Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2008., 20:20   #41
zar zaista nitko ne putuje na cipar ovo ljeto?
nitko nije raspoložen za nabacit par riječi?

- ići avionom
- ići vlakom
- ići ne
- skupo
- jeftino
...

bilo šta?
SAMuRAJka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 19:31   #42
da li treba putovnica za prijeći sa grčkog dijela na turski dio Cipra? Da li se može nesmetano proći?
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 00:49   #43
Ja sam bila na Kipru početkom 5.meseca.Viza se dobija lako.Košta oko 15e i potrebna je kopija pasoša,karta i vaučer hotela.Vreme je bilo OK.More je bilo malo hladnije,samo za hrabre,pa smo mi koristili bazen.Ali smo zato za 6 dana dobili divnu boju.
Bili smo u Limasolu koji je 78 km od Nikozije(mada tamo svi govore Lefkozija).Taxi do nikozije je 60e,ali postoje i kombi-taxi koji dođe po vas ispred hotela i vozi vas za 10e.naravno samo je potrebno bukirati mesto nekoliko sati ranije.Nikozija je raj za šoping.Ima svega,od LV i Chanela do Zare i Top shopa.Hrana je malo skuplja ali ništa drastično.Sasvim podnošljivo.Lepo ostrvo koje svakako treba posetiti
fatalnasrpkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:41   #44
Talking

Quote:
SAMuRAJka kaže: Pogledaj post
zar zaista nitko ne putuje na cipar ovo ljeto?
nitko nije raspoložen za nabacit par riječi?

- ići avionom
- ići vlakom
- ići ne
- skupo
- jeftino
...

bilo šta?

ewo ja sam bila na cipru ovo ljeto...bila sam od 21.7-31.8...bilo je jako vruce...prepurucam da se posjeti zalazak sunca 10 km istocno od agia nape prekrasan je...
helena22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:53   #45
Za nas u RH Cipar je preskup u odnosu na Grčku, a i nema puno avio-veza.
Austrija i Njemačka bi mogli imati povoljne ponude.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:54   #46
cyprus je skuplji nego greece i iz britanije
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 13:16   #47
cipar: Larnaca - Limassol

dižem temu

ovako...avion mi slijeće u Larnacu, a trebam doći do Limassola. Znali netko postoji li neka autobusna linija, vlak...od Larnace do Limassola?
bistric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 18:04   #48
autobus (shuttle bus), mada ni taxi nije skup, iako je inace skup po gradu.

ako ti treba preporuka za taxi a da te ne odere, pusti mi PM.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 09:48   #49
Pozdrav,

planiram na cipar negdje u prvoj polovici 9 mjeseca. e sad da li je netko bio nedavno dolje? kakva je procedura na granici, da li je potreban viza? plan mi je proci kroz tursku vlakom i doci na cipar. gdje je bolje na turskom il grckom dijelu?

koja se mjesta isplate otici vidjeti, nije mi primarno lezanje na suncu nego obilazak otoka i manje napucena mjesta.

ako ima kakav savjet molim da napise
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 10:09   #50
sta nitko ne ide na ljeto na cipar?
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 19:11   #51
Evo savjet od nekoga tko je rođen u Limassolu: ako vam se ikad ukaže prilika otići na Cipar, obavezno to učinite. Osim otoka koji je predivan sam po sebi, prekrasnih mjesta gdje se zapadnjačka kultura spaja sa istočnjačkom bogatom poviješću, ono što će vam se sasvim sigurno najviše svidjeti su ljudi. Takvu gostoljubivost i susretljivost teško da ćete još gdje sresti. Od konobara u restoranu do prodavača cipela koji će vas ako mu se svidite pozvati na nedjeljni ručak kod svoje obitelji (!).
Ako odete na Cipar, gdje god krenete, obavezno iznajmite auto i budite spremni na vožnju lijevom stranom. Čuvajte se roundabouta, jer za nas nenavikle mogu biti jako opasni. Istražite svaki kutak, posjetite svako mjesto na karti osim Nicosie i Limassola, a obavezno Lefkaru, Paphos pa čak i Polis sa izvrsnim ribljim restoranima. Agia Napa je k'o naše Zrće, ali na desetu potenciju, pa nije za svakoga. Popnite se na Troodos i obiđite samostane, ali obavezno samo muškarci i samo u dugim hlačama.
Otok je divan, hrana je izvrsna a ljudi su fenomenalni.
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 19:22   #52
@ DiALeRo: imas li koju preporuku za tipičnu cipransku hranu? (nesto njihovo tradicionalno?)

znam da idem u Paphos pa jel' imas koji savjet -sto da tamo obavezno vidim/probam..
bistric is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 15:44   #53
Viza za Cipar nije potrebna.
Krizna godina, a cijene u ljetnoj sezoni i dalje dosta visoke. Problem je što su to uglavnom sve aranžmani od 7 dana ND.
leona4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:48   #54
ja imam u planu pocetkom 9 mjeseca ici vlakom do turske i obici malo cca 7dana po turskoj i ostalih 6 potrositi na cipru i avionom se vratiti nazad u zg.

posto 6 dana nije puno volio bi ih iskoristiti maximalno. tako da je svaki savjet dobrodosao!
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 00:47   #55
Quote:
tomo_kt kaže: Pogledaj post
ja imam u planu pocetkom 9 mjeseca ici vlakom do turske i obici malo cca 7dana po turskoj i ostalih 6 potrositi na cipru i avionom se vratiti nazad u zg.

