Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2005., 16:09   #41
pakiranje u kutije je vrlo nespretna stvar. sve fino zapakiras i onda se pitas tko ce te kutije, tako teske i prepunjene knjigama npr. podici s poda?

Sve sam uvijek pakirala u velike vrece. Odjecu u plastične vreće (one za grožđe ili sl), jer je lagana pa prepunjenu vrecu nije problem nositi, a ostalo u manje kese.... po mogućnosti u papirnate vrećice sa ruckama od konopa kakve daju kad kupis cipele...
mjesec_i_zvijezde is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 21:54   #42
Quote:
mjesec_i_zvijezde kaže:
pakiranje u kutije je vrlo nespretna stvar. sve fino zapakiras i onda se pitas tko ce te kutije, tako teske i prepunjene knjigama npr. podici s poda?

Sve sam uvijek pakirala u velike vrece. Odjecu u plastične vreće (one za grožđe ili sl), jer je lagana pa prepunjenu vrecu nije problem nositi, a ostalo u manje kese.... po mogućnosti u papirnate vrećice sa ruckama od konopa kakve daju kad kupis cipele...
A knjige u papirnatim vrečicama s ručkama od konopa je dobra kombinacija

Razne dimenzije kutija koristiš za razne stvari. Knjige staviš u manje i čvršće kutije tako da ne budu preteška pakiranja i da se mogu lakše nositi.

Jedan savjet. Na kartonske kutije napisati što se nalazi u njima radi lakšeg snalaženja. Kad ekipa unosi stvari u novi stan, žensko stoji na vratima, čita što piše na kutiji i kaže: " Posteljina može u spavaću sobu!"
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 22:28   #43
Quote:
lbucar kaže:
A knjige u papirnatim vrečicama s ručkama od konopa je dobra kombinacija

Razne dimenzije kutija koristiš za razne stvari. Knjige staviš u manje i čvršće kutije tako da ne budu preteška pakiranja i da se mogu lakše nositi.

Jedan savjet. Na kartonske kutije napisati što se nalazi u njima radi lakšeg snalaženja. Kad ekipa unosi stvari u novi stan, žensko stoji na vratima, čita što piše na kutiji i kaže: " Posteljina može u spavaću sobu!"
Ni slucajno .
Znam jednu obitelj koja je napisala sto u kojoj kutiji ima i sve sto je bilo vrijednije su joj pokrali.
Na kutije napisati samo brojeve , a na papir sadrzaj.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 22:44   #44
Quote:
bodul kaže:
Ni slucajno .
Znam jednu obitelj koja je napisala sto u kojoj kutiji ima i sve sto je bilo vrijednije su joj pokrali.
Na kutije napisati samo brojeve , a na papir sadrzaj.
Ko je pokrao? Frendovi koji su pomogli nositi, ljude koje je platila za selidbu, susjed koji je pomogao skidati stvari s kamiona ili netko treći.

Malo se šalim. Ako postoji mogućnost krađe (a uvijek postoji, zar ne?) i to je dobar način označivanja. Bilo što, samo da se zna gdje je "đezvica" za kavu da se popije u novom stanu. A ne kao kod mene - bila je među zadnjim otvorenim kutijama.
I onda te prođe volja, pa više nije gušt.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 15:19   #45
Ej pipl, samo da vam kažem da su dečki ih HGSpota tako ljubazno pustili me da uzmem iz skladišta koje god i koliko god kutija želim. Izgledali su ko da će me čak i preseliti doć...
Mislim, dečki su

Ako ima koji od njih tu, hvala!!!
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 23:36   #46
Quote:
Admin kaže:
Ej pipl, samo da vam kažem da su dečki ih HGSpota tako ljubazno pustili me da uzmem iz skladišta koje god i koliko god .....

[
već sam pomislio da su ti dali i ono u kutijama
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 11:49   #47
update: preselismo se!!!

kutije smo skupili u dućanu.

nazvali smo gluhaka i došlo je pet kršnih dečki i obavilo to za čas, a nije bilo ni preskupo. dečki su super i za šljaku i za poškicati

hrpa posla još, naravno, čeka
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 15:41   #48
Question odvoz namještaja

Jel znate nekog/neku firmu koja se bavi ili otkupom rabljenog namještaja ili odvozom?
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 15:44   #49
Quote:
Kent kaže:
Jel znate nekog/neku firmu koja se bavi ili otkupom rabljenog namještaja ili odvozom?

zavisi od mista stanovanja...u splitu pozoveš reto centar i problem riješen a usput napraviš dobro dijelo
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:37   #50
U Zagrebu postoji udruga "Bokci" koja rado dođe po sve što su im ljudi voljni pokloniti. Utovare u kombi i odvezu, malo poprave i urede ako treba i onda daju ljudima koji si ne mogu kupiti novo. Primaju odjeću, namještaj, kučanske aparate,... sve što nekome više ne treba, a moglo bi još poslužiti. Na žalost, ne znam točno gdje im je sjedište . Znam da mi je kolegica pričala da im je nosila kutije sa odjećom na Trnje kod nasipa. Otprilike tamo gdje je restoran "Marijino zvono".
__________________
This used to be my playground
big mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 09:41   #51
fala big-mama,
ja sam pokušala zvat i nikako da se neko odazove!
pokušavat ću još
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 19:55   #52
Selidbe - cijena

Uskoro se selim pa me zanima cijena selidbe (npr. selidbe Gluhak ili sl.). Ima li netko kakva iskustva??
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 21:12   #53
I ja sam u toj fazi...
Samo ja nemam puno stvari i ne dam puno para

Anyway - Gluhak: od 800 - 1200 (ako nešto mora dizat kroz prozor napr. kredencu)

Tomković - 600

****
Meni sve to too much, pa sam u Plavom oglasniku našla ovo:
Prijevoz - 1 čovjek - trebala bi mu ispomoć - 150 kn.
Tutto completo - 2 čovjeka: 300 kn.

****
Razlika je u tome što su ovi gore za velike selidbe, a ovi dolje za male. Anyway i Gluhak i Tomković su mi mislili naplatit punu cijenu za tih par stvari.

Nadam se da sam pomogla.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 16:08   #54
Hvala
Meni je danas Gluhak rekel za friz i pećnicu 600 kn, kaj je po mom mišljenju malo preveć
__________________
Qui bene bibit, bene dormit,
qui bene dormit, non pecat
qui non pecat, venit in coelum
Ergo: qui bene bibit, venit in coelum!
nenek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 16:48   #55
Ja isto imam 3 stvari - i od toga je najtezi krevet kojeg i ja mogu nositi...

Ne dam 600/800 kuna za to!

Dat cu 300 tipu iz oglasnika.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 17:46   #56
Martinović - isto iz oglasnika, 600 kn za 2 - sobni stan.Fini i ljubazni.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 20:24   #57
To je Ok cijena za cijeli stan

Naspram tome - ovih mojih 300 izgleda puno

Anyway - ja dogovorila selidbu: 2 čovjeka, sve će iznijeti i unijeti u novi stan = 300 kuna.

Me happy.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:07   #58
I kak je prošla selidba?
Ak su bili Ok, molim te broj na PP.
Meni treba iz stana odnijeti samo stol i 6 stolaca iz blagavaone i komodu...
Zahvaljujem!
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 18:21   #59
javim preko vikenda :-)
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 19:31   #60
Ja sam platila Gluhake 1.000 kn kombi ( u drugi grad i natrag u zg) i 30 kn po satu radnika. Bilo ih je 3, i sve je skupa trajalo 3 sata. Ja zadovoljna. Nosili su sve, bez lifta.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.