Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 13:46   #1221
kako će ti kaša od jabuka zamijenit maslac/masnoću?

ja sam radila ili sa namakanjem zobenih u mlijeku + banana kao baza
(ne moraš više ništa dodavat osim eto cimeta)
http://kuharica.kontin.info/recipe/n...-dva-sastojka/

ili,kad imam vremena i volje bi dodavala kokos ulje,jaje,komade crne čokse...što već imam...ako treba ugustit onda kokos brašno...

caka je u pečenju,meni bi na 200°C izgorili,ja to ne pečem preko 170° C i promatram....
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:01   #1222
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Radila sam u vise navrata kekse od zobenih i kao poveznica bi isla banana. Citala sam da kasa od jabuka moze zamjenit maslac/ulje pa sam htjela napravit kekse u kojima bi koristila jabuke umjesto banana ali nisam uspjela nac nikakav recept bas, osim nesto di se jabuke poprze s cimetom ali opet se dodaje nekakav maslac.

Kako sam ja ocajna u kuhanju bez recepta trazim savjet?

Opcenito imam puno jabuka i htjela bi ih koristit za nekakve kekse jer mi je zobena kasa s jabukama super pa mislim da bi i u keksima bilo fino ali opet ne zelim secer i maslac (jabuka je ionako slatka + ako moze zamjenit maslac to bi moralo ic)
Evo link za kekse od zobenih i jabuka. http://jedozovniduo.blogspot.hr/2014...emima.html?m=1

Pire od jabuka se stavlja u neke kolače, može zamijeniti dio masnoće, ali to je više za biskvite, palačinkice i sl. Keksi bi ipak trebali biti prhki, odnosno čvršći pa se zato za njih jabuke uglavnom sjeckaju na kockice ili manje šnitice, kako bi pustile što manje soka. Zato se u keksima ovog tipa uglavnom ne koriste ribane jabuke, previše namoče smjesu. Ako se koriste ribane, onda ih treba cijediti ili modificirati omjere suhih i mokrih sastojaka. Ne znam kakav je taj tvoj recept, u mom su ok obje varijante - i naribane i nasjeckane jabuke, ali ako stavljam naribane, onda dodam još malo zobenih.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:57   #1223
Hvala svima, posebno gypsi Probat cu po receptu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:23   #1224
Ma nema na čemu. Na blogu je više toga sa zobenim pahuljicama, a i s jabukama. Ne znam da li voliš rogač, ali one moje kocke od rogača i jabuka stvarno svi fanovi rogača jako vole.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 18:08   #1225
Pogledat cu, to sam si jednom bookmarkirala cak, a onda sam bila radila neki kolac od rogaca koji je bio los (mislim da je greska bila sta je isao cisti rogac a nije se mjesao s brasnom) pa sam nekako odustala od tog rogaca ali sad kad imam jabuka mogla bi probat

I da ne offtopicarim, zadnje vrijeme nikako da kupim dobre sitne zobene, ne ispada mi opce kasa onako kremasta, nego ostaje nekako "suha", zilava, koda sa velikim zobenim kuham a ne sitnim, bez obzira kuhala u mlijeku ili mlijeko+voda, a cini mi se koda u Lidlu ni nema vise tih sta sam prije kupovala nego koda su ovo neke nove (lose pamtim etikete) Ali u toj losoj prici jedna dobra stvar, probala sam izblendat (nakon sta je kuhano) i nije to to ali dobila ideju za kvazi puding, skuham zobene i narezanu jabuku, cimet u mlijeku i poslje sve izblendam i ohladim u frizideru, bude kao neka puding/krema
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 19:14   #1226
Mislim da je Lidl promijenio ambalažu. Jesu li zobene kao prije, stvarno ne znam. Ja sam jučer pekla kruh i pogačice od zobenih, ali tu njihova tekstura ne dolazi do izražaja jer ih sameljem u brašno. Bolje će znati oni koji ih koriste za kašu.

