Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 21:20   #21
kod svih novijih zgrada, već 3 godine (možda i više) postoji zakonska obveza da svaki stan ima svoje brojilo.

mi živimo u novogradnji i imamo svoj vodomjer, plaćamo po potrošnji
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:26   #22
I mi smo dobili duplu cijenu, sa 120 na 220 kn , skok je znaci kd svih. Mi smo muislili da je curila voda u zgradi, jer je zgrada kaos sa bezbroj stanova.

Zato Banderas danas cvrkuce da nece voda poskupjeti, jer je vec poskupjele, ili su promijenili nacin obracuna.

Koji su to lopovi u Zgb ma to je strasno. nelogicno je da placamo vodu u ZGB po toj cijeni. Naravno bicew samo gore.
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 09:39   #23
Potrošnja vode u stambenoj zgradi

Jučer mi je stigao Holdingov račun, ljuta sam k'o pas i lijepo molim pomoć.

Prije nekoliko mjeseci uselila sam kao podstanar u zgradu koja ima zajednički vodomjer. Iako živim sama i predstavnik stanara to zna (samo je 8 stanova u zgradi, a on živi preko puta mene), tijekom kolovoza netko je prijavio još dvije osobe za taj stan. Za prethodna dva mjeseca dobivala sam račun za vodu koji je glasio na jednu osobu.

Budući da je predstavnik stanara naredna dva tjedna odsutan i ne mogu ga pitati za objašnjenje, zanima me što mogu učiniti da se broj prijavljenih promjeni s obzirom na to da vlasnik stana na kojeg glasi račun živi u inozemstvu i najvjerojatnije neće doći prije Božića. Očito je predstavnik stanara prijavio drugi broj stanara i mislio da neću skužiti jer je i pričuva išla gore Kako uopće mogu spriječiti da mi po volji povećava broj prijavljenih?
cvjetnona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 12:41   #24
Quote:
cvjetnona kaže: Pogledaj post
Jučer mi je stigao Holdingov račun, ljuta sam k'o pas i lijepo molim pomoć.

Prije nekoliko mjeseci uselila sam kao podstanar u zgradu koja ima zajednički vodomjer. Iako živim sama i predstavnik stanara to zna (samo je 8 stanova u zgradi, a on živi preko puta mene), tijekom kolovoza netko je prijavio još dvije osobe za taj stan. Za prethodna dva mjeseca dobivala sam račun za vodu koji je glasio na jednu osobu.

Budući da je predstavnik stanara naredna dva tjedna odsutan i ne mogu ga pitati za objašnjenje, zanima me što mogu učiniti da se broj prijavljenih promjeni s obzirom na to da vlasnik stana na kojeg glasi račun živi u inozemstvu i najvjerojatnije neće doći prije Božića. Očito je predstavnik stanara prijavio drugi broj stanara i mislio da neću skužiti jer je i pričuva išla gore Kako uopće mogu spriječiti da mi po volji povećava broj prijavljenih?
kod mene je da predstavnik stanara prijavljuje kolko ima stanara, morala buš ga pričekat da se vrati, pa porazgovarati s njim . možda nije on kriv, možda ovi u holdingu zeznuli.
darkec2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 13:36   #25
Odi sama u Patačićkinu i prijavi ispravno stanje. To bi trebao vlasnik stana, ali možeš i ti probati kao podstanarka.

Ako je Predstavnik tražio da suvlasnici ne mogu sami mijenjati stanje, onda nemaš izbora nego ga čekati.

Ne možeš ga spriječiti da ti po volji mijenja stanje, tješi se činjenicom da većinom ljudi Predstavniku lažno prijavljuju niža stanja od realnih.

Igre bez granica.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 15:49   #26
Hvala, ljudi, probat ću u Patačićkinoj.

Ma stvarno sam bijesna jer sam po useljenju prvo dva mjeseca plaćala vodu za petero (vlasnik tvrdi da je stan ranije bio iznajmljen tročlanoj obitelji) budući da je upravo u toku bila smjena predstavnika stanara pa se nisu mogli dogovoriti čija je dužnost moja prijava Vodoopskrbi. I onda dva mjeseca mir, a sad ovo. Bit će da im je to i inače modus operandi jer gazda nije u blizini, a kod nas podstanara APP.
cvjetnona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 18:24   #27
Ne možeš ti kao podstanar nego mora vlasnik stana otići kod javnog bilježnika i ovjeriti izjavu da ima toliko i toliko ljudi u tom stanu. Jedino tako. Probano. Ali te onda može tužiti da imaš veći broj ljudi. Preporodio sam se otkada imam svoje vodomjere. Imam bar duplo manji račun a dvoje nas je što ispada 4 puta manji račun.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:21   #28
Povećana potrošnja vode

