Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 08:31   #61
He he...
Ugly - Primark je dućan u UK sa bofol robom, tipa za 10 funti kupiš cijelu garderobu za večernji izlazak... Naravno, iz aviona se vidi da si kupila u Primarku.

Btw ninji, kako sam često u hotelu kod Edgware rd. primjetio sam da ono što nose uglavnom nije Primark, nego same visoke marke, recimo Louis Vitton torbica ili marama na glavi . (ne kužim se previše u te marke, pa ne mogu reći jel to bio orginal ili kakva kopija).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:01   #62
Baš sam ovaj vikend bio tamo i skužio sam da cure furaju iphone i Crne Bobice.
Malo su urednije nego u drugim dijelovima Londona.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...

Zadnje uređivanje Toma Sawyer : 22.09.2010. at 09:45.
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 09:44   #63
malo ozbiljnosti od mene.
Vratio se iz Cardiffa. Draga nije mogla pa sam solirao.

Iznimno lijep i zanimljiv grad za dvodnevni izlet.
Ljudi su jako ljubazni i osjeti se razlika u pristupu u odnosu na hladniji London.
Ne da mi se pisati putopis, ali stavljam slike na temi fotografije s putovanja.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:58   #64
Quote:
Harry_potter kaže: Pogledaj post
Evo zanima me pošto je VB jako velika, što bi trebalo posjetit ako volite prirodu, najljepša mjesta možda? Tnx
Winchester i Castle Combe
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:46   #65
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
He he...
Ugly - Primark je dućan u UK sa bofol robom, tipa za 10 funti kupiš cijelu garderobu za večernji izlazak... Naravno, iz aviona se vidi da si kupila u Primarku.
Aaaa...Sorry - nikako ova Vikingica da se iskrca na tom otoku. Već sam 2 puta promašila i doplovila do onog manjeg slijeva...

Da mi nisu novo-kosooki prodali svoj model kompasa...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:23   #66
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Jedna lijepa kulturološka slika iz V.B.

Obratite pažnju na vrećicu.

Meni ova na lijevo izgleda kao da nosi NIKE-ice, pogledajte, taj kao srebrni znak na cipelama/tenisicama.
Fish and chips is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:57   #67
Pa i jesu najkice...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 02:20   #68
na ovoj temi nikad nitko ne piše
gdje uopće pisati o engleskoj a da to nije london??

kako bilo...u 6.mjesecu sam 24h u east midlandsu i sad me zanima koji grad posjetiti: derby,leicester ili nottingham...sva 3 su otprilike jednako udaljena od east midlands aerodroma i sav 3 imaju otprilike jednako stanovnika,da li je itko ikad bio u nekom od ovih gradova ili ću morati kocku bacati u koji da odem??
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 08:35   #69
Ja bi ti stavio 1$ na Nottingham.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 09:30   #70
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja bi ti stavio 1$ na Nottingham.
u jednom od ova 3 grada sam u subotu oko 14h i tamo sam do nedjelje oko 11h kad lovim bus za birmingham airport,znači manje od 24h mi ostaje,što i nije baš za neki obilazak puno vremena,a pošto ću obilaziti sevillu 3 dana subota je idealan dan za provod i opijanje u nekom pubu sa engleskom balavurdijom
nottingham je i moj 1. izbor,ako radi ničeg drugog onda radi robin hooda,a i nottingham forest fc me privlači,međutim,u nottu je dosta skup smještaj,a u leicesteru sam našao ovo:


