Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 09:50   #21
tlak u sustavu

Problem riješen i sve je uredu.

Pozzzzz
smith44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:06   #22
kod mene takodjer pritisak na 0.3 mozda maksimum... grijanje uredno radi, tople vode ima u kuhinji normalno, u kupaonici na umivaoniku vec malo slabije, a u tus-kadi jedva da je ima... ne mogu bas utvrdit o kojemu modelu se radi, pa saljem sliku, ako netko moze pomoc... koliko kuzim ovaj ventil zaokruzen crvenim bi trebalo odvrnut dok pritisak ne bude dovoljan... ?... (samo problem je sto nemam onu polugicu za odvrnut ventil, a i samo neke male odvijace s kojima ne uspijevam, a kombinirkama je malo nezgodno jer je zavuceno)... i cemu sluzi onaj ventil koji je zaokruzen zuto? treba s njime nesto?
__________________
petrusina drug
Saransak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 14:00   #23
Quote:
Saransak kaže: Pogledaj post
kod mene takodjer pritisak na 0.3 mozda maksimum... grijanje uredno radi, tople vode ima u kuhinji normalno, u kupaonici na umivaoniku vec malo slabije, a u tus-kadi jedva da je ima... ne mogu bas utvrdit o kojemu modelu se radi, pa saljem sliku, ako netko moze pomoc... koliko kuzim ovaj ventil zaokruzen crvenim bi trebalo odvrnut dok pritisak ne bude dovoljan... ?... (samo problem je sto nemam onu polugicu za odvrnut ventil, a i samo neke male odvijace s kojima ne uspijevam, a kombinirkama je malo nezgodno jer je zavuceno)... i cemu sluzi onaj ventil koji je zaokruzen zuto? treba s njime nesto?
Crveno je (vjerojatno )hladna sanitarna voda .
Žuto je ventil za dopunjavanje sistema ..
Pritisak u sisteme nema veze s tim kaj na svim mjestima nemaš dovoljno tople vode .
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 14:36   #24
ne znam... ako mi pritisak varira od 0 - 0.3 i ako svugdje ima tople vode, ali je pritisak iste slabiji sto je slavina dalje od bojlera mislio sam da bi bilo najpametnije rijesit (prvo) pritisak... sto bi trebao? samo "crveni" odvit i cekat dok pritisak ne bude odgovarajuc, pa zatvorit? samo "zuti"? oba?
__________________
petrusina drug
Saransak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 18:51   #25
ok, doznah - ono zaokruzeno zutim je definitivno ventil za dopunjavanje sustava (bravo, Zoki)... uredno ispustio zrak, nadopunio sustav i tlak varira od 1.8 - 2.3 cca... problem nedovoljnog pritiska tople vode u tus-kadi ipak nije rijesen (bravo Zoki)... posto je pritisak tople na slavini u kuhinji ok, a u tus-kadi hladna voda kroz slusalicu prolazi dovoljnim pritiskom problem je vjerojatno na relaciji zid -> ventil tople na mijesalici tus-kade... kamenac, valjda, gumica, sto vec...
__________________
petrusina drug
Saransak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 12:45   #26
Question Viessmann VITOPEND 100- POMOČ!

Molim pomoć, bar da znam o čemu se radi i kolko će me koštati popravak !
Kad uključim regulator sanitarne vode plamenik se počne sam od sebe paliti i gasiti bez da puštam vodu. Centralno grijanje normalno radi i tlak u njemu je uredu.
bamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 13:06   #27
Quote:
bamoto kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, bar da znam o čemu se radi i kolko će me koštati popravak !
Kad uključim regulator sanitarne vode plamenik se počne sam od sebe paliti i gasiti bez da puštam vodu. Centralno grijanje normalno radi i tlak u njemu je uredu.
Pretpostavljam da se radi o kombi bojleru. Zablokirala je sklopka protoka sanitarne vode. Ako nemate hvatač nečistoće na ulazu hladne vode u bojler onda je vjerovatno neka nečistoća ušla u tu sklopkicu (kamenčić, kamenac...).

Servis će Vam naplatiti dolazak i vjerovatno 1 radni sat. Ako se pronađe nečistoće u sklopci, popravak se naplaćuje i ne ulazi u jamstvo.