Vodoopskrba je zgradi poslala obavijest da je zabiljezena povecana potrosnja vode. Uvidom u racune utvrdili smo da je unatrag 5-6 mjeseci potrosnja skocila duplo, bez opravdanog razloga.
Ima li netko kakvu ideju kome da prijavimo problem (GSKG?), kako da ga pokusamo rijesiti?
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 08:29   #29
problem javite predstavniku suvlasnika i neka on ide od stana do stana (naravno gdje ga puste, a gdje ga ne puste neka pristojno zamoli da ga puste) i neka pogleda sve slavine i vodokotlice (mozda nekome curi), pogledati saht gdje je sat od vode i ustanoviti da li negdje curi, zamoliti SVE u zgradi da pola sata ne pustaju nigdje vodu i pogledati na satu vodomjera da li se i dalje okrece i ako se okrece onda vam curi samo da je to u zidu vec bi vidli fleke
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 13:47   #30
Mi smo u našoj zgradi imali sličan problem. Trebate obavijestiti upravitelja zgrade(poduzeće koje vam upravlja zgradom kome plaćate pričuvu) oni imaju ugovore s hitim intervencijama za vou, struju, plin i slično. Na vaš poziv ili poziv predstavnika stanara ovlaštena firma će obaviti pregled ulaznog zajedničkog brojila u šahtu jer dosta često curi nakon zajedničkog ventila pa se povećava potrošnj akoju očito dijelite po stanovima , članu kućanstva( pretpostavljam da nemate zasebna brojila po stanovima). Nakon pregleda šahta moraju pregledati zajedničke vertikale za cijelu zgradu iz kojih idu cijevi do svakog stana. Takav pregled plaća se iz sredstava pričuve no sve to vam mogu objasniti u firmi koja vam upravlja zgradom ( danas s dosta zgrada upravljaju i privatne firme ovisi s kime ste sklopili ugovor kao suvlasnici) Poziv može obaviti bilo koji suvlasnik ne mora biti predstavnik stanara obično imate imate izvješene brojeve telefona pored oglasne ploče u prizemlju zgrade. Evo ako sam vam malo pomogla
bilježnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 22:21   #31
Tnx, zgrada je mala, nema predstavnika stanara jer se nitko toga ne zeli uhvatiti, pa ja povremeno obavljam takve stvari jer su sve neke stare ishlapjele udovice po zgradi.
Dosli su iz Hitnoh, pogledali saht, otisli u par stanova, vodomjer je navodno ok i zakljucili su da se jednostavno po stanovima puno trosi... Sad moram apelirati na stanare da provjere svoja trosila, cure li im kotlici i sl...
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 13:50   #32
U našoj zgradi ima samo 6 stanova i svaki stan ima kontrolno brojilo. Ja vodim evidenciju potrošnje i svaka 2 mjeseca dostavljamo stanje glavnog brojila Vodovodu te račun raspodijelimo prema potrošnji s naših internih brojila. Već 2 godine to funkcionira OK s malim odstupanjima. Prije dva mjeseca jedan od stanara koji inače troši u prosjeku oko 25 m3, prijavio je potrošnju od 9 m3. Možda i nebi bilo čudno da se nije pojavio ukupni manjak od 15 m3 u ukupnoj potrošnji prema glavnom brojilu. Stanar me je pustio da sam očitam brojilo i zaista je tolika potrošnja.
Pitanja:
1. Brojilo je pokvareno?
2. Stanar je nešto "smućkao" na svom brojilu?
3. Podzemni dio cijevi od glavnog vodomjera do zgrade negdje pušta vodu (kažem podzemni dio, jer po vertikalama nema tragova curenja)?

Sve u svemu nastala je pobuna ostalih stanara koji ne žele platiti navedenu razliku, a ne žele ni direktno optužiti dotičnog stanara. Tko može izvršiti provjeru ispravnosti vodomjera?
Btw, znam da ćemo u konačnici morati platiti po stanju glavnog vodomjera jer je to jedino što Vodovod priznaje kao mjerodavno
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 14:27   #33
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
U našoj zgradi ima samo 6 stanova i svaki stan ima kontrolno brojilo. Ja vodim evidenciju potrošnje i svaka 2 mjeseca dostavljamo stanje glavnog brojila Vodovodu te račun raspodijelimo prema potrošnji s naših internih brojila. Već 2 godine to funkcionira OK s malim odstupanjima. Prije dva mjeseca jedan od stanara koji inače troši u prosjeku oko 25 m3, prijavio je potrošnju od 9 m3. Možda i nebi bilo čudno da se nije pojavio ukupni manjak od 15 m3 u ukupnoj potrošnji prema glavnom brojilu. Stanar me je pustio da sam očitam brojilo i zaista je tolika potrošnja.
Pitanja:
1. Brojilo je pokvareno?
2. Stanar je nešto "smućkao" na svom brojilu?
3. Podzemni dio cijevi od glavnog vodomjera do zgrade negdje pušta vodu (kažem podzemni dio, jer po vertikalama nema tragova curenja)?

