Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2007., 14:54   #21
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
al kaj nije za cudit se kad i muskarac razmislja?
evo, sad si meni dala mislit

Ma to oni sam tak kažu. Ustvari im to vrijeme ne treba za razmišljanje neg se nadaju da će putem iskrsnut rješenje.
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 15:26   #22
Quote:
atlantis kaže:
zar svi vi zaista uvijek bez razmisljanja glavinjate kroz zivot?

mislim, kad je nekaj velikog u pitanju ne zastanete i ne poslozite se malo?
da, i meni je cudno.
kad meni netko izjavi ljubav, ja se obicno blokiram i pobjegnem.
cak ne stignem ni reci da mi treba vremena
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 15:31   #23
To ti samo znači da još ne kuži što bi mogao imati
Daklem..hmmmm...sredi se, natrackaj, kuhačicu u ruke..skuhaj neku finu papicu...i drži ga za ručicu malo..
A onda..hop-cup...u krevetu se pretvori u zvijerku divlju
Nadam se samo da nisam suviše suptilna
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 16:06   #24
Quote:
lara35zg kaže:
Možda je ova tema već bila, ali nema veze..

Eto, razgovarajući tako sa ženskim djelom ekipe zapelo mi za oko da vrlo često primjećujem da muškarac ima faze razmišljanja, slaganja kockica i misli i to uvijek kad treba doć do ozbiljnijih razgovora ili ulaska u vezu, ili nekih velikih koraka u životu.

Za mene je osobno ta rečenica totalno glupa.

Dakle , muškarci, ( a i žene sa takvim iskustvom)...što vam znači ta glupa izjava? i što je za vas uopće pojam vremena?
meni to uopce nije glupa recenica i kužim njezin smisao. dapace cesto je znam reci momku. pod tim podrazumjevam da mi nešto šljaka u životu što nemora bit veza u kojoj se nalazim nego bilo šta i da se neželim opterecivat nicim drugim dok to što me muci ne razrješim sama sa sobom. i puno bi radije da mi muškarac kaže tu recenicu i da ga pustim na miru dok ne skuži šta hoce nego da me indirektno izbjegava.

my and myself imaš dobar sig
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 16:15   #25
Evo, meni je trebalo vremena.
Imala sam zbrku u glavi, zbrku u porodici, dosla sam u fazu kad su mi se ruke tresle pa sam mislila da cu uskoro imati stalnu adresu u ludari , dovoljno mi je bilo par rijeci pa da zaplacem...
Kad smo napokon zavrsili zajedno rekla sam da mozemo probati, ali da to nece potrajati duze od 2 mjeseca. Bilo je to 2000-te.
Nisam ja mislila da sa njim nesto ne stima, vec samnom.

Danas zivimo skupa i volimo se svakim danom sve vise. Nikad u zivotu nisam bila tako sretna kao ovih godina koje sam provela s njim.
Ali tad sam stvarno bila u krizi, psihicki, pucala sam po savovima.
On je imao dovoljno strpljenja, snage, volje i prije svega ljubavi da prodje samnom kroz sve to i pomogne mi. Danas me zeza - "duga bogme ova tvoja dva mjeseca".
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 17:19   #26
Kad su u pitanju Velike zivotne odluke treba stati i razmisliti-taj koji srlja nigde ne stize.
Kad je u pitanju ljubavna odluka izvedju dve opcije-vreme ce pokazati koji je pravi izbor. Za nepostene igrace-Murphy: ono sto nisi odabrao je uvek bolje.

Ako znas sta cekas, onda docekas ako si posten. Ako si u neizvesnosti i situacija je nesigurna-neces dugo cekati. Cekas, cekas i jednom puknes-zasucis rukave i krenes u 'cishcenje'. Cesto se suocis sa neprijatne news, shokantne-krenes u napad, dostojanstveno ispraznis dusu i krenes dalje, bez cekanja. E tek tad nista ne znas sta ti sudbina kroji. Strpljivost je vrljina, ali treba imati granice. Vreme je nesto najskuplje sto imamo, samo ljudi koji odu sa ovog sveta i vreme ne mozemo vratiti.