posto 6 dana nije puno volio bi ih iskoristiti maximalno. tako da je svaki savjet dobrodosao!
Evo linka za sjevernociparskog zračnog prevoznika koji leti iz svih većih turskih gradova za Nikoziju (aerodrom na turskoj strani) i vrlo je povoljan:

http://www.kthy.net/kthyen/index.html

Letova iz Istanbula, Antalije i sl. ima više puta dnevno.
turski dio je dosta jeftiniji od grčkog ima predivne plaže, bezbroj spomenika iz raznih povijesnih razdoblja, dobru kuhinju (ponuda lokala ogromna), sve bitne relacije povezane su minibusima koji su vrlo jeftini i mogu se zaustaviti bilo gdje usput , a smještaj je najbolje u malim hotelima i pansionima kojih ima u svim mjestima na obali i uopće se ne treba opterećivati rezervacijama jer smještaja ima i više nego dovoljno. Na licu mjesta pitati za cijenu probati spustiti ako ne ide do drugog par koraka dalje.

http://www.northcyprus.cc/

preporučujem grad Girne (Kirenija na grčkom) 40 km od Nikozije minibusi idu direktno s aerodroma.

Ni unajmljivanje auta nije skupo da se ima više slobode kretanja iako je minibuski prevoz više nego dobar.

Danas prelaženje na grčku stranu nije problem pa može da se vidi nešto i od te strane otoka.

Zadnje uređivanje turbododo : 12.06.2009. at 00:54.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 10:45   #56
Quote:
bistric kaže: Pogledaj post
@ DiALeRo: imas li koju preporuku za tipičnu cipransku hranu? (nesto njihovo tradicionalno?)

znam da idem u Paphos pa jel' imas koji savjet -sto da tamo obavezno vidim/probam..
A šta da ti kažem... Hrana im je apsolutno fenomenalna što god da probaš... Tipična mediteranska sa puno ribe i mesa ali i povrća. Probaj sve, od Dolmades, Tzatziki, Sheftalia, Keftedes, Souvlaki, obavezno Moussaku, a najbolje bi bilo (pogotovo ako vas ide više, ili skupite neku ekipu na licu mjesta) otići u neki dobar restoran na Meze. Pitajte slobodno par lokalaca da vam preporuče neki restoran za to, oni će najbolje znati. Meze je nešto neopisivo. To ti je obrok koji traje koliko god tko može jesti i plesati. Nas 10 je jednu noć toliko pojelo, da to nisam mogao vjerovati. Na stol se nižu doslovno gomile raznoraznih specijaliteta, a tanjur ti je uvijek pun, kao da je začaran. Dok se ti ustaneš malo zaplesati da ti se slegne hrana, ili se okreneš na drugu stranu popričati s nekim, konobar ti mrtav-hladan uleti i napuni tanjur. Na našem stolu nije tako bilo niti kvadratni centimetar slobodnog prostora, a trajalo je ni sam se više ne sjećam koliko. BTW, taj meze za 10 osoba nas je na kraju tih 5-6 sati neprekidnog jedenja i plesanja izašao oko 1000 kuna, iliti 100 kuna po osobi. Pa ti vidi...

Za Paphos, evo ti par linkova:

http://www.kypros.org/Cyprus/paphos.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Paphos

http://www.world66.com/asia/middleeast/cyprus/paphos
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 10:47   #57
Zaboravih jedan detalj: nemojte slučajno naručiti tursku kavu na grčkom dijelu otoka, tamo je zovu "ciparskom kavom".
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 14:55   #58
vise nemam sta razmisljati, cipar ovo ljeto je konacna destinacija, prvo cu malo po turskoj pa turska strana cipra i na kraju grcka strana i doma.

prema ovome sta ste opisali trebalo bi biti odlicno!
tomo_kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 17:49   #59
Bokić ljudi
do danas sam bila uvjerena da ću na Rodos...ali sada sam u velikoj dvojbi..i ja imam koje konkretno pitanje...na koji dio Cipra je bolje ići( volim lijepe pješčane plaže,čisto more,ljude(ne tipa ibize i zrča)ali ni da nije pustoš...gdje se konkretno smjestiti u grad ili neposredno blizu nekog grada zbog jutarnjih kavica itd.,namjeravam svakako uzeti auto,pa me zanima ,znači bez problema se prolazi s Grčkog na Turski i obrnuto dio....malo sam već kopala po internetu i nisu cifre prevelike...na booking-u ima dobra ponuda hotela (ali kad ne znam niti koje konkretno mjesto da tražim),a avio iz budimpešte cca.2500,00kn po glavi...nije baš jeftino...ugl.hvala veliko na odgovoru....pozdravvvv
putnica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:05   #60
Quote:
putnica81 kaže: Pogledaj post
Bokić ljudi
Iskreno, nikada nisam bio na turskom dijelu, za kojega sam čuo da je predivan, teren čak i ljepši od južnog, ali je jako zapušten. Južni dio ti je pun plaža i prekrasnih kutaka gdje možeš provesti vrijeme. Ja bih izabrao Limassol, jer je divan mediteranski grad u kojem se jako osjeća utjecaj britanske, prozapadne kulture, a opet pomiješan sa istočnjačkim i naravno, grčkim utjecajem. Iz njega možeš gdje hoćeš, udaljenosti nisu prevelike, ali svakako si priušti vozilo iz rent-a-cara. Popni se na Troodos, pogled je predivan za lijepog dana, spusti se na trg u Lefkaru gdje su ti ekvivalenti paške čipke, i obavezno odi na kupanje u Aphrodita's Bay. Tamo je, po legendi, Afrodita izronila iz morske pjene. Zašto i kako iz morske pjene, bit će ti jasno kad dođeš na lice mjesta, jer se radi o rijetkom prirodnom fenomenu koji je vidljiv sa litice iznad uvale. Tu su i brojni mladići izgubili glavu dokazujući svoju muškost skokovima s litice u more.
DiAbLeRo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.