Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2010., 10:21   #61
poz svima ,tko se jednom zaljubi u kamen,postat ce njegov rob ,,,jer kaad jednom kupis jedan kubik ,eto ga nema stajanja ,evo jedan primjer moje tvrdoglavosti ,,,sada je na redu unutarnje uredenje pa se kad dodu bolji dani vracam na vanjsko uredenje ,terase i komin sa vanjske strane ,,,, http://www.youtube.com/watch?v=vLaQMBqMr8I samo kamen ,drvo i kovano zeljezo ,,,bez ikakve plastike koje je danas sve vise
andmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 15:15   #62
Quote:
andmar kaže: Pogledaj post
poz svima ,tko se jednom zaljubi u kamen,postat ce njegov rob ,,,jer kaad jednom kupis jedan kubik ,eto ga nema stajanja ,evo jedan primjer moje tvrdoglavosti ,,,sada je na redu unutarnje uredenje pa se kad dodu bolji dani vracam na vanjsko uredenje ,terase i komin sa vanjske strane ,,,, http://www.youtube.com/watch?v=vLaQMBqMr8I samo kamen ,drvo i kovano zeljezo ,,,bez ikakve plastike koje je danas sve vise
zašto nisi stavio stirpor između unutarnje i vanjske face ?

dobio bi puno na toplinskoj izolaciji, a vanjski izgled nebi narušio
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 09:46   #63
odajem ti priznanje na vlastitom trudu. šteta što nisi malo šetao internetom, recimo dragodid ili šetao po našem forumu jer ova tvoja kućica će trajati vječno. upotreba različitog kamenog materijala na jednom licu nije baš u redu, a slažem se sa zanny-em
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 16:42   #64
Quote:
andmar kaže: Pogledaj post
poz svima ,tko se jednom zaljubi u kamen,postat ce njegov rob ,,,jer kaad jednom kupis jedan kubik ,eto ga nema stajanja ,evo jedan primjer moje tvrdoglavosti ,,,sada je na redu unutarnje uredenje pa se kad dodu bolji dani vracam na vanjsko uredenje ,terase i komin sa vanjske strane ,,,, http://www.youtube.com/watch?v=vLaQMBqMr8I samo kamen ,drvo i kovano zeljezo ,,,bez ikakve plastike koje je danas sve vise
i , koliko te financijski koštala ova kuća i koliko ima kvadrata ?
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 17:12   #65
pozz još jednom

zanima me : koja je procedura prilikom obnove stare kamene kuće?

Naime, imam u planu obnoviti staru k.k. koja je izgrađena davne 1801. god. U takvom je stanju , naravno, da ju moram porušiti valjda cijelu pa izpočetka. E , sad ono šta mene zanima je to : gdje krenuti šta se tiče svih tih dozvola?da li mi treba građevinska dozvola ili ne ?
Šta mi je činiti ako želim kuću izgraditi veću nego šta je postojeća ?

Evo , ako netko ima tih par informacija za početak , netko tko već ima iskustva sa mojojm situacijom

ja ću se podruditi i pokušati pronaći inforamcije i na bajnome google-u
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 16:57   #66
obnova ili gradnja

Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
pozz još jednom

zanima me : koja je procedura prilikom obnove stare kamene kuće?

Naime, imam u planu obnoviti staru k.k. koja je izgrađena davne 1801. god. U takvom je stanju , naravno, da ju moram porušiti valjda cijelu pa izpočetka. E , sad ono šta mene zanima je to : gdje krenuti šta se tiče svih tih dozvola?da li mi treba građevinska dozvola ili ne ?
Šta mi je činiti ako želim kuću izgraditi veću nego šta je postojeća ?

Evo , ako netko ima tih par informacija za početak , netko tko već ima iskustva sa mojojm situacijom