Popis ovlaštenih servisera Viessmann - kategorija ovlaštenja B2 (zidni plinski uređaji)

http://www.viessmann.hr/hr/services/...0A%20LISTA.pdf
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:15   #28
ZAHVALJUJEM

Vaše pretpostavke su 100% točne! Puno hvala, pozvat ću servis.
bamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 11:04   #29
Grije i kad ne treba

Bok,
Opet ja al sada sa jednim kratikim pitanjcem.
Imam Viessman Vitopend 100 i ponovno problem sa njim.
Naima sada u ljetnim mjesecima kada koristim toplu vodu kod tuširanja zagriju mi se i radijatori (zagriju se na mlako al se ipak zagriju). To se dešava čak iako sam termostat za grijanje na bojleru okrenuo na mimimum tj ugasio sam ga.
Molim za bilo kakav savjet ili pomoć.
smith44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 21:19   #30
Quote:
smith44 kaže: Pogledaj post
Bok,
Opet ja al sada sa jednim kratikim pitanjcem.
Imam Viessman Vitopend 100 i ponovno problem sa njim.
Naima sada u ljetnim mjesecima kada koristim toplu vodu kod tuširanja zagriju mi se i radijatori (zagriju se na mlako al se ipak zagriju). To se dešava čak iako sam termostat za grijanje na bojleru okrenuo na mimimum tj ugasio sam ga.
Molim za bilo kakav savjet ili pomoć.
Troputni preklopni ventil ne zatvara dobro krug grijanja. Potrebno čišćenje ili zamjena. Cijena ventila vjerovatno 430 Kn s uključenim PDV-om (za točnu cijenu bih trebao serijski broj uređaja). Često puta i samo čišćenje pomaže jer im to i nije neka "serijska greška".
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 17:49   #31
Viessman Vitopend 222 PROBLEM

Imam bojler naveden u naslovu pušten u pogon prije 10 mjeseci. Radi odlično i grijanje i topla voda no javlja se problem curenja kod jačeg kišnog nevremena koja su sad učestala, nažalost. Bojler je neovisan o zraku u prostoru i cijev 60/100mm prolazi kroz zid i zatim okomito kroz krov. Svi dijelovi su orginal od Viessmana i ne razumijem od kuda ta voda. Curi točno iznad kutije s elektronikom iz kotla. Veli majstor mažda pomogne hvatač kondenzata... Neznam šta raditi, ima li ko slično iskustvo i rješenje problema.

Hvala!
djoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 08:15   #32
Imam ga već 2 godine u stanu (u zgradi) i stvrno je super. Nikad nikakvih problem. Nažalost ne znam u čemu bi bio problem. ako curi kada pada kiša, očito da je povezano s dimnjakom. Provjeri da li dimnjak dobro postavljen (onaj dio na krovu) odnosno, ako možeš provjeri kada je kiša da li sa kriovauz dimnjak curi kiša u kuću.

Sretno!
marting is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 20:23   #33
Voda sigurno dolazi s unutarnje strane cijevi, sad jel ispuh ili dovod zraka...?
djoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 22:07   #34
Quote:
djoni kaže: Pogledaj post
Voda sigurno dolazi s unutarnje strane cijevi, sad jel ispuh ili dovod zraka...?
Za sve zrako-dimovodne sustave dulje od 2,5m trebalo bi obavezno ugraditi hvatač kondenzata. Događa ti se kondenzacija vodene pare iz dimnih plinova. Dugoročno, to će ti oštetiti ventilator i izolaciju komore za izgaranje. Ako procuri iz komore, u opasnosti je i kombinirani regulator plina, plinska tlačna sklopka i regulacija.

Hvatač kondenzata ugraditi što bliže, po mogućnosti odmah na zrako-dimovodni priključak bojlera. Na hvatač kondenzata se fleksiilnim crijevom spoji originalni sifon i nastali kondenzat dalje odvede van, ili u kanalizacijski sustav (umivaonik...).

Ovo pišem pod uvjetom da su svi spojevi izvedeni nepropusno i curenje nije "iz vana"!
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 10:01   #35
Pozdrav grupi!!!
Imam i ja s tim bojlerom neki problem ali neznam kako da ga se rijesim.Tocan tip bojlera je Vitopend 100 WHE. Naime na displeju mi se diagnosticira smetnja 497. U brosuri koju sam dobio pise neki opis te smetnej ali ne razumjem bas na koji nacin to rjesiti :

Prikaz smetnje na plameniku, crveno : isključeno
Ponašanje instalacije : katao za grijanje se hladi i ponovo uključuje
Uzrok smetnje : Temperaturni kontrolnik se aktivirao
Mjera : kotao se sam uključuje

ako neko zna kako da se ovoga rijesim i ako zna malo bolje objasniti meni laiku sto se ovdje događa bio bih jako zahvalan!