Nisam dozvolila nikome da kradem vreme, ako trebate vremena za odluku, po meni je najbolje uraditi to posteno, reci sve kako je, bez igrice i skrivanja. Padne 'prevez', sooner or later...
@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 17:24   #27
Quote:
@na kaže:
Nisam dozvolila nikome da kradem vreme, ako trebate vremena za odluku, po meni je najbolje uraditi to posteno, reci sve kako je, bez igrice i skrivanja. Padne 'prevez', sooner or later...
ovo je isto vrlo vazno.
meni se recimo znalo dogoditi da mi netko uleti bas u vrijeme kad nisam mogla biti s nikim, jer sam rjesavala neke druge zivotne probleme. i ljudi bi se stvarno trudili, ali ja jednostavno nisam mogla imati nista s njima, jer sam bila u drugom filmu (trebalo mi je vremena, jel ).
i sta se onda desi?
nakon 6 mjeseci ti rijesis svoj problem, i upali ti se lampica...da, bas bi mi dobro dosao ovaj frajer koji je oblijetao oko mene prije par mjeseci.
ali frajer je vec u drugom filmu.
i to ti je to.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 19:03   #28
ma,kad ti frajer veli da treba razmisljati..onda znas da je to odjeb.odjeb na fini nacin.naravno da se o velikim odlukama treba razmisljati i da treba vremena ali vezano uz vezu i frajera znaci samo jedno.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:19   #29
Ne smatram da je to uvijek izlika. Može ti se dogodit da ti se netko skroz svidi pa da se čak i zaljubiš ali da u to vrijeme jednostavno ne možeš pružiti osjećaje i onda smatraš da je bolje ni ne započinjati nešto što bi ti tada bio više teret nego užitak... A da ne govorim o drugoj osobi koja bi te imala tek polovično..

Nakon duge veze, zajednički život, sam izgovorila isto. Zašto? Prvo- želim bit sigurna da se želim opet vezat (od puberteta sam bila zauzeta) i to baš za tu osobu jer je moguće da ga idealiziram pa dizati prašinu bez potrebe... Dizati prašinu... Selidba, problemi na poslu i prekovremeni rad, dugovi, sređivanje raznih životnih problema, zbrkane emocije, briga o roditeljima, smrt u obitelji, problemi s rodbinom, osjećaj dužnosti prema bivšem i njegovim roditeljima itd.....(stvarno toga ima još...)
Zašto bi uvlačila nekoga u sve to i imala gorak početak kad znam da će se sve srediti za par mjeseci i da ćemo onda oboje više uživati?? Opravdano ili ne?

Probala sam zamisliti tu vezu... Ja nemam nikad vremena za njega, bivši pati a dobar je čovjek i krećemo se u istim krugovima pa je sve to nezgodnije- teret, slušam razna ogovaranja kako sam ga uništila i otišla s drugim, sadašnji vidi da sam nesretna i misli da još imam emocija prema bivšem pa je onda i on nesretan, ja sam tek izašla iz veze pa mi je teško odmah se otvoriti drugom čovjeku itd. itd.
A za par mjeseci mi može bit centar svemira što i zaslužuje...
I iako sam to rekla taj čovjek mi je strašno falio i željela sam biti s njim ali jednostavno sam se bojala da bi započeti to u baš to vrijeme dovelo do kraja prije nego da se ta veza odgodi...

Priča nema sretan kraj ali svejedno mislim da za neke stvari vrijedi čekati i da onaj kome je stalo i čeka al na način da bez očekivanja nastavi živjet svoj život...
I ja sam jednom čekala... a podsvijesno možda još uvijek čekam. Ne znam, čini mi se da vrijeme produbi emocije na nekoj višoj razini, emotivna povezanost je jača od vremena i razvija razumijevanje i zato mislim da je dobro čekati ako dočekaš...
kkikks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 21:51   #30
Quote:
Može ti se dogodit da ti se netko skroz svidi pa da se čak i zaljubiš ali da u to vrijeme jednostavno ne možeš pružiti osjećaje...
Ovo ja jednostavno ne razumijem. Kako ne možeš pružiti osjećaje (samo po sebi, a još ako ti se netko svidi i zaljubiš se...)? But that's just me, ja uvijek mogu "pružati osjećaje" ili kako god da to nazovemo. 'Pače, imam problem zatomiti ih, kad bi tako bilo lakše. Tak' da ne kužim i divim se momentima/odlukama kad je so-called razum toliko jak da ide i protiv nečeg što može donijeti samo sreću.