http://www.holidayinn.com/hotels/us/...l/photos-tours


44 eura dvokrevetna soba (znači 44 eura ukupno,a ne po osobi!),pored svih rupetina u kojima sam dosad spavao u životu valjda si jednom mogu priuštiti holiday inn u najstrožem centru za pišljivih 22 eura
mislim da idem u leicester
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 21:03   #71
imam pitanje :koji je najjeftiniji nacin za doci iz Londona do Birminghama??vlak ili ???i nasla sam kartu Zagreb-london sa croatia airlinesom za 1016 kn,,jel vam se ta cijena cini ok??idem u Englesku u 10.mjesecu,gledala sam i ove low cost kompanije,ali mi se sve cini da to sve dodje na isto dok jos u cijenu pribrojim i prtljagu i sve...puno hvala
youngfashionista0038 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 22:40   #72
Pa ne znam baš da bi ti Easyjet bio skuplji od Croatiaairlinesa... Ali ok, ako si usporedila cijene, onda valjda je to to.
Što se tiće Birminghama, najjeftinije je busom, malo skuplje je vlakom. Busom traje cca 3 sata, vlakom cca 1,5 sat. Naravno, jeftinije je ako se karte kupe unaprijed preko interneta. Za bus su dvije stranice: www.megabus.com, ili www.nationalexpress.com, a za vlak je www.nationalrail.co.uk. Čisto za orjentaciju, prošle godine sam kartu za vlak do Birminghama platio 14 funti. Povratnu naravno.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:54   #73
preko pretrage sam našao ovu temu, ne znam da li ima druga u kojoj se diskutira o drugim odredištima u Engleskoj pored Londona.

Naime već nekoliko puta sam napisao da sam radi Olimpijade odustao da idem u London, ali sad me ospjela ideja da umjesto toga idem u Bristol.
Da li je tamo itko bio, kako se svidjalo, itd?
Airbus A340 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:25   #74
Ako odabereš Bristol, preporučam izlet do Batha i Cardiffa. Inače, u Engleskoj su još zanimljivi recimo Manchester, Liverpool, Blackpool...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:37   #75
sjevernu Englesku drugi put, sad ne ...
naime jedan dan sam naumio napraviti izlet u Swindon, pa gledam nešto okolo gdje se smjestiti i šta viditi ostale dane, Bath sam primjetio da je u blizini i znam za njega da je interesantan, o Cardiffu baš ništa ne znam ...
Airbus A340 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 14:46   #76
Pa, zanimljiv je za polu/jednodnevni izlet... Kaže wiki: Cardiff is a significant tourism centre and the most popular visitor destination in Wales with 18.3 million visitors in 2010.[3] In 2011, Cardiff was ranked 6th in the world in National Geographic's alternative tourist destinations.

Zanimljivo mjestašce (ok ne baš toliko malo) za prošetat se...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 01:16   #77
Bristol kupljen, moje 4. putovanje za ovu godinu

e sad da konačno počnem i trošiti te karte ...
Airbus A340 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:58   #78
jednodevni izlet iz Manchestera: Leeds ili Sheffiled?
Ili nešto treće, a da nije Liverpool?

NN, imaš koju ideju?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:47   #79
ja bih ti predlozila York.
Znacajno pov. mjesto za Engleze, jos od rimskog doba, a pogotovo je bio vazan u srednjem vijeku. (jako znacajan)
Izmedju Sheffielda i Leedsa, prije bih izabrala Leeds (nisam bila ni u jednom od ovih destinacija, ni u Yorku), ali br. 1 bi mi ipak bio York. Ima prekrasnu i vrlo monumentalnu staru katedralu (jedna od najljepsih i najznacajnijih u Engleskoj, te ujedno i najveca goticka u sjev. Europi), uz jos dosta uscuvanih srednjev. crkvi, ima i zidine (cca 3 km duge), kaštel, pov. jezgru.
Ja bih jako rado otisla tamo.
Frend iz Londona mi je isto pohvalio jos prije York, sto se tice te regije.
Ako odes u York, poslije napisi izvjestaj

edit: intuicija i memorija me nisu prevarile, citam na netu da je stvarno jedan od najljepsih eng. gradova. voila!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 11.02.2012. at 19:56.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:58   #80
na žalost megabus nema liniju Manchester-York, a karta do Leedsa je 0 funti (povratna 3 funte).
Znaš nekog prijevoznika koji vozi na toj liniji, a cijenom konkurira megabusu?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.