Zadnje uređivanje adrvoderic : 30.09.2009. at 10:03. Reason: ispravljanje rijeci
adrvoderic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 19:52   #36
Imam navedeni bojler i javlja mi grešku broj 15... Svjetli crvena lampica... Zna netko o čemu se radi i ima li negdje na web-u popis tih grešaka...
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:12   #37
Quote:
readycool kaže: Pogledaj post
Imam navedeni bojler i javlja mi grešku broj 15... Svjetli crvena lampica... Zna netko o čemu se radi i ima li negdje na web-u popis tih grešaka...
Ako je uz oznaku 15 i mali simbol sata onda Vam bojler javlja da je prošlo 15 mjeseci od servisa ili puštanja u pogon. Dakle, potreban je redoviti servis.
Grešku poništava serviser.

Bojler je u normalom radu, samo ne pokazuje ništa osim oznake greške na display-u.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 20:27   #38
Da, mali sat je uz njega. Bojler je star jednu godinu, pušten je u rad prošlu jesen i serviser mi je rekao da prvi sljedeći servis napravim za dvije godine.

Ah, neka onda svijetli

Hvala na odgovoru!

Hm, sad kad računam možda i ima točno 15 mjeseci
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:35   #39
Viessmann Vitopend 100 wh1b problem

Pozdrav,

Molio bi savjet/pomoc u vezi ovog bojlera. Naime na boileru se smanjio tlak vode (mrvicu ispod 1bar) i ne grije vodu za grijanje.
Pokusao sam ga nadopuniti koristeci savjet sa ovog foruma: crni ventil na dnu bojlera oko 3 puta ulijevo okrenuti, nazalost to nije ispalo tako jednostavno. Kad ventil polako odsarafljujem u jednom trenutku umjesto sustanja vode cuje se jako glasno cviljenje, zvuk koji me asocira na praznjenje zraka pod pritiskom, u svakom slucaju zvuci dovoljno zastrasujuce, a i sam se bojler pocne tresti, tako da se nisam usudio nastaviti da ne bi jos kakvu stetu napravio.

Palo mi je na pamet da nije negdje zatvoren dovod vode do bojlera ali koliko sam uspio vidjeti svi ventili u blizini su bili otvoreni. Probao sam par puta u nadi da ce prestati cviliti jednom kad se ispusti dovoljno zraka no nisam dobio dojam da ce prestati.

Zanima me da li mi samo fali hrabrosti :-) i to treba odsarafiti do kraja pa ce poceti i vodu pustati ili postoji neka druga caka/kvar?

Unaprijed hvala.
Corsairko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 20:07   #40
Quote:
Corsairko kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Molio bi savjet/pomoc u vezi ovog bojlera. Naime na boileru se smanjio tlak vode (mrvicu ispod 1bar) i ne grije vodu za grijanje.
Pokusao sam ga nadopuniti koristeci savjet sa ovog foruma: crni ventil na dnu bojlera oko 3 puta ulijevo okrenuti, nazalost to nije ispalo tako jednostavno. Kad ventil polako odsarafljujem u jednom trenutku umjesto sustanja vode cuje se jako glasno cviljenje, zvuk koji me asocira na praznjenje zraka pod pritiskom, u svakom slucaju zvuci dovoljno zastrasujuce, a i sam se bojler pocne tresti, tako da se nisam usudio nastaviti da ne bi jos kakvu stetu napravio.

Palo mi je na pamet da nije negdje zatvoren dovod vode do bojlera ali koliko sam uspio vidjeti svi ventili u blizini su bili otvoreni. Probao sam par puta u nadi da ce prestati cviliti jednom kad se ispusti dovoljno zraka no nisam dobio dojam da ce prestati.

Zanima me da li mi samo fali hrabrosti :-) i to treba odsarafiti do kraja pa ce poceti i vodu pustati ili postoji neka druga caka/kvar?

Unaprijed hvala.

Samo otvori taj ventil hrabro, još pola kruga nakon tog zvuka. Natlači ga na 1,5 bar.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.