Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 22:33   #2701
Moji roditelji se bave poljoprivredom i uspješni su, imaju zaposlene itd.. Ali vidim da studente iz Srbije odbijaju na razgovoru za vizu kad kažu da im se roditelji bave poljoprivredom. Meni su iz agencije rekli da slobodno kažem sa čim mi se roditelji bave i da su uvjeti za dobivanje vize drugačiji u Srbiji (to sam znala).
Jel ima itko sličnu situaciju?
dashofblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 00:26   #2702
znam da je netko ranije pisao, no koliko treba trajati verifikacija poslodavca kod ccusa? max min
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 13:07   #2703
Quote:
Omega_vu kaže: Pogledaj post
znam da je netko ranije pisao, no koliko treba trajati verifikacija poslodavca kod ccusa? max min
Max do 6 tjedana..ukoliko ti jos nisu verificirali posao reci poslodavcu da se on njima javi za verifikaciju, cujem da su ove godine malo nemarni oko toga , da su ljudima verifikacije trajale 6 tjedana jer se ovi nisu udostojili nazvati vec cim se poslodavac javio verifikacija je bila gotova u dan dva.
blondich_ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:59   #2704
evo ja sam nedavno zgotovio sve vezano za put ove godine, sad se samo ceka 25.6. i letim.
razgovora za vizu sam se malo pribojavao, ono nikad neznas, cuo sam svasta. no sad vam mogu rec da je to tamo vise pro forme. druga sam godina faksa, predmete dajem u roku, a posto imam e indeks donio sam im samo sa studomata isprintanu listu ocjena i to svih od pocetka studija(prolazim s dvojkama i trojkama inace).
dodem tamo, predam na salteru sve papire potrebne, pricekam malo, odem do konzulice i razgovor je trajo oko minutu. zena nasmijana pita prvo dal sam uzbuden sto idem, onda sto cu radit tamo u tom mjestu, sto studiram i koja sam godina i cim mi se bave roditelji, i samo kaze viza odobrena i to je to.
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 14:11   #2705
Quote:
maraac123 kaže: Pogledaj post
evo ja sam nedavno zgotovio sve vezano za put ove godine, sad se samo ceka 25.6. i letim.
razgovora za vizu sam se malo pribojavao, ono nikad neznas, cuo sam svasta. no sad vam mogu rec da je to tamo vise pro forme. druga sam godina faksa, predmete dajem u roku, a posto imam e indeks donio sam im samo sa studomata isprintanu listu ocjena i to svih od pocetka studija(prolazim s dvojkama i trojkama inace).
dodem tamo, predam na salteru sve papire potrebne, pricekam malo, odem do konzulice i razgovor je trajo oko minutu. zena nasmijana pita prvo dal sam uzbuden sto idem, onda sto cu radit tamo u tom mjestu, sto studiram i koja sam godina i cim mi se bave roditelji, i samo kaze viza odobrena i to je to.
Par pitanja, pa ako mozes odgovoriti
Jel ides sam ili s nekim jos? Koliko si ukupno do sada potrosio novaca da se sve to pripremi (znam da je bilo odgovoreno prije, ali da znam za ovimu godinu iz prve ruke ). Ako si sam trazio posao, koliko tesko ga je bilo naci?
Fiestaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 01:18   #2706
Idem sam, jbg niko od ljudi koje sam zvao nije htio jer svi imaju neki razlog pa reko dobro otic cu ja solo.
Platio sam avion oko 4500 kn jer sam uzeo na 12 rata, inace je oko 4100(air serbia). Platio sam agenciju i osiguranje kolko ti pise na stranici njihovoj(ccusa), platio sam vizu 150 dolara plus sevis 35 dolara. To su ti troskovi. Racunaj oko 11000 kn. Plus ja sam radio novu putovnicu jer ju nisam imo jer mi inace netreba pa je to kostalo oko 370 kn. Tamo cu nosit oko 4000-4500 kn jer po mene na aerodrom ce doc sefica a smjestaj mi je 50 dolara tjedno s ukljucena tri obroka tako da su mi troskovi skoro nikakvi tamo.
Posao mi je trazila agencija, nisam imo vremena trazit sam a i iskreno nije mi se ni dalo jos s tim zamarat pogotovo jer idem prvi put.

