Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2007., 10:44   #21
Quote:
djubre kaže: Pogledaj post
napokon nesto konkretno...hvala puno...kakva su tvoja osobna iskustva za belgiju...ako nije tlaka pitanje.....mi se ipak zenimo u belgiji...ako nam dozvole
Belgija je ok zemlja iako ispod mojih osobnih ocekivanja (Brussels glavni grad Europe). Geografski i povijesno lijepa (manji gradovi Brugge, Liege, Antwerp...), u Brusselsu je interesantno prvo vrijeme dok ne shvatis koji je zapravo kaos tamo. Mjesavina svih nacija a nijednog Belgijanca/ke. Ali opet s druge strane mozes uvijek i bilo gdje izaci i upoznati nekog iz strane zemlje . Hrana je faktor koji me najvise zaprepastio; u restoranima ok ali u supermarketima katastrofa - daleko ispod austrijske, njemacke ili hrvatske hrane.. Sve u svemu drzava u kojoj se da zivjeti... Jesi znala da su Belgijanci najproduktivnija nacija na svijetu?
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:23   #22
a kakvo je tvoje iskustvo s vizom? mislim si se ozenila ili sta? jer mi sv vise razmisljamo da idemo preko hrvatske iako cemo onda biti razdvojeni ali barem nije toliko sporo koliko je tu... ali on ima susjede u belgiji.ona nizozemka on iz srbije i ozenjeni su i ovdje su pokrenuli postupak...a meni zena u ambasadi belgijskoj govori da to moram preko hrvatske...ocito ne..to je najgore...nitko ne daje nikakve konkretne informacije...jedan kaze jedno...drugi drugo a zapravo je trece...mi smo ludi....imas li kakvih savjeta za ubrzati vizu kad se ide preko hrvatske?
djubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 10:51   #23
Belgija, Bruxelles

Poštovani!

Htio bih vas pitati da li se može tražiti posao u toj zemlji uz dobro znanje engleskog (koji nije službeni jezik), njemački pasivno.
veli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:58   #24
U flamanskom dijelu da, u valonskom nemoj ni pokusavati.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 13:57   #25
a bruxelles je u kojem dijelu? (Nije baš da se mogu pohvaliti geografijom)
veli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 19:50   #26
Valonija
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 23:14   #27
Brussel nije u Valoniji, nego je posebna frankofona jedinica okruzena Flandrijom (tako su mu sva predgradja i aerodrom flamanski) Zapravo je dvojezican jer 15 % Brusseljana su Flamanci, a i za svaki bolji posao u Brusselu ocekuju da znas oba jezika.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 09:42   #28
U Antwerpu sam upoznao masu ljudi, Iraca, Engleza a bome i srba koji ne da neznaju prdnuti ni holandski ni francuski, i uredno žive i rade već godinama gore. Antwerp je flamish dio
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:19   #29
Bitno je u kojoj bransi mislis raditi. Engleski je opce prihvacen jezik u Brusselsu u europskim institucijama, it i telekomu, ekonomiji i pravu.
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:24   #30
Btw, Brussels se nalazi unutar Brabant pokrajine ali je ipak jedinstvena jedinica za sebe pod nazivom Brussels. Govori se podjednako i Dutch i Francuski.
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:17   #31
Bruge,Belgija

Ima li tko od vas u Bruge ili blizu. Imam splaniran jednodnevni izlet u subotu pa do tada skupljam sve podatke.Bilo koji savjet je dobrodosao.
Unaprijed hvala.
__________________
LITTLE GREEN PEPPERS FROM PADRON... Some are spicy, some not!!!
Peregrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 23:58   #32
Znam samo da su poznati do dobroj čokoladi i izradi posebne čipke koja se po tom gradu i naziva .
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:46   #33
Može li mi netko predložiti što da koristim na mobilnom u Belgiji? Pošto ostajem 20ak dana, mislim da je najbolje da hrvatsku karticu odmah izvadim?
lolla5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:45   #34
Smile Dali ima koga u Bruxellesu, u Belgiji?

Lijepi pozdrav svima. Danas sam otkrila forum.hr dok sam bila u potrazi za linkovima o Hrvatima u Belgiji. Voljela bi znati dali netko zna za kakav klub, zajednicu ili udrugu gdje se moze upoznati nove prijatelje ili simpatiju iz Hrvatske?
U Belgiji sam vec trecu godinu i sve vise mi nedostaje sve vezano uz lijepu nasu. Obozavam medjunarodnu atmosferu koju mi pruza Brisel, al' se ponekad u drustvu svih tih stranaca covjek osjeca usamljen, pa je dobro naici na domaceg covjeka.
Javite se ako imate koji koristan info, mozda ste i sami negdje u blizini.
Diddy
diddy_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:51   #35
Neznam nikoga u Briselu ali sam cula da tam ima dosta hrvata. Mozda da potrazis u Gouden Gids? Ja sam ti u Hasseltu i tu u blizini poznam sam jednu zensku. Moja sestra ti je blize tebi, u Tremelo-u.
Kak si se snasla?
Sanja1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 13:56   #36
Dali ima koga u Bruxellesu, u Belgiji?

Hi, Sanja. Hvala ti na javljanju. Vidim, da nas ima puno sudeci po citanju teme otkako je otvorena, jedino smo malo jos stidljivi, al' polako.
Javite se, pisite ako ste culi nesto, sreli koga....dali ima koji lokal u Brislu gdje se nalazimo? Znam, da se npr. Poljaci nalaze svaki prvi cetvrtak u mjesecu u Wild Geese, Irish pubu. Ima tu i madjarski network, Ceski kulturni dom...i puno vise. Cak i Slovenci imaju svoju Slovensku hisu. Inace odgovor Sanji oko snalazenja. Da, ide nekako, mada sam jos ponekad iznenadjena nad dadaizmom kojim Belgija funkcionira. Eto, toliko za sada, moram malo i da radim danas. Bye
diddy_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:18   #37
Belgijanci, javite se!

Pozdrav svim posjetiteljima ovog posta. Sta se desava, nitko se ne javlja, samo citate?! Bacite koju rijec o sebi, dali ste negdje u blizini ili mozda cak znate nekoga u Brislu. Ajde cao i lijepi vikend ma gdje god bili
diddy_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:21   #38
Imam ti frenda u Bruxelles-u, pa budem ga pitao za neki kontakt porjeklom iz domovine. Sjećam se da mi je govorio da je upoznao izvjesan broj Hrvata koi sada tamo žive, pa vidjet ću sta mi bude on rekao.

Pozdrav!
__________________
- Dont take life too seriosely. You'll never walk from it allive! -
Pirat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:06   #39
Jupiiiiiie!!!! Ti si srce. Puno ti hvala vec unaprijed i cujemo se. D.
diddy_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:03   #40
Zivot u Bruxellesu

Nudi mi se prilika za raditi u Bruxellesu.
Uvjeti koje firma nudi nisu losi, ali bi htio cuti iskustva vas koji vec zivite tamo kakav je zivot u tom gradu. Ono, standard, troskovi, koliko mi treba za prezivjeti mjesec i slicno.

Javite se.

W.
wilburzg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.