Ovaj moj kolač od rogača zapravo najviše hvale klinci. To mi je bio šok, da ga djeca od frendova uopće žele jesti, a kamoli da im je fino. Rogač je specifičan, ne sviđa se svakome pa sam mislila da nema šanse da će to jesti. Na kraju ispadne da te kocke prve nestanu sa stola.

Ne znam da li bi ti se ovo svidjelo http://jedozovniduo.blogspot.hr/2014...abuka.html?m=1
To je zapravo nešto između biskvitastog i pitastog kolača. Meni je fino i s kruškama, breskvama..
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 20:25   #1227
Evo vam moj recept, meni je to strašno ukusan obrok, a uz to zasiti čovjeka:

U zdjelicu staviti 100 g zobenih i to prelijati sa 300 ml kipuće vode. Dok se to hladi u blender staviti jednu bananu i 200 ml vode, to izmiksati i izmješati sa zobenima. Dođe nešto kao puding od banane, meni je okus fenomenalan jer je slatkasto, a uz to mi se gotovo nikad i ne javlja želja za slatkim.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 18:51   #1228
@rory delap - ja sam to tvoje probala danas i fino je, samo sam ja stavila svega u pola kolicine (osim banane) jer je 100g zobenih ful puno probala sam tako slicnu kombinaciju sa jabukom pa cu probat i sa kruskom
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:58   #1229
Nakon jedno 2 tjedna sam ponovno kupio zobene i pojeo ih ujutro za doručak. I nevjerojatno da cijeli dan moram mokriti?? Jesam li ja lud? Ili je moguće da je to od zobenih? Inače jedem jaja za doručak. Proizvod je iz Njemačke, plava kesa, Haferfloocken
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 12:23   #1230
ja sam stalno žedan od zobenih. po obroku pojedem oko 130-140g, i onda nakon tog moram zalit s litrom vode, dok ne utažim žeđ. to je valjda normalno jer one upijaju vodu..

inače u zadnje vrijeme sam primjetio da mi bolje sjednu ove iz Konzuma nego iz Lidla. iz Lidla me nekako napušu imam dojam da se sporije probavljaju. morat ću malo dulje testirati,ali mislim da ima neke razlike.
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 23:41   #1231
Zobene, cimet, zlica meda i sve to posuti grozdicama.

Mmm
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 09:34   #1232
Grozdice

Meni najbolje legnu s jogurtom (kiselo-slatka kombinacija)...s mlikom ih jedva progutam, bas osjetim kako su zasitne.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 12:14   #1233
Meni nisu zasitne, ali ih ne volim s mlijekom, a pogotovo ne s vodom.
S jogurtom
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 14:31   #1234
Nisu li grožđice skoro pa sami šećer?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 21:04   #1235
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Nisu li grožđice skoro pa sami šećer?
hehe, ovo sam cekao

jbg dizu glikogen i dobre za energiju.

To jedem samo radi boljeg okusa, nije da ce napravit ne znam kakvu stetu 6,7 grozdica.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 21:23   #1236
3 kasike zobenih, banana, neko zamrznuto voce (maline, jagode, kupine, sumsko voce), grozdjice, brusnice i jogurt
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 02:28   #1237
Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
hehe, ovo sam cekao

jbg dizu glikogen i dobre za energiju.

To jedem samo radi boljeg okusa, nije da ce napravit ne znam kakvu stetu 6,7 grozdica.
Ubaci suve brusnice, okus je tu negdje, a 5 puta manje kalorije

tj ako ti je to bitno, ako ne, deri po grožđicama
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 13:03   #1238
Clinte, vec neko vrijeme trazim suhe brusnice bez dodataka (svake imaju barem dodani secer). Znas li gdje toga ima za kupiti?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 15:45   #1239
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Clinte, vec neko vrijeme trazim suhe brusnice bez dodataka (svake imaju barem dodani secer). Znas li gdje toga ima za kupiti?
A ne znam, ne jedem ih.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 15:48   #1240
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Znas li gdje toga ima za kupiti?
Tesko ih je nac, jedino ima zamrznutih.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.