Reko bi vam da se ne bojte ic sami al jos nisam otiso pa nemogu bacit nikakva iskustva, ali jako sam uzbuden sto idem i jedva cekam. A i kad ides solo ipak je to totalno novo iskustvo i mislim da dosta mozes naucit iz toga.
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 15:56   #2707
evo od mene malo pomoći: stranica za izracun troskova Work&Travel programa: kalko.ga, za independent slanje masu mailova je lagano preko dodatka za mail: yet another mail merger mail listu(1500mailova) šaljem na pm
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 18:28   #2708
Quote:
maraac123 kaže: Pogledaj post
Tamo cu nosit oko 4000-4500 kn jer po mene na aerodrom ce doc sefica a smjestaj mi je 50 dolara tjedno s ukljucena tri obroka tako da su mi troskovi skoro nikakvi tamo.
Posao mi je trazila agencija, nisam imo vremena trazit sam a i iskreno nije mi se ni dalo jos s tim zamarat pogotovo jer idem prvi put.
Koji posao ćeš radit?
Ovo zvuči baš zgodno, možeš reći i o kojem se poslodavcu radi?

Ja sam se satrala dok sam pronašla odgovarajući smještaj, kad ti ga poslodavac udijeli, onda je to već laganini.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:53   #2709
konobarit cu u hotelu u starlightu, u pensilvaniji.
starlight inn se zove.

smjestaj je najjeftiniji od svih koji su se nudili, plus u smjestaj je ukljucena hrana tri put dnevno i tu biramo bilo sto s menija u restoranu(ovo mi je potvrdila kolegica s jamajke koje je prosli tjedan stigla vec tamo radit). placamo 50 dolara tjedno sto je stvarno sica naprema ostalima koji cepaju 100 dolara tjedno bez hrane.
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:57   #2710
Lijepo si se uguzio, bome.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:40   #2711
Ekipa zasto je tema mrtva? daj pisite gdje idete, kad krecete, dal planirate putovat nakon sto zavrsite s poslom? Ja sam 17.9. Gotov s poslom i onda putujem do 6.10. Pa ako ima zainteresiranih da mi se pridruze nek se jave, ic cu po istocnoj obali(ny, boston, phila, washington...)
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 03:48   #2712
Do kada su prijave za sljedeće ljeto i koju ono agenciju svi preporučuju?
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 08:58   #2713
jos nije ni ovogodisnji gotov tako da prijava jos nema. krecu ti negdje od sredine listopada i traju do ozujka(do ozujka vec moras zgotovit cijelu stvar s agencijom). ja sam za ovogodisnji poceo sve negdje krajem 11. mjeseca ako se dobro sjecam. bolje je krenut prije jer onda nemas zurbe oko niceg, mozes lagano krenut s pripremom za intervju, apliciranjem, prikupljanjem potrebnih papira itd.

ja sam ove godine iso na opciju da mi agencija trazi posao, iz razloga sto stvarno nisam imo ni vremena ni volje sam ga trazit a i nisam bio bas upucen u sve to i nisam se htio zajebat, iso sam ziheraski. sljedeci put cu sigurno sam trazit posao, ako planiras ic negdje da nisi u selendri bolje si sam trazi posao ali se odma pripremi da je to proces koji traje i nije lagan.
ali kad dodes u ameriku mozes lagano nac drugi posao bilogdje ako ti je ovaj koji imas sranje i nisi zadovoljan. evo prije tjedan dana su kolege srbi pisali da se traze ljudi u turistickim mjestima ili za part time ili full time job.

