko od Gran Via?
A drugu noc Best Western Arosa - e to je Gran Via, da mogu shoppingovati na miru, he, he
A koje to marke preporucujes?
Hvala sto si se javila
Ja sam vec bila u Bilbau, Sevilli, Valencia (10 dana), jednu vecer Madrid, tako da mogu reci da mi je Spanija super!!!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 18:20   #36
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Oh, stvarno ne kužim zašto vi svi mislite da se do Madrida ne može bez avional?! Veze vlakom su IZVRSNE, a daleko je ljepše i nešto vidjeti putem! Preporučujem slijedeću vezu vlakom, koju sam osobno isprobao i jamčim da ODLIČNO funkcionira!:
Zagreb-Venezia; Venezia Milano. Iz Milana 3x tjedno ide DIREKTAN noćni vlak tzv. "Trenhotel" sa spavaćim kolima i restoranom do BARCELONE! Put od Milana do Barcelone s njime traje SAMO JEDNU NOĆ, već se u ranijim jutarnjim satima stigne tamo, što stvarno nije puno!
A iz Barcelone je vrlo ugodna dnevna vožnja do Madrida, dođe se u Madrid negdje u popodnevnim satima. Mogu samo još spomenuti da Španjolska ima valjda najbolje, najbrže i najtočnije vlakove u Evropi, stvarno je pravi užitak u njima se voziti! Naveo bih samo primjer, koji sam također isprobao: Od Madrida do Cordobe (udaljenost gotovo kao Zagreb-Dubrovnik) se stigne za oko 3 sata, dakle nikome ne bi palo na pamet tamo letiti! Čak se iz Madrida do Gibraltara i trajekta za Maroko stigne za oko 6 sati vlakom!
samo sta nisi napisao koliko to kosta? da vidimo jel se isplate ti vlakovi? ja sma uvijek isao sa ČSA do Madrida preko Praga iz ZG povratna.
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 22:26   #37
Naravno da se ne isplate vlakovi.... Imas iz Venecije za Madrid avion, mozes naci kartu od 60 EUReka vec (povratna s taksama)... I jos 30-tak do Venecije za vlak... Ajde mi najdi kartu za vlak za 100 EUReka povratnu....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:23   #38
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
hvala, hvala

mi cemo biti u Madridu od 8.6 do 10.6
Jedva cekam, morat cemo se prilagoditi tom ritualu izlazaka
Koji restoran preporucujes?
Mi smo bookirali u 2 hotela, prvu noc da probamo cudo zvano Silken Puerta America Avenida America - koliko je to daleko od Gran Via?
A drugu noc Best Western Arosa - e to je Gran Via, da mogu shoppingovati na miru, he, he
A koje to marke preporucujes?
Hvala sto si se javila
Ja sam vec bila u Bilbau, Sevilli, Valencia (10 dana), jednu vecer Madrid, tako da mogu reci da mi je Spanija super!!!
PUERTA AMERICA???? SALIS SE!!! to je NAJ fenomenalniji hotel ever!! ja sam arhitekt i nama je svima zivotni san uc' u taj hotel i pogledati arhitekturu! morat cemo se vidjet na kavi barem u lobby-u hehe
gran via nije jako daleko od tog hotela, al opet nije ni blizu. hotel po meni bas i nije u najzanimljivijoj tipicnoj cetvrti, al cete uzivati, ne sumnjam! koji ste kat uzeli-tj. koji arhitekt ga je uredivao?
za marke ovisi sto te zanima i koliko si spremna platiti-da li te zanimaju skuplje marke spanjolskih dizajnera, internacionalnih, marke poput zare,, otkacene marke...tesko je rec! ma sigurno ces nac brdo toga bez obzira
ako zelis, posaljem ti svoj broj pa se i vidimo-iako ce vjerojatno bit kaoticno hehe
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 10:22   #39
Quote:
lolita11 kaže: Pogledaj post
PUERTA AMERICA???? SALIS SE!!! to je NAJ fenomenalniji hotel ever!! ja sam arhitekt i nama je svima zivotni san uc' u taj hotel i pogledati arhitekturu! morat cemo se vidjet na kavi barem u lobby-u hehe
gran via nije jako daleko od tog hotela, al opet nije ni blizu. hotel po meni bas i nije u najzanimljivijoj tipicnoj cetvrti, al cete uzivati, ne sumnjam! koji ste kat uzeli-tj. koji arhitekt ga je uredivao?
za marke ovisi sto te zanima i koliko si spremna platiti-da li te zanimaju skuplje marke spanjolskih dizajnera, internacionalnih, marke poput zare,, otkacene marke...tesko je rec! ma sigurno ces nac brdo toga bez obzira
ako zelis, posaljem ti svoj broj pa se i vidimo-iako ce vjerojatno bit kaoticno hehe
E i ja idem u taj hotel radi arhitekture , dakle dobro sam izabrala. Pa u biti nije puno za takvo jedno čudo - noć sa svim je 199EUR - ja sam odlučila da dam te pare da vidim to, jer me baš interesuje. Nisam arhitekta,ali ipak...Ne znam za sprat, jer biras sobu kad dodjes, da li nekog posebno preporucujes? Predpostavljam da nije u centru centru, ali mislim da razumjes sto sam ga izabrala i vids da sutradan prelazimo u Gran Viu
Pa pravo da ti kazem ne mislim na neku skupu garderobu, nesto a la zara, mago i sl., jer sve je to sezonski, sem cipela, tasni i sl.
A ko zna, mozda i da se vidimo, izadjemo, zasto ne
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 13:35   #40
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da sam dulje zivio, bio sam 5,6 dana. Zivim u Tajlandu i ne pricam Tajlandski pa sam se uklopio. Tada usporedivah Bangkok i Madrid i rekoh da je Madrid sranje naspram Bangkoka
nisam bio na Tajlandu, ali je Madrid definitivno među najboljim gradovima koje sam vidio, a vidio sam dosta Europe. Engleski, pričaju puno bolje od francuza i talijana. Definitivna preporuka, za zabavu, zivot, shopping, arhitekturu, kulturu...
agm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.