But never mind; trabunjam...
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 22:07   #31
Istina.. U mene je taj razum toliko jak da žalim šta nije drugačije jer propustim puno dobrih stvari u životu... Uvijek sve prevrtim, izvažem, analiziram itd. umjesto da jednostavno uživam u životu.. Ali još nisam našla načina za popustit tu kočnicu, nažalost...
kkikks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 23:06   #32
Vele da inteligentni ljudi odluke donose razumom a ne osjećajima. Ako te to tješi.
Mene ne.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 11:10   #33
Quote:
just Sandy kaže:
Vele da inteligentni ljudi odluke donose razumom a ne osjećajima. Ako te to tješi.
Mene ne.

pa trebalo bi biti...

poslovne odkuke - razumom
privatne odluke - razumom i osjećajima
ljubavne odluke - osjećajima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 13:32   #34
Quote:
just Sandy kaže:
Vele da inteligentni ljudi odluke donose razumom a ne osjećajima.

ma ko to veli?
neki emocionalni bogalj koji se tako tješi što je u kurcu iako je precjednik lokalne podružnice mense?

razum bez osjećaja vodi u teško mediokritetstvo. kako u društvenom životu, tako i u ljubavi, jebačini, biznisu, sportu, junejmit...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 14:47   #35
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
ma ko to veli?
neki emocionalni bogalj koji se tako tješi što je u kurcu iako je precjednik lokalne podružnice mense?

razum bez osjećaja vodi u teško mediokritetstvo. kako u društvenom životu, tako i u ljubavi, jebačini, biznisu, sportu, junejmit...
Ja se s tobom skoro slažem po ovom pitanju, a ono sam se gore sprdala sama sa sobom.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 15:03   #36
__________________
Quote:
Kad sam se ja zaljubila ja bi otišla s njim i trenirati pingvine na Artartik, a kamoli ne pred oltar.
__________________
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:28   #37
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
ma ko to veli?
neki emocionalni bogalj koji se tako tješi što je u kurcu iako je precjednik lokalne podružnice mense?

razum bez osjećaja vodi u teško mediokritetstvo. kako u društvenom životu, tako i u ljubavi, jebačini, biznisu, sportu, junejmit...

i još povuče svašta sa sobom; al dobro ima i emocionalnoih bogalja koji kotiraju jako visoko.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:41   #38
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
aj vak, koja zena je cula tu famoznu recenicu, cekala i docekala da razmisljanje zavrsi?
ja jesam
m@3x je opisala dosta sličnu situaciju
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:23   #39
Kada god sam rekla ili pomislila da mi treba vremena, to je znacilo jednostavno da to nije to i da ne zelim biti s tim frajerom. Premisljam se zato sto mi neki glasic govori da ipak pokusam, a drugi glasic da ne, jer cu povrijediti i sebe i njega. Polazna tocka, na koju se opet sve svodi, je da nije stvar u vremenu nego u tomu da to nije to, a iz nekog razloga si to ne zelim odmah priznati.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:32   #40
Quote:
lara35zg kaže:
Možda je ova tema već bila, ali nema veze..

Eto, razgovarajući tako sa ženskim djelom ekipe zapelo mi za oko da vrlo često primjećujem da muškarac ima faze razmišljanja, slaganja kockica i misli i to uvijek kad treba doć do ozbiljnijih razgovora ili ulaska u vezu, ili nekih velikih koraka u životu.

Za mene je osobno ta rečenica totalno glupa.

Dakle , muškarci, ( a i žene sa takvim iskustvom)...što vam znači ta glupa izjava? i što je za vas uopće pojam vremena?
Sve ovisi o tipu osobe. Ne glavinjaju svi kroz život. Najbolje možeš procjeniti situaciju ako vidiš kako se odnosi sa drugim odlukama u životu. Ako oko svake odluke cjepidlači i treba mu dva mjeseca da se odluči koji usb stick da si kupi onda mu i oko nečeg ozbiljnijeg treba duže. To onda ne znači da te ne voli dovoljno, nego da tu odluku smatra dovoljno važnom da oko nje malo duže razmisli.
I kad taj donese odluku, bit ćeš sigurna da je to to, a ne da se za dva dana predomisli.

S druge strane, ako sve druge odluke donosi bez problema, a tebe zavlači, lansiraj odjeb...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.