kad vec pisem mogu malo i o svojim iskustvima. mjesto gdje su me smjestili je stvarno selendra, ono nema signala za mobitel a wifi je sporiji od hrvatskog a to vam sve govori, neupotrebljiv je za sve vise od chatanja i gledanja storya na instagramu. ekipa na poslu(kolege) je super, zajebancija, zajednicka cuganja itd(nas je bilo 3 strana studenta i ostalo lokalci nasih godina pa smo isli i kod njih doma i tako, atmosfera bas ono ko da si doso dalekoj obitelji u goste). stvarno sam s nekim ljudima stvorio tako dobre odnose da ce mi ful falit kad odem, nema nas puno i svi smo se zblizili. sto se tice posla, ja sam konobar, hotel/restoran u kojem radim je u kurcu, propada, ali uspio sam relativno dobre pare zaradit. planiram putovat oko 3 tjedna nakon sto zavrsim posao(miami, boston, philly, washington i nyc) i doma cu donjet oko 25 tisuca kuna. trebam i napomenut da nisam bas previse stedio dok sam bio tu, pusac sam a cigarete su 10 dolara kutija, razvucem kutiju na dva dana, dosta puta smo pili, isli smo u kino, u vodeni park i tako to, odu pare. nisam se htio zatvorit u sobu i pare spremat u madrac jer to nije to, to nebi bilo pravo iskustvo, jer ja tu nisam doso prvenstveno zbog love nego da iskusim nesto novo. evo i kolegica jamajcanka me zvala da dodem u jamajku sljedece ljeto, imam i kolegicu poljakinju, a kolega amer je reko da mogu doc i spavat kod njega kolko ocu i kad god ocu.
svima bi preporucio da odu na program, mnogima puno zvuci lova koju moraju dat ageniciji, pa za vizu pa za avion ali ne brinite to cete sigurno vratit, ovo iskustvo se ne moze izrazit u novcu. da ne pricam da je iskustvo jos 100 puta bolje vjerojatno ekipi koja je nasla poslove na nekim plazama di ima stotine stranaca i di se stvarno slave svi oni americki praznici(4th of july...).
jedini zajeb bi vam mogo bit(kao i meni) ako nemate 21 godinu, jer ovi idioti svugdi pitaju za osobnu, nije ko hrvatska i ako nemas 21 nema alkohola, cak te ni ne puste u barove neke nakon 9 navecer(govorim zasad o mjestu u kojem sam ja, ali su mi kolege ameri rekli da je to tako kod njih).
ako pak ima ekipe koju zanima samo lova i zele otic da bi zaradili sto vise, moguce je zaradit jako puno novaca ako mislite spavat i radit 3 mjeseca, ako pricamo o ciframa reko bi 10 tisuca dolara bez problema ako ste spremni puno radit i ne trosit pare na nista osim osnovne potrebe.

ako netko ima kakvih pitanja slobodno nek pita i pokusat cu odgovorit ako znam. ako vas je strah ic na program sami, nek vas ne bude, ja sam otiso sam i super mi je, vecina ljudi s kojima cete radit su tu dosli isto tako sami pa cete se brzo upoznat.
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:45   #2714
Bok!

Ima li netko ovdje da se prijavio i isao nakon diplomiranja? Na stranici od agencije Viking pod uvjetima pise da osobe "Moraju biti trenutno upisani na fakultet izvan SAD-a, ili su diplomirali prije ne više od 12 mjeseci od početka programa." , dok kod drugih agencija pise da se bas mora imati studentski status pa me zanima kolko bi to utjecalo na to da prime nekog ko je vec diplomirao. I pretpostavljam da pocetak programa nije fiksan, vec po dogovoru?

Hvala.
chushpajsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:53   #2715
Pozdrav ljudi!

Dakle, sljedeće godine planiram na work and travel. Zanima me postoji li mogućnost kupnje jednosmjerne karte i bi li to stvaralo ikakav problem?
alyssoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:23   #2716
Sto se tice ovog pitanja za odlazak nakon diplomskog, cak i ako ti agencija nebi nista rekla, ne vjerujem da bi imo ikakve sanse za dobivanje vize, jer u ambasadi te pitaju sto studiras, kako ti ide i to. Mozda da si ostavis nesto za godinu poslije samo kako bi imo status?

Sto se pitanja za jednosmjernu kartu tice, nema problema, u ambasadi te niko ne pita jesi kupio kartu ili kakvu kartu imas. To je nebitno, a mozes imat i jednosmjernu jer mozda kasnije planiras putovat do australije il negdje i me treba ti povratna.
maraac123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 19:06   #2717
maraac, koliko si uspio zaraditi, ako se smije znati, posto si spomenuo da su ti troskovi smjestaja i hrane jako mali? si uspio naci i drugi posao, posto vidim da je taj hotel u nekom malom mjestu?
52225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 22:46   #2718
Ekipa može savjet. Počeo sam pripreme za 2018. i zanima kod slanja upita za posao, poslati odmah i CV?
Ako da, slat ga u privitku ili direktno u sadržaju maila?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 02:32   #2719
Ide neko solo ove godine?

Ja moram ići nakon opet, kakvo iskustvo....
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:51   #2720
Ja ću solo ić.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.