Sve u svemu nastala je pobuna ostalih stanara koji ne žele platiti navedenu razliku, a ne žele ni direktno optužiti dotičnog stanara. Tko može izvršiti provjeru ispravnosti vodomjera?
Btw, znam da ćemo u konačnici morati platiti po stanju glavnog vodomjera jer je to jedino što Vodovod priznaje kao mjerodavno
Može biti sve od gore navedenog.
Kako bi provjerili dali dotični stanar nešto skriva, neka vam dozvoli da u njegovom stanu natočite vode u kanistre ukupne količine 100 litara. Za to vrijeme ostali vlasnici stanova ne smiju koristiti tj puštati vodu u svojim stanovima. Prije dotične provjere točno očitajte stanje glavnog i vlasnikovog vodomejra. Obavezno zapišite sve brojeve (kazaljke) na vodomjerima tj one kojue pokazuju potrošnju u litrama, 100l i 1000l (1m3). Nakon puštenih 100l u vlasnikovom stanu vidjet čete gdje su moguća odstupanja. Ako vlasnikovo brojilo pokazuje potrošnju od 100l a glavno brojilo veću, definitivno se radi o propuštanju cijevi od glavnog vodomjera prema stanovima. Ako u kanistrima imate 100l i to pokazuje očitanje glavnog vodomjera a vlasnikov vodomjer pokazuje manju potrošnju tada se radi o neispravnom vlasnikovom vodomjeru.
Ako vlasnik ne želi pristati na takvu provjeru definitivno nešto krije.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:43   #34
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Tko može izvršiti provjeru ispravnosti vodomjera?
glavni vodomjer iz moje zgrade (jer je pokazivao preveliku potrošnju obzirom na sekundarce) išao je na testiranje u "Državni zavod za mjeriteljstvo". što znači da su ga skinuli i stavili novi. a na to su pristali (vodovod jel) samo zato jer je proizvodio neke čudnovate zvukove. pa su to baždarenje i oni platili. tako da ne znam koliko to košta..
inače ih nije uopće zanimalo što glavni pokazuje ogromnu razliku obzirom na sekundarne.
za baždarenje na licu mjesta ne znam, možda i to postoji.
ovo baždarenje je provedeno tako (izvješće je tako pokazivalo) da je kroz vodomjer propušteno 1000 kubika vode, vjerojatno je to neka relevantna količina vode na koju se testira vodomjer. doduše, mi imamo veliki glavni vodomjer, koji ima dva brojila (ovisno o tome koliko potrošača koristi vodu određeni trenutak radi jedan ili drugi).

Quote:
Ako vlasnikovo brojilo pokazuje potrošnju od 100l a glavno brojilo veću,
ja u svojoj zgradi imam vodomjere bez decimalnog mjesta, tako da ovo kod mene npr. ne bi bilo moguće. ti znaš da postoje oni koji pokazuju i decimalno mjesto?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:53   #35
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Prije dva mjeseca jedan od stanara koji inače troši u prosjeku oko 25 m3, prijavio je potrošnju od 9 m3.
ovaj stanar mora znati razliku da li je potrošio 25 kub. ili 9 kub.
tako da bi ja pokušala apelirati na njega i pristojno ga uvjeriti da je nemoguće da mu se potrošnja vode toliko smanjila

ti vaši sekundarci su vaši privatni, ili u vlasništvu vodovoda?
ako su njihovi onda možete tražiti zamjenu. nemoj me držati za riječ, al svakako provjeri.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 19:56   #36
Račun kaže da sam potrošio 15m3 vode od 11.01 do 28.02. U stanu nije nikog bilo do 01.02. Jel moguče da sam potrošio 15m3 vode u mjesec dana? Cura i ja. Nekako mi to strahovito puno zvuči.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:26   #37
to ti je 15-20 punih kada. neznam pitaj curu koliko se cesto brckala
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 08:45   #38
Ne kupa se niti jedno od nas. Samo dnevno tuširanje.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 16:07   #39
Pardon što dižem stariju temu, ali čini mi se najprikladnije da ovdje pitam.

Živim u zgradi s 10 stanova. Vodu obračunavamo po onom principu da se potrošnja očitana na vodomjeru dijeli po stanu odnosno broju ljudi u stanu (domaćinstvu). Pošto ja odnedavno imam ugrađeno individualno brojilo za svoj stan, zanima me mogu li se odvojiti od ostatka stanara i plaćati svoju potrošnju? Poslao sam upit komunalnom pa dok čekam službeni odgovor tražim iskustva iz prve ruke... ;-)
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 13:25   #40
Ogroman račun za vodu u zgradi

Cao svima, cura je dobila stan, polako se selimo, nekih 4-5 dana u tjednu corimo tamo, uglavnom, za zadnji mjesec je dosao racun za vodu 600 kn(dvije osobe su prijavljene), nas dvoje se mozda svaki drugi put kad smo tamo istusiramo, ne peremo ves, generalno potrosimo vode kolko je potrebno za oprat 2 tanjura i 2 salice za kavu.
Inace zivim u kuci i nisam znao da se racun za zgradu ravnomjerno dijeli medju stanarima, svi se kunu da nisu tolko potrosili, bili su ljudi iz vodoopskrbe i nigdje nis ne curi, izgleda da cemo morati platiti racun.
Jel itko imao slicnih sranja, kako to rijesiti, koje su opcije i generalno da li se moze ugraditi brojilo za vodu u stan, kolko kosta i dal se zapravo isplati.
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.