ja ću se podruditi i pokušati pronaći inforamcije i na bajnome google-u
koliko čitam ti ne želiš obnoviti već srušiti staru i sagraditi novu. ako je tako onda lijepo prije nego bilo što radiš uzmi si arhitekta-icu jer trebaš cijeli postupak za ishođenje građevne dozvole plus rješenje - akt o rušenju ili ruševnosti
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 20:47   #67
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
koliko čitam ti ne želiš obnoviti već srušiti staru i sagraditi novu. ako je tako onda lijepo prije nego bilo što radiš uzmi si arhitekta-icu jer trebaš cijeli postupak za ishođenje građevne dozvole plus rješenje - akt o rušenju ili ruševnosti
da , svakako moram dovesti stručnjaka na lice mjesta da mi kaže šta napraviti . rušiti je neću ako to nebude potrebno
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 00:34   #68
Quote:
kate17 kaže: Pogledaj post
da , svakako moram dovesti stručnjaka na lice mjesta da mi kaže šta napraviti . rušiti je neću ako to nebude potrebno
ruši je. biti će ti duplo jeftinije nego krpit staru
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 16:07   #69
kucica je 28 m2 sa podrumom i gustirna za vodu i cijena je 40-50% vise od uobicajene gradnje ali evo i komin je gotov koji me je izmucio jer komin da ne dimi treba dobro paziti na sve detalje i imate dobre nacrte. iako je novogradnja uopce nije hladno ,a ostatak od kamena koji je unutar zidova je izolator ,jako sam zadovoljan iako jos nije ni isfugirana nigdje se ne vidi da kamen plače rekli bi tj.kad se nakupljaju kapljice vode po kamenu,ipak je 50 cm zid debel ,,,a tocnu cijenu nemogu odrediti jer sam sam postavljao kamen i sam sam pravio kantunale koji su skupi jedino su kameni pragovi kupljeni novi koje sam sam stokao jer ovi kupovni stokani kamen je pre fino obraden ,,,,eto pozdrav,,
andmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 22:39   #70
Quote:
andmar kaže: Pogledaj post
kucica je 28 m2 sa podrumom i gustirna za vodu i cijena je 40-50% vise od uobicajene gradnje ali evo i komin je gotov koji me je izmucio jer komin da ne dimi treba dobro paziti na sve detalje i imate dobre nacrte. iako je novogradnja uopce nije hladno ,a ostatak od kamena koji je unutar zidova je izolator ,jako sam zadovoljan iako jos nije ni isfugirana nigdje se ne vidi da kamen plače rekli bi tj.kad se nakupljaju kapljice vode po kamenu,ipak je 50 cm zid debel ,,,a tocnu cijenu nemogu odrediti jer sam sam postavljao kamen i sam sam pravio kantunale koji su skupi jedino su kameni pragovi kupljeni novi koje sam sam stokao jer ovi kupovni stokani kamen je pre fino obraden ,,,,eto pozdrav,,
ne plače još, šta ne znači da neće

ostatci kamena u zidu su termo most, danas kad se radi na takav način prije vanjskor eda faca se umeče stiropor
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 16:46   #71
@zanny moguce je da i hoce ali za sada nije ,znaci ide vanjsko lice kamena beton ,suhi kameni ostatci (ostatak klesanja ) pa beton pa drugo lice kamena ,,,zato mislim da nece iako jos nije fugirano ,,,,a moguce je da kamen vlazi bez obzira na stiropor bio on ili ne ,,,,,,pozdrav svima,,,,
andmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:42   #72
Quote:
andmar kaže: Pogledaj post
poz svima ,tko se jednom zaljubi u kamen,postat ce njegov rob ,,,jer kaad jednom kupis jedan kubik ,eto ga nema stajanja ,evo jedan primjer moje tvrdoglavosti ,,,sada je na redu unutarnje uredenje pa se kad dodu bolji dani vracam na vanjsko uredenje ,terase i komin sa vanjske strane ,,,, http://www.youtube.com/watch?v=vLaQMBqMr8I samo kamen ,drvo i kovano zeljezo ,,,bez ikakve plastike koje je danas sve vise
neznam di se nalazi kućica ( s obzirm na stil zidanja) ali u mom kraju recimo nema tako pločastog , pravilno oblikovanog kamena. a nisam ga ni nigdi drugo vidio, možda jedino u Benkovcu. neznam čim se inače baviš, ali primjećujem da ti fali teoretska podloga gradnje općenito, a pogotovo kamenom.
Npr, vertikalne spojnice (fuge) nesmiju ić kroz više horizontalnih spojnica, što je kod tebe često. tako da imaš po pola metra visine zida sa vertikalnom fugom u jednoj liniji.
Dio zida je zidan a dio obložen pločama što također nije neki izvorni stil (meni su inače te obloge tankim pločama na objektima koji žele izgledati starinski dosta neukusne).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:55   #73
Quote:
andmar kaže: Pogledaj post
@zanny moguce je da i hoce ali za sada nije ,znaci ide vanjsko lice kamena beton ,suhi kameni ostatci (ostatak klesanja ) pa beton pa drugo lice kamena ,,,zato mislim da nece iako jos nije fugirano ,,,,a moguce je da kamen vlazi bez obzira na stiropor bio on ili ne ,,,,,,pozdrav svima,,,,
kamen je sam po sebi materijal koji propušta vodu ako nije tretiran poliuretanskim premazima šta bi za jednu kuću bilo preskupo. stiropor nije radi hidroizolacije nego radi termoizolacije

šta se tiće vlage i kuća viruj mi, u svojoj profesionalnoj karijeri sam ih se nagleda
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 22:50   #74
@baustelac ,to su mi nesudeni kantunali pucali pa sam ih ubacija a da sam da nekom platija da mi radi evo ima oko 120m2 kamena *70 eura (i to je dobra cijena)samo ruke 7-
8000eurica ,,,a i svi su kantunali novi , moj rad takoder ,koji su me tribali kostati jedan metar3 1200kn(i to su vecinom zovu ih STARI kamen a misle reći UKRADEN u većini slucajeva) ima oko 6 kom -8 , a meni otišlo oko 60-70 komada smo njih ,,,znaci oko 10 000 eurica uštede !!bez ostalog kamena kojeg je otislo oko 35m3 itd,itd,,,,,a pravilnog benkovackog kamena nema ako se ne napravi pravilno ili kupi pravilni ,,,,a nema mislim ni kod tebe (srednja dalmacija ako se ne varam )meni je za rad tribalo dobre špice i čekići iz kovacija kojih je malo iz okolice trogira (plano mislim a ima jedan dobar na izlazu sa boraje na zadnjoj krivini prema trogiru)i bubaj ,,,a kad smo kod fuga ima par gresaka ali mene to ne sikira ,,,,a za ploče to je pilana desetka a razlozi su druge prirode,,,,jednostavno meni se to svida i eto ostale ploče,,,,ako naletite vas i zannya stavljam na terasu di nisu ploče ,,,pozdrav,,,,
andmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 04:20   #75
Thumbs up

Pozdrav Svima,

molio bi ljude sa iskustvom da mi savjetuju pravilan pristup u kupnji i obnavljanju stare kamene kuće od 50m2 te koliko bi me takvo nešto moglo stajati ?

Kuću sam pronašao i stajat će me nekih 20.000 Eura

Objekat ima malo okućnice te planiram i izgradnju nekog bazena (Ništa Veliko)

Znači na što da pripazim prilikom kupnje,šta bi od dokumenata kuća trebala da ima (prva mi je to kupnja kuće pa nisam baš upućen).

Dali je pamentno da angažiram nekog odvjetnika da mi obavi tu transakciju te provjeri dali je sve uredno (vlasništvo 1/1,građevinske dozvole itd).

Općenito koliko moram računat Eura po m2 prilikom obnove dali je 200 - 400 Eura po m2 realno za obnovu kuće u autentično moderno stanje koje bi na oko bilo interesantno i strancu u potrazi za manjom kućicom na Hrvatskoj obali ?

Svako uputstvo je i više nego dobrodošlo...

Pozdrav
Goran
Fly_Away is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:23   #76
cijena rekonstrukcije

Quote:
Fly_Away kaže: Pogledaj post
Pozdrav Svima,

molio bi ljude sa iskustvom da mi savjetuju pravilan pristup u kupnji i obnavljanju stare kamene kuće od 50m2 te koliko bi me takvo nešto moglo stajati ?

Kuću sam pronašao i stajat će me nekih 20.000 Eura

Objekat ima malo okućnice te planiram i izgradnju nekog bazena (Ništa Veliko)

Znači na što da pripazim prilikom kupnje,šta bi od dokumenata kuća trebala da ima (prva mi je to kupnja kuće pa nisam baš upućen).

Dali je pamentno da angažiram nekog odvjetnika da mi obavi tu transakciju te provjeri dali je sve uredno (vlasništvo 1/1,građevinske dozvole itd).

Općenito koliko moram računat Eura po m2 prilikom obnove dali je 200 - 400 Eura po m2 realno za obnovu kuće u autentično moderno stanje koje bi na oko bilo interesantno i strancu u potrazi za manjom kućicom na Hrvatskoj obali ?

Svako uputstvo je i više nego dobrodošlo...

Pozdrav
Goran
cijena rekonstrukcije svakako ti zavisi o kvaliteti građevine, ali želiš li vrhunsku ili osrednju kvalitetu cijena ti može biti od 450 eurića na više (ključ u ruke).
za bazen do 20 m2 nije ti potrebna dozvola
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 10:16   #77
bazen

znači ako želim doma bazen do 20m samo ga napravim?
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:18   #78
da, ako ne vjeruješ pitaj bilo kojeg meštra od bazena, npr Beltram bazeni, pa će ti i reči isto
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 08:16   #79
"poz svima ,tko se jednom zaljubi u kamen,postat ce njegov rob ,,,"...

reče netko prije..živa istina!

evo mojih iskustava

http://prozorudom.com/category/projekt-kamena-kuca/
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 19:51   #80
Evo ovako. Imam par pitanja. Muž i ja spremamo se renovirati našu kuću - kuća nam je jednim dijelom kamena. Prizemlje se sastoji od kamenih vanjskih zidova dok su unutarnji oni od šiba i "blata" kako ja kažem, gornji dio je u bloku a ploče nema (nije nalivena) nego je to drveni pod. Plan nam je naliti ploču , izvući balkone u gornjem dijelu i zatvoriti sadašnju terasu.
Zanima me sve jer ne znam od kuda krenuti? Treba li nam arhitekt i taj idejni projekt? od kuda krenuti što se tiče dozvola